Skocz do zawartości
masin

Windows 10 Technical Preview (tylko wersja dla testerów!)

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy build  w autoaktualizacjach lub do pobrania ISO systemu.

 

 

Klucz: NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR

 

 

WIN10 TP PRO 10041 X64 EN ISO: https://mega.co.nz/#!1tYmRQjS!DYWCwrsBC_4zeyubwfearxBUE8jAuMTUgE4iXg9yDhA

 

 

 

WIN10 TP PRO 10041 X64 PL ISO: https://mega.co.nz/#!3IIGzaIJ!B5lztnymNfLfssy1xcgzWo1AHZP7jKqNkooZPSXMvb4

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikony dyskow jakby wyciagniete prosto z W98. Menu nadal nie konfugurowalne. Automatycznie stery nvidii 349.90 - dx wciaz tylko 11.1 (obslugiwane przez stery). Menu start wciaz niekonfigurowalne (rozmiar itd). Wiecej zmian na razie nie zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ikonki są dość "proste" :P

 

 

9591473400_1426800827_thumb.jpg

 

 

Menu start faktycznie, albo jest średniej wielkości, albo na cały ekran, a można by to bylo zrobić tak, aby chwycić kursorem za krawędź i rozciągnąć w dowolną stronę prawda  ?

 

 

8349639800_1426800962_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz "odchudzić" sytem bez ingerencji w strukturę systemu, wykonaj:

 

1. jeżeli nie używasz Hibernacji - przywołaj konsole Wiersz Poleceń jako Administrator i wpisz/wklej: powercfg.exe /hibernate off i klik Enter.

 

2. jeżeli masz co najmniej 8GB pamięci RAM komputera, można zmniejszyć "Page File" do np. 666MB i ustawić tę wartość na "sztywno" (początek i koniec mają taką samą wartość), wykonaj:

 

PPM w "Mój Komputer"  -> właściwości -> zaawansowane ustawienia systemu -> zaawansowane  i tutaj  w oknie "wydajność"  klik na "ustawienia"  -> zaawansowane -> zmień -> odchaczyć ptaszka przy: "automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków", następnie zaznaczamy "rozmiar niestandardowy" i wpisujemy w pola "rozmiar początkowy" i "rozmiar maxymalny" wartość np. 666 lub inną, ale nie mniejszą, niż 16, następnie zatwierdzamy OK i zamykamy pozostałe okna klikiem w OK, po czym restartujemy komputer.

 

3. jeżeli nie korzystasz z przywracania systemu, wykonaj:

 

PPM na "Mój Komputer" -> właściwości -> zaawansowane ustawienia systemu -> ochrona systemu -> konfiguruj -> wyłącz ochronę systemu i tutaj przesuwasz suwaczek do oporu w lewo, klik na "usuń"  usuń  wszystkie punkty przywracania dla tego dysku i zatwierdzamy OK, potwerdzamy usunięcie punktów i dalej zamykamy klikiem w OK z potwierdzeniami aż do pulitu.

 

4. oczyszczanie partycji systemowej z poziomu Widowsa:

 

Klik "mój Komputer" -> PPM w partycję systemową "C" -> właściwości -> oczyszczanie dysku (przy graficznym wykazie zawartości partycji - takie koło), teraz czekamy, aż system sprawdzi pliki, następnie zaznaczamy wszystkie pozycje nie mające zera ->  oczyść pliki systemowe, teraz czekamy, aż system wykona polecenie  -> zaznaczamy wszystkie pozycje nie mające zera i klikamy OK, po czym zgadzamy się na usunięcie plików i czekamy na wykonanie polecenia -> po zakończeniu usuwania plików zamykamy okna.

 

 

 

Teraz najlepiej wykonać defragmentację dysków, a jeżeli dysk systemowy to SSD, to nie trzeba.

 

W ten sposób można zwolnić sporo miejsca na dysku nie ingerując w sam system - mam na myśli ingerencję w strukturę systemu.

 

 

To dotyczy systemu instalowanego na czysto z nośnika z ISO systemu.

 

 

System, który jest zaktualizowany poprzez WU (Windows Update) utworzy też folder "recovery" na partycji "C"  i tutaj już musisz podjąć decyzję, czy go zostawić czy usunąć - jak nie korzystasz z przywracania systemu, to można usunąć.

 

Ja to wszystko pousuwałem - nie korzystam z przywracania systemu, wolę postawić na nowo w 5 minut i mieć czysty system.

 

Tak to u mnie wygląda:

 

 

6437919100_1426853538_thumb.jpg

Edytowane przez leven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System troszkę dłużej bootuje, to fakt.

 

 

Jeżeli ktoś chcialby zmienić ikonki partycji/dysków, podaje programik:

 

https://1fichier.com/?zvtog1azt0

 

Programik jest bezinstalacyjny (portable).

 

Tutaj programik do zmiany formatu PNG/JPG na ICO:

 

https://1fichier.com/?qwgdjex7uv

 

 

Jeżeli mamy iconkę w formacie ICO, wystarczy uruchomić programik do zmiany ikonek dysków/partycji, wybrać partycję i zatwierdzić.

 

Jeżeli mamy ikonkę w formacie PNG/JPG, trzeba ją przekonwertować do formatu ICO i wykonać podmianę.

 

 

Zmiany zachodzą po restarcie komputera.

 

Powrót do oryginalnych ikonek odbywa się w sposób odwrotny.

 

 

Ja na próbę podmieniłem ikonku na takie :P

 

9573348800_1427206239_thumb.jpg

 

 

Jak posiadacie jakieś fajne ikonki dysków/partycji dajcie link, to sobie upiększę system :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kompilacja 10049. Dodali w końcu Spartana. Przeglądarka działa porównywalnie do chrome. Minimalnie dłuższy start i flash w standardzie. Na YT zatrzymuje odtwarzanie po minimalizacji okna. Po przywróceniu odtwarzanie jest wznawiane. Dodatkowo menu kontekstowe w praktyce nie istnieje :P Brak jeszcze obsługi wtyczek.

 

Druga sprawa, przyspieszyli uruchamianie kosza. W poprzednich wersjach występował kilku sekundowy lag. Na razie więcej zmian nie zauważyłem.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy Spartanie, możesz mi pomóc i podpowiedzieć, jak umieszczać ulubione stronki w pasku ulubionych ?

 

Tutaj są umieszczane ulubione:

 

 

3583483200_1427799146_thumb.jpg

 

 

Tutaj można wysuwać i chowac pasek:

 

 

5649264200_1427799185_thumb.jpg

 

 

Tutaj jest wybór umieszczania ulubionych stronek:

 

 

4151093000_1427799223_thumb.jpg

 

 

Tu jest ten pasek ulubionych:

 

 

5095635900_1427807952_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś 10049 z 10041 na jakimś zabytkowym sprzęcie/ograniczonej maszynce wirtualnej? Bo mnie utknęło 30% jak odpaliłem update po 1.... Wiem że sprzęt nie porywa ale żeby dioda hdd świeciła się rzadziej niż bywam w kościele...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest szybka, za to aktualizacja do wyższej kompilacji trwa czasem kilka godzin - zalezy od całej platformy.

 

Przeważnie na 3%  się zatrzymuje i mieli, ale daj mu czas, niech się podmieni cały system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, postawiłem jako drugi system. Nie miałem żadnych problemów, trochę tylko irytuje ciągłe wybieranie systemu podczas startu oraz jak wybieram w10 to musi się najpierw zrestartować (boot menadżer najpierw ładuje kernel domyślnego systemu, dopiero daje możliwość wyboru systemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z touchpadem, MS Update na sile wrzuca mi nowe sterowniki do niego, mimo ze stare w 100% dobrze dzialaja, przez co trace ustawienia do ktorych sie przyzwyczailem (klikniecie 2 palcami jako sr. przycisk myszy, a trzema jako prawy). Mial ktos z tym problem albo wie gdzie i co przestawic? Nie chce mi sie bawic w reinstalacje sterow co kilka dni :C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...