Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Może i więcej teoretycznej mocy, ale już tak nie przesadzajcie z tym dużo taniej - Palit GeForce GTX480 1536MB DDR5 384bit PCI-E (NE5TX480F09CB) - porównanie cen w sklepach internetowych

 

Są i inne za 1700-1800.

 

460 1 GiB - Gainward GeForce GTX460 1GB DDR5 256bit PCI-E (426018336-1190) - porównanie cen w sklepach internetowych

 

Ale fakt, do gier gdzie SLI zapewniło by stałe 60 FPS w 60 Hz można brać. Inaczej opcja automatycznie jest skreślona.

 

 

 

A mnie ciekawi czemu do Fermi dają tak wolne pamięci? Fizycznie kostki muszą być słabe bo sie ledwo kręcą.

 

GTX 465 dzięki TMU i pamięciom to przegrywa z GTX 285 w DX9/10, a to troche lol.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam Twoje zrodelka wygladaja ale 460 w SLI (1GB) mozna kupic duzo taniej niz single 480 ;)

Nie wspomne tez o 2 x 465 ktore rowniez sa tansze...

 

Dobrze wiesz SIDE ze 'punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia' ;)

 

GTX480 kupisz za 1683zł za GTX460 1GB zapłacisz dzisiaj 874zł x2= 1728zł nawet jak cena spadnie by było mniej 100zł to i tak lepiek kupić GTX480 lepszy komfort gry i pewność że wszędzie będzie stała wydajność.

 

GTX480 1683zł

Tanie Karty graficzne GeForce GTX480 cena - Porównanie cen w sklepach

 

NAwet na zachodzie 2x GTX460 1GB gdzie ceny są normalne wypada cenowo bardzo podobnie

GTX460 1GB 229$ x2=458$

GTX480=459 $

 

Jak widać punkt patrzenia nie ma nic do tego bo ceny są podobne.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX480 kupisz za 1683zł za GTX460 1GB zapłacisz dzisiaj 874zł x2= 1728zł nawet jak cena spadnie by było mniej 100zł to i tak lepiek kupić GTX480 lepszy komfort gry i pewność że wszędzie będzie stała wydajność.

 

GTX480 1683zł

Tanie Karty graficzne GeForce GTX480 cena - Porównanie cen w sklepach

 

NAwet na zachodzie 2x GTX460 1GB gdzie ceny są normalne wypada cenowo bardzo podobnie

GTX460 1GB 229$ x2=458$

GTX480=459 $

 

Jak widać punkt patrzenia nie ma nic do tego bo ceny są podobne.

 

Jednak ma ale juz nie bede sie klocic ;)

Do tego mnie nie zrozumiales...

All in all jak ktos ma mozliwosc zakupu 480 bo ma na nia odpowiednie srodki to lepiej kupic dwie 'slabsze' 460ki albo 465 ;) - IMHO

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz SIDE ze 'punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia' ;)

 

Raczej nie rozumiesz , że łączenie słabszych kart w sli mija się z sensem , skoro można kupić jedną mocną. Jak ktoś chce się męczyć z sli to jego sprawa i kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie rozumiesz , że łączenie słabszych kart w sli mija się z sensem , skoro można kupić jedną mocną. Jak ktoś chce się męczyć z sli to jego sprawa i kasa.

 

Jak bys mogl kupic 2 karty tansze o 400zl od 480ki ktore w polaczeniu beda lepsze od niej to bys mnie zrozumial ;)

Szanuje Twoja jak i innych decyzje o 'SLI mowimy NIE!' ale w moim przypadku wybor jest oczywisty ;)

 

Jak sie znudza to sprzedam i wroce do uczciwej 5850 :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bys mogl kupic 2 karty tansze o 400zl od 480ki ktore w polaczeniu beda lepsze od niej to bys mnie zrozumial ;)

Szanuje Twoja jak i innych decyzje o 'SLI mowimy NIE!' ale w moim przypadku wybor jest oczywisty ;)

 

Jak sie znudza to sprzedam i wroce do uczciwej 5850 :)

 

Ale 2 gtx460 nie są 400zł tańsze od 480tki...różnicy cenowej nie ma, a 480tka to obecnie najszybsza jedno-rdzeniowa karta...

ale każdy ma prawo wybrać to co mu bardziej odpowiada:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 2 gtx460 nie są 400zł tańsze od 480tki...różnicy cenowej nie ma, a 480tka to obecnie najszybsza jedno-rdzeniowa karta...

ale każdy ma prawo wybrać to co mu bardziej odpowiada:)

 

W Twoim sklepie nie sa, w moim sa ;)

 

Prosze, przestanmy juz polemizowac :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim sklepie nie sa, w moim sa ;)

 

Prosze, przestanmy juz polemizowac :)

 

Nie wiem jakie Ty masz sklepy, ale nawet w hurcie proporcje są zachowane i 2x 460 1gb nie jest tańsze od gtx 480 o 400zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co jak ma 800Mhz na rdzeniu?

 

W 100% wystarczy :) Karta jak na tak małe gabaryty ma na prawdę potężną moc - w szczególności gry postawi się ją koło 465, 470 - wiem, że rzadne porównanie, ale nie mogłem sobie odmówić tego opisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie Ty masz sklepy, ale nawet w hurcie proporcje są zachowane i 2x 460 1gb nie jest tańsze od gtx 480 o 400zl.

 

Odloz sobie zalozmy 1600 PLN na 480 a ja Ci zalatwie 2 x 465

Zakupil ktos sprzet w SLI? Zadowoleni?

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co sie kreci ?

 

Jutro mam miec tego Palit'a. Ciekawi mnie wlasnie, czy cos sie da z niej jeszcze wyciagnac, czy zabawa konczy sie na stock.

 

Działa poprawnie na taktach od sonic platinum, ale wystarczy zwiększyć rdzeń o 25Mhz i pojawiają się artefakty :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa poprawnie na taktach od sonic platinum, ale wystarczy zwiększyć rdzeń o 25Mhz i pojawiają się artefakty :/

 

Ciekawe czy da się te karty softowo dowoltować, czy palit/gainward na starcie ma już niereferencyjne pcb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy da się te karty softowo dowoltować, czy palit/gainward na starcie ma już niereferencyjne pcb...

 

Chyba nie da rady , inaczej na guru3d by woltowali , skoro inne karty woltują w reckach :wink:. Pozostaje klasyczny vmod :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 460 1GB GLH da sie voltowac

Sparkle 465 da sie voltowac i lata ladnie a do tego jest tani jak barszcz

 

Proponuje zeby chemiczny jak znajdzie czas zrobil update pierwszego watku o info ktore karty da sie softem krecic a ktore nie ;) (jesli znajdzie czas i zbierze informacje)

 

Cos czuje, ze temat sie rozkreci

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co sie kreci ?

 

Jutro mam miec tego Palit'a. Ciekawi mnie wlasnie, czy cos sie da z niej jeszcze wyciagnac, czy zabawa konczy sie na stock.

 

Po to zeby miec wieksza wydajnosc ;) No chyba ze ktos woli sztuka dla sztuki i bedzie sie czul lepiej majac przetaktowana karte z 675 na 800 zamiast takiej co firmowo chodzila na 800 Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymalem informacje od jednego z dystrybutorow, ktorzy jak narazie maja jedyni Palita GTX 460, ich egzemplarze nie posiadają radiatora na sekcji zasilania.

Chodzi o model NE5TX460HF1102 i NE5TX460SF1102. Sprawdzone na dwoch pierwszych egzemplarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi cyklon wspierany jest przez afterburna.

 

Właściwie to obecny Afterburner powinien współpracować z większością jak nie wszystkimi kartami GTX 460, bez różnicowania na producenta.

MSI Afterburner

 

Natomiast na przełomie sierpnia i września premierę będzie miał Afterburner OV3 dedykowany dla kart MSI z autorskim PCB. Początkowo będzie to GTX460 Hawk, który pokaże się w Polsce w pierwszym tygodniu września oraz GTX460 Lightening, który zapowiadany jest na pare tygodni później.

 

Najważniejsze: Afterburner OV3 posiadał będzie regulację napięć dla GPU, PLL i MEM.

Dzięki lepszemu chłodzeniu i komponentom zasilania nazwanymi "military class" karty powinny się kręcić jak opętane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że modyfikować v via program można w kartach Asusa, MSI i Gainward (model GTX 460 1GB GLH). Z powyższego posta może wynikać coś zupełnie innego. Jak na razie wstrzymam się z aktualizacją pierwszego posta i zobaczymy jak się sytuacja rozwinie :wink: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...