Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

co takiego jest specialnego w tych OMEGA sterownikach. Wiele o nich slyszalem ale nigdy ich nie mialem zainstalowanych.  

 

Myslicie ze jest lepiej miec 260Mhz Bus i 3/2 dzielnik czy 250Mhz Bus i 5/4 dzielnik ?

Z reguły są to poprawione catalysty z dodanym programem do o/c(defacto został on usunięty w naajnowszych sterach omegi) oraz niektórzy twierdzą, że omegi dają lepszą jakość obrazu i naprawiają bugi w grach.

Ja tam zmieniłem omegi 3.9 na caty 3.10 i już mam prawidłową wydajność. Ommegi mi o ponad 3k punktów obniżały wydaność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co takiego jest specialnego w tych OMEGA sterownikach. Wiele o nich slyszalem ale nigdy ich nie mialem zainstalowanych.  

 

Myslicie ze jest lepiej miec 260Mhz Bus i 3/2 dzielnik czy 250Mhz Bus i 5/4 dzielnik ?

250 5/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebrałem płytei c7 i procka 2.4 c sl6wr malezja i mam problem .

Gdy tylko zwieksze szyne ponad 220 komp po resecie prosi o bios z dyskietki ,czyszczenie biosu zworka pomaga komp wstaje

TO samo na biosie 17 i 19

Pamieci hynix 4.3 ns 2 kosci 512mb

zasilacz antec tp 480

Jakies pomysły co moze to powodowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebrałem płytei c7 i procka  2.4 c sl6wr malezja i mam problem .

Gdy tylko zwieksze szyne ponad 220 komp  po resecie prosi o bios z dyskietki ,czyszczenie biosu zworka pomaga komp wstaje 

TO samo na biosie 17 i 19

Pamieci hynix 4.3 ns 2 kosci 512mb

zasilacz  antec tp 480

Jakies pomysły co moze to powodowac?

PCI/AGP ustawiles "Fixed" :?: - mam nadzieje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem agp,dimm na max napiecie proc 1.575 nic dalej prosi o dyskietke z biosem

Aha temp na szynie 200  45 w spoczynku  50 w stresie zalman 7000a-cu

daj wiecej na proca do 1.65 zobacz czy wstanie jesli nie to chyba koniec dla plyty. napiecie na polnocnym moze byc za niskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budze sie ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m kompa i muwie a wejde do biosa.Weszłem atam mnożnik odblokowany.Zdziwiony bardzo jak to możliwe??? dobra kręce mnożnikiem reset.no i nic niepodkrećiło a po wruceniu do biosu niem ajuż odblokowanego mnożnika.Dziwna Sprawa nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale umnie tak już jest.Jestem dyslektykiem.To Procesorowi coś sie pomyliło.Po reseicie już niebyło odblokowanego tak jak było tak jest.Prubowałem podkręcić tym mnożnikiem ale nic sie podkręciło nadal stoi na 13X.I znikła ta opcja.A tak apropo idzie gdzieś dostać jakiegoś P4 z odblokowanym??? Widziałem w jednym teście jak Asusa testowali ale oni mieli jakąś inrzynierorą wersje tego p4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymek -mam pytanie ile twoje hynixy wymagały napiecia aby dojsc do około 265-270 fsb

Bo moj proc spokojnie idzie na 3.3ghz ale na dzielniku 5:4 synhro nie chce wstac ponad 250 fsb

265 to chyba bez problemu na 2.8 by poszły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktorys z was ZALMANA 7000A-AlCU lub CU ? Jestem ciekaw jaka jest roznica pomiedzy nimi w wydajnosci ? Myslicie ze ten CU moze sie zerwac/uszkodzic procesor z wazywszy na wage ? Dajcie mi znac bo bym sie bym zalamal jak bym kupil tego CU i by sie odlamal i spadl na moje baby R9800Pro !  :roll:

Ja mam tego Zalmana 7000AlCu i polecam. Kupiłem już nawet taki 2 dla mojego kuzyna na gwiazdkę.

Nie chciałem ryzykować, że spadnie 700gr na mojego R9700Pro.

A różnica pomiędzy CU a AlCu wynosi (średnio) 2-4 stopnie C.

Zamowilem sobie ALCU wersje. Faktycznie ze roznica pomiedzy ALCU i CU jest tylko 1C a ryzyko ze cos sie stanie jest nie wspolmiernie wieksze.

Ciekaw jestem czy pociagne teraz 280FSB :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Jak mam proca na magistrlai 233 a dzielni 1:1 to jest rock stable. A jak mam proca na tej samej FSB 233 a dzielnik 5:4 lub 3:2 to są zwisy po uruchomieniu windowsa. resety itp. .Przecież taktowanie procesora jest takie same tylko pamięć ma mniejsze taktowanie. Nie rozumie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Jak mam proca na magistrlai 233 a dzielni 1:1 to jest rock stable. A jak mam proca na tej samej FSB 233 a dzielnik 5:4 lub 3:2 to są zwisy po uruchomieniu windowsa. resety itp. .Przecież taktowanie procesora jest takie same tylko pamięć ma mniejsze taktowanie. Nie rozumie tego.

A ustawiłęś FIXED AGP/PCI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten abit to jednak mnie denerwuje. cos sie mu teraz dzieje. nie wiem wlasciwie dlaczego. gram w gre (battlefield1942) i nagle slysze odglos "klick" i po paru sekundach system sie zawiesza i tylko piski i czaski slychac. to samo sie dzieje w single, dual, overlcocked, not overclocked. nie wiem co moze byc tego przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem w końcu mobo (wcześniej nie dało się, ramu nie miałem)

i mam od razu pare pytań o ten GAME ACCELERATOR:

 

1. Jak najlepiej jest go zkonfigurować dla najlepszej wydajności systemu

2. Dlaczego gdy ustawie pierwsząopcje na F1, Street Racer lub Turbo i odpale kompa wszystko ładuje siędo pewnego momentu a potem staje i nic

 

BIOS ID: 17

 

No i to chyba narazie wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem w końcu mobo (wcześniej nie dało się, ramu nie miałem)

i mam od razu pare pytań o ten GAME ACCELERATOR:

 

1. Jak najlepiej jest go zkonfigurować dla najlepszej wydajności systemu

2. Dlaczego gdy ustawie pierwsząopcje na F1, Street Racer lub Turbo i odpale kompa wszystko ładuje siędo pewnego momentu a potem staje i nic

 

BIOS ID: 17

 

No i to chyba narazie wszystko...

lipne pamięci. walcz z fsb bo niektórym pamieciom nawet F1 nie służy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się GAT'a odpalić na turbo :lol: i 2 ostatnie opcje wyłączone i zaskakujących wyników mi to nie daje, zresztą takich też się nie spodziewałem, myślę że gdybym mógł zmienić napięcie powyżej 2.8V to dało by się odpalić F1 czy streetracer ale po co skoro zapewne wyniki będą podobne jak w turbo???

 

Poprawcie mnie jeśli się myle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...