Skocz do zawartości
Malakaih

Zasilacz - bardzo CICHY - BeQuiet DP 550W vs Corsair AX650 vs SeaSonic X-660

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję wyjątkowo cichego, stabilnego zasilacza.

Miliony watów nie mają większego znaczenia, priorytet mają stabilność, wykonanie i CISZA!

Zasilacz trafi do kompa z płytą na Z77 i i3770k + jakaś Nvidia wspierająca technologię CUDA. Będzie raczej służył do pracy niż zabawy.

 

Kandydaci:

+ Be quiet! Dark Power Pro 10 550W (549pln)

+ Seasonic X-660 660W (499pln)

+ Corsair AX650 650W (577pln)

 

Nad temat P10 od Be Quiet naczytałem się sporo zachwytów na temat ciszy i stabilności (co prawda o P10 750W ale mam nadzieję że 550W ma te same cechy).

Seasonic i Corsair są konstrukcjami półpasywnymi i w poprzednim zestawieniu 25zasilaczy wylądowały w czubie z wysokimi notami za (bez)głośność pracy.

 

Coś polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "cuda" to mógłbyś wymienić nie tylko z "nazwiska" ale też i z "imienia", bo to ważne przy doborze zasiłki.

Mam Be Quiet DP7 550W który był zmieniany z Corsair'a HX 620W. Corsair miażdżył ciszą, to i tak Be Quiet okazał się jeszcze cichszy (mimo, że wentylator pracuje non stop), więc jeżeli TOTALNIE Tobie zależy na ciszy, polecam Be Quiet a jak cisza i mały zapas mocy to Corsair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wyboru karty graficznej z obslugą "cudów" nie został jeszcze rozgryźiony, stąd brak szczegółów..

Corsair AX jest w dodatku półpasywny, więc powinien jeszcze bardziej wpasowywać się w moje wymagania.

 

Rozejrzałem się po sieci i moim faworytem jest obecnie Seasonic Platinum X-660W - w pierwszych recenzjach na zachodzie zebrał bardzo dobre opinie, jeszcze lepsze niż jego poprzednik. Ten oferuje jeszcze wyższą sprawność i większy zakres pracy w trybie pasywnym. Dla mnie bomba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pogubiłem. Piszesz o modelach seasonic x-660 (test) i corsair ax650 (test) - podpowiem, te modele to to samo w środku, Różnice są ale znikome i obie jednostki będą pracowały cicho. be quiet dpp od 550 do 750 (test) pracują na projekcie FSP Aurum i bardzo dobrze sobie radzą + wentylator jak pisałem jest bardzo cichy. Jeśli jesteś spaczony na punkcie głośności (ja mam z tym problem) możesz kupić spokojnie też zasilacz pasywny do swojej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek, dzięki za info. Wszystko rozumiem, testy poczytałem, ale jeśli przede wszystkim cisza jest priorytetem, to czasem ciężko wydedkukować na podstawie odrębnych testów, który zasilacz będzie cichszy. Przekonuje mnie idea zasiłki półpasywnej, dlatego szala przechyba się na tą stronę. W dodtaku tak jak wpsomniałem Seasonic wypuścił nową, platynową serię: wzmianka na techpowerup

 

Docelowo komp dostanie pewnie jakiegoś w miarę mocną grafikę Nvidii, więc nie wiem czy sama pasywka sobie jednak tak zupełnie bez problemu poradzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Seasonic w 80Plus Gold to brałbym zdecydowanie nowszą wersję KM3, obecną jako SS-650KM F3. To jest model na 2013 rok. Poprawiona elektronika i kilka optymalizacji przepłwu powietrza. ;] Jeżeli chodzi o platynke SS-660XP2 to zasilacz faktycznie zacny jednak warto najpierw sprawdzić czy zmieści się w obudowie ;d

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto pomyśleć nad seasonic platinum fanless SS-520FL2 F3 do kompa którego chcesz złożyć w zupełności wystarczy (moje graty biorą realnie pod obciążeniem 340w z gniazdka) a masz zasilacz pasywne bez wentylatora, recki tego zasilacz znajdziesz na jonnyguru czy techpowerup zbiera same pochlebne opinie ma 84miesiące gwarancji i prócz bardzo wysokiej sprawności, rewelacyjne tłumienie tętnień, w tej chwili dla maniaka ciszy nie ma nic lepszego i sam jakbym miał zbędne 600zł to już bym go zamówił w proline, Be quiet bym sobie odpuścił a to dlatego że platforma aurum mimo że wydajna to jakość podawanego prądu gorsza od seasonika a i o padających zasilaczach tej firmy sporo można się naczytać, choćby na naszym forum w dziale o padniętych zasiłkach a i samej gwarancji tylko 36 miesięcy, tak jak pisze Zenfist nowe seasonici to klasa sama w sobie i nic lepszego w tej chwili na Polskim rynku nie ma (za granicą są jeszcze nowe superflowery to w Niemczech i kingwiny w usa ale w naszym kraju one nie dostępne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be Quiet! Dark Power Pro 10 550W powinien wystarczyc do i5 3570K + 6970 + 2 x HDD + SSD Dołączona grafika ?? Na punkcie zasilaczy jestem przewrazliwiony i to Be Quiet dobrze trzyma napiecia tylko czy 550W starczy ? Dołączona grafika Prosze wziac pod uwage, ze 6970 za jakis niedlugi czas opusci ta konfiguracje i zastapi je cos nowszego ...

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...