Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam problemów ze stabilnością. Może by były jak bym nie miał przewiewu w budzie. Ten radiatorek jest owiewany przez Pentagrama i praktycznie na wprost tegoż radiatora wieje wentyl w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy zmiana biosu na IC-7 mam z 30.3.2004 poprawi stabilnosc i wylanczanie sie radka?? czy jest jakas szansa?? albo czy wogule jest to mozliwe??

nie lubie bardzo zmieniac biosow :(( kiedys tak pozegnalem sie mobo wiec ptyam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem

zakupiłem niedawno dysk SATA Samsunga 160 i chciałem zachować dysk stary na ATA 40 gigowy. podłaczyłem to wszystko w ten sposób:

dysk stata pod 1 kontroler SATA (kanał 3 IDE)

dysk ata pod kontroler 1 IDE jako dysk slave na taśmie ata

mam jeszce podłaczone do 2 Kontrolera IDE nagrywarke cd jako master i napęd dvd jako slave

 

przy podłaczonym tylko dysku SATA wszystko jest ok, tzn. winda sie ładnie chce instalowac na partycje c: (podzieliłem dysk na 3 partycje c-22, d-50, e-76 system plików NTFS)

 

natomiast jak mam podłaczony drugi dysk ata to instalator win xp widzi ten dysk jako dysk c: i chce na nim instalowac system.

 

i teraz jak zrobić żeby (przy podłaczonych dwóch dyskach) win xp poprwanie rozpoznawał partycje c: na dysku SATA???

czy trzeba jakies wybrac ustawienia w biosie???

 

Aha płyta to Abit IC-7, PIV 2.6

 

jeszcze jedno:

czy podczas instalacji win xp na dysku SATA wyciskacie F6 i instalujecie sterowniki z dyskietki???

ja mam dyskietkie dodana wraz z płytą główną o nazwie:

SATA Driver Disk i sa na nim nast drivery: .\silicon\3112\ ; .\intel\ ; .\silicon\3114\ ; .\via\

jesli wgrywacie drivery z tej dyskietki to powiedzcie które???

Edytowane przez MI4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MI4

 

Jeśli chodzi o rozpoznanie dysku ...

 

1. Ustaw dysk IDE jako slave

2. W biosie Advanced BIOS Features jest Hard Disk Boot Priority najedz naciśnij enter, powinna tam być lista i dysk IDE oraz SATA .. ustawiasz SATA na pierwszym miejscu .. (klawisze Page up czy Page Down) :wink:

 

Powinno pomóc jeśli nie to ja nie wiem co trzeba jeszcze poczynić. B)

 

Co do sterowników to wybierasz takie jaki masz mostek obslugujący SATA ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w płycie ABITa IS7 (E) istnieje Boot Menu?

Troszkę się zawiodłem bo przesiadłem się z Asusa a tam to było bardzo ładnie rozwiązane, podczas startu wciskało się ESC i wyskakiwało okienko z wyborem napędów do startu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam duzy problem i prosze o szybkom promoc!!

na sprzecie z podpisu nie chce dzialac zadna karta firmy ATI:((

geforce'y ida bez problemu a ATI kurde wylancza sie monitor albo podczas pracy w byleczy www albo inne a lbo wogule sie winda nie wlancza pomaga tylko format:(( co jest bo ja juz nie mam sil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam duzy problem i prosze o szybkom promoc!!

na sprzecie z podpisu nie chce dzialac zadna karta firmy ATI:((

geforce'y ida bez problemu a ATI kurde wylancza sie monitor albo podczas pracy w byleczy www albo inne a lbo wogule sie winda nie wlancza pomaga tylko format:(( co jest bo ja juz nie mam sil

1322521[/snapback]

Napisz jak rozwiozales prolem ATI pod Abitem.

Sie moze przydac, obym sie nie zdziwil z jakism X800 ze nagle nie smiga :(

 

Pozdro

Przemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem lezy po stronie karty lub sterownikow

nie penkaj powinien ci dzialac (na pewno bedzie dzialac:P)

bo mi na catalistach bez odblokowanychpotokow dziala

a na omegach z odblokowanymi nie:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka moze byc max temp na mostku polnocnym ?

Zdjalem ten wiatraczek i zamontowalem tego zoltego Zalmana. Czestotliwosc FSB 256MHZ po podkreceniu procka - na procku zamontowany Zelman ( ten okragly miedzieny) i tak patrze ze troche wieje na ten sam radiatorek na mostku.

 

Wlaczylem program Prime i zaczelem rozgrzewac - na mostek ( do radiatora) przyczepilem sonde do pomiaru temp z miernika cyfrowego - temp po okolo godzinie wygrzewania byla w granicach 60 C - czy to bezpieczna temp ?

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam duzy problem i prosze o szybkom promoc!!

na sprzecie z podpisu nie chce dzialac zadna karta firmy ATI:((

geforce'y ida bez problemu a ATI kurde wylancza sie monitor albo podczas pracy w byleczy www albo inne a lbo wogule sie winda nie wlancza pomaga tylko format:(( co jest bo ja juz nie mam sil

1322521[/snapback]

U mnie jest podobny problem a mianowicie posiadam karte Gigabyte 9550 i plyyte Abit IC7 , monitor LCD LG1730P i tez sa problemy z wylaczaniem sie monitora ale tylko podczas startu. Gdy windows startuje i ma sie pokazac okienko z nazwami kont to monitor sie wylacza na sekunde , dwie i czasami sie ponownie wlaczy a czasmi trzeba wylaczcy guziczkiem i ponownie wlaczyc - jak narazie nie znalazlem rozwiazania tego problemu. Probowalem roznych sterownikow itp - czasami zdazalo sie ze przez dluzszy czas bylo oki ale po jakims czasie znowu wracalo zanikanie obrazu podczas startu windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz doszedlem do tego ze dzieje sie to na omegach z odblokowanymi potokami (wylanczanie monitora w windzie np. www, word, mp3)

jak kombinujesz ze sterami tzn masz omegi przeinstalowywujesz na inne np. catalysty lub inne omegi to sie wogule winda nie wlancza (zostaje tylko format)

teraz mam catalysty 5.2 i jak na razie dziala ok zero problemow tylko ze mam 4 potoki a nie moge (albo cos robie zle) odblokowac ich riva tunnerem:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno:

czy podczas instalacji win xp na dysku SATA wyciskacie F6 i instalujecie sterowniki z dyskietki???

ja mam dyskietkie dodana wraz z płytą główną o nazwie:

SATA Driver Disk i sa na nim nast drivery: .\silicon\3112\ ; .\intel\ ; .\silicon\3114\ ; .\via\

jesli wgrywacie drivery z tej dyskietki to powiedzcie które???

Hej powiedzcie na moje pytanie! :sad: ?

 

Co do sterowników to wybierasz takie jaki masz mostek obslugujący SATA ....

nie wiem jaki mam mostek (płyta to Abit IC7)

Edytowane przez MI4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby :) . Jescze mam pytanko. Czy te plyty maja blokade pci czy jakos tak :)? nie jestem poki co zabardzo obeznany , ale chodzi mi o to , czy krecac fsb procka nie bede "krecił " dysku. Czy to zalezy od modelu plyty ?? A drugie pytanko to co to jest PTA (chyba cos takiego) , czesto zalecacie wylaczenie tego czegos , albo ustawienie np Dis , dis , dis , enabled) Bardzo prosze o odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie sorry że tak męcze z tymi sterami do SATA

 

podczas wciśnięcia F6 i wybrania dyskietki pokazuje mi sie okno wyboru w którym mam:

INTEL ® 82801 FR SATA RAID Controler for win 200/XP/2003

INTEL ® 82801 FR SATA AHCI Controler for win 200/XP/2003

INTEL ® 82801 ER SATA RAID Controler for win 200/XP/2003

Silicon Image sil 3112 SATA RAID controler for win 2000/xp/2003

Silicon Image sil 3114 SATA RAID controler for win 2000/xp/2003

VIA Serial ATA RAID Controler for win 200/xp/2003

 

I teraz który z tych sterowników wybrać??? (według instrukcji na mostku mam oznaczenie intel FW82801ER).

pomóżcie bo namieszałem sobie w głowie :mellow:

 

aha jeszcze jedno: zainstalowałem system bez tych sterów czy mam go przeinstalować i wrzucic stery czy tez moge teraz dodac te sterowniki z dyskietki? Czy nic sie nie stanie ze wszystko lata bez tych sterów??

Edytowane przez MI4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INTEL ® 82801 FR SATA AHCI Controler for win 200/XP/2003

napewno a nie powinno być 82801 ER skoro chipset jest też tagiego oznaczenia?

a tak apropo co oznacza AHCI ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . chcialem sie spytac czy na plycie abita zmieści się cooler Zalmana 7700 (14x14cm) . Prosze o odpowiedz!!!!! Bardzo mi na tym zalezy  :-| Czy uzywa ktos takiego?

1329797[/snapback]

Wchodzi bez najmniejszych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INTEL ® 82801 FR SATA AHCI Controler for win 200/XP/2003 :)

1330037[/snapback]

hej a TY masz dwa dyki w raid spiete np. 0 lub 1 ? bo mi sie wydaje że to sa stery do raidu! i nie powinieneś ich instalowac. Ja mam dysk (1) Seagate 160GB 7200.7 ich nie instaluje wszystko działa jak nalerzy Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem cos podobnego na ai7 dalem chyba sata jako ide2 master i poszlo albo cos w tym rodzaju

1321882[/snapback]

raczej nie ale w abitach sa bardzo dobre, proste w konfiguracj opcje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a  TY masz dwa dyki w raid spiete np. 0 lub 1 ? bo mi sie wydaje że to sa stery do raidu!  i nie powinieneś ich instalowac. Ja mam dysk (1) Seagate 160GB 7200.7 ich nie instaluje wszystko działa jak nalerzy

1330284[/snapback]

mam dwa dyski ale nie w RAIDzie. jeden samsung 160 SATA drugi ATA 40 giga

nie mam RAIDu

tak też mi sie wydawało że są to sterowniki tylko do RAIDu

czyli co nie instalować mam?????????

Edytowane przez MI4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...