Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę się przesiąść na nowszą platformę, jako, że mój stary komp już nie wyrabia. Kupiłem już okazyjnie ładnie kręcącego się A64 3000+, teraz czekam na płytę, ale mam spory problem z wyborem karty na którą chciałbym wydać do 500 zł. I teraz jest problem. Czy zainwestować w 6600GT czy szukać 6800 z możliwością odblokowania dodatkowych potoków? Chyba, że macie inną propozycję. Jak 6600GT to jaką? Przyznam, ze mam zaufanie do Leadtek'a (obecnie mam zwykłą 6600 na AGP, zero problemów i ładnie się kręci). Obecnie wacham się między Galaxy który ma zdeczke wyższe zegary, Leadtek'iem i Gigabyte'em o którym sporo dobrego słyszałem. Która z nich bedzie się ładniej kręcić i bardziej się opłaca?Dodam, że w przysłości chciałbyk dokupić druga taką samą kartę by chodziły mi w SLi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze galaxy 6600gt sie swietnie kreci, bo chyba nawet do(600/1200) ale sapphire x800 gto tez dochodzi praktycznie do tych samych czestotliwosci (560/1200) a ma znacznie wiekszy potencjal, bo 12 potokow, gdzie jest sznasa(co pawda mala, ale jest;P) na odblokowanie dodatkowych 4 no i ma 256MB ramu ddr3, jedyna przewaga galaxy 6600gt to taka, ze obsluguje shadery 3.0 i directX 9.0c no i HDTV;) bo nie wiem czy x800 gto ma sprzetowe wspomaganie HDTV:( caly czas jestem w kropce wiec prosze o dalsze podpowiedzi...

 

z gory thx

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o poradę. Chciałbym kupić jakąś karte graficzną najlepiej do 200 zł.

Komputer planuję zmienić na nowy pod koniec roku, a aktualnie mam GF 2 Ti i nie mogę grac w najnowsze gry. A wiec chodzi o taką kartę przejściową na następne 6-8 miesięcy.

Myślałem o:

http://www.allegro.pl/item98984990_msi_955...na_500_640.html

Aukcja się konczy nie dlugo wię jezeli nie polecacie to daje znac (ile max. jest warta taka karta?)

 

Jakie kart polecilbyście z tej list:

http://www.allegro.pl/13027_9500_9600.html...view=Poka%C5%BC

 

Dzięki

Phoenix2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

poszukuję karty graficznej z VIVO na pci do kwoty 200zł. Nie będzie ona używana ani do gier, ani do progsów graficznych. Chce tylko dobrego obrazu i możliwości zgrywania z analogowego video w dobrej jakości.

Czy ktoś by coś polecił z allegro lub sklepowego?

pozdrawiam

ps: wymagana dobra współpraca z asrock dualsataII, bo z taka płytą będzie się musiała grafika zaprzyjaźnić:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem chce kupić GeForce'a 7600 GT lecz nie wiem jakiej firmy. chciałem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> gigabyte lecz słyszałem że posiada dziwny system chłodzenia FanSink który zatrzymuje wiatrak i przy 70 stopniach odpala na 30 sekund w 5000 obrotów czy jakoś tak. Czy to prawda?? jeśli tak to podam firmy między którymi się wacham:

 

GeForce 7600GT Galaxy 256MB 128b 734zł

GeForce 7600GT MSI 256MB 128b NX7600GT-T2D256E 782zł

GeForce 7600GT Palit 256MB 256b NE/7600GT+TD21 789zł

 

którąz tych byście doradzili?? chyba że każda ma fan sink :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem chce kupić GeForce'a 7600 GT lecz nie wiem jakiej firmy. chciałem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> gigabyte lecz słyszałem że posiada dziwny system chłodzenia FanSink który zatrzymuje wiatrak i przy 70 stopniach odpala na 30 sekund w 5000 obrotów czy jakoś tak. Czy to prawda?? jeśli tak to podam firmy między którymi się wacham:

 

GeForce 7600GT Galaxy 256MB 128b 734zł

GeForce 7600GT MSI 256MB 128b NX7600GT-T2D256E 782zł

GeForce 7600GT Palit 256MB 256b NE/7600GT+TD21 789zł

 

którąz tych byście doradzili?? chyba że każda ma fan sink :P

Ja polecam MSI ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

co wybrac?

1) sapphire x800 gto (standardowe chloszenie, radiator nie nachodzi na kosci) - 651zl

2) sapphire x800 gto (nowy rev, karta chyba dluzsza, gdzie wszytskie kosci chyba sa na jednej stronie, chlodzenie od x800 xt - radiator nachodzi i na GPU i na kosci) - 681zl

3) GALAXY GEFORCE 6600GT ZALMAN EDITION - 581zl

4) Galaxy GeForce 6600GE - 4495zl

rozpatrujemy pod wzgledem: cena - oplacalnosc(wydajnosc)

 

pozdrawiam i z gory thx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karte byscie polecili do gier do 200zl? Mam teraz cos takiego SVGA Prolink GTS 64MB DDRTV (tak pisze w wykazie podzespolow z mojego kompa ;) ) i niektore gry nie chca juz dzialac. Chce cos duzo lepszego i zebym sie nie musial martwic przez najblizszy czas, ze cos nie pojdzie. Plyta glowna to ASUS P4TE 850 jesli to ma jakies znaczenie. Prosilbym o jakies linki z allegro. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karte byscie polecili do gier do 200zl? Mam teraz cos takiego SVGA Prolink GTS 64MB DDRTV (tak pisze w wykazie podzespolow z mojego kompa ;) ) i niektore gry nie chca juz dzialac. Chce cos duzo lepszego i zebym sie nie musial martwic przez najblizszy czas, ze cos nie pojdzie. Plyta glowna to ASUS P4TE 850 jesli to ma jakies znaczenie. Prosilbym o jakies linki z allegro. Pozdrawiam.

karta do gier za 200 zł ?? żarty sobie stroisz ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cos oplacalnego na AGP? Oplacalnego, to znaczy w rozsadnej cenie, ale tak, zebym nie musial za 3 miesiace znowu zmieniac.

500zl wystarczy?

Ja bym dołożył do pięciu setek jeszcze 5 dych no i kupiłbym to - http://www.skleppc.pl/index.php?m=item&id=...I%20128MB%20AGP - jest to pełnowartościowy GeForce 6600GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc na początek chciałbym zauważyć, iż w tym topiku panuje straszny burdel. Rzuciłem okiem kilka stron wstecz i ciężko coś znaleźć :|

 

Mój problem wygląda tak:

Mam Gainward GF3 Ti200 450 PowerPack. Fajnie śmiga, ale brak (AFAIK) Pixel Shader 2.0 wykłada mi np. takiego Battlefielda 2. Dlatego chciałbym zmienić.

 

Wymagania:

- AGP

- 128 MB

- 128 bit (wyjątek 6200A - o ile warto)

- obsługa DirectX 9.0c

- dobre chłodzenie (ew. bezproblemowy montaż Silencera)

- mocniejsza od mojej obecnej

- cena do 200PLN

- nówka (gwarancja)

 

Z tego, co wyczytałem, sprawa wygląda mniej więcej tak:

- FX5500 (?)

- GF6200A

- R9500PRO

- R9550 (na nowszym rdzeniu - np. Giga-Byte)

- R9600 (?)

 

No i teraz problem: Co kupić, aby nie wtopić? Oczywiście zamierzam to kręcić do oporu (w granicach rozsądku), ale zabawa lutownicą raczej nie wchodzi w grę - moja obecna topi wszystko prócz cyny :| (chyba, że coś pożyczę).

 

W grę wchodzi http://www.apollo.pl

Ewentualnie jakieś komputroniki i inne wynalazki (przy niższych cenach).

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta do gier za 200 zł ?? żarty sobie stroisz ?? :)

Nie stroi sobie żartów :D MSI RADEON 9800 PRO : http://www.allegro.pl/item100986907_msi_at...it_8po_gw_.html . Mówią, że MSI jest słabe. Za 250zł +chłodzenie zrobie z niej karte bijącą 6600GT, zainstaluje Pentagrama XQ-80 Cu, radiatory na RAM i wiatrak 12cm pod kartą (w zatoce PCI) dmuchający na karte. Na allegro jest druga karta MSI 9800 PRO (identyczna, ale za 390zł) która na standardowym chłodzeniu wyciągnęła 450Mhz GPU i 800Mhz RAM (2x400). Za mała cene duży potencjał, dobre chłodzenie + VMOD i 6600GT za 500zł nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój Radek 9550 (3559 pkt 3d mark03) już czeka na wymiane niestety :( Przeglądam ten temat i w głowi mam juz kompletny mętlik. Poszukuje karty do 500 pln na AGP, nowej. I teraz pytanko co to ma być bo przyznam szczerze ze sie troche juz pogubilem :) Wazne zeby odczul roznice w porównaniu do radka bo sluzyl wiernie no i karta byla w maire wydajna .... Doradźcie pls.

Dzieki z góry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ staram się rozwiązywać swoje problemy sam, to "trochę grzebałem" w różnych testach na pewnej stronce. Odkryłem tam bardzo ciekawe informacje:

 

0) Apetyt rośnie w miarę jedzenia - oglądam karty do 250 PLN :|

1) Istnieje 128-bitowa wersja GF6200 na rdzeniu NV43, z której można zrobić 6600, ale jej zdobycie graniczy z cudem. Jest jeden używany egzemplarz na Allegro.

2) R9500 można przerobić na 9700. Niestety nie wiem, czy wszystkie.

3) R9800SE jest dość tani i można z niego zrobić PRO.

4) W kilku innych kartach posiadających 4 potoki można odblokować dodatkowe 4.

5) 6600LE nie jest drogie. Ale czy można z niego zrobić pełne 6600?

6) Co z innymi LE/SE? Można je przerabiać na pełne wersje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz dołożyć do tego modowalnego GF 6800 XT to go kup. Będzie wydajniejszy od tego 6600 GT i GE. Za ATI w tej cenie to chyba nie ma nic ciekawego pod AGP.

Tak, tylko sa rozne wersje... jedna sie zmoduje na 12v5, a inna na 16v6. Duza jest roznica w wydajnosci miedzy 16v6 a 16v5? Albo czy przy 12v5 nadal prowadzi z 6600GT?

Aha i czy w ogole do mojej konfiguracji warto wsadzac taka karte?

Edytowane przez -Paluch-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stroi sobie żartów :D MSI RADEON 9800 PRO : http://www.allegro.pl/item100986907_msi_at...it_8po_gw_.html . Mówią, że MSI jest słabe. Za 250zł +chłodzenie zrobie z niej karte bijącą 6600GT, zainstaluje Pentagrama XQ-80 Cu, radiatory na RAM i wiatrak 12cm pod kartą (w zatoce PCI) dmuchający na karte. Na allegro jest druga karta MSI 9800 PRO (identyczna, ale za 390zł) która na standardowym chłodzeniu wyciągnęła 450Mhz GPU i 800Mhz RAM (2x400). Za mała cene duży potencjał, dobre chłodzenie + VMOD i 6600GT za 500zł nie istnieje.

250 + przesyłka > 200 zł

do tego + pentagram + radiatory + 120 mm wiatrak by nieco podkręcić i masz już dużo więcej niż 200 zł :D

 

by pograć sobie w aktualne gry trzeba wydać 2x200 zł i dopiero jako tako nowe gry będą chodzić przy minimalnych ustawieniach

Edytowane przez dextor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...