Skocz do zawartości
Spider22

Nowe karty graficzne sa zafoliowane ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy kupiona nowa karta graficzna w pudełku powinna być zafoliowana?

 

Mam dziwne wrażenie że w Polsce ciężko o taką sytuacje.

 

Pytam gdyż zaciekawiła mnie taka aukcja

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-r9-280x-3gb-gaming-fnatic-i6234878879.html

 

gdzie pudełko jest zafoliowane lecz wszędzie w Polskich sklepach są one bez foli.

 

O co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem zafoliować? Jaką to ma ci dać gwarancję? 20 lat temu w EMPIKU wystawione były puste, zafoliowane pudełka gier i programów. Jak przychodził klient, sprzedawca otwierał pudło, wkładał nośniki do środka, zafoliowywał i wręczał klientowi. Nowe, zafoliowane, nieotwierane. 

 

Chcesz mieć 14 dniowe prawo odstąpienia od umowy i mieć pewność zakupu nówek nieśmiganych? Nie da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz kartę+wyposażenie, a nie pudełko (chyba, że chodzi o wersje kolekcjonerskie ze specjalnym opakowaniem). Dopóki zawartość jest w 100% dobra do sprzedaży, to produkt jest w pełni wartościowy.

 

Z jednej strony chcielibyśmy ładne, oryginalne i nietknięte opakowanie, ale z drugiej domagamy się uznania prawa do "zwrotu bez podania przyczyny". Jedno z drugim nie idzie w parze - przy sprzedaży internetowej masz prawo odpakować produkt i go przejrzeć przed użyciem, a jak Ci się nie spodoba, to wtedy odesłać spowrotem do sklepu. Ale plomb na pudełku, czy folii, już wtedy nie będzie, ponieważ pudełko nie jest elementem sprzedaży.

 

EDIT - widzę, że Klaus mnie odrobinę wyprzedził. :P

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już problem producenta sklepu ja oczekuje fabrycznie nowej karty z zaplombowanym pudełkiem aby być pewnym że nikt przede mną nie uruchamiał karty od używek jest allegro coś widze dużo tutaj przedstawicieli sklepów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już problem producenta sklepu ja oczekuje fabrycznie nowej karty z zaplombowanym pudełkiem aby być pewnym że nikt przede mną nie uruchamiał karty od używek jest allegro coś widze dużo tutaj przedstawicieli sklepów :)

To kupuj w sklepach które takie usługi oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu zareklamowałem w carrefourze butelkę kwasu chlebowego, ponieważ nie była napełniona do końca (brakowało tak z 200ml), to mi wymienili ją na inną sztukę. Przedwczoraj robiłem zakupy i zobaczyłem dokładnie tę samą butelkę po mojej reklamacji spowrotem na półce. Ale plomba wciąż była. :D

 

 

EDIT: czy ktoś może zamknąć ten temat? Co było do powiedzenia, zostało już powiedziane, reszta to tylko upieranie się przy swoich racjach...

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie niektórzy lubią używane. Majtki i skarpety także wam nie przeszkadzają że ktoś wcześniej wkładał?

 

Nie chodzi mi o zafoliowane pudełko wiadomo że każdy może dzisiaj kupić sobie maszynkę do tego celu. Wymagałbym aby każdy nowy produkt posiadał plombę na pudełku aby klient był zorientowany czy towar nie był już rozpieczętowany.

 

Doskonałym przykładem są opakowania np na słuchawki zgrzewane blistry których nie można otworzyć bez uszkadzania pudełka sprzęt komputerowy powinien także być tak pakowany

Edytowane przez Spider22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszystko było w ten sposób plombowane powodowałoby to pewne utrudnienia w funkcjonowaniu gwarancji sprzedawcy czy rękojmi. Wszystko musiałoby się odbywać po numerach seryjnych, które z kolei musiałyby chyba być trwale nanoszone na sprzęt, bo z naklejkami to wiadomo co można zrobić. Generalnie wszystko musiałoby funkcjonować na zasadzie gwarancji producenta. Marże musiałyby istotnie wzrosnąć, ze względu na plagę wypożyczaczy. Mnie to nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dzisiaj kupując przez internet mamy prawo oddać sprzęt do 14 dni bez podania przyczyny wiec jest to darmowa wypożyczalnia jeśli ktoś by się uparł i tu nie zgadzam się z tym jeśli towar 100% sprawny i zgodny z opisem powinna być pobierana jakaś prowizja dla sklepu typu 5% od wartości przedmiotu przy jego zwrocie.

 

Nie tak dawna sprawa kart R290 niektóre dało się modować na 290X ile Januszów kupowało karty i przy braku możliwości modowania oddawało je do sklepu? Takie same rzeczy działy się w sklepach komputerowych.

 

Jasno widać że tracił na tym klient gdyż jego szansa na modowaną kartę z dajmy na to z 30% spadała do 0%

 

Karty które się modowały lądowały na allegro z odpowiednią większą ceną.

 

Więc nikt mi nie wmówi że zabezpieczanie pudełek jest niedobre, niedobre jest dla sklepów, hurtowni i producentów.

 

P.S. Słuchawki z czyimś łupieżem i tłuszczem także nie przeszkadzają ? :>

Edytowane przez Spider22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie, żeby coś takiego miało szansę sprawnie zadziałać, trzeba by zrezygnować z tej eurosojuzowej sztucznej ochrony konsumenta prowadzącej do patologii wypożyczeń. A Polsce nie wolno tego zrobić. Większości ludzi szkoda czasu na bawienie się w takie wypożyczenia, no ale jak ktoś robi z tego sobie źródło dochodu to nie ma wyjścia, może brać i oddawać i w obecnej sytuacji dystrybutor nie ma się jak przed tym bronić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...