Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc tylko dla sfinalizowania tematu.

Kupiłem dzisiaj tego Samsunga Wave 533, pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Wszystko działa płynnie, bez żadnych zacięć, mułów itd. Z dotykowymi telefonami do czynienia zbyt wiele nie miałem ale ekran w nim jest jak dla mnie na prawdę bardzo dobry - jasne, że w wyższych modelach może jest lepszy ale ten NIE jest zły.

Menu jest dość czytelne, nie jest ciężko się 'wczuć' w niego - no może po za usuwaniem widgetów z pulpitu, musiałem na necie poszukać jak to zrobić :D

Muzykę na moich komputerowych słuchawkach odtwarza na prawdę świetnie, może nawet lepiej niż ten pieprzony w100. Niestety samsungowe słuchawki są bardzo, bardzo kiepskie.

Telefon udało mi się kupić nowy za 400zł, znajomy po zapytaniu jaki by telefon kupić za w miarę rozsądne pieniądze polecił mi motorole milestone, która kosztuje 3 razy tyle.

 

Zobaczymy co będzie dalej, jutro muszę jeszcze nabyć folię na ekran - byłem dzisiaj na jakimś stoisku i do tego niestety nie mieli, pokrowiec już kupiony bo słyszałem, że obudowy w tych telefonach nie są najlepszej jakości no ale zobaczymy. :-)

 

 

// Właśnie wgrałem nawigację, która działa w trybie offline bo ta co tu jest standardowo podobno pobiera mapy z internetu - na razie jakoś to działa, w domu mi złapało sygnał gps aczkolwiek trasę do pracy pokazuje mi trochę śmieszną no ale testy przeprowadzę kiedyś przy okazji. :)

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wrecz przeciwnie. Nie polecam! W ciągu 16 m-cy 3 razy był w serwisie z powodu aparatu. 2 razy niby był to problem z softem, za trzecim coś tam wymienili.

Z garminem też są problemy, IMHO nie nie nadaje się do codziennego użytkowania -lubi się wykrzaczyć w najmniej spodziewanym momencie.

Bateria na plus, tu się zgodzę. W porównaniu do e51 wydaje mi się że zbyt delikatny - jakiś taki tandetny. Jeżeli ma to być kom tylko do dzwonienia to raczej bym sie na e51 nastawił.

 

jakis pechowy model miales... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co śmieszniejsze to Swift Plus i Ace mają to samo CPU i GPU, które siedzi w HTC Legend (a ten miał premiere przed Spicą :D)

 

Spica ma po prostu beznadziejny CPU od Samsunga + GPU bez sterowników ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam stery są, ^^ ale aplikacje 3d kuleja - mowa tu o grach ofc. mimo wszystko uważam że jak za tą kasę to nie ma co za dużo

oczekiwać koledzy, dla wstepnego rozpoznania i zabawy wystarczy a potem się zobaczy co się kupi :P

 

SGS mi się podoba ale na razie nie mogłem sobie na niego pozwolic - inne hobby pochłania więcej $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest bardzo słaby:

Telefony komórkowe Nokia najtańsze od 110 do 220 - Ceneo.pl

Jak wytniemy modele bez BT, to już całkiem jest mało zabawek. Ja bym rozważał C1-01 i C1-02.

Wprawdzie wykluczyłeś klapki, ale 2720 jest także wart rozważenia.

 

Nie wiem czy to telefon dla Ciebie, czy na prezent, ale lepiej pooglądaj na żywo te telefony, gdy są włączone. Np. 1661 posiada tragiczny wyświetlacz, którego bija na głowę nawet ten z zabytkowego 6020. Te same ma chyba cała seria 1xxx. W 2xxx już chyba lepiej (sądząc po screenach w sieci). C1 też chyba ma te lepsze, ale warto sprawdzić na własne oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzieś podaną specyfikację dokładną GIO? Chodzi mi o RAM i CPU + GPU. Bo z notatki prasowej Samsunga wynika tylko tyle, ze CPU ma 800Mhz (może to być cokolwiek, ot chociażby ta padaka z Spicy, co w połączeniu ze spicowym GPU da Spicę 2), z drugiej strony piszą coś o obsłudze flash, a CPU ze Swifta czy Ace (Qualcomm MSM7227) flasha nie obsługuje (bo technologia ARMv6).

 

P500 (swift plus) - pewne 600Mhz (Qualcomm MSM7227) + adreno 200 (gpu) + 512mb ramu

Galaxy Ace - Qualcomm MSM7227 podkręcony do 800Mhz + adreno 200 + 384mb ramu // wydajność w grach identyczna. Za to mniej ramu = gorszy multitasking :P

 

Coś mi się nie wydaje, żeby GIO miał więcej ramu od Ace. A ram w Androidzie jest wazniejszy niż 200Mhz na CPU (tym samym swoją drogą) //ważniejszy bo wtedy zauważysz dobroć multitaskingu :]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę Googlowania dało takie wyniki:

Procek to "MSM7227-1 Turbo", czyli ten sam co w Ace. Zgaduję więc, że to podkręcona wersja tego, co siedzi w Fit/Mini oraz LG P500 i... Blade.

Mirror Mirror On The Wall Which Is The Smartest Phone Of All | www.wdgtech.com.au

Qualcomm Msm7227-1 Vs | The Android Phone

I jeszcze to:

Test porównawczy Samsungów I5500 i I5800 - Forum Android.com.pl

 

Edit:

Widzę, że strasznie długo pisałem tego posta ;]

 

Edit2:

Czyli co? Dla kogoś kto nie gra lepszy będzie P500 od Ace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli Gio ma 7227 to nie może być mowy o obsłudze flasha (pełnego, lite zadziała - ale to filmów nie odtworzy) - brawo dla Samsunga za puszczenie fejka. Chociaż z tego co czytałem to Gio ma mieć to samo CPU co Spica... :mur: :lol2:

 

Ace vs P500 - te telefony są identyczne.

 

Plusy Ace:

- 200Mhz więcej - różnicy w systemie nie zauważysz [ja po odkręceniu mojego Snapdragona (1Ghz) do 800Mhz różnicy w działaniu systemu nie widzę, przy 600Mhz, trochę chrupie, ale to w końcu WVGA :]

- 3,5", chociaż HVGA. Jednak jeśli chodzi o pisanie to o wiele przyjemniej się będzie trafiało w klawisze w porównaniu do 3,2"

- 5mpx z flashem, jednak filmy są strasznie słabe (QVGA @ 15fps)

 

Minusy Ace:

- jednak trochę mało ramu... (w takim sensie, że o MP3 + przeglądarce w tle + programie do sms możemy zapomnieć, ewentualnie przełączenie przeglądarki na program do SMS ubije przeglądarke i jak bedziemy chcieli do niej wrocic to bedzie od nowa startować)

- 1350mAh (+ 3,5" - większy pobór niż 3,2")

- błyszcząca/rysująca się obudowa, do tego skopiowana żywcem z iPhona (to moja subiektywna opinia) - chociaż klapka tylnia niby jest z lepszej jakości plastiku

- FroYo i nie wiadomo jak z updatem do Gingera

 

Plusy P500:

- 512mb ramu - i multitasking o jakim pisałem wyżej jest do zrobienia, w sensie nie będzie ci system ubijał ani przeglądarki ani programu do sms czy tam tapatalka (program do czytania for). Ja u siebie przy 576MB ramu mogę swobodnie korzystać ze wszystkiego na raz i wszystko siedzi w ramie (tel nie muli ofc))

- lepsza obudowa - jakościowo / wykonaniowo - obudowa jest z gumowanego plastiku (cała), tak więc jest mało podatna na rysy (w spicy tylnia klapka jest z takiego tworzywa - po 6msc używania telefonu wyglądała u mnie jak nowa - 0 rys)

- cena

- bateria 1500mAh co w połączeniu z 3,2" wyświetlaczem da długi czas pracy (pewnie 2 dni przy wysokim użyciu nie będzie problemem)

- oficjalna aktualizacja do Gingera w ciągu paru msc

- jakość dźwięku - czytałem duzo opinii, gdzie ludzie się zachwycali jakością audio jak na telefon komórkowy ;]

 

Minusy P500:

- 3,2" - mniejszy niż w Ace, jednak jest wystarczający - kompaktowe wymiary

- 600Mhz CPU - ale to naprawdę wystarcza do HVGA i wszystkich operacji na telefonie // mój ojciec ma swifta, tak więc HW bardzo podobne do P500 i system działa na nim bardzo sprawnie i płynnie // a CPU zawsze można podkręcić samemu ;>

- design się może nie podobać

- 3,2mpx bez lampy

 

GIO według mnie odpada. To już lepiej sobie Swifta czy X8 kupić... Nie dość, że 2x tańsze to przynajmniej mają sprawdzony procesor :>

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przedłużam umowę z erą. Okazuje się, że w tym momencie korzystniejsze jest przedłużenie umowy z telefonem :blink: Po raz pierwszy z czymś takim się spotykam.

 

Stąd moje pytanie jaki aparat wziąć? W ogóle się w ostatnich trendach nie orientuję.

 

Przede wszystkim dzwonię i smsuję, inne zastosowania mniej, choć kto wie, jeśli telefon będzie potraił dużo więcej :D (aktualnie używam nokii 6300).

 

Budżet na słuchawkę - 300-400 PLN, abonament - 69 PLN

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zawęziłem obszar poszukiwań

 

  • Samsungów Wave 533
  • Nokia E5-00
  • SE X10 Mini Pro

I już mam taki mętlik w głowie, że coś strasznego. Tak to jest, jak się za dużo czyta :D

 

Bardzo proszę o pomoc, mimo że temat był wałkowany, to jakoś nie mogę się przez te wszystkie opinie, komentarze i informacje przebić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chciałem zasięgnąć opinii o telefonie Orange San Francisco

 

Telefony komórkowe Orange - abonament, mix, karta i internet

 

http://mobileman.pl/orange_san_francisco_zte_blade___pierwszy_test_w_sieci_,3029,aktualnosc.html

 

 

Z tego co udało mi się wygrzebać jest to ZTE Blade. W orange można go wyrwać za 99 PLN przy abonamencie 39 PLN. Pierwotnie planowałem zakup słuchawki oddzielnie, ale ta cena mnie bardzo kusi. Nie jestem jednak na czasie w telefonach..

 

Nie mam jakichś szczególnych wymagań, będę go używał od wszystkiego po trochu, podłubanie i odblokowanie sprzętowej akceleracji jak najbardziej mnie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Samsungów Wave 533
  • Nokia E5-00
  • SE X10 Mini Pro
Od końca:

X10 Mini Pro to bardziej kobiecy telefon. Pomijając już wygląd, to całość jest tragicznie mała, więc niespecjalnie wygodna. Jak dużo piszesz, to możesz na początku więcej kląć niż pisać. ;]

E5-00 - takie klawiatury zawsze budziły we mnie odrazę i kojarzyły się z masochizmem. Rozmiar klawiatury podobny jak w X10, więc wygoda też taka sobie, a do tego niewielki ekran i ogromna obudowa.

Wave 533 ma dziewczyna i telefon jest zauważalnie większy od w/w. Co za tym idzie, klawiatura jest większa i bardziej wygodna. Z wad to system Bada (nie jest tak pro-elo-młodzieżowy jak Android) i brak netu 7.2Mb/s.

 

Nie wiem, czy jest w ofercie, ale zobacz na Galaxy 551. To jest praktycznie Wave, tylko nie ma 2 powyższych wad.

 

(..)

Z tego co udało mi się wygrzebać jest to ZTE Blade.

(..)

 

Dobrze udało Ci się wygrzebać. Blade był już tutaj omawiany, więc poczytaj posty wstecz. W skrócie: Świetne parametry za tą cenę, były wersje z wyświetlaczem AMOLED (czy tam SuperAMOLED), ale pewnie teraz ciężko je dostać. Poza tym to typowy Chińczyk i jak masz pecha, to telefon spędzi więcej czasu w serwisie, niż w Twoich rękach. Jak to ktoś napisał - loteria. Wybór należy do Ciebie.

 

(..)

GIO według mnie odpada. To już lepiej sobie Swifta czy X8 kupić... Nie dość, że 2x tańsze to przynajmniej mają sprawdzony procesor :>

 

Dzięki za porównanie - przemyślę sprawę.

 

BTW:

Wszedł właśnie Gio. Cena dobra, procek 800MHz. Tylko ilości pamięci operacyjnej nie potrafię wygrzebać.

Dotykałem Ace na żywo - jego 3.5 cala jakoś tak ginie, bo jest całkiem przyjemnie wykonany i dość cienki.

Niestety nie miałem czasu na odpalanie prawdziwego telefonu, więc opis dotyczy atrapy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest w ofercie, ale zobacz na Galaxy 551. To jest praktycznie Wave, tylko nie ma 2 powyższych wad.

 

W zasięgu cenowym jest tylko Galaxy (I5800), bo dwa pozostałe już nie (I9000 oraz tab mają takie ceny, że głowę urywa :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasięgu cenowym jest tylko Galaxy (I5800), bo dwa pozostałe już nie (I9000 oraz tab mają takie ceny, że głowę urywa :D )

 

Galaxy 551 nie widzę w ogóle w ofercie. Ewentualnie kup cokolwiek na sprzedaż (czyli 1 PLN w Erze i jak najdroższe na Allegro), sprzedaj i dokładając resztę (299-399 PLN) masz już jakiś sensowny wybór. Chociaż jak ma być qwerty, to zostaje Ci nadal Wave 533, Galaxy 551 lub C6-00.

 

BTW. Ludzie na blogu Play narzekają na ceny, ale chyba dawno nie byli na stronie Ery - rzeczywiście głowę urywa. ;]

 

Obecnie rozważam: Ace vs P500 vs Gio. Może nawet nie tyle rozważam, co biorę ich na przeczekanie - mam nadzieję, że obniżą cenę Ace zanim skończy mi się umowa. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...