Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna wtyczka 8pin...hm ani to wada ani specjalnie chyba zaleta co? Jaki to ma wpływ?

 

Jedna wtyczka wystarczy, gdy amper nie przekracza 20, a nie przekracza :)

 

Poza tym, część prądu idzie przez slot PCI-E :)

 

Bardzo mądre i wygodne dla użytkownika rozwiązanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tez sobie tak myślałem, tyle tylko że przydałoby mi się troszkę gotówki, tutaj jest do tego okazja. Jak wyjdzie pełen maxwell to na jedną grafikę na bank zabraknie kasy ze sprzedaży tych dwóch , im dłużej czekam tym więcej tez na tym tracę. Próbowałem policzyć ile bym w skali roku zyskał w gotówce na tej zmianę 1 do 1 około 70 zł wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką będziesz chciał taka będzie, monitor tutaj nie stanowi ograniczenia. Jest downsampling, który niemalże idealnie symuluje pracę na wyższej rozdzielczości.

 

@Havoc ja głównie testuje gry , 3ds czy vray w życiu nie używałem i nawet nie mam pojęcia czy mają już teraz wsparcie dla maxwella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna wtyczka wystarczy, gdy amper nie przekracza 20 :)

 

W Matrixie 780 Ti przy fabrycznych ustawieniach w Fire Strike Extreme zmierzyłem multimetrem cęgowym max 21 A na samych wtyczkach PCIe (2x 8-pin). Na azocie dobiłem do 57 A :ploom:

Tak więc wygląda na to, że jedną wtyczką 8-pin może iść nawet ~30 A ;)

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może iść nawet więcej, ale są limity, które jak dobrze pamiętam nie pozwalają na przekroczenie 20A na jedną linię 12 Volt, dla tego mocne zasilacze posiadają/posiadały oddzielne linie 12Volt.

 

Chodzi o bezpieczeństwo i straty.

 

Same przewody wytrzymają sporo więcej, ale styki już koniecznie, dla tego te ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myl pojęć linii z wtyczkami , wraz ze wzrostem natężenia są coraz większe straty na złączu i zaczyna się grzać. Wystarczy, że styki będą nieodpowiednio dobrze dociśnięte może powstać taka temperatura , że stopi wtyczkę. Takie cuda powstają przy 290x chłodzonym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki (jeżeli takowe znajdują się na forum) Mam pytanie czy warto czekać na gtx 970 od MSI? Zamówiłem w zeszłym tygodniu w komputroniku swój egzemplarz i dzisiaj miała być ich dostawa lecz jak do tej pory brak jakichkolwiek informacji na ten temat. Przesiadłem się ostatnio na i5-4690k, MSI  z97 gaming 3 i  8gb ram, lecz jako GPU został mi stary poczciwy gts 250. Chciałbym nadrobić zaległości w nowych gracz lecz z obecną kartą będzie to raczej ciężkie zadanie, zastanawiam się czy czekać na tego gtx 970 w wersji od MSI czy może polować na jakiegoś gtx 780 lub męczyć się z gts 250 czekając na poprawione rewizje gtx'ow 970 (coraz częściej na konkurencyjnych forach czytam o problemach z cewkami, przegrzewającymi się sekcjami zasilania i problematycznym rozplanowaniu laminatu przez niektórych producentów - patrz MSI i pamięci po 2 stronach).

Edytowane przez Rengor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja, cena większa o 50zł. Czekając tak dalej może się okazać, że zaraz cena będzie ponad 1600zł co wydaje mi się chore... może lepiej poczekać na realizację mojego MSI, aż tak gorsza jest ta karta? Na pamięci zawsze można nakleić radiatorki i dać jakiś delikatny nawiew?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mieć wątpliwości, bo są różne przesłanki żeby dobrze się zastanowić nad wyborem. Ja wziąłęm MSI, bo na żadnym polskim forum nie doczytałem się wiekszych narzekań, które wynikałyby z autopsji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamowilem gainwarda 970 za 1350zl z przesylka w esc. Wrzuce na karte dotychczasowe chlodzenie - accelero xtreme plus, tylko musze znalezc gdzies radiatorki na pamieci/sekcje zasilania. Wygladem nie wiele bedzie sie pewnie roznilo od gb ale i taniej to wyniesie i moze wydajniej :D

 

Tak swoja droga demontowal juz ktos radiatorki przyklejone na klej od arctica? Kiedys czytalem ze ktos uszkodzil przy tym kosc pamieci...

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają jak błyszczeć. Sterowniki tu niewiele pomogą.

Im wyższa rozdzielczość i im więcej kart w SLI, tym przepustowość pamięci ma większe znaczenie.

A niestety ten aspekt jest położony w nowych GTXach. Gdyby walnęli szynę 512 bit, to wydajnościowo by zmietli AMD z powierzchni ziemi.

 

295X2 ma tak dobrą wydajność między innymi dla tego, że ta karta ma bardzo wysoką przepustowość pamięci.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mieć wątpliwości, bo są różne przesłanki żeby dobrze się zastanowić nad wyborem. Ja wziąłęm MSI, bo na żadnym polskim forum nie doczytałem się wiekszych narzekań, które wynikałyby z autopsji.

https://forum-pl.msi.com/index.php?board=79.0

Jest też już jeden temat odnośnie 970 i bzyczących cewek

https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=9647.0

Najlepsza jest odpowiedz

Bzyczenie to prawdopodobnie rezonans własny cewki lub któregoś kondensatora. Jest to normalny dźwięk, jeśli taki rezonans powstaje.

Czyli to normalne że bzyczy bo cewki bzyczą ;)

Popatrz na ich forum, gdzie jest też mój temat, ja się wyleczyłem z MSI i ich wspaniałych produktów. Najprawdopodobniej będę brał Asusa, jednak wersja pół-pasywna kusi.

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdej firmie zdarzają się wpadki ;) Nie to, że bronię MSI, po prostu stwierdzam fakt.

 

Co do tego, co zlinkowałeś, to mógł pęknąć lut pod GPU i z powodu wysokiej rezystancji wytwarzała się wysoka temperatura.

 

Mnie obecnie od MSI odrzuca design, gdyż nowy TwinFrozr wygląda strasznie dziadowsko w porównaniu do poprzedniej wersji, która była fajna :P

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się zdarzają, ale do błędu trzeba się przyznać a nie robić idiotę z klienta, zresztą nie tylko ze mnie i nie tylko w tym przypadku. Chciałem tylko zwrócić uwagę przyszłych klientów na możliwe problemy gwarancyjne. Jak kupowałem 570 kumpel mnie przestrzegał przed ichniejszym serwisem ale nie posłuchałem.

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys mam wrazenie nie bylo takich problemow ze sprzetem jak teraz... przy kazdej premierz placze i zale piszczy nie dziala itd. Te systemy chlodzenia niby wydajne ale wydaje mnie sie, ze lepiej byloby kupic tanszego referenta i wrzucic jakies customowe chlodziwo z dobra pasta i/lub dobrymi termopadami phobya

 

to były czasy ;] (ah te 9k rpm dzwiek jak silnik integry dc2 xD ) na tym x800gto2@xt pe bylo zimniutkie ;]

 

szkoda ze teraz bardzo malo jest dwustronnych chlodziw

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było twittera i failbooka - teraz spaliły się 3 płyty X99 i już wszystkie serwisy się zastanawiały czy jest problem :)

 

Jak sprzęt sprzedaje się w dziesiątkach tysięcy a problem jest z 1% to i tak jest to masa ludzi, którzy będą o tym pisać.

 

A brak referentów też mnie wkurza choć z innej przyczyny - do mojej obudowy najlepiej pasują mi wydajne blowery a wszyscy wolą robić chłodzenia wyrzucające ciepłe powietrze bo lepiej wyglądają w benchmarkach w serwisach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...