Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Trust the Man - wole się nie wypowiadać... 1/5

 

The Good German (Dobry Niemiec) - pod względem technicznym i klimatycznym - ;OOO prawdziwe kino lat 40-50tych, niezwykle dopracowany pod każdym względem (nawet przejścia między scenami robią wrażenie) + muzykaaa... ;] aktorzy - tragiczna gra Tobeya Maguire'a, rewelacyjna Cate Blanchett, a Żorż Klunej tak sobie zagrał... detektywa ;] Jeśli chodzi o fabułe - na początku śmiać mi się chciało ale później jest lepiej. W sumie nie wyszedł tak źle ten film Soderberghowi. Dam -4/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 22:10 na TVNie będzie Lśnienie (The Shining) w reżyserii Stanleya Kubricka (film na podstawie znakomitej powieści Stephena Kinga). Kto nie oglądał, powinien to zrobić. Dziś będzie okazja, aby obejrzeć sobie ten film (tylko te głupie reklamy będą przeszkadzać :?).

 

Na zachęte zacytuję kilka wypowiedzi z tego tematu odnośnie tego filmu:

Podsumowanie najlepszych filmow jakie widzialem:

- Lsnienie

jak oglądałem ,,Lśnienie" byłem przyklejony do monitora cały czas....

najlepsze filmy jakie w zyciu widziałem to...

LŚNIENIE Kubricka* -9/10

 

Pozostała część posta wycięta z premedytacją. ;)

Swoją drogą gdybyś und3r chciał rozszerzyć tą listę, to było by naprawdę miło. :)

ja polece stare rzeczy:

Lsnienie - w rez. Stanleya Kubricka. klasyka horroru. najstraszniejszy film ever

"Lśnienie" i genialna rola Wielkiego Jack'a :D

Aż wstyd się przyznać ale dopiero wczoraj a właściwie dzisiaj obejrzałem Lśnienie (Shining) Kubricka :oops:

Tym bardziej się sobie dziwię (że dopiero teraz zabrałem się za ten film) bo uwielbiam Nicholsona.

I trzeba przyznać, że wielka rola wielkiego Jacka :!: Do tego wspaniała reżyseria, muzyka, klimat.

 

Film zostawiam bez oceny - po prostu klasyka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dzis sie wyrobie, ale rowniez czekam an ten filmik. Jak nie zdarze to na plytce tez sie znajdzie, ale bez reklam ;p

 

Az mi glupio ze tego nie widzialem. Podobno Nicolson niesamowicie zagral w tym filmie, jak totalny psychopata.

 

Crash - z serii nadrabiam zaleglosci z top100 ;) Piekny film, sklaniajacy do myslenia o tym ze wszystko co robimy, co sie dzieje, jakos laczy nas z innymi ludzmi. Film powoli sie rozkreca az na koncu wszystko nabiera tempa i laczy sie w spojna calosc. Do tego ten wypadek na koncu. O nim rowniez mozna by bylo nakrecic film... i o kazdym innym tez.

Fajne byly dialogi tych dwoch elo ziomow, szczeglonie tego widzacego wszedzie rasizm i nekanie czarnych. W sumie jest to glowny problem poruszany w filmie, bardzoc ciekawie przedstawiony, z roznych perspektyw...

I ta scena z dziewczynka, bardzo mocna.

 

9.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Lsnienia tez nie widzialem, slyszalem o tym wiele ale jakos nie mialem okazji go obejrzec. Dzisiaj tez tego nie zrobie - brak TVNu.

 

Zycie Carlita... cos kojarze. Godny polecenia? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lsnienia tez nie widzialem, slyszalem o tym wiele ale jakos nie mialem okazji go obejrzec. Dzisiaj tez tego nie zrobie - brak TVNu.

 

Zycie Carlita... cos kojarze. Godny polecenia? ;]

Carlito's way

zdecydowanie, zdecydowanie tak :D jeden z moich ulubionych filmow. Klasyk poprostu. Ogladac bez zastanowienia :-)

 

btw

Rola Pacino w Scent of a woman poprostu niszczy i ffsysa ;p.

 

 

Z tego co ostatnio przeszlo mi przez palce to hmm najnowsza czesc American Pie ;/ to juz nie to samo nie ma aktorow z poprzednich czesci. Bez klimatu, smiesznych scen jak na lekarstwo. Dodatkowo ten "rozrabiajacy" Stifler ;/ porazka. Zdecydowanie nie polecam mimo ze lubie taki humor ;/

Edytowane przez ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co do Lśnienia mamy już kilku nawróconych.. :wink:

 

Chociaż dziś zapewne sam będę jednym z nich. Szykuję się na Życie Carlita - jakoś nigdy nie miałem okazji obejrzeć :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Juz po Zyciu Carlita ;].

Tak do polowy srednio mi podszedl, ale ogolnie uwazam, ze to swietny film. Troche przewidywalny, ale ogolnie daje do myslenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz po Zyciu Carlita ;].

Tak do polowy srednio mi podszedl, ale ogolnie uwazam, ze to swietny film. Troche przewidywalny, ale ogolnie daje do myslenia.

Wspaniały film. Zresztą tego się spodziewałem po duecie De Palmy i Pacino - i na pewno się nie zawiodłem. Ale największym zaskoczeniem był dla mnie Sean Penn. Bardzo cenię tego aktora i uważam, że zagrał tu wyśmienicie. Przyćmił chyba nawet samego Ala..

Btw to poznałem go chyba dopiero ok 20 minuty filmu.. :shock: :wink:

 

 

Dla tych co widzieli Carlito's Way i Scarface

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
De Palma musi chyba bardzo nie lubić Pacino skoro uśmierca go za każdym razem.. :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paris, je t'aime (Zakochany Paryż) - totalnie się zawiodłem... oczekiwałem czegoś lepszego a nie wytrzymałem nawet do połowy (nawet moja kobieta która uwielbia francuskie kino kazała wyłączyć); francuskie flaki z olejem polane beznadziejnymi historiami o miłości. 1/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apocalypto - nie czekalem an ten film i niczego nadzwyczajnego sie po nim nie spodziewalem, dlatego podszedlem do niego bbardzo lajtowo. Wkoncu cos nowego, zamiast ciaglych napadow na bank, mamy rajd przez dzungle. Wszystko bylo ladnie, historyjka ciekawa, gdyby nie ten nieustajacy sprint glownego bohatera, stanowczo zbyt dlugi i malo emocjonujacy. Czytalem ze film skrajnie brutalny, mi sie taki nie wydawal. Wyciaganie serducha troszke mnie smieszylo.

Mimo wielu nieprzychylnych opinii, polecam ten filmik. Moze nie jest to jakies arcydzielo, ale warto poswiecic na niego czas.

 

btw. czemu nigdzie nie pisaloi ze R10 rozpoczal kariere filmowa?

7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...