Skocz do zawartości
juniper

6670 vs 4870

Rekomendowane odpowiedzi

HD4870 jest dużo szybszy niż HD6670 , ten drugi to poziom wydajności HD4670 .

 

Co do wersji 512MB vs. 1GB - tak jak mówi Chemik16 , przy FullHD+/AA8x/AF16 i HDR różnica będzie - zależy od gry .

 

Przy niższej rozdziałce lub/i wyłączonym/zmiejszonym AA/AF niekoniecznie , wersja 1GB może być nawet nieco wolniejsza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4870 jest dużo szybszy niż HD6670 , ten drugi to poziom wydajności HD4670 .

Wprowadzasz ludzi w błąd :/ hd6670 jest 2x szybszy od hd4670 a przy tym pobiera mniej prądu i jest nowszą konstrukcją.

 

Co do HD4870 to racja jest szybszy od hd6670 ale co z tego? uzywana stara karta która może paść w każdej chwili, pobór prądu 150W w stresie,w idle ok 50W (słabe zarządzanie energią), farelka (na zime w sam raz do ogrzewania pokoju), porządny zasilacz do tego to podstawa :/

 

Kupując hd6670 masz nową karte 3 lata gwarancji, pobór max 50W w idle do 12W a co do wydajności to np:

 

3d mark vantage gpu score: hd6670 - 7030pkt , hd4870 - 8850pkt

crysis full hd 4xaa: hd6670 - 13fps , hd4870 - 18fps

 

tak że w moim odczuciu brałbym hd6670, ale zaznaczam że nie jestem zapalonym graczem, czasami pogram raczej w starsze tytuły i 1680x1050 to jest max rozdziałka, detale mogą byc nawet średnie i mi to wystarcza.

 

Jeszcze lepszą opcją np dla mnie jest hd7750 ale to już wydatek rzędu 320zł minimum, szybsza od hd4870 a w stresie bierze tylko 45W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...