Skocz do zawartości
Watcher

KT 600 już jest !!!

Rekomendowane odpowiedzi

VIA Technologies Inc. rusza z dostawami swojego nowego chipsetu KT600 do producentów płyt głównych. KT600 jest pierwszym produktem z zintegrowanym kontrolerem Serial ATA/RAID. Przeznaczony dla platformy AMD Athlon XP ( Socket A ) z obsługą 400MHz FSB. Posiada nowy kontroler pamięci VIA FastStream64 DDR400 oraz VIA Vinyl Audio. Przypomnijmy możliwości KT600 w połączeniu z mostkiem południowym VT8237:

 

-obsługa wszstkich AMD Athlon XP

-magistrala FSB 266/333/400MHz

-obsługa do 4.0GB DDR266/333/400 SDRAM

-obsługa magistrali AGP 4X/8X

-połączenie międzymostkowe 8X V-Link 533MB/s

-zintegrowane 6 kanałowe audio VIA Viny Six-TRAC AC'97

-kontroler Serial ATA do 4 urządzeń

-tryby RAID 0, RAID 1, RAID 0+1 razem z Disk Striping i Disk Mirroring

-VIA RAID Software Configuration Program (obsługjący Windows oraz Linux)

-kontroler Parallel ATA 33/66/100/133 do 4 urządzeń

-obsługa 8portów USB 2.0/USB 1.1 z standardem UHCI

-MC'97 Modem

-10/100 Fast Ethernet MAC

-zaawansowane zarządzanie energią ACPI/OnNow

-664-pin BGA North Bridge

-539-pin BGA VT8237 South Bridge

 

//from nvidia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kt 500 ma mieć blokowane agp/pci więc nie widzę potrzeby czekania na kt600a.

a co do nforce2 ... kt600 bije nforca2 na łeb na szyję. potrzebuje tylko jednej kości i jest wydajniejszy ! no i to stare sprawdzone via.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a tak wracając do tematu:Macie może jakieś testy nowego chipsetu?

Jakiej wydajności możemy się po nim spodziewać w stosunku do nF2?(będzie chociaż te 10% wydajniejszy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja samych peofesjanolistów żadem nie ma więcej jak 100 postów. I wypisują cokolwiek byłe posta nabić.

no co ty

ja tu widze kilku profesjonalistow co nie maja 200 postow i sobie nabijaja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze jest w ogole to kazdy spostrzegawczy z tego forum o tym wie. Jak piszesz ze juz jest w sprzedazy to chociaz podaj namiary gdzie i za ile i jakiej firmy a nie taki topic ktory juz byl.

VIA rozpoczęła sprzedaż chipsetów developerom, a nie developerzy płyt głównych!!

Już około 20 producentów zadeklarowało się że będzie robić płyty na tym chipsecie. Są to:

ABIT, Acorp, Albatron, AOpen, ASUS, Azza, Biostar, Chaintech, DFI, ECS, EPoX, FIC, Gigabyte, Jetway, MSI, Shuttle, Soltek, SOYO and QDI.

Płyt spodziewajcie się w lipcu

BTW ciekawe co z tym KT600A - znając życie to wyjdzie :P

Właściwie to tylko kt333 było bez A bo to był niejako chipset juz z A - wczesniejszej wersji po prostu nie wypuscili na rynek

 

KT600 będzie wydajniejszy od nForce'a - tak wskazują próbki inżynieryjne

Mnie natomiast interesują możliwości OC - jeżeli nForce będzie miał większe to ta roznice w wydajnosci sie podgoni. Jak nie - no to coz....

Zwlaszcza, ze chce zmienic mobo, bo ta moja ma za slabe mozliwosci OC - stary rev - i tyle. Zmienie BIOS to zobaczymy

Wyglada na to, ze w lipcu/sierniu bedzie duza konkurencja na rynku plyt glownych

I dobrze - bo ceny beda nizsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja samych peofesjanolistów żadem nie ma więcej jak 100 postów. I wypisują cokolwiek byłe posta nabić.

Jeśli nie masz nic do powiedzenia na temat to zmykaj!

 

Ps.Już wiem dlaczego ty ich masz aż 170!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kt 500 ma mieć blokowane agp/pci więc nie widzę potrzeby czekania na kt600a.

a co do nforce2 ... kt600 bije nforca2 na łeb na szyję. potrzebuje tylko jednej kości i jest wydajniejszy ! no i to stare sprawdzone via.

no zwazywszy ze Nforce2 bedzie juz grubo ponad pol roku (a moze rok nie wiem dokladnie kiedy byla premiera) starszy od kt600 no to chbya Nforce2 ma prawo byc do tylu co nie? Kt600 mozesz porownywac z Nforce3 :] ktory pewno skopie mu dupe :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT600 będzie wydajniejszy od nForce'a - tak wskazują próbki inżynieryjne

Mnie natomiast interesują możliwości OC - jeżeli nForce będzie miał większe to ta roznice w wydajnosci sie podgoni.

skoro mowa o podganianiu wydajnosci to na KT400 mozna podgonic NF2,wiec nic nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kt 500 ma mieć blokowane agp/pci więc nie widzę potrzeby czekania na kt600a.

a co do nforce2 ... kt600 bije nforca2 na łeb na szyję. potrzebuje tylko jednej kości i jest wydajniejszy ! no i to stare sprawdzone via.

no zwazywszy ze Nforce2 bedzie juz grubo ponad pol roku (a moze rok nie wiem dokladnie kiedy byla premiera) starszy od kt600 no to chbya Nforce2 ma prawo byc do tylu co nie? Kt600 mozesz porownywac z Nforce3 :] ktory pewno skopie mu <font color="#FF0000">[ciach!]</font> :>

KT600 nie mozna porownywac z NF3 ,bo ten ma byc przeciez do A64,wiec innej platformy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale nie wypowiadam się jeżeli nie mam nic sensownego do przekazanie innym.

W tym przypadku też nic nie powiedziałeś sensownego,a jednak się wypowiedziałeś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale nie wypowiadam się jeżeli nie mam nic sensownego do przekazanie innym.

W tym przypadku też nic nie powiedziałeś sensownego,a jednak się wypowiedziałeś!

tez nie macie innych problemów .. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT600 nie mozna porownywac z NF3 ,bo ten ma byc przeciez do A64,wiec innej platformy

tego nie wiedzialem. Ale nadal nie widze sensu porownywac kt600 i nforce2 :] i udowadniac ze kt600 jest lepszy co powinno byc calkiem logiczny - jest nowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

KT600 nie mozna porownywac z NF3 ,bo ten ma byc przeciez do A64,wiec innej platformy

tego nie wiedzialem. Ale nadal nie widze sensu porownywac kt600 i nforce2 :] i udowadniac ze kt600 jest lepszy co powinno byc calkiem logiczny - jest nowszy.

A ja widzie sens. To że nowszy nie znaczy lepszy. Wyniki płyty referencyjnej na KT600 znowu nie powalają i nie wiem czemu dużo osób pisze że KT600 bije na głowę nforce2 ultra 400. Zobaczymy jak płyty konkretnych firm będą chodzić. Z tego co się słyszy to KT600 będzie miało wszystko co potrzebne. Ale zawsze może się wkraść jakiś błąd i wtedy trzeba będzie wydać KT600A. Biorąc pod uwage to że chipsety coraz bardziej są skomlikowane a trzeba je wypuszczać w pośpiechu więc się nie zdziwcie że będzie co poprawiać. Jeżeli wyniki płyt konkretnych firm bede podobne do tej referencyjnej to ja bede się kierował tylko stabilnością i możliwościami o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj :) znowu mnie ktos nie zrozumial :) sorrty ale ja etz tak pisze ze czasem ciezko skumac o co chodzi wiem o tym :). Ale porownywac jak najbardziej, chce po prostu uniknac w przyszlosci sytjacji :) ze powiedzmy Nforce2 wypadnie gorzej w stosnku do kt600 no i juz widze te hasla " haa wdzicie nforce2 ejst do [gluteus maximus] kt600 jest lepszy" itd itd...jktore sa bez sensyu bo nforce2 jest duuuzo starszy i ma prawo byc slabszy, co wcanie nie znaczy ze BEDZIE!! a via miala kupe czasu aby stworzyc cos co bedzie bardziej wyadajne od produktu nvidii :))) no mm nadzieje ze teraz juz jest jasniej :]

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

KT600 nie mozna porownywac z NF3 ,bo ten ma byc przeciez do A64,wiec innej platformy

tego nie wiedzialem. Ale nadal nie widze sensu porownywac kt600 i nforce2 :] i udowadniac ze kt600 jest lepszy co powinno byc calkiem logiczny - jest nowszy.

wlasnie dlatego dziwi mnie dlaczego wszyscy podniecali sie nf2 ,skoro byl nowszy o jakies 6 miesiecy w stosunku do KT400 - to tez normalne ze skoro NV wypusci chipset to nie moze on byc slabszy od konkurencji zeby sie sprzedac,zwlaszcza przy tej cenie

 

uwazam ze nawet trzeba porownywac KT600 do NF2 Ultra ,poniewaz najprawdopodobniej beda to ostatnie chipsety do SocketA u VIA i NV ,takze SIS juz duzo nie wymysli z 748

wiec jezeli na rynku beda tylko te chipsety to kazdy przed kupnem plyty glownej stanie przed wyborem VIA ,NV ,SIS i wlasnie bedzie porownywal KT600 , NF2 i 748(FX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicky: Czy ilosc postow jest wyznacznikiem profesjonalizmu postujacych?

 

Do tematu: Niedlugo bede zmienial swojego wysluzonego AK32A to zobaczymy co bedzie na rynku. Wiecie moze jaka cena bedzie tego sprzetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak kt600 będzie szybszy od nforce2. włąściwie już jest szybszy. te +/- 5% zależy od firmy która wypuści płytę.

zaletą kt600 jest prawdziwe serial ata (jak i875) i świetne osiągi na tylko jenej kości ddr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...