Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wczoraj w nocy, a w zasadzie dzisiaj obejrzałem sobie Historię Przemocy (A History of Violence). Naprawdę porządne kino, warte uwagi, bez zbędnych fajerwerków, w sumie czysta akcja i sex ;) Ogólnie chyba najlepsza rola Viggo Mortensena :)

 

Ocena 9/10

Historia przemocy - film spoko 8/10 ;]

 

The Business - spoko film o tym jak z nikogo staje sie gangsterem i jak z gangstera staje sie nikim :D 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean Eleven

2 fast

John Q

Efekt motyla

Green Street Hooligans

13 dzielnica

coś z the dog o japończyku który był maszyną do zabijania

z komedi

wiekszość polskich

Mr&Mrs Smith

Łowcy drużek

 

I typowy klasyk jeżeli ktoś nie oglądał to SIEDEM ;] Jeden z najlepszych filmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Beauty

Pulp Fiction

Godfather I, II, III

Fight Club

Saving Private Ryan

The Shining

The Thing

28 Days Later

Se7en

aha i oczywiście The Shawshank Redemption

 

To są filmy, które mogę polecić z czystym sumieniem.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Beauty

Pulp Fiction

Godfather I, II, III

Fight Club

Saving Private Ryan

The Shining

The Thing

28 Days Later

Se7en

 

To są filmy, które mogę polecić z czystym sumieniem.

Hehe popieram Cię w 100% :=) Co tu dużo mówić klasyka filmowa... :>

 

Obejrzałem Saw2 i Into The Blue. Jako, że oglądałem je na nowo zakupionym emp3 + TV to oba mi się podobały hehe ;) A poważnie to Saw2 gorszy od pierwowzoru (co nie znaczy, że nieciekawy), mimo to polecam obejrzeć jeżeli komuś spodobała się część 1. Co do into the blue to mieszane uczucia. Może być.... ale spodziewałem się lepszego kina akcji (prócz tyłka ostatnio modnej Alby :P) no i Paul Walker dawał radę... Kto mnie zabierze w to miejsce gdzie oni pływali, te plaże itd ?? :D

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe popieram Cię w 100% :=) Co tu dużo mówić klasyka filmowa... :>

 

Obejrzałem Saw2 i Into The Blue. Jako, że oglądałem je na nowo zakupionym emp3 + TV to oba mi się podobały hehe ;) A poważnie to Saw2 gorszy od pierwowzoru (co nie znaczy, że nieciekawy), mimo to polecam obejrzeć jeżeli komuś spodobała się część 1. Co do into the blue to mieszane uczucia. Może być.... ale spodziewałem się lepszego kina akcji (prócz tyłka ostatnio modnej Alby :P) no i Paul Walker dawał radę... Kto mnie zabierze w to miejsce gdzie oni pływali, te plaże itd ?? :D

 

pozdro.

Hehe, czyli wymienili Ci od ręki Cesarza III w MM po nieudanym upgreadzie firmware? :) Fajnie :) A co do Into The Blue, mi tam się podobał, Alba i Walker dawali radę, może mało ambitna fabuła, ale film oglądało się przyjemnie, świetne lokacje, piękne plaże, morze... Ehh rozmarzyłem się ;) No i tak wielce ubóstwiana przez userów tweaka Jessica Alba (sarkazm? nie ależ skąd :P ) Chociarz w sumie jakbym się obudził i leżała by obok mnie w łóżku to raczej bym jej nie wyrzucił ;) Raczej napewno, tylko ciii, bo jak się moja kobita dowie to mnie wyrzuci :P

 

 

P.S.

OT :)

 

 

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!! :) :banana: :gitarzysta: B)

 

Życzę żeby reżyserowie mieli same genialne scenariusze, żeby każdy film wciągał od napisów wstępu do listy płac!! Żeby grały w filmach same piękne Panie (no i dla Pań) i sami piękni Panowie :) Żebyśmy mieli co oglądać i nigdy nie psioczyli na to co zobaczyliśmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, z okazji swiat mam świetną wiadomosc ;) .

Otoż od stycznia zmienia sie prawo regulujace niemiecki przemysl filmowy - pieniądze "darowane" na produkcje nie bedą juz mogly zostac odpisane od podatku, a Uwe Boll własnie w ten sposob krecił swoje filmy :lol: . Już zapowiedział, ze konczy dzialalność :lol: :lol: :lol: . Niestety Bloodrayne i Dungeon są juz nakrecone, ale takie tytuly jak Far Cry dostana prawdopodobnie szanse na lepszego rezysera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Człowiek Ringu (Cinderella Man)" niezły film naprawde ciekawie się ogląda polecam no i obejrzałem sobie tez jeszcze starszy film Telefon (Phone booth) i tu także sie nie zawiodłem mimo ze akcja całego filmu dzieje sie w budce telefonicznej było naprawde ciekawie ;]

Edytowane przez bjkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon (Phone booth) i tu także sie nie zawiodłem mimo ze akcja całego filmu dzieje sie w butce telefoncznej było naprawde ciekawie ;]

Takze polecam ten film. Kiedy kumpel polecał mi go, mowiac, ze cała akcja - okolice budki telefonicznej - podchodzilem do niego sceptycznie. Po obejrzeniu moj osąd zmienil sie o 180* ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No ja tez moge polecic Budke, fajnie sie ogladalo ;)

Ogladlem Team America ;] ;] ;]

Film mnie rozwalil praktycznie ciagle sie smialem a jak z bratem i kumplem to wylaczylismy to brzuch mnie tak napieprzal... FILM (?) WYMIATA! Komedia / parodia filmow akcji (amerykanskich ;]).

Postacie sa sterowane na tych linkach takich jak w teatrzykach dla dzieci, ale jest masakra, nie zabraknie sexu i strzelanin ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAW 2- 1.5/10. Nie wiem, jak taka beznadzieja może komukolwiek się podobać. Już Valhensing był lepszy ;P Moja dziewczyna, która nie lubi się bać, na tym filmie razem ze mną śmiała się do rozpuku, z reszta nie wiele więcej niż na części 1, która była także bardzo średnia 4/10. Bohaterowie to amerykańskie tępe głąby, policja dała [gluteus maximus] kolejny raz. Nie mogę, jak można było takie potknięcia robić - problem było szmatą zapchać wyloty gazów? Osiłek mógł rozp... ścianę ( np. ta było W skazanym na Bluesa chociaż ;)), policja dała się złapać do klatki jak bezmózgie barany. Postępowanie polciji wogóle było przerażająco wręcz idiotyczne - zamiast przeszukać chatę sobie stali i odliczali czas. ani ten film straszny, ani zabawny- po prostu tandeta. Do CUBE 1 i 2 nie ma jak porównać.

 

A przesłuchanie psychola była naprawdę lightowe - że też gość nie mógł użyć trochę więcej wyobraźni, dali by policjanta z Dobermana ( tuż po "przesłuchaniu" zwraca się do kolegi " powiedz mi, dlaczego moje dłonie śmierdzą mięsem?" :D) i by film się skończył po paru minutach ;)

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sympathy for Lady Vengeance- ostania cześć trylogii zemsty Chan-wook Parka, tak tego Pana od Oldboya , mocna, przesiąknięta masakrycznie mocnym czarnym humorem, łączy zalety dwóch wcześniejszych produkcji, temat zemsty jest tu przedstawiany w nowym obliczu, tak ja w Olboyu było zatracenie w zemście, tu mamy chęć odkupienia, zbawienia. Momentami piękne zdjęcia, a jedna z ostatnich scen wymierzania własnej sprawiedliwości, dla mnie jest już kultowa. Ciekawy jestem jak sie przyjmie na polskim rynku( nie ma tu dużo doraźnej przemocy w stylu „boom boom adzia!”, ani specjalnie szokujących scen), w końcu premiera w styczniu.

 

Tony Takitani- kino ambitne przez duże "A", bezsensem by było ujmowanie go w skale ocen, bo jest ponadprzeciętny, to jest właśnie to, udowadnia że nadal można tworzyć coś odkrywczego, świeżego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salton Sea (Morze Salton) - nawet mi sie podobal, calkiem ciekawa historia ale raczej dla amerykancow. 6.5/10.

Imho średnie ;) Ale można obejrzeć :)

 

 

Ja byłem niedawno u kumpla, oglądaliśmy The Cave, czytałem wcześniej że lepszy od Descent, no i w sumie, mam mieszane uczucia, film się przy Tequili i piwku miło oglądało, ale jakiś taki niedosyt, choć nie narzekam, aczkolwiek był prawie identyczny z DESCENT :( No i zakończenie, tak jak w Descent to dla mnie najlepszy plus filmu :) To jest to :) Ogólnie polecam, nie jest to może jakieś super wybitne kino, ale miło się ogląda :)

 

Ocena 7.5/10

 

P.S.

Sorry za orty, ale ledwo trafiam w klawiaturę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim poście nia ma żadnych ortów, więc nie musisz przepraszać. ;)

 

Oglądał ktoś film Jackie Brown? Jeśli nie to polecam.

Ja ogladalem i tez polecam zreszta jak wszystkie filmy Tarantino ;

 

A dla ludzi lubiacych dobre kino wojenne polece film pt. Dziewiąta kompania

Naprawde warto ten film obejrzec, ktory jest zdecydowanie lepszy od wiekszosci amerykanskich filmow traktujacych o tematyce wojennej.

 

Film oparty jest na prawdziwej historii i przedstawia dzieje 9 kompani armii radzieckiej podczas wojny w Afganistanie w 1980 roku. Świeżo upieczeni rekruci sowieckich sił zbrojnych zostają wysłani bezpośrednio z obozu szkoleniowego w sam środek krwawego konfliktu. Młodzi mężczyźnie szybko odkrywają że nic co przeszli w obozie szkoleniowym nie mogło przygotować ich na tą brutalną i plugawą wojnę. Dziewiąta kompania zostaje wyznaczona do obrony pozycji numer 3234. Przeważające siły wroga zmuszają desperacko broniących się radzieckich żołnierzy do wezwania pomocy, ta jednak nigdy do nich nie miała dotrzeć...

Film jest produkcji Finlandzko-Rosyjsko-Ukrainskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Komornik nie byl wcale taki super, tzn ogolnie fajny film ale NIC specjalnego. Taki Pitbull o wiele lepszy a nie wygral na festiwalu w Gdyni... ale to swiadczy jaki niski poziom mamy tutaj w polsce, bo skoro taki film wygrywa to boje sie pomyslec jaki byl najgorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komornik nie byl wcale taki super, tzn ogolnie fajny film ale NIC specjalnego. Taki Pitbull o wiele lepszy a nie wygral na festiwalu w Gdyni... ale to swiadczy jaki niski poziom mamy tutaj w polsce, bo skoro taki film wygrywa to boje sie pomyslec jaki byl najgorszy.

Byc moze nie zrozumiales przeslania jakie bylo zawarte w Komorniku i dlatego go tak nisko oceniasz. Akurat wg mnie Pitbull byl filmem duzo slabszym (dosyc plytki scenariusz) od Komornika i ciesze sie, ze nie dostal nagrody w Gdyni. Gdyby wszystkie polskie filmy byly na poziomie Komornika to o poziom naszej kinomatografii bym sie nie martwil.

 

Zeby nie robic OT to polece dwa filmy:

POWRÓT (Wozwraszczenie)

Poza prawem (Down by Law) - wszystkie filmy Jarmuscha sa super, ale ten najbardziej mi sie podobal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze nie zrozumiales przeslania jakie bylo zawarte w Komorniku i dlatego go tak nisko oceniasz.

yhm a jakież to przesłanie ukryte jest w komorniku? pewnie jakieś niesamowite, skoro scenariusz jak z bajki :wink: . No ale lepsze to niż Pitbull, ten film od osiągnięcia dna ratuje tylko aktorstwo.

 

Normalnie łezka sie w oku kręci na myśl, że w latach 80' polskie kino było uważane za jedne z najlepszych na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale skoro już tak piszesz o tym Przesłaniu, to mógłbyś nie uciekać w ogólniki, wyrzucenie z siebie 2-3 zdań złożonych nie jest chyba takie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie sie zgdzam z Rafaelem. Ten film to cos wiecej, niz Pitbull. Małe uzasadnienie? 'Wszyscy smierdzimy': śmierdział główny bohater, smierdział ten co sie powiesił (Marczak?), śmierdzi całe towarzystwo komorników.. Ludzie śmierdzą, nie przyznali, ze komornik podarował im pieniadze. Glebszego przesłania opisac nie umiem, ale je 'odbieram'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Pitbull mial swietnych aktorow, i bardziej opisywal to co sie dzieje w polsce, a moze raczej w Policji... swietny motyw z tym najlepszym strzelcem, niezle zagral "kiepski", ciekawe motywy, chociazby ten z lapowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...