Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrz na testy.

Ale gtx wyżej od gtx 265 do fullhd się nie opłacają.

gtx295 to 2x gtx 275

Różnic w wydajności ci nie podam, bo różnie bywa w rożnych grach i niezbyt mnie te karty interesują.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z tym poborem mocy?

 

Wg testów na twojepc.pl i mojego rachunku:

 

GTX280 - GTX260 Core216 + 8%

GTX275 - GTX260 Core216 + 16%

GTX285 - GTX260 Core216 + 22%

GTX295 - GTX260 Core216 + 70%

 

Na podstawie wyników w Assassin's Creed, Bioshock, Call of Duty 4, Call of Juarez, Crysis i Far Cry 2 w 1920x1200. Może komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

mam pytanie do szanownych forumowiczów

opłaca się brać tego radeona 4850 za tą kasę?

mam już dość czekania na 4770 :[

zresztą cena jego i tak nie będzie rewelacyjna myślę ze poniżej 400zl będzie ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

mam dylemat...

4850 gddr5 zniknęły i zastanawiam się nad tymi kartami:

 

http://allegro.pl/item654455855_gts_250_ge...cuda_0_8ns.html

 

lub

 

http://allegro.pl/item657358331_promocja_g...hd4850_wwa.html

 

z testów nie wynika jednoznacznie która szybsza a nie boli mnie, że nvidia to odgrzewany kotlet no i ma physix...

 

jakieś sugestie?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sup guys, mam takie pytanko - otoz aktualnie posiadam taki konfig: venecja 3.8 (939), 1gb ramu, dfi, 9500gt 512mb (i 380w od tagana) , te ddry2 na grafice nie daja mi spac po nocach :( pomyslalem wiec, ze wymienie sobie grafe :P i na wstepie od razu mowie iz mam zamiar wymienic wylacznie ten item ;] co do nowej grafy to uwzgledniam nowego 9600GSO od asusa z prolajna (249zeta), oraz uzywki ( < 270zl) 88gt 512mb lub gtsa 320/640. co Wy na to ? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że gdy ja wymieniłem swojego 73GT DDR2 na 76GS@GT DDR3 to jakoś lepiej mi się śpi :)

 

venecja 3.8

Rozumiem, że to Venice jedno-rdzeniowy o taktowaniu 3.8GHz ? ( ŁaŁ )

Jeszcze powiedz jaka rozdzielczość, bo jeśli coś pokroju 1280x1024 to 384MB w GSO wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś następcy mojego Gso z podpisu. Gram mało na kompie, głównie oglądam filmy itd. Szukam jakiejś karty która będzie żarła mniej prądu od obecnej, ale nie będzie od niej gorsza wydajnościowo. Jakie propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To galaxy 384mb - więc żaden kastrat.

Wydaję mi się, że to ostatnie chwile kiedy można tą kartę jakoś sensownie sprzedać i kupić coś nowszego.

Myślałem o 4850, ale żre to prąd jak świnia przy korycie ;] Z kolei te nowe energooszczędne radki są albo niedostępne albo mają chore ceny...no i mam zagwozdkę niewielką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja karta jest dobra, jestem innego zdania co do opłacalności. Lepiej chyba poczekać na premierę kart ATI 5xxx, wtedy 4xxx spadną. Oczywiście GSO wtedy też będzie mniej warte, ale z powodu mniejszej wartości całkowitej, strata będzie mniejsza. W związku z tym dopłacisz do np 4770 mniej, niż dopłaciłbyś dzis. Oczywiście jednak mogę się mylić, nostradamusem nie jestem - a i też pozostaje pytanie czy chce Ci się czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie jestem chyba pierwszym którego denerwuje fakt ze cena oraz dostępność 4770 jest straszna :/ jako iz nie chce mnie się więcej czekać bo nie wiadomo kiedy będą dostępne ( choć z tego co się dowiedziałem ma się polepszyć w 3 kwartale roku :P ) zastanawiam się nad kupnem 4850 od asusa na ddr3. cena ok 420zl jest bardzo zachęcająca.

myślę ze innej alternatywy nie ma, ponieważ jeśli 4770 już jest to właśnie w okolicach 430zl, 4850 na ddr5 jest za min 530zl, gts 250 również w tym przedziale cenowym oscyluje, a płacąc 400zl za 4830 myślę ze lepiej dołożyć te parę złotych do 4850.

karta i tak będzie mi służyć ok pól roku.potem się kupi coś z DX11 i na 40nm.

więc reasumując czy opłaca mnie się kupić tą oto piękną kartę http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=12684 ??

szkoda tylko ze w stresie zużywa ok 25-55W więcej energii :/ mam nadzieje ze EPU w Asusie P5Q-E trochę załagodzi sprawę :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym sie dowiedziec jaka karte graficzna wybrac do tego sprzetu. czytalem tyle recenzji ze zglupialem juz.

Z recenzji wynika ze GTX270 to bedzie dobry zakup tylko ze duzo pradu ciagnie w spoczynku jak i w stresie.

Jaka roznica bylaby w pobieraniu pradu przez aktualnie uzywanego Sonica+ 8600GT a GTX275 ? Jak by to wygladalo mniej wiecej w cenie za prad miesiecznie ?

 

Sprzet jest mocny ale nie bedzie sluzyl glownie do gier.

Na dzien dzisiejszy jedynymi grami ktore bylbym zainteresowany w nie grac to GTA 4, Risen and Arcania: A Gothic Tale (obie listopad 2009).

Oczywiscie wszystko na full ustawione.

Monitor mam Samsung 2494HM, czyli rozdzialka 1920 x 1080

 

Sprzet ktory bede kupowal tak mniej wiecej za miesiac:

Intel_Core2_Duo_E8400_3_00GHz_BOX

Microstar_P45_NEO3_FR

2x Kingston_DDR2_2x_2GB_800MHz_CL5

Be_quiet_Dark_Power_P7_PRO_550W

Seagate_1_5_TB_Barracuda_7200_11_32MB_Serial_ATA_II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mój stary dobry 7900gs od galaxy chyba kończy żywot bo się strasznie grzeje w stressie bo dochodzi do 100* przez co nie da rady grac na nim w jakieś nowsze produkcje bo piszczy i po tym się rdzeń odłącza. Co polecacie jako alternatywę w rozsądnej cenie?

Aha mój config to e4300@2,7GHz, 2GB ram, Chieftec 450W

Edytowane przez Benek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym sie dowiedziec jaka karte graficzna wybrac do tego sprzetu. czytalem tyle recenzji ze zglupialem juz.

Z recenzji wynika ze GTX270 to bedzie dobry zakup tylko ze duzo pradu ciagnie w spoczynku jak i w stresie.

Jaka roznica bylaby w pobieraniu pradu przez aktualnie uzywanego Sonica+ 8600GT a GTX275 ? Jak by to wygladalo mniej wiecej w cenie za prad miesiecznie ?

 

Sprzet jest mocny ale nie bedzie sluzyl glownie do gier.

Na dzien dzisiejszy jedynymi grami ktore bylbym zainteresowany w nie grac to GTA 4, Risen and Arcania: A Gothic Tale (obie listopad 2009).

Oczywiscie wszystko na full ustawione.

Monitor mam Samsung 2494HM, czyli rozdzialka 1920 x 1080

 

Sprzet ktory bede kupowal tak mniej wiecej za miesiac:

Intel_Core2_Duo_E8400_3_00GHz_BOX

Microstar_P45_NEO3_FR

2x Kingston_DDR2_2x_2GB_800MHz_CL5

Be_quiet_Dark_Power_P7_PRO_550W

Seagate_1_5_TB_Barracuda_7200_11_32MB_Serial_ATA_II

Jak będziesz kupował to napisz, bo kilka rzeczy można zmienić w tym zestawie.

 

na allegro najtaniej widzę za 370zl. do tego 20zl przesyłka wychodzi 390zl. a tak do dokładam 30zl i mam 4850 u siebie w gdańsku.

3303938[/snapback]

Witam!

Mój stary dobry 7900gs od galaxy chyba kończy żywot bo się strasznie grzeje w stressie bo dochodzi do 100* przez co nie da rady grac na nim w jakieś nowsze produkcje bo piszczy i po tym się rdzeń odłącza. Co polecacie jako alternatywę w rozsądnej cenie?

Aha mój config to e4300@2,7GHz, 2GB ram, Chieftec 450W

Ile kasy?

Wyczyść ją i zobacz czy wentylator działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel_Core2_Duo_E8400_3_00GHz_BOX

Microstar_P45_NEO3_FR

2x Kingston_DDR2_2x_2GB_800MHz_CL5

Be_quiet_Dark_Power_P7_PRO_550W

Seagate_1_5_TB_Barracuda_7200_11_32MB_Serial_ATA_II

Dyski seagate są awaryjne.

BQ E6 450W sobie poradzi.

q9550/q9400 iAsus P5B Premium jest lepszym wyborem, ewentualnie phenom II + a780gxh jeżeli kasy nie starczy.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss13

andrew777 wiatrak chodzi z tym że przy odpaleniu kompa chodzi bardzo głośno a potem się uspokaja, a cena to myślę ze tak do 350zl, mogą być tez jakieś używki byle z pewnego źródła.

Czyściłeś z kurzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam różne fora i Google też przeleciałem kilkadziesiąt razy ponieważ mam dylemat

a mianowicie stoję przed wyborem karty graficznej która ma posłużyć na jak najdłuższy czas.

na kartę mam zamiar przeznaczyć max do 900zł (choć to i tak chyba za dużo wiec jak najmniej )

u mnie w mieście jest do kupienia takie coś: (dokładnie ten model)

 

http://www.allegro.pl/item658018078_gainwa...8bit_dvi_h.html za 880zł (u mnie)

 

a teraz przeglądam też allegro i znalazłem:

 

http://www.allegro.pl/item655112132_evga_g..._sklep_wwa.html za 880zł (cena z allegro+dostawa)

 

Ceny jak widać takie same i teraz tak gainward (=Palit) ma 2 razy więcej pamięci ale jest to kiepska firma ze względu na częste cięcia producentów w sekcji zasilania a tym samym gorszym oc karty.

Natomiast Evga wiadomo renoma standardowo po oc ale "tylko" 896mb pamięci...

 

i teraz zastanawiam się czy ta pamięć z gainward-a na prawdę się przyda i będzie wykorzystana

czy jest to tylko chwyt marketingowy?

 

A może w tej cenie zaproponujecie mi coś innego ? wartego uwagi? (raczej ze stajni Nvidi ) ale jeśli Ati też solidna firma:)

 

reszta kompa to między innymi:

 

3Gb Ram 800Mhz 4-4-4-15

Asus P5B Premium

e5200 @ 3,7 Ghz

Tagan 480W

reszta raczej nie istotna ale jak coś to podam;)

 

P.S dodam tylko że wcześniej miałem 9800Gt 512Mb od Gigabyte (na tym configu 13k w 2006) ale okazyjnie sprzedałem

i nie chce kupować nic gorszego ale najbardziej opłacanego na chwile obecną i najwydajniejszego)

 

Dziękować za wszelkie odp;)

Edytowane przez DJPIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie możesz spokojnie wyrwać HD4890, który jest lepszy (odpowiednik GTX 275), w dodatku ze zmienionym, cichym chłodzeniem:

 

http://www.allegro.pl/item659141419_sapphi...pci_e_raty.html

 

Tak, ATi też można zaufać... Wcześniej miałem 8800GTS 320MB, a jeszcze wcześniej Radeona X1950XT i ze wszystkich kart byłem zadowolony. Nie ma co się przywiązywać do marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...