Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Apocalypto - nie rozumiem co w tym kontrowersyjnego. Kampania reklamowa swoje zrobila. Do polowy film to flaki z olejem i powstrzymywalem sie aby go nie wylaczyc. Przemoglem ta chec i dobrze zrobilem bo film jest fajny - 7,5/10

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Troche durne, ze koles z przebitym bokiem biegnie na oko z 50km na max speedzie i jeszcze zabija jezeli pamietam z 10 zabijakow/dzikusow.

 

I jezeli to jest dramat historyczny oraz tytul to mniemam, ze mial cos wspolnego z historia Majow i ich zaginieciem/wyginieciem. Po co ich wdrozyl do tematu skoro tak olal ta sprawe ?

Jezeli nie mial zamiaru poruszac tego watku to mogl spokojnie dac obojetnie kogo. No ale to juz przemilcze i nie oceniam po tym filmu.

 

Zycie Carlita - oczywiscie, ze przewidywalny koniec bo byl pokazany na poczatku. DePalma nie ma nas za debili wiec nie wiem dlaczego to ma byc minus (bo ktos z Was go wypunktowal). AlPacino to jest gosc nie do przebicia. GodFather, Carlito`s way, Heat, Scarface - to sa jego zyciowe role i jedne z najlepszych w kinie swiatowym. - 9/10

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apocalypto -

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Troche durne, ze koles z przebitym bokiem biegnie na oko z 50km na max speedzie i jeszcze zabija jezeli pamietam z 10 zabijakow/dzikusow.
Ano, fakt, trochę nieprawdopodobne, ale

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
... przypadki, że Indianin szedł ze strzałą w płucu przez tydzień, żując tylko liście koki, zdarzały się i są udokumentowane
tak więc nie wieszajmy od razu psów na czymś, co wydaje nam się 'durne'.

 

Mnie osobiście Apocalypto urzekło krajobrazami. Bo nie da się ukryć, że fabuła cieniutka jak najnowszy telefon Samsunga (13mm :P ) - więc za bardzo skupić się nie było na czym. I mówiąc - krajobrazy - nie mam na myśli tylko dżungli. Mam na myśli wszystko - wioskę, obóz, miasto. Pięknie sfilmowane to, dokładnie, prawie z pietyzmem, całe szczęście, że pietyzm odnosi się również do ludzi.

Generalnie film to z gatunku takich, które teraz Gibson kręci. Reżyser wypracowywuje sobie własny styl (w to wchodzi realizm, język użyty w filmie, brak uznanych sław w głównych rolach) - ale głębi to tam jeszcze za dużej nie ma. Tym niemniej dzielnie mu sekunduję, bo lubię go bardzo za aktorstwo (Mad Max, ech wzdech) i trzymam za niego kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Widzial ktos juz Zrodlo Aronofsky'ego?

A i owszem, w październiku miałem okazję ;) (Warszawski Festiwal Filmowy).

 

Chciałem wstrzymać się z oceną do premiery DVD (albo chociaz dobrej jakosci DivXa), bo to nie jest film na jeden raz, ale skoro pytasz to powiem, ze imho

 

Źródło - 10/10*

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Wielu zarzuca Aronofsky'emu, ze jego nowy film to kicz oraz przerost formy nad treścią i muszę przyznać, ze te oskarzenia dałoby sie obronić, ale w tym przypadku treść jest dosc banalna (ot, opowiastka o miłosci, zyciu i smierci - ale za to jaka!), forma genialna (trudno jest uznawac za wadę fakt, ze warstwa wizualna przyćmiewa całą resztę, która to reszta stoi swoją drogą na bardzo wysokim poziomie), a elementow kiczu ciężko by sie bylo ustrzec w tego typu filmie (imho nie są one zadną wadą, poza tym pod pojęcie kiczu mozna dzisiaj podciągnac praktycznie wszystko). Muzyka jak zwykle u Aronofsky'ego swietna (ponownie Clint Mansell i Kronos Quartet), aczkolwiek w Źródle nie wytrzymuje konkurencji z obrazem (mimo, ze "motyw przewodni" jest przynajmniej rownie dobry jak ten z Requiem for a dream).

 

Film jest bardzo poetycki, przez co nie kazdemu podejdzie - dla mnie arcydzieło*.

 

*Jednak ocena 10/10 moze ulec niewielkiej korekcie po drugim seansie - do kilku rzeczy mozna sie pewnie przyczepic, ale za pierwszym razem nie zwracałem uwagi na szczegoly.

 

Ps.

Polecam ogladać Źródło dopiero po zapoznaniu się z Pi i koniecznie w dobrej jakości. Ogladanie tego w wersji TC jest głupotą.

 

DOA: Dead or Alive - 2,5/10

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

No sorry, ja rozumiem, ze to z załozenia nie miał byc film ani ambitny ani inteligentny, ale lekką rozrywke też trzeba umiec robic (smiem twierdzić, ze Uwe Boll lepiej by to nakrecił). OK, niektore panie są ładne, ale wiecej niz 1 punkt za to nie dodam. Porażka.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAW III - ale sie bronilem przed tym filmem. Recyma i nogyma, a nie potrzebnie. Po prostu dwojka mnie odstraszyla od piły - byla delikatnie mowiac do d***

Ale ta czesc to jest cos pieknego, koncowa miazdzy chociaz juz nie szokuje tak jak w jedynce ale za to uklada sage piły w piekna calosc. A czy jest gore ?

No troche jest ale mozna przymknac oko na bezsensowne flaki, zygi i krew - tutaj liczy sie fabula. - 8,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro
Raging bull - Wsciekly byk - historia Jake'a La Motty. Oscar dla Roberta de Niro. film nokautuje i nie pozostawia zludzen co do tego, jak powinno sie krecic biografie. bardzo mocne 9/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elling - norweski film o zyciu zagubionego faceta, ktory mieszkal z matka, nie utrzymywal zadnych kontaktow spolecznych - bal sie wszystkiego. Po jej smierci nastepuje ciekawy zwrot...

 

The Guardian - niektorzy pisali - lajtowy film. Wcale nie taki lajtowy... Ogolnie film dobry, zasluguje na poswiecenie mu tych 2 godzin.

 

Children of Men - scenariusz oryginalny, ale ten film po prostu nuuuuudzi potwornie

 

Hard Candy - jezeli podobal Ci sie "Alexandra Project" - ten film jest dla Ciebie. Ostrzegam - mocny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One Night with the King - po 40 minutach wyłączyłem... niestety ale film jest strasznie imo dziwny, jakiś taki DZIWACZNY klimat, jakby to miała być parodia. Propo parodii to muzyka również nią jest. Aktorzy MEGA LOL, wogóle nie dopasowani do fabuły. W sumie już od 15min czułem się że oglądam to na przymus. LOL. 1/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Rocky Balboa - hehe. Fajnie sie ogladalo, ale miejscami wialo nuda. Pierwsza polowa filmu to flaki z olejem i "filozoficzne" teksty Rocky'iego. Ogolnie calkiem sympatyczne.

Ława przysięgłych - nawet mi sie podobalo [; ;]

16 Blocks - dobry film sensacyjny z Bruce'em w roli glownej [; polecam, troche sie postarzal, ale nadal sie go fajnie oglada - koncowka nawet niezla.

 

Widzialem tez kawalek Borata, w sumie to tak srednio mi przypadlo do gustu, pare fajnych akcji ale tak ogolnie to nie ma sie czym zachwycac raczej oO

 

sawyer188 - Lucky Number? Nie miales na mysli czasem "Lucky Number Slevin" czy jakos tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem tez kawalek Borata, w sumie to tak srednio mi przypadlo do gustu, pare fajnych akcji ale tak ogolnie to nie ma sie czym zachwycac raczej oO

Owszem sam film moze nie jest oprawiony ciekawa fabula oraz gra aktorska ale jak sie np. dowiesz teraz, ze czesc tych scenek byla krecona jako dokument to juz inaczej mozna na film patrzec. A podobno niezle sie to oglada jak sobie cos przypalisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOA: Dead or Alive - 2,5/10

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ja tu dorzuce cos jeszcze

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.I.P - Tobie sie musi niezle nudzic. Zarzucasz co popadnie :)

tia... ;]

 

obejrzałem przed chwilą Casablanca (1942) i powiem tak, dobrze zrealizowany amerykański film..... i chyba to wszystko... no może jeszcze rewelacyjna gra Humphreya Bogarta. Nawet się nie wzruszyłem (lol). Film ma przejrzystą fabułę i jest dopracowany. Cytat który najbardziej mi utkwił w pamięci to "Świat się wali,a my w tym czasie zdecydowaliśmy się na miłość" i tymi słowami powinien być reklamowany. Jeśli mam go ocenić to dam +3/5. Obywatela Kane'a z 1941r moim zdaniem nic nie przebije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek
ONLY THE STRONG - tylko dla najlepszych - po prostu polecam! Na zadnym filmie sie tak nei usmialem, leze ze smiechu jak tylko sobie przypomne akcje z tego filmidla. :lol: 11/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się und3r. Porównałem mając na względzie dwa wielkie tytuły, oba z początku lat 40-tych (a więc kategoria OLD-CLASSIC), będące akurat w czołówce najwybitniejszych filmów świata.

 

tymczasem...

Lonely Hearts - nic nadzwyczajnego, troche moim zdaniem nieprawdziwa (czyt. słabo zagrana) rola J.Travolty. Ostatnio zresztą wyszło sporo podobnych filmów. 2/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ONLY THE STRONG - tylko dla najlepszych - po prostu polecam! Na zadnym filmie sie tak nei usmialem, leze ze smiechu jak tylko sobie przypomne akcje z tego filmidla. :lol: 11/10

Możesz podać dokładniej coś na temat filmu? Na IMDBie jest kilka o podobnym tytule, ale komedii nie widzę :P Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blood Diamond: Co tu dużo mówić, mi się film bardzo podobał, a rola Leo świetna, tak jak jego akcent w filmie. 9/10

 

Confidence (2003): Strasznie zakręcony film, końcówki się absolutnie nie domyśliłem, co jest plusem. Sam film dobry. 8/10

 

Czas Surferów: Booożee zlituj się, nie widziałem tego wcześniej, dopiero wczoraj włączyłem. Gorzej niż żałosne, gra aktorów fatalna, sztuczna, rzucanie kur**** na prawo i lewo nie jest śmieszne, przynajmniej tu, tylko Boguś podnosi ocenę... 2/10

 

Pursuit Of Happyness: Fajny spokojny film, z dobrą grą Willa, czasem wzruszający. Tylko tak jak chyba ktoś już tu wspomniał, przesadzają z tym rzucaniem mu kłód pod nogi. 9-/10

 

 

Myszaqu: to jest film o Capoeirze, mnie takie klimaty nie kręcą więc nie wiem czy dobry czy nie, ale możesz obejrzeć jak lubisz wygibasy :]

Edytowane przez jacoleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie! - polecam :) dziewczyne pod ręke i do kina, świetnie się ogląda, muzyka przyjemna, lubie tych aktorów lubie takie coś i choć nie jest to kino ambitne, po którym myśle tydzień dlaczego tak a nie inaczej tylko zapominam to ogląda sie po prostu znakomicie :) 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Myszaqu - koles uczy zwyrodnialych dzieciakow/gangsterow w szkole caporeiry czy jak to sie pisze. Film jest tak zalosny i banalny, ze az smieszny. Na zadnej komedii sie tak nie usmialem.

 

A co do "Dlaczego nie" - mysle ze moze byc calkiem spoko, lubie nawet Anie Cieslak, do tego fajna muzyczka i klimacik. Wydaje mi sie ze bedzie to lepsze od 'nigdy w zyciu', 'ja wam pokaze' itp ;]

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie dziś (23:50) w tv The Thing [Coś] Carpentera.

Szkoda tylko, że to TVN ale warto przypomnieć sobie ten wspaniały film. A jeśli są tacy co nie widzieli (zapewne nieliczni :wink: ) to tym bardziej niech rezerwują sobie nockę.

 

A wcześniej o 21:45 The Others

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...