Skocz do zawartości
Megabyte

AMD Thorton - zdjęcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Serwis http://www.hexus.net/ umieścił na swojej stronie zdjęcie nowego procesora AMD. Wyglądem i oznaczeniami przypomina bardzo Bartona. Pozwole sobie takze stwierdzić że Thorton ma 512kb cache L2 tylko że ma połowe zablokowaną. Zastanowił mnie także opis "Assembled in ..." Nie moge doczytać dokładnie ale tam napewno nie pisze MALAYSIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee to jakas sciema. Thorton mial byc tani jak Duron i zracy mniej pradu od XP. Gdzie tu wiec logika zeby blokowac cache ktorego wyprodukowanie przeciez kosztuje. Tez nie wiadomo co znaczy zablokowany, logicznie zablokowany czy wylaczony fizycznie z pradu.

Ja wyobrazalem sobie Thortona jako XP tylko ze w technologii 0.09um lub cos posredniego miedzy 0.13 a 0.09 czyli np. 0.11um

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh- jeżeli połowa cache jest zablokowana to ruskie i tak znajdą sposób na jej odblokowanie- jak to było w przypadku Ati 9500- i może znów będzie głośno o ruskich i o cudnych procach AMD- bo echo XP1700 powoli przycicha :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis http://www.hexus.net/ umieścił na swojej stronie zdjęcie nowego procesora AMD. Wyglądem i oznaczeniami przypomina bardzo Bartona. Pozwole sobie takze stwierdzić że Thorton ma 512kb cache L2 tylko że ma połowe zablokowaną. Zastanowił mnie także opis "Assembled in ..." Nie moge doczytać dokładnie ale tam napewno nie pisze MALAYSIA.

Megabyte, tam jest napisane MAL (no to chyba jednak MALAYSIA) a reszty nie moge w zaden sposob zobaczyc. Wez sobie to zdjecie skopiuj do np. Painta i obroc o 90* tak, zeby ten napis byl na dole zdjeci i juz widac :wink:

Pozdro,

Fredziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis http://www.hexus.net/ umieścił na swojej stronie zdjęcie nowego procesora AMD. Wyglądem i oznaczeniami przypomina bardzo Bartona. Pozwole sobie takze stwierdzić że Thorton ma 512kb cache L2 tylko że ma połowe zablokowaną. Zastanowił mnie także opis "Assembled in ..." Nie moge doczytać dokładnie ale tam napewno nie pisze MALAYSIA.

Megabyte, tam jest napisane MAL (no to chyba jednak MALAYSIA) a reszty nie moge w zaden sposob zobaczyc. Wez sobie to zdjecie skopiuj do np. Painta i obroc o 90* tak, zeby ten napis byl na dole zdjeci i juz widac :wink:

Pozdro,

Fredziu

Chyba masz racje. Obróciłem ten obrazek, przypatrzyłem się dokładnie i pierwsze trzy litery do chyba MAL.

A procesor może będzie się lepiej kręcił od Bartona i Thoroughbreda. Będzie wydzielał tyle ciepła co Thoroughbred a ma taką powierzchnię co Barton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy procesor ma nadmiarowe bloki pamięci cache, także pełne Athlony czy też P4. Po przetestowaniu świeżo wyprodukowanej struktury bloki uszkodzone są poprostu odcinane przy użyciu lasera. Jeśli producenci procesorów nie umieszczaliby na strukturach nadmiarowych bloków cache, to braków byłoby znacznie więcej i produkcja byłaby nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee to jakas sciema. Thorton mial byc tani jak Duron i zracy mniej pradu od XP. Gdzie tu wiec logika zeby blokowac cache ktorego wyprodukowanie przeciez kosztuje. Tez nie wiadomo co znaczy zablokowany, logicznie zablokowany czy wylaczony fizycznie z pradu.

Ja wyobrazalem sobie Thortona jako XP tylko ze w technologii 0.09um lub cos posredniego miedzy 0.13 a 0.09 czyli np. 0.11um

Pozdro

Dexter

chlopie ale ty glupoty gadasz.

oczywiscie ze lepiej jest wyprodukowac iles tam prockow i w polowie poblokowac np cache. a to dlatego ze do produkcji jednych i drugich korzystasz z tej samej technologii i linii produkcyjnej -> mniejesze koszty

a ty piszesz ze najlepiej to uzyc zupelnie innej technologi, wymiaru i co jeszcze ? koszty wprowadzenia nowej linii produkcyjnej nie ulatwia wyprodukowania procesora low-end, a wrecz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie ale zes mnie zle zrozumial :)

Ja doskonale sobie zdaje sprawe ze wprowadzenie nowej linii to jest duzy koszt. Tylko po co wproawdzac procesor ktory juz istnieje i nadawac mu inna nazwe ?? Przeciez ten Thorton wedlug tej specyfikacji to nic innego jak Barton z wylaczona (uszkodzona ??) polowa cache lub nieco wiekszy AthlonXP (T-bred). Wedlug zapowiedzi AMD Thorton mial byc procesorem energooszczednym oraz tanim i zastapic Durona na rynku low-end. Energooszczednosc da sie uzyskac tylko w jeden sposob a mianowicie zmniejszyc technologie produkcji. AMD planuje przejsc na technologie 0.09 juz nie dlugo (Hammery) a nie wiem czy juz nie robia Opteronow w 0.09. Z jednego wafla da sie uzyskac wiecej procesorow w technologii 0.09 niz w 0.13 i dlatego te proce moga byc tansze od standardowych 0.13. Wyprodukowanie innego proca w tej samej technologii to tylko naswietlenie z innego wzoru. Dlaczego ten Thorton wogole jeszcze nie wyszedl przeciez wedlug tego artykulu niczym sie nie rozni od obecnych procow i w zasadzie dlaczego mialby byc tanszy?? Wlasnie dlatego ze to co widac na obrazku to jest sciema i Thorton prawdopodobnie jest jeszcze w fazie projektow lub produkcji probek. Oczywiscie nic sobie nie dam uciac ze bedzie tak jak napisalem, pozyjemy zobaczymy. Ja obstawiam przy swoim.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh- jeżeli połowa cache jest zablokowana to ruskie i tak znajdą sposób na jej odblokowanie- jak to było w przypadku Ati 9500- i może znów będzie głośno o ruskich i o cudnych procach AMD- bo echo XP1700 powoli przycicha  :D  :D  :D

:lol: wykrakales :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh- jeżeli połowa cache jest zablokowana to ruskie i tak znajdą sposób na jej odblokowanie- jak to było w przypadku Ati 9500- i może znów będzie głośno o ruskich i o cudnych procach AMD- bo echo XP1700 powoli przycicha  :D  :D  :D

:lol: wykrakales :lol:
Zobaczymy jak to w praktyce z tymi Thortonami bedzie jak na razie te nowe durnie calkiem ciekawie sie zapowiadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sa to zwykle Bartony ze "zwalana" czesciac Cache :) Jezeli potwierdza sie moje przypuszczenia to bedzie swiadczylo jak DUZY procent procesorow Barton jest uszkadzanych w procesie produkcyjnym i wtedy te uszkodzone sprzedawane pod inna nazwa (niby nowego rdzenia) i co za tym idzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Durony to AthlonyXP z obcietym cachem. Ruscy juz na nie sposob znalezli, ale nie we wszystkich po aktywacji cachu proc dziala bezblednie. Pewnie i poradza sobie z Thorthonem. A nowa nazwa - marketing - niezjajacy sie sa przeciez napaleni na nowosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lekki problem bo mialem proca AMD ATHLON XP 1700+ na jadrze Palomino .... niechybnie cos sie najprawdopodobniej stalo, ze ukruszylem jadro, po podlaczeniu oficjalnie dziala ale bios na dziendobry pokazal mi 95oC i tak w samym biosie doszlo do 101, potem wylaczylem. Mam dziwne wrazenie ze nie uznaja mi gwarancji ... w takim razie niestety trzeba bedzie sie liczyc z nowymi kosztami. Nasunelo mi sie pytanie co lepiej .. :

- AMD ATHLON XP 2000+ Thoroughbred OEM 300 zl

- AMD ATHLON XP 2000+ THORTON OEM 299 zl

prawde mowiac jak juz bym mial brac Thoroughbred'a to bym raczej wziol 1700+ bo jest 80 zl tanszy i troche jednak bardziej sprawdzony ..

Jeszcze takie pytanie .. poczytalem troche o tym Thortonie ale nic wspanialego nie zauwazylem. Tak naprawde czym sie roznia te proce ?? szczegolnie chodzi o roznice w OC, jak myslicie ktory lepiej brac ?? Bo watpie ze odpowiedz bedzie "THORTON dlatego ze to cos nowego".. thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...