Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 660, 650 Ti & GTX 650 Ti BOOST - Test 1 Post

Rekomendowane odpowiedzi

Również kupiłem Gigabyte'a z Agito. I też jestem zdania, że chłodzenie jest bardzo ciche. Na starej karcie miałem Auras Fridge + Zephyr 140 mm i nie widzę, a raczej nie słyszę, różnicy. Karta w spoczynku jest niesłyszalna.

 

Upomniałem się o AC3 i dostałem kupon, a że nie lubię tego typu gier, to pójdzie na sprzedaż i zmniejszy koszty zakupu karty :) .

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Odpowiednio wydajna karta graficzna to podstawa każdego zestawu komputerowego, który w mniejszym lub większym stopniu będzie służył do grania. Żeby rozkoszować się wysoką rozdzielczością oraz przyzwoitymi detalami potrzeba jednak stosunkowo mocnego GPU, jakie kosztuje wcale niemałe pieniądze i tutaj zaczyna się poważny problem dla wielu użytkowników. Entuzjaści z zasobnym portfelem to tylko niewielka grupa, natomiast reszta niekoniecznie chciałaby wydać na kartę graficzną ponad 1000 złotych. W takim przypadku trzeba szukać tańszych alternatyw... Na rynku znajdziemy całkiem dużo modeli w cenie do 500 złotych, niemniej trzeba być świadomym, że takie konstrukcje nie pozwalają na absolutnie bezstresową zabawę. Pytanie pozostaje otwarte: który model z jakim układem najlepiej wybrać, jeśli budżet nie pozwala na szaleństwa? Postanowiliśmy wziąć na warsztat dziewięć kart graficznych w cenie nieprzekraczającej 500 złotych i sprawdzić, czy taki sprzęt w ogóle nadaje się do nowych gier. Bohaterami niniejszego artykułu będą zatem Radeon HD 6570, HD 6670, HD 7750, HD 7770, jak również GeForce GTX 650 Ti, GTX 650, GT 640 i GTX 550 Ti. Jako ciekawostkę dorzuciliśmy wyniki popularnego HD 4850 - zapraszamy więc do testu budżetowych kart graficznych z DirectX 11.

Test kart graficznych AMD Radeon i NVIDIA GeForce do 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie: Gigabyte vs MSI TwinFrozr vs Zotac... Asus już za drogi ;) Która z tych trzech byłaby najlepszym wyborem? Według testu na purepc, najlepiej z tych trzech wypada MSI, ale przeglądając inne testy... Zotac radzi sobie wcale nie gorzej. A może po prostu brać najtańszą i nie przejmować się 0,25fps więcej w Crysis 3? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzyłem na poziom hałasu i temperatury osiągane przez kartę dlatego wybrałem MSI i jestem zadowolony. Jeśli w planach masz podkręcanie to mam wrażenie, że bardziej zależy od sztuki niż firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Wśród producentów układów graficznych stosunkowo długo panowała stagnacja, objawiająca się brakiem jakichkolwiek interesujących nowości i niezbyt agresywną polityką cenową, jednak kiedy nareszcie coś drgnęło, to niemalże równocześnie na obydwu frontach. Najpierw AMD zaprezentowało Radeon HD 7790, natomiast teraz NVIDIA wprowadza do sprzedaży GeForce GTX 650 Ti Boost. Skutkiem tego na rynku doszło do przetasowania i zmiany warty, gdyż niektóre modele za chwilę odejdą na emeryturę lub stracą na atrakcyjności, zaś bohater dzisiejszej recenzji jest przyczyną owego stanu rzeczy. GeForce GTX 650 Ti BOOST stanowi pomost między GTX 650 Ti oraz GTX 660, aczkolwiek nowej karcie graficznej „Zielonych” zdecydowanie bliżej do drugiego z wymienionych GPU, niżeli budżetowego Keplera niezbyt skutecznie walczącego z Radeon HD 7770 i 7790. Gigant z Santa Clara nareszcie postanowił wystosować odpowiedź na cieszącego się dużą popularnością Radeona HD 7850, czyli wypełnić lukę w ofercie urządzeniem zapewniającym bardzo korzystny stosunek ceny do wydajności. Moment na wprowadzenie takiego modelu okazał się nadzwyczaj trafiony, ponieważ wieść gminna niesie, iż niebawem AMD zacznie wygaszać produkcję tańszego z braci Pitcairn. Czy GeForce GTX 650 Ti BOOST zdoła pokonać Radeon HD 7850 przekonamy się niebawem, analizując słupki w kilkunastu testach, a tymczasem zerknijmy na nowość od strony czysto technicznej...

GeForce GTX 650 Ti BOOST vs Radeon HD 7850 - Test średniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim gtx660 od MSI. Przy zwykłym przeglądaniu internetu co kilka min. przez chwile jest czarny ekran i na pasku windows wyświetlany jest taki komunikat: "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność". Stery starsze czy najnowsze - nie ma różnicy. Co ciekawe gry chodzą bez zarzutu (no chyba że sterwonik odmówi posłuszeństwa przy włączaniu gry). Wniosek: problem przy nie obciążonej grafie. Oczywiście grafika nie kręcona. Model:

http://www.msi.com/product/vga/N660-TF-2GD5-OC.html#?div=BIOS

 

Spotkał się ktoś z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Sprawdzę. Zaznaczam że kartę mam od października i do teraz wszystko było ok.

Nowego firmware nie wgrywałem.

 

EDIT:

Błąd o: 21:50:40

http://www.sendspace.pl/file/8d51881414f19067d4b3754

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe że siedząc na grafie z CPU też pojawia się ten błąd? Mimo że odinstalowałem sterowniki, (teraz opisuje że błąd powoduje sterownik 306,97). Fakt że mignięcie trwa ułamek sekundy a nie 1-2s na karcie gtx660. Próbuje jeszcze wyczyścić system z wszelkiej maści plików NV. Moim zdaniem wina jest po stornie systemu a nie biosu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam GTX650 firmy Gigabyte z 1GB ramu. Chciałbym obniżyć obroty wentylatora gdyż w idlu mam 24-27 stopni a obroty wentylatora około 1500 obrotów ( 48%). Chciałbym to zrobić w celu zredukowania hałasu - reszta podzespołów jest dosyć cicha (box intela ma 1000 obrotów, ale i tak go bede wymieniać może na coś pasywnego). Nie znalazłem takiej funkcji nigdzie w sterownikach. Czy trzeba do tego celu zainstalować jakiś program specjalny? Co polecacie do tej karty? Słyszałem o Speedfan ale niezbyt dobre opinie błędne temperatury itp.

Edytowane przez yarecki16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kepler bios tweaker jest o niebo lepszy i właściwie da się wszystko zmieniać poza zmianią charakterystyki wentylatora oraz min obrotami przy pracy poza windą. KGB to mocno amatorski programik przy KBT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim gtx660 od MSI. Przy zwykłym przeglądaniu internetu co kilka min. przez chwile jest czarny ekran i na pasku windows wyświetlany jest taki komunikat: "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność". Stery starsze czy najnowsze - nie ma różnicy. Co ciekawe gry chodzą bez zarzutu (no chyba że sterwonik odmówi posłuszeństwa przy włączaniu gry). Wniosek: problem przy nie obciążonej grafie. Oczywiście grafika nie kręcona. Model:

http://www.msi.com/product/vga/N660-TF-2GD5-OC.html#?div=BIOS

 

Spotkał się ktoś z takim problemem?

 

Znalazło się rozwiązanie dla mojego problemu:

Kaspersky anti virus 2013 znalazł jakiś groźnie wyglądający wirus (chyba po akutalizacji jego bazy danych). Wcześniej skanowałem system i nic antywirus nie znalazł.

Po usunięciu wirusa problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

W ostatnich tygodniach mieliśmy istne zatrzęsienie premier kart graficznych, głównie za sprawą poczynań NVIDII, która postanowiła w sezonie ogórkowym wprowadzić do sprzedaży serię GeForce GTX 700. Rywalizacja między producentami nabrała nieoczekiwanego rozpędu, jednak zaktualizowana oferta Zielonych skierowana została przede wszystkim do graczy z grubszym portfelem, ponieważ najtańszy reprezentant nowej rodziny kosztuje około 1000 PLN. Odświeżone Keplery mocno podkopały pozycję AMD Radeon HD 7000, ale największą popularnością cieszą się urządzenia za znacznie mniejsze pieniądze, jakich wśród GeForce GTX 700 próżno szukać. Oczywiście, każdy trzeźwo myślący producent stara się stworzyć kompleksową ofertę i podobnie jest w tym przypadku, bowiem niższe segmenty rynku pozostawiono dla GeForce GTX 600, których ceny zostały niedawno obniżone. Kilka miesięcy temu zadebiutował też GeForce GTX 650 Ti BOOST, będący brakującym ogniwem pomiędzy GTX 650 Ti oraz GTX 660, a przede wszystkim odpowiedzią na Radeona HD 7850. Dzisiaj postanowiliśmy przyjrzeć się niereferencyjnym wersjom GeForce GTX 650 Ti BOOST, jako względnie taniej karcie graficznej pozwalającej na zabawę w rozdzielczości Full HD przy zachowaniu wysokich detali, stanowiącej bardzo ciekawą propozycję dla rozsądnych graczy.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopaki.
posiadam 2x gtx 660 i powiedzcie mi jak włączyć funkcje "Power Limit" w MSIA?? U mnie brak tej funkcji a wiem że przy tych modelach jest możliwość ustawienia tego parametru. Przeinstalowywałem już MSIA na różne wersje i nic.
Pomożecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale np za pomocą nvinspector to mogę zmienić ten power. A jedna karta to standard msi a druga TFIII. A skoro mam zainstalowany MSIA to chciałbym wszystko ustawiać właśnie nim 

Edytowane przez iamthekacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...