Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chce przeznaczyc na karte graficzna ok 600zł, no moze 650 wiec kieruje się ku radeonowi 4890. Karcioszka bedzie pracowac pod TV 32'' full hd i mam pytanie czy nie bedzie problemu z podlaczeniem jej przez hdmi, bo nie wszystkie te karty je mają i ogolnie jakie mam mozliwosci podlaczenia karty jezeli ma tylko DVI(plusy/minusy). 5770 mnie raczej nie interesuje bo ma sporo nizsza wydajosc jak 4890 a komputer to moj drugi zestaw do grania wiec nie bede się ładował w 5850/70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką musiałbym zakupić kartę graficzną (jako takie minimum) aby na zestawie z podpisu (AMD X2 3600+@ok.3GHz, 2GB ramu) w miarę komfortowo pograć w gry typu CoD 4-6, S.T.A.L.K.E.R.-y, Wiedźmina, Dragon Age: Origins, Risen, czy nadchodzące Bad Company 2? Głównie zależy mi na dobrych FPS-ach i na dobrych grach dostępnych tylko na PC. Resztę gram na konsolach :)

 

Rozdzielczość min. 1280x800, najlepiej by była natywna 1680x1050, ale nie wiem czy reszta mojego sprzętu dała by radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu drogo... Nie wiem czy się opłaca pakować ~700zł w grafikę do tak starego zestawu?

Myślałem raczej o czymś znacznie tańszym :) Np. HD 4670, czy jakiś 9600GT. Taka karta w moim zestawie nie poradzi sobie z w/w grami? Nie mówię tu o grze na max detalach, z jakimś kosmicznym AA.

 

Z HD 4670 może nawet i obyłoby się bez wymiany zasilacza. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Czy do gry w rozdziałce 1680x1050 warto kupować Radeona 4850 1GB czy nie ma żadnej różnicy między 1GB a 512MB w tej rozdzielczości? W ogole o 4850 powinien wystarczyć do gry na full detalach? (oczywiście vmod będzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam GF 5600 i jak puszczam filma 1080i to w dynamicznych scenach mam pasy wyświetlane. Wiem że w NV jest pure video za to odpowiedzialny. Mam nadzieje że jak kupie 4890 to tam mnie taka niespodzianka nie zastanie? Tak z czystej ciekawości dwa pytania. Czy lepiej 4870 OC czy 4890 (jak z poborem prądu wtedy) oraz czy w 5850 są jakieś technologie wspomagajace wyświetlanie obrazu, bo szarpie się na drogi TV i juz doplace jezeli bedzie to warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max 300? watpie zebym dorwal 4850 na jakies gwarancji, bo bez to sie troche boje kupic... takze albo mam okazje za 200pln HIS 4670 albo brac za kolo 250,- 3870... tylko jak to wyglada bo przepustkowosc ma lepsza 3870, z kolei HIS ma efektywne pamieci 2000Mhz i szyne 128 a nie 256.. nie wiem co tu wazniejsze bedzie...

Edytowane przez delsebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co sądzicie o HD4850x2 i HD4890 ? która z tych będzie lepsza? wg was, co wybrać, przymierzam się do grania w rozdziałce 1650x1080 HD redy.

Konfig do tego, dość mocny, i5, msi-p55-gd65, scythe mugen 2+as5, lub Noctua, HDD-WD black 500GB, zasilka Enermax PRo82+ 625W, hmm coś pominołem, aa Ram OCz ddr3 platinum cl7 1333Mhz. To wszystko zamiar kupić mam tylko waham się pomiedzy kartami. Jak by padło na HD4890 to tylko niereferencyjna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...