Skocz do zawartości
RPGamer2014

Prośba o wrzucenie artykułu

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę żeby ktoś wrzucił na stronę purepc.pl mój artykuł, który jest poniżej

 

Tytuł: Dlaczego NIE kupię PS4?

 

Jako gracz od małego byłem przyzwyczajony do grania na konsoli, pomimo wielu wad tego rozwiązania. Za czasów PSX'a gdy byłem małym srulem jarałem się graniem na pegazusie, którego o dziwo mam do dziś. Pamiętam kupowanie na bazarze czy giełdzie ,,gier" na kartridżach typu mario bros, żółwie ninja, jakieś gry z myszką miki itp. Przyszedł w końcu czas na PSX'a. Oczywiście nie każdego było stać na wydanie 200zł na jedną grę, pada czy kartę pamięci. Internet wtedy raczkował, zaś poradniki w gazetkach typu PSExtreme czy Ultima były dość populane.Wtedy znalazłem rozwiązanie: kupowanie ,,kopii zapasowych" na bazarze czy (tak kupowanie, a nie ściąganie z internetu, który wtedy był drogi i dostępny dla wybranych) umawianie się przez telefon lub szukanie ogłoszeń w gazetach. Mimo, że było to nielegalne to święciło triumfy. Dzięki temu mogłem poznać takie rarytasy jak Crash 1,2,3, Spyro 1,2,3, Tomb Raider, Hogs of War, Final Fantasy VII,IX (za VIII nie przepadałem). Ale po paru wymianach lasera odechciało mi się zabawy, gdyż z upływem lat taniej było kupić używanego PSX’a w dobrym stanie niż kupować do niego laser.

 

Później nastała era PS2, bo o Xboxie pierwszej generacji mało kto wtedy słyszał w kraju nad Wisłą. Pomimo, że nadal ceny gier i akcesoriów były zaporowe ludzie kupowali PS2. Zauważyłem, że dużą popularnością zaczęło cieszyć się PS2 po: 1) wyjściu wersji Slim

2) możliwości trwałej przeróbki (wlutowanie chipa)

3) obniżeniu cen gier po wyjściu PS3.

Swoją przygodę z PS2 zacząłem dość póżno, bo dopiero w 2008r. Wcześniej zagrywałem na pececie w Worms 3D, commandos 1,2,3, heroes 3 i 4 i gothica 2. Najbardziej na PS2 spodobały mi się: Crash Nitro Kart, Spyro a hero’s tail, seria the legend of spyro (miszmasz Spyro z GodofWar - mi się spodobało), Final Fantasy X (ulubione zdanie, które podsumowuje całą akcję oraz jest moim zdaniem mottem do tej gry to I know it’s selfish, but THIS IS MY STORY!), Final Fantasy XII (przypomina trochę Dragon Age, ale moim zdaniem spie*rzyli to co w Finalach lubiłem najbardziej czyli Aeony. Jeszcze miło wspominam Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty ze względu na dużo smaczków tzw. easter eggów, które fanie było odkrywać.

 

Dalej było PS3, do którego pomimo upływu 8 lat od premiery pady nadal kosztują ponad 200zł.

Gry oczywiście to po prostu niebo a ziemia w porównaniu do PS2. Jedną z pierwszych gier był Ratchet & Clank: Tools of Destruction (który notabene ma lepszą grafikę niż wydane później 4 za jedengo czy Załoga Q). Nie miała jeszcze trofeów, ale miało to raczej dobre strony, gdyż gra była grą dla przyjemności, a nie swoistym framieniem czy byciem trophy-whore (z ang. Trofeową ku*wą). Fajnie też grało mi się w Gta 4, które przeszedłem, aż 3 razy, ale po zobaczeniu kretyńskich trofeów, które na siłę przedłużają grę np.:

- zbierz 100 paczek ukrytych w Gta 4

- wykonaj 100 skoków motocyklem

- zbierz 8 000 000 $ podczas grania w multi

- wygraj we wszystkich (DOSŁOWNIE we wszystkich) wyścigach i strzelankach w gta 4 Online

przeszła mi ochota na grę przez Internet. Przyznaję, że jestem pefekcjonistą i jak gram to aby odblokować wszystko. Przykłady? Proszę bardzo: w Spyro 3 zdobyłem wszystkie 150 jaj (ciekawostka: Spyro 3 to jedyna część, która nie ukazała się w Japonii), w Final Fantasy X za pierwszym razem pokonanie Sina oraz Yu Yevona zajęło mi 110 godzin, za drugim razem chciałem pokonać dark aeony,nemesisa a w końcu samego penance’a. Po 180 godzinach grania penance został wreszcie pokonany.

 

Ogólnie to na PS3 gry kupuję albo ze sklepów internetowych, albo z PS Store jak są jakieś obniżki.Ceny w sklepach to jakaś kpina. Np. za Uncharted 2 z czeską okładką (w folii) zapłaciłem 45zł + 15zł przesyłki  a ta sama wersja tylko z polską okładką kosztowała w sklepie 109,99zł.

 

No i wreszcie zamierzałem kupić PS4, ale poszedłem po rozum do głowy i wybiorę PC z kilku powodów:

1)    Konsola w cenie peceta, który uciągnie każdą grę w 1080p (może nie na ultra, ale na średnich na pewno) nie uciągnie każdej gry w 1080p/ 60FPS tylko jakieś 900p/30FPS. Owszem są gry na PS4, które mają 1080p/60FPS, ale można je policzyć na palcach jednej ręki: Killzone Shadow Fall, AC IV, Wiedźmin 3 i Destiny.

2)    Za możliwość grania w multi będę musiał zabulić 200zł/rok. Niby dlaczego mam za to płacić jak Sony szczekało jaki to Microsoft niedobry bo wprowadził opłaty za Xbox Live a sami zrobili dokładnie to samo w przypadku PS4.Na pececie oczywiście jest to darmowe, chyba, że mówimy o grach MMO typu WoW czy Final Fantasy XIV: a Realm Reborn.

3)    Gry, które na pececie w dniu premiery są po polsku i nawet 2 razy tańsze niż na konsole. Na konsoli trzeba czekać, aż spolszczą no i trzeba za to zapłacić. Kto zapłaci? Oczywiście klient. Ja nie mam ochoty płacić 259zł w dniu premiery jak na pececie mogę mieć to samo nawet 2 razy taniej. Piractwo to osobna kwestia, lecz faktem jest, że możliwość zagrania w grę piracką często sprawiała, że szedłem do sklepu po oryginał. Na konsoli nie ma już dem, nawet za możliwość grania w betę jakiejś niedługo każą sobie płacić.

4)    W konsoli jak coś się zepsuje to cała idzie do naprawy i tydzień bez grania. W pececie jak się zainwestuje w procka ze zintegrowaną grafiką to można normalnie z niego korzystać nawet gdy kartę graficzną szlag trafi.

5)    Koszty akcesoriów: dobrą mysz dla graczy można kupić za 59zł a klawiaturę za 99zł.W przypadku konsol pad potrafi ciągle kosztować 200zł nawet 8 lat po premierze (mówię o dualshocku 3 co do xboxa 360 się nie wypowiem, bo nie grałem ani nie miałem zbyt długo styczności.

 

 

Na początku rozważałem zakup Xboxa One, ale po przeczytanie o inwigilacji ze strony Kinecta, który ciągle potrzebuje dostępu do internetu powiedziałem. (Jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek inwigilacji ze strony państwa czy firmy. Nie, nie jestem terrorystą czy przestępcą, ale dlatego, że inwigilacja traktuje każdego jako potecjalnego złodzieja, mordercę, gwałciciela, terrorystę itp.)

 

Dlatego też ja, zawzięty fanboj konsol Sony od czasów PSX’a mówię stanowcze NIE PS4.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę żeby ktoś wrzucił na stronę purepc.pl mój artykuł, który jest poniżej

 

A ja chcę, droga Redakcjo, taki samochód, koniecznie w tym kolorze. Czekam maksymalnie do piątku !!!

 

2012-Nissan-GT-R-Deep-Pearl-Blue-007.JPG 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę żeby ktoś wrzucił na stronę purepc.pl mój artykuł, który jest poniżej

Niestety, nie mogę spełnić tej prośby, opinia musi zostać na forum. Rozumiem potrzebę oddania głosu w dyskusji, ale redakcja nie publikuje tekstów osób postronnych na swoich łamach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą od dawna szukam fajnej repliki klasycznych muscle car do postawienia na półce. OFC metalowa karoseria, wysmakowane detale itp., tylko bez sterowania radiem, chociaż kółka muszą się kręcić :D Skala najlepiej 1:16 albo 1:18 (może być większy). Ktoś coś poleci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupowałem na prezent znajomemu i mogę polecić modele z Welly. Można spokojnie znaleźć na allegro za przyzwoitą cenę: http://allegro.pl/ford-mustang-coupe-1-2-1964-skala-1-24-welly-i4382438118.html. Mają bardzo szeroki wachlarz modeli, jak się dobrze poszuka to można znaleźć taki perełki jak Plymouth Barracuda 440.

Edytowane przez shadovraven
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hemi Cuda '70?

http://modeliki.pl/product_info.php/cPath/90/products_id/1683

 

Eh, to były samochody...

Phantasm II  :smoke: Narobiłeś mi smaka. Ten rozgniata, muszę go poszukać gdzieś w PL:

 

http://driversobsession.com/index.php?main_page=product_info&products_id=215

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...