Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna sprawa. Na dole GPU-Z są technologie obsługiwane przez kartę graficzną: Open CL , Cuda , PhysX, DirectCompute 5.

Mam zaznaczone wszystkie oprócz PhysX, czy to oznacza ,że coś padło ??

Widzę, że wcześniej były wszystkie zaznaczone. Problem występuje przy sterowniku 337.88.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PhysX wróci, gdy zainstalujesz nowy sterownik i jak pisał kolega wyżej, wgraj 340.43 beta, lub zainstalujesz sam sterownik physX.

 

Wgraj obydwa według numeracji:

 

1. http://pl.download.nvidia.com/Windows/9.13.0725/PhysX-9.13.0725-SystemSoftware.msi

 

2. http://pl.download.nvidia.com/Windows/9.12.1031/PhysX-9.12.1031-SystemSoftware-Legacy.msi

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam znajomy kupił gigabyte gtx770 windforce wersje oc 4gb jednak od samego początku z nią problem że czasem rzuca artefaktami w pulpicie i 3d, czy w gtx770 od gigabyte wystepuje ten sam problem co w gtx780 tego producenta, czy wyszły jakieś aktualizacje biosów czy pomaga obniżenie traktowania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.kdramastars.com/articles/28601/20140712/gtx-800-series-release-date.htm

 

Ciekawe jak to się potoczy, nie chce mi się wierzyć w Październik 2015... :)

Asekuracyjnie piszą niby o tym że jest szansa na kartę która ma zastąpić 780/780 Ti w Q4 2014 ale cholera wie...

 

@ptys

 

Jakoś mnie nie dziwi że kolejna karta Gigabyte'a ma te same problemy co dwa moje GBT 780 TI, 780 Ti innych użytkowników tego forum czy też 780 Ti mojego kumpla...

Teraz to mnie już tylko śmieszy :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam znajomy kupił gigabyte gtx770 windforce wersje oc 4gb jednak od samego początku z nią problem że czasem rzuca artefaktami w pulpicie i 3d, czy w gtx770 od gigabyte wystepuje ten sam problem co w gtx780 tego producenta, czy wyszły jakieś aktualizacje biosów czy pomaga obniżenie traktowania??

 

Trudno stwierdzić, czy jest to problem GPU, czy samego wykonania PCB Gigabyte.

 

Ale bez problemów można wejść w bios karty i delikatnie podnieść napięcie dla trybu 2D i 3D.

 

Ta operacja  nie powoduje utraty gwarancji !!

 

Jeżeli podniesienie V przyniesie pozytywne efekty, to będzie oznaczało, że Gigabyt nieco się połakomił na pobór prądu i ustawił za niskie napięcia dla odpowiednich trybów.

 

Daj bios, wprowadzę zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej pisać do serwisu w Wrocławiu ?

 

Nie do sklepu, gdzie kupowaliśmy, tylko starać się o RMA:

 

http://www.dealer.gigabyte.pl/

 

Jeszcze tam nie próbowałem, chcociarz mialem uszkodzoną kartę GTX 460 Gigabyte, ale skoro jest taki serwis, warto chociarzby napisać :wink2:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam że produkty corsaira są przereklamowane i jadą na opinii wyrobionej sobie na przebrandowanych zasilaczach seasonica. jeżeli kupujesz coś takiego jest OK ale cała reszta to złom z małymi wyjątkami które trzeba wyłuskać. 

 

dla tych co minusują niech sobie to poczytają może się czegoś douczą: http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu

Nic dodać nic ująć. Ja mam jeszcze Corsaira na Seasonicu także fajnie się sprawuje i na luzie ciągnie bez stresowo nawet SLI z 2x 780 TI. Natomiast kumplowi zdążyła już paść (i to jak po prostu w windzie siedział) AX750i potem jakieś problemy z kolejnym Corsairem, do tego dysk SSD Corsaira mu padł, ramy miał walnięte. No i rzecz jasna jak tylko kupił H100i to od razu wentyle na wymianę.

Co do pamięci Corsaira to masowo padają. Niestety nie jest to już ten sam Corsair co kiedyś.

A minusującymi się nie przejmuj, ja dostałem ponad 300 minusów i mi ciągle (jak tylko jakiś post mój się pojawi) mi przybywają, wszystko od czasu kiedy pisałem o wadliwych GTX 780 Ti od Gigabyte'a. Widać po za fanatykami GBT są tu i fanatycy Corsaira ;-) Ale dzieci muszą dać upust swym frustracjom, więc niech sobie klikają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam że produkty corsaira są przereklamowane i jadą na opinii wyrobionej sobie na przebrandowanych zasilaczach seasonica. jeżeli kupujesz coś takiego jest OK ale cała reszta to złom z małymi wyjątkami które trzeba wyłuskać. 

 

dla tych co minusują niech sobie to poczytają może się czegoś douczą: http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu

 

Większość rebrandów Corsairsa trzyma przywoity poziom. Ja na swojego HX 750 zdecydowanie nie narzekam, chociaż to nie seasonic. A że trzeba czytać co się kupuje to inna sprawa i to niezależnie od producenta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ja dostałem ponad 300 minusów i mi ciągle (jak tylko jakiś post mój się pojawi) mi przybywają, wszystko od czasu kiedy pisałem o wadliwych GTX 780 Ti od Gigabyte'a. Widać po za fanatykami GBT są tu i fanatycy Corsaira ;-) Ale dzieci muszą dać upust swym frustracjom, więc niech sobie klikają :)

 

Jak dobrze znaleźć sobie jakieś wytłumaczenie, c'nie ? ;)  Niestety zburzę Twój światopogląd i podpowiem, że dostajesz minusy z innego faktu, niż ekhm "napisanie o wadliwych 780Ti". :lol: Masz fantazję, to trzeba Ci przyznać. Koniec OT, po prostu chciałem wyprowadzić Cię z błędu. Pzdr. 

  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze znaleźć sobie jakieś wytłumaczenie, c'nie ? ;)  Niestety zburzę Twój światopogląd i podpowiem, że dostajesz minusy z innego faktu, niż ekhm "napisanie o wadliwych 780Ti". :lol: Masz fantazję, to trzeba Ci przyznać. Koniec OT, po prostu chciałem wyprowadzić Cię z błędu. Pzdr. 

To fajnie, też za Tobą nie przepadam ;-) A Twoje "wyprowadzanie z błędu" niech pozostanie w Twoim przekonaniu racją, nie dbam o to :)

Bo co jak co ale KAŻDY niemalże mój post jest minusowany, jest to czysta złośliwość i tyle w temacie.Co jest zresztą na swój sposób bardzo zabawne.

To że mam stałą grupkę "fanów" również, ludzie z którymi się nie zgadzam i owe osoby mają jakieś "ale" do mnie więc klikając minusik zza monitorka, "pokazują jaja" :)

 

Tak swoją drogą, co prawda to r290x ale...Sami zobaczcie ;-)
 
Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanatycy Corsaira. OMG jak ja nie rozumiem ludzi wyzywających się od fanatyków. Każda z tych firm doi z nas kasę większą bądź mniejszą, wiec jaki ma się w tym interes wychwalając jakąś firmę. Przecież żadna z nich złotówki nikomu nie dała, chyba że na forum wchodzi jakiś sprzedawca czy gość od marketingu i wali posty, bo dostaje premie gdy słupki pójdą w górę.  Osobiście polecam karty z dwóch firm tylko dlatego że testowałem sprzęt z obu tych firm i z jednej posiadam obecnie GTX 770. Z innej przez jakiś czas posiadałem GTX 570. A z innej jeszcze GTX 670, który nie do końca mi pod pasował.

 

Nikt mi złotówki za to nie płaci nawet jakbym chciał.  Co do twoich minusów to bardzo proszę nie skupiaj znów uwagi na sobie. A pisane tekstów typu "dawać więcej minusów" świadczy o tym że bardzo się tym przejmujesz. . Osobiście staram się dawać minusy osobom, które wprowadzają w błąd inne osoby. Tak by było jasne że osoba pisząca coś nie do końca ma rację. I jeśli parę innych osób da podobną ocenę wtedy inna osoba szukająca porady ma jakiś sygnał że o ten osobnik nie do końca ma rację. Ale wiadomo że czasem emocje poniosą i jak czytam jakieś bzdury  i bełkot jakiegoś inteligenta to ciężko się powstrzymać.  Sorry za OT.

 

Co do mojego GTX 770 to dalsze próby (po zmianie obudowy) wskoczenia na 1306 na GPU nie przyniosły efektu. Jest dalej stabilnie, ale temperatura może spadła jakieś 2'C co daje 79-81'C w mocnym stresie. Niby można by przeboleć, ale karta się gotuje. Ale to już taki urok MSI. Niby się grzeje, ale działa. Ale kto tam będzie ryzykował i katował kartę dla tych 50 mhz.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego GTX 770 to dalsze próby (po zmianie obudowy) wskoczenia na 1306 na GPU nie przyniosły efektu. Jest dalej stabilnie, ale temperatura może spadła jakieś 2'C co daje 79-81'C w mocnym stresie. Niby można by przeboleć, ale karta się gotuje. Ale to już taki urok MSI. Niby się grzeje, ale działa. Ale kto tam będzie ryzykował i katował kartę dla tych 50 mhz.

 

Ale tutaj moge wtracic akurat swoje nikomu niepotrzebne ekstremalne podkrecanie ;) Widzisz, Kepler to taki maly nicpon, ktory bardzo fajnie sie skaluje z "powietrznymi" voltami do 60*C w stresie. Obnizenie samej temperatury w stresie o 20*C w zaleznosci od jakosci rdzenia powinna dac Tobie ok. 100MHz stabilnie bez zmiany napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil zamontuj sobie to http://allegro.pl/arctic-accelero-hybrid-ii-120mm-vga-i4383331423.html, ja mam wersję pierwszą http://www.arctic.ac/eu_en/accelero-hybrid.html - temperatura rdzenia przy 1254mhz z podbitym napięciem do 1.212v nie przekracza 52C i to jest druga karta, pod nią grzeje temperaturę druga 680 :P, która z tym chłodzeniem http://www.arctic.ac/eu_en/accelero-twin-turbo-ii.html nie przekracza 61C (te same ustawienia jak ta pierwsza).

obecnie najlepiej jest zwodować karty, procka się nie opłaca bez jego cięcia.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda ta moja 680:

 

msi-gtx-680-twin-frozr_cooler-removed.jp

 

ze swojej 680 zdjąłem tylko radiator z wentylami i pozostawiłem tą całą czarną metalową płytkę chłodzącą pamięci i vrm. pompka przypasowała na styk. wentylator chłodzi mi całą tą część karty (ten który jest w zestawie z tą całą plastykową obudową) link do zdjęć tego mojego ustrojstwa w kompie https://plus.google.com/photos/111646637589429990224/albums/6026281593686166817

.

 

ty mógłbyś sobie jakąś 120 na tatarytki zamontować i też spełniłaby swoje zadanie.

 

jeżeli taką masz kartę to też będzie pasować, nie musiałbyś się gimnastykować z tym całym arcticowym wielkim blokiem chłodzącym tył karty.

 

msi_gtx_770_gaming_twinfrozr_iv_test_rev

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te małe LC są bardzo dobrym rozwiązaniem przy kartach graficznych.

 

Sam montowałem najstarszego mini LC na rynku, czyli H-50 Corsaira na GTX 670 1333 mhz 1.300 Volt po modzie (wpis do AF).

 

Temperatura nie przekraczała 62 stC w BF3.

 

Orygianle chłodzenie GTX 670 PE OC dochodziło do 78 stC, a hałas był nie do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w szoku jak to sobie radzi z GPU. Do zmiany nie mogłem sobie poradzić z temperatura karty ciągle ocierała się o 70c a to juz 1c do throtlingu. Teraz mam spokój wentyle arctica są zaskakująco ciche. Jedyny minus to taki ze pompka trochę grzechocze jakby powietrze było w układzie ale to juz taki jej urok - kupilem to na allegro nowke jakąś po wystawowa bez gwarancji. Nie jest to dźwięk jakoś donośny lub bardzo upierdliwy przyzwyczailem się. Na yt widziałem ze montując kawałek płaskiego magnesu można pompke wyciszyc ale to mi się nie zmieści pod ta plastikową obudowę i nie chce mi się tego rozkrecac :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że płynu jest już za mało i trzeba go zmienić (nie uzupełniać).

 

Oryginalnie jest tam glikol + woda utleniona.

 

Śmiedzi to jak diabli i jest bardzo dziwne w dotyku.

 

Ja zmieniłem płyn na Glixol i popmki prawie nie słychać (trzeba ucho przyłożyć).

 

Glixol jest troszkę gęstszy i jest 'tłusty".

 

W pompce nie ma normalnych łożysk kuklowych/ciernych, tylko oś z wirniczkiem jest zawieszona w obudowie jak wał korbowy w silniku samochodowym.

 

Mam na myśli zawieszenie panewkowe, gdzie olej pod ciśnieniem utrzymuje wał w środowisku oleju i nie pozwala na tarcie o materiał zewnętrzny.

 

Tak samo jest w tych pompkach.

 

Glixol utrzymuje oś w zawieszeniu i pompka jest cichutka.

 

Trzeba tylko dokladnie odpowietrzyć układ po zalaniu płynem.

 

Temperatury po zmianie plynu są praktycznie takie same jak z płynem oryginalnym, ale jest znacznie ciszej.

 

No i zaletą takich mini LC jest to, że załe ciepło z GPU wylatuje na zewnątrz, jak wentylator jest skierowany jako wywiewający.

 

Najlepiej dać dwa w ukladzie push-pull.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od samej konstrukcji układu.

 

U siebie w H-50 miałem bardzo twarde/sztywne węże, więc je przy okazji wymieniłem na miękkie i nieco dłuższe przy zachowaniu tej samej  średnicy.

 

Węże kupiłem w sklepie zoologicznym :biggrin:

 

 

Niestety w takich układach nie ma złączek i trzeba ciąć węże, ale nie ma z tym problemów.

 

Stare węże usuwasz, nowe na ciepło nasuwasz na króćce w chłodnicy i bloku pompki.

 

Nie trzeba nawet zacisków stosować, bo zakładane na ciepło załatwia sprawę szczelności.

 

Trudniej jest z odpowietrzaniem.

 

Ja odkręciłem stopkę chłodzenia z bloku i wylałem stary płyn, zalałem układ wodą destylowaną i dokładnie wypłukałem.

 

Później w ten sam sposób zalewałem układ Glixolem z dobre pół godziny i odpowietrzałem.

 

W dodatku wywierciłem malutką dziurkę w chłodnicy i tam też dolewałem płyn i odpowietrzałem.

 

Otworek zabezpieczyłem śróbką 5mm z gumową uszczelką/podkładką.

 

Wszystko działa do dziś, a to już całkiem dawno robiłem.

 

Tu mam stare fotki z H-50, jeszcze bez porządnego koszyka montażowego - taki surowy układ + duży radiator na sekcję zasilania.

 

 

8533495400_1405515372_thumb.jpg 9773901900_1405515374_thumb.jpg 8266512400_1405515376_thumb.jpg

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, tylko że ja za swoje zapłaciłem 259zl z przesyłką a nie 650zł a różnica w wydajności nie jest aż tak powalająca...

 

inna sprawa to dedykowany układ z chłodzeniem fullcover... jednak to jest poza moim zasięgiem...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Sideband.

 

Nawet miałem niecne plany na zmianę/dodanie chłodnicy, ale doszedłem do wniosku, że przy tak słabej pompce jaką ma H-50 nie warto angażować dodatkowe 100 zł do drugiej 120mm chłodnicy, lub zmiany na 140mm chłodnicę.


wiadomo, tylko że ja za swoje zapłaciłem 259zl z przesyłką a nie 650zł a różnica w wydajności nie jest aż tak powalająca...

 

inna sprawa to dedykowany układ z chłodzeniem fullcover... jednak to jest poza moim zasięgiem...

 

Asetec parę miesięcy w stecz, był na Allegro  po 80 zł kompletny !!

 

Tylko zapinki brakowało, ale to najmniejszy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał brać cos to  z chłodnicą 120 ze względu na koszta. Nie chcę wydać prawie połowy wartości karty ;). Fakt mam teraz bzika na punkcie ciszy. Wymieniłem budę na wyciszoną 330R. Powymieniałem wszystkie wentylatory + chłodzenie na procku, mam zamiar wymienić też dysk na jakiś cichszy 2TB tylko jeszcze nie wiem jaki.  + ten zestaw LC.  Nie mam zamiaru zmieniać platformy przez najbliższe 2 lata (może jedynie GPU). No i dobrze żeby to LC było kompatybilne z takim GTX 870 czy 880. Myślę że jednak z tym nie bedzie problemu. Skoro na 670/680 pasuje. Jak układ PCB będzie podobny to od razu biorę ref. wersje bez czekania na te od MSI/ASUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim zestawie wentylatory arctica są naprawdę ciche a mam ustawiony agresywny profil w afterbunerze żeby dobrze chłodzić pamięci i vrm. I tez jestem wyczulony na tym punkcie. Zmienilem tez panel na lamptrona cw611 (chociaż lepiej było brać scythe master serwer) żeby mi rozkrecal wentylatory do rozsadnych wartości dopiero gdy się robi ciepło na GPU, a jak jest idle to wentyle się kręcą na minimalnych oborotach. Jedyne obciążenie mam od gier dlatego pod GPU mam wszystko zestrojone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...