Skocz do zawartości
jogi

Seagate <-> Maxtor [120GB & 8MBcache]

Rekomendowane odpowiedzi

tak wiem, wiele bylo tematow o HDD w ostatnim czasie, zalezy mi jednak nie na wiedzy teoretycznej,ale na praktycznej TYCH DWOCH dyskow, nie mysle o innych, bo zalezy mi na duzej pojemnosci, 8MBcash'u i 3letniej gwarancji. Z tego co pisaliscie maxtor jest troche glosniejszy niz seagate ale tez i szybszy - czy ta opinia tyczy sie wszystkich modeli czy moze juz seagate 8MB bedzie w miare nadazal za maxtorem?? Zalezy mi na dysku w miare cichym i szybkim...

 

pozdr.

Jogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Maxtor bedzie znaczaco szybszy od Seagate'a... ale napewno ciut glosniejszy.

Seagate jest w porzadku, ale jednak te 12m-cy gwarancji...

Maxtor, o ile sie nie myle, daje 36 i uwzglednialbym to przy wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem natomiast że seagate nie zwalnia mocno po zapełnieniu go do np. 80-90%, jak ma to miejsce w Caviarach. nie wiem czy maxtor to ma ale jeśli ktośwykorzystuje dysk na maxa to seagate ma tu solidny argument. no i barracuda 7200.7 ma największą szybkość odczytu danych, wyraźnie wyższą od Caviara,

a cisza pewnie w barracudzie też fajniejsza chociaż maxtora także nie powinno być słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie lepiej brac maxtora

chyba korzystniej miec 2 lata wiecej gwarancji niz cichszy dysk :)

a jezeli bendzie ci on bardzo przeszkadzal to mozesz go wyciszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci cos,co moze cie zainteresuje : w jednym sklepie

z 10 sprzedawanych dyskow maxtor 3 sa zwracane do reklamacji, co

swiadczy o ich jakosci konstrukcji

 

Z tego co ja wiem,maxtory sa ciche, dosyc szybkie ale troche wadliwe,

a barracudy to IMHO pewniaki, szybkie,w miare ciche i stabilne. Na moim

dysku w pcmarku osiagam ponad 1300 pktow hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonic2, to juz twoj drugi pst gdzie palnąłes jakies głupstwo ;)

Nawyaziej mało wiesz ;)

 

Takl sie sklada ze wszytkie filrmy maja w ofercie dyski 120Gb lub wiecej.

Zalezy ci na 3 letniej gwaracji? Akurat wziałem dyski ktoe maja tylko toczna gwaracncje. Nie spotkłałem sie z dyskimem maxtora któr miał by 3 lata gwaracji, a tymbardziej z seagatem. IBM, WDC, Samsung.. te maja 3 lata gwarancji.

 

Najlepszym rozwiazaniem było by kypno IBM'a oczywiscie z 8 MB cachu i 120GB pojemnoscia.. ale tylko jak mas zpieniadze .. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonic2, to juz twoj drugi pst gdzie palnąłes jakies głupstwo ;)

Nawyaziej mało wiesz ;)

 

Takl sie sklada ze wszytkie filrmy maja w ofercie dyski 120Gb lub 

wiecej. Zalezy ci na 3 letniej gwaracji? Akurat wziałem dyski ktoe 

maja tylko toczna gwaracncje. Nie spotkłałem sie z dyskimem 

maxtora któr miał by 3 lata gwaracji, a tymbardziej z seagatem. 

IBM, WDC, Samsung.. te maja 3  lata  gwarancji.

 

Najlepszym rozwiazaniem było by kypno IBM'a oczywiscie z 8 MB 

cachu i 120GB pojemnoscia.. ale tylko jak mas zpieniadze .. :/

Gdzie ty widzisz glupstwo?

 

Pierwsze zdanie to tylko fakt,nie mowie od siebie,a reszta to

tylko moje zdanie, nie fakt i w tym moge mylic

sie, a nie palnac glupstwo jak mowisz :?

 

Sa maxtory i barracudy 120 GB z trzyletnia gwarancja, popatrz

po sklepach netowych,np. komputronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są, potwierdzam. zdarzają się i takie prełki. więc IMO najlepiej Seagate z 3 letnią gwarancją - cisza, wydajność i pewność. żaden caviar nie spełnia tych 3 warunków, szczególnie jeśli chodzi o hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są, potwierdzam. zdarzają się i takie prełki. więc IMO najlepiej Seagate z 3 letnią gwarancją - cisza, wydajność i pewność. żaden caviar nie spełnia tych 3 warunków, szczególnie jeśli chodzi o hałas.

Coś ty się tego caviara tak czepił. Temat dotyczy Seagate i Maxtora a ty coś o caviarze piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są, potwierdzam. zdarzają się i

takie prełki. więc IMO najlepiej Seagate z 3 letnią gwarancją - 

cisza, wydajność i pewność. żaden caviar nie spełnia tych 3 

warunków, szczególnie jeśli chodzi o hałas.

Coś ty się tego caviara tak czepił. Temat dotyczy Seagate i Maxtora a ty coś o caviarze piszesz.

Hmm... u mnie bylo niecicho,wydajnosc - mialem w pcmarku niewiele

ponad 800 a pewnosc... podpis wam powie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem natomiast że seagate nie zwalnia mocno po zapełnieniu go do np. 80-90%, jak ma to miejsce w Caviarach. nie wiem czy maxtor to ma ale jeśli ktośwykorzystuje dysk na maxa to seagate ma tu solidny argument. no i barracuda 7200.7 ma największą szybkość odczytu danych, wyraźnie wyższą od Caviara,

a cisza pewnie w barracudzie też fajniejsza chociaż maxtora także nie powinno być słychać.

Skończ już chrzanić co drugie słowo o tych Caviarach. jogi i tak go nie chce kupić, więc możesz spać spokojnie.

 

Z dwóch podanych przez jogi dysków ja bym wybrał Maxtora (z 3 letnią gwarancją jak w Komputroniku), w tej chwili u rodziny mam dwa Maxtory od dłuższego czasu i świetnie się sprawują, z tym, że oczywiście są to starsze modele. Za dużo widziałem padniętych Barracud IV w pracy i u znajomych, przestałem trochę ufać tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie bo nie chce oddzielnego topica zakładać, bo właśnie chce kupić maxtora i skłaniam się do serial ata ponieważ w testach jest szybszy a nie dużo droższy. Co powiecie. A jeśli nie sata ? to ide ata ale jaki ibm czy maxtor ? chodzi mi o 120gb i 8mb cache. Potrzebna mi cisza bo komp chodzi 24/7 a gdy śpie stoi tyłem 1,5m od mojej głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktos da link do jakiegossklepu gdzie zobacze ze na seagate daje ktos 3 letnia gwaracje... na maxtora bym bardziej zrozumiał ale niech mi kros znajdzie baracude :? Mowicie ale ja nei wierze!! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktos da link do jakiegossklepu gdzie zobacze ze na seagate daje ktos 3 letnia  gwaracje... na maxtora bym bardziej zrozumiał ale niech mi kros znajdzie baracude :? Mowicie ale ja nei wierze!! :/

Tu jest 36 miesięcy: :D

 

Barracuda:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6839

Maxtor:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, 35 a 36 miesiecy to roznica!! ;) hhehe qrde :? dziwne ze jest taka gwarancja :?

Gwoli ścisłości dodam że ta gwarancja jest od daty produkcji, a nie od daty sprzedaży - nie każdy sprzedawca o tym powie (zresztą może nie każdy wie :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, 35 a 36 miesiecy to roznica!! ;) hhehe qrde :? dziwne ze jest taka gwarancja :?

Ja na swoja baske tez mam 3 lata gwarancji i kupilem ja w sklepie POINT we wroku. NO i oczywiscie jestem z niej bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za wypowiedzi :)

 

co do gwarancji to biore pod uwage tylko 3letnią i rzeczywiscie czesc sklepow oferuje tylko 12mies, ale sa tez takie firmy, gdzie 3 lata:)

 

niektorzy z Was zarzucili oczywiscie haslo, ze w kolko pada to samo pytanie o dyski, ja jednak puscilem haslo o konkretne dwa modele, a to z tego wzgledu, ze nawet szukajac przez google nie moglem zbyt duzo znalezc opinii polskich uzytkownikow o tych akurat egzemplarzach, znaczenie wiecej jest o pojemnosciach mniejszych.

 

Wybor najprawdopodobniej padnie na B7, HDD raczej niepoddaje jakims zawrotnym tesmot w pogoni za kilkoma punktami wiecej a roznica w czasie uruchamiania windowsa rzedu 1s...jakos to przezyje :) :) Mysle, ze cena za ten egzemplarz ok. 510PLN bedzie rozsadna.

 

Ostatnia sprawa, czy do chlodzenia HDD wymagany jest jakiejs konkrentnej wielkosci wiatrak, czy wystarczy zmodernizowac przeplyw powietrza od tego co jest w przedniej czesci obudowy?

 

Pozdrawiam

Jogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny zajrzyj jeszcze tu:

http://sklep.logos.pl/sklepl/show.php?id=ST3120026A

co do chłodzenia wiem z praktyki - bo sam tak mam - dobrym rozwiązaniem jest wentyl 80x80 z przodu obudowy gdyż nie dość że wymusza obieg powietrz w obudowie to jeszcze chłodniutkie powierze owiewa HDD. Niestety nie podam ci temp. mojego HDD bo to Caviar a te nie mają wbudowanych czujników :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko gwarancja 12 mies :?

 

kumpel handlujacy sprzetem moze dla mnie miec za 510PLN z 3letnią rekojmia, jak cos sie stanie ja molestuje jego a on hurtownie skad bral sprzet.

 

jest jeszcze taki link: http://www.terra.com.pl/cennik/hdd.htm

ale czynne dopiero od 11ej wiec o gwar jeszcze nie wiem. szczerze mowiac jakos nie mam przekonania do sklepow Netowych jesli nie ma normalnego punktu obslugi klienta (jak np. Ultramedia w W-wie)

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, wiele bylo tematow o HDD w ostatnim czasie, zalezy mi jednak nie na wiedzy teoretycznej,ale na praktycznej TYCH DWOCH dyskow, nie mysle o innych, bo zalezy mi na duzej pojemnosci, 8MBcash'u i 3letniej gwarancji. Z tego co pisaliscie maxtor jest troche glosniejszy niz seagate ale tez i szybszy - czy ta opinia tyczy sie wszystkich modeli czy moze juz seagate 8MB bedzie w miare nadazal za maxtorem?? Zalezy mi na dysku w miare cichym i szybkim... 

 

pozdr.

Jogi

poszukaj sobie, a zobaczysz, najpierw wszyscy wychwalają sigejty a potem piszą "dlaczego mi dysk piszczy, czy to normalne...." a w podpisie oczywiście sigejt baraqda,

firma sigejt ostatnio strasznie zeszła na psy, robi sprzęt potwornie awaryjny i wolny, pozatym strasznie grzejący się (mam na myśli głównie b4),

porównywanie sigejta do maxtora to tak jakbyś porównywał ECS do Asusa, gdzie ECS=Sigejt ASUS=Maxtor

 

ROTFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko gwarancja 12 mies  :?

O, sorry :lol: nie zauważyłem

Zasugerowałem się tym żę taniość widzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zaraz popelnie sepuku :) :) dzwonilem do sklepu gdzie maja dyski i powiedzieli, Seagaty w zaleznosci od dystr. maja gwarancje 12 lub 36 mies. Maxtor moze minimalnie glosniejszy, ale ATA133 robi swoje, gwarancja 12mies ale za 20zeta mozna dokupic na kolejne dwa lata :) :)

 

na gieldzie komp nie wykluczone, ze ceny troche skocza do gory, bo ostatnio jest ogolna tendencja wzrostowa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zaraz popelnie sepuku :) :) dzwonilem do sklepu gdzie maja dyski i powiedzieli, Seagaty w zaleznosci od dystr. maja gwarancje 12 lub 36 mies. Maxtor moze minimalnie glosniejszy, ale ATA133 robi swoje, gwarancja 12mies ale za 20zeta mozna dokupic na kolejne dwa lata :) :)

 

na gieldzie komp nie wykluczone, ze ceny troche skocza do gory, bo ostatnio jest ogolna tendencja wzrostowa :(

To looknij jeszcze tu:

http://www.comp-art.pl/opisy/produkt.php?p..._id=00002-06809

tylko nie wiem jak ze sprzedażą wysyłkową bo to w Bydgoszczy chyba jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...