Skocz do zawartości
poca

Jednoślady - porady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Moj prosiak ... tylko geje wsadzone tak, zeby jezdzic... musze dopiero platformy kupic.

Jeszcze napinacz, jakies gripy i geje :P I jakas czarna sztyce, zeby ladniej wygladala :D.

Pozdrowka

1261326[/snapback]

Czarny to jednak piękny kolor... Do mnie jadą właśnie dwa carbonowe boosterki - mam nadzieję, że wreszcie moje V-ki zaczną normalnie hamować...

 

A na lato pewnie buciki + homo -> buciki już upatrzyłem: http://www.cyklotur.pl/go/_info/?id=547&se...8770e2e86cd5ae8

Tylko z pedalskimi jest gorzej - w sumie chyba wezmę Shimano M540: http://www.cyklotur.pl/go/_info/?id=3442&s...8770e2e86cd5ae8

Ale chciałem coś na łożyskach maszynowych - tylko są albo szajsy na maszynowych, albo dobre na kulkach. W cult-bikes taki zestawik wychodzi 480zł - chyba nawet na allegro taniej nie dostanę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 lat niejeździłem na rowerze bo poprzedni gwizneli :( uzbierałem 800 zł i mam zamiar kupić rower . Na co zwracać uwage przy kupnie . Oraz jakimi modelami w tej cenie warto się zainteresować.

Zwykły wygodny w miare porządny rower rekreacyjny .... Prosze o rady . W moim mieście najbardziej znane sklepy to OLYMPIC , KROSS ...

Edytowane przez Sphinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 zl max ... Jedynie moje fundusze wchodzą w gre. Mama nie da, bo nie ma ... takie czasy . http://www.kross.pl/pl/rowery.htm tu jest oferta KROSS a tu http://www.olympic.pl/index.php?option=com_phpshop&Itemid=29 Olympic ... Co wybrać :( I najwazniejsze kiedy kupować ... bo pewnie teraz są tańsze niż będą Latem . Acha jedyne moje wymaganie to wmiare lekki ... Nie chce żadnego fikuśnego . Zwykła prosta rama . Jestem dość wysoki więc byłyby potrzebne dość duże opony :)

Edytowane przez Sphinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dość wysoki więc byłyby potrzebne dość duże opony :)

1262449[/snapback]

hmm nie widze zwiazku wzrostu z wielkoscia opon :P

Kross nie ma nic ciekawego (chyba nigdy nie mial), no i sprecyzuj mniej wiecej do czego bedzie sluzyl, domyslam sie ze raczej nie extreme bo za taka cene mozesz kupic sama rame ;/ przejdz sie po rowerowych w Twoim miescie, a jak znasz jakichs sprzedawcow, ktorzy sie znaja na sprzecie (a nie tylko sprzedaja) to niech Ci doradza cos z tego co maja na stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie oto mi chodzi żebym nie zachaczał kolanami o kierownicę ;) a siodełko jak sie mocno podwyższy to szkoda kręgosłupa :blink: Zwykla jazda po mieście , czasami w lesie po piaszczystych drużkach :) Ale napiszcie raz jeszcze . Żebym poszedł sobie z karteczką i wiedział czego nie brać a co może być ... Bo ja nie chce dziada co po jednym sezonie nie będzie dał rady jeździć . Nie szaleje na rowerze zwykła jazda ... żadnych skoków czy tym podobnych

 

hmm coś tu znalazłem http://www.bike.pl/wiadomosc/1/

Edytowane przez Sphinx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie oto mi chodzi żebym nie zachaczał kolanami o kierownicę ;) a siodełko jak sie mocno podwyższy to szkoda kręgosłupa  :blink: Zwykla jazda po mieście , czasami w lesie po piaszczystych drużkach :) Ale napiszcie raz jeszcze . Żebym poszedł sobie z karteczką i wiedział czego nie brać a co może być ... Bo ja nie chce dziada co po jednym sezonie nie będzie dał rady jeździć . Nie szaleje na rowerze zwykła jazda ... żadnych skoków czy tym podobnych

 

hmm coś tu znalazłem 1262759[/snapback]

Za taką cenę, to ja bym tylko używany kupił - wierz mi - miałem już rower z marketu za 400zł, miałem też coś za 800zł - rower z marketu rozwaliłem po paru miesiącach (a byłem wtedy jeszcze dośc mały - w podstawówce), ten za 800 stówek, też ledwo się trzymał - urwałem łańcuch kilka razy, uszkodziłem przerzutkę - to był szajs (a to był rower bezfirmowy na Altusie - firmówkę na Tourneyu tylko dostaniesz).

 

Złozyć rower też byłoby ciężko, bo rama to od 400zł - tańsza po prostu to szajs... Mógłbyś poszukać po uzywanych częściach i sam złożyć, ale nie wiem, czy nie lepiej od razu cały rower...

 

ja tam preferuje platformy  krwisto (doslownie!) czerwone wellgo

Ja mma narazie platformy Truvativa na maszynówkach -pięknie chodzą, ale dla mnie lepsze są spd, bo dużo jeżdżę po asfalcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol jednak wolałbym nowy :( prawdziwe max to 900 zł hyh muszę się przejść po mieście i zobaczyć ... trzeba będzie być ostrożnym . Na jakie firmy rowerów zwracać uwagę , jakie omijać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mma narazie platformy Truvativa na maszynówkach  -pięknie chodzą, ale dla mnie lepsze są spd, bo dużo jeżdżę po asfalcie...

1262901[/snapback]

no jak ja bym mial spd to za czesto bym zaliczal glebe :P wellgo sa na kolkowych lozyskach, ale jak narazie nie ma zadnych luzow, a katowalem je caly sezon :D

 

Na jakie firmy rowerów zwracać uwagę , jakie omijać ?

1263027[/snapback]

tu Ci nie pomoge bo nawet nie orientuje sie jakie firmy sa na rynku (no moze author i takie bardziej znane, ale ich ceny > 800;/) raczej nie patrz na firmy, bardziej na osprzet

 

mozesz tez sprobowac zlozyc sam rower, kupic od kogos uzywanego amora, rame (skad jestes? bo w sumie mam na zbyciu rame Superiora Hurricane 19" i apre innych czesci :D to ramka do XC, dosc lekka, ale przyznam ze katowalem ja, wiec nie wiem jak dlugo jeszcze wytrzyma)

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sphinx domyślam się że jesteś z Białegostoku? Jak tak to najlepszym sklepem rowerowym a w szczególności serwisem w białym jest Sprint na Sienkiewicza 81/3. Zajdz tam, powiedz ile masz kasy na rower i do czego ma służyć, pytaj jeszcze o promocje /wyprzedaże rowerów z 2004r, jak będziesz miał szczęście to trafisz może na jakąś okazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol jednak wolałbym nowy :( prawdziwe max to 900 zł hyh muszę się przejść po mieście i zobaczyć ...  trzeba będzie być ostrożnym . Na jakie firmy rowerów zwracać uwagę , jakie omijać ?

1263027[/snapback]

za około 1000zł zakupisz już jakiegoś najprostszego Gianta :) z v-brejkami i przednimi pseudo 'amortyzatorami'. kumpel ma taki rowerek i nie narzeka, a dużo przeżył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sphinx domyślam się że jesteś z Białegostoku? Jak tak to najlepszym sklepem rowerowym a w szczególności serwisem w białym  jest Sprint  na Sienkiewicza 81/3.  Zajdz tam, powiedz ile masz kasy na rower i do czego ma służyć, pytaj jeszcze o promocje /wyprzedaże rowerów z 2004r, jak będziesz miał szczęście to trafisz może na jakąś okazie.

1263088[/snapback]

Tak owszem mieszkam w tym samym mieście co ty i nie omieszkam tam zajrzeć ... W sobotę tam pojadę . Może wiesz od której do której mają w tym dniu otwarte ? Moge im zaufać ? Nie spróbują mi wepchać siakiegoś [ciach!]a ? :-P A o co chodzi z tymi modelami z 2004 roku ? To nie są jakieś felerne rowerki? Czy poprostu modele magazynowane

 

za około 1000zł zakupisz już jakiegoś najprostszego Gianta :) z v-brejkami i przednimi pseudo 'amortyzatorami'. kumpel ma taki rowerek i nie narzeka, a dużo przeżył...

1263336[/snapback]

Hmm znam tą markę , kolega też ma Giant'a ale wyższy model świetnie sie prezentuje i ładnie mu służy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera kupilem jednak amora Marzocchi mx comp pro eta (2005 / 105 skok) :)

 

I mam problemy z zlozeniem sterow :-| Mam rame Cube attention i stery zintegrowane... Nie wiecie moze ile by kosztowalo w serwisie inst. sterow ?

 

Wykopsalem na rower juz prawie 7000zl :blink:

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak owszem mieszkam w tym samym mieście co ty i nie omieszkam tam zajrzeć ... W sobotę tam pojadę . Może wiesz od której do której mają w tym dniu otwarte ? Moge im zaufać ? Nie spróbują mi wepchać siakiegoś [ciach!]a ? A o co chodzi z tymi modelami z 2004 roku ? To nie są jakieś felerne rowerki? Czy poprostu modele magazynowane

1263336[/snapback]

W sobote Sprint otwarty jest bodajże od 10 do 14 ale nie jestem pewien, ogólnie jest to taki sklep że jak sie wchodzi to się czuje tą pasje do rowerów, a ludzie pracujący tam naprawdę znają sie na rzeczy, mają tam praktycznie same markowe rowery: Giant, Author, Trek, Wheeler ... A z rowerami z 2004 chodzi o to że jeśli zostały jeszcze jakieś zapasy to trzeba je opchnąć, więc daj czasem upusty np 25% ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zalamuj mnie :P

1263555[/snapback]

No co- drogie to wszystko jest - ja szedłęm po najniższej linii oporu - mma ramę Autora i V-ki - więc tu trochę oszczędziłem, kupiłem używanego amora, a i tak wyszło niewiele mniej - ale sprzęt XT to na allegro można ładne ceny dostać - mniej więcej 1/3 mniej niż w sklepie dałem za cały osprzęt... - i to nie kupowane wszystko na raz...

 

Mam jeszcze kilka pozostałości ze starego roweru - jeszcze mi przerzutka tył STX została, siodełko, przód SRAM 3.0 i niedługo bedę miał prawie nowe klamkomanetki Acera (3x8) - także trochę taniego, acz w miarę solidnego osprzętu... Ciekawa jest ta przerzutka SRAM przednia - wydaje się niesamowicie mocna - ciekawe jak tylna się spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem na przodzie srama 3.0, dalej lezy gdzies w szafce nie uzywana i moge powiedziec ze spoko, ale ona jest na 8 przelozen i nie dalo jej sie dobrze wyregulowac do 9 z tylu, ale na 8 dziala ok :) tylko cos u mnie sprezyna ciezko chodzila :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"WIDELEC AMORTYZOWANY RST CAPA-C4 (2005 r - C5), 76 mm" hmm Capa to kapa, a w dodatku na zdjeciu go nie widac, wiec to musi byc inny rower, jak chcesz napisz do kolesia by Ci wyslal jakies zdjecie, a nie katalogowe (w dodatku inny model :mur: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie jak to bedzie z cenami czesci rowerowych??czy zdrozeja jak zacznie sie sezon.Tzn chodzi mi o to np.w zimie zalozmy ze np.kasety czy ramy tak ogolnie to czy te same czesci co byly w zimie po xxx zlotych w sezonie tez beda kosztowac xxx zlotych , czy tez tak nie bedzie i beda kosztowac yyy zlotych.Kupuje sobie rower do dualu i mam narazie 730zł i powoli zaczal bym kupowac czesci tylko walsnie nie wiem czy teraz beda tansze czy po zimie.Chodzi mi o to ze wyjda nowe i tamte stanieja???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja nigdy od 4 lat mojej obecnosci tu :P:P... nie wlazilem na osla laczke a tu patrze Rowerki.

 

To ja sie przedstawie... Marek Sector...

 

Znaki szczegolne Rozowy rower "I Love Barbie" :).

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...