Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko:

Czy właśnie jeśli nie zablokowałem AGP/PCI to mógł się zrypać HDD :?: Bo któregoś razu zapomniałem tego zrobić i od tamtego czasu mam dziwną akcję:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=132298

czy to może być właśnie tego przyczyna (tzn nie zablokowanie)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ja z takim pytaniem mam is7-e2 i zasilacz Chieftec 360W z dwoma wentylami. Jeden jest podlaczony do plyty glownej. I teraz mam pytanie. Chcialbym sobie zakupic jakies dwa wentyle 80x80 na tyl budy żeby wdmuchiwał i na przod zeby wydmuchiwał. Tylko jest jeden problem, jak mam je podlaczyc do mojej mobo? Jak sprawdzalem to nie mam tyle wejsc :( Sa jakies przejsciowki czy co? Da sie to jakos zrobic? Bardzo mi na tym zalezy bo ostatnio troche komp mi sie grzeje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos chcial jescze kupic tego DFI lan party to polecem www.imperium.net.pl ; nawet taniej niz w komputroniku (285zl), a w godzine (wow) po zamowieniu dostalem SMS z informacja o wyslaniu paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

Czy właśnie jeśli nie zablokowałem AGP/PCI to mógł się zrypać HDD :?:  Bo któregoś razu zapomniałem tego zrobić i od tamtego czasu mam dziwną akcję:

1452641[/snapback]

mógł się zrypać jeżeli miał za wysoką częstotliwość magistrali pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie się składa, ale do tematu pasuje idealnie....

Właśnie się przesiadłem z abita is7-e2 na ic7-g... i różnica jest duża...

ic7 jest full stabilna, nie to co is7... wiem ze e2 to okrojona wersja, ale bez przesady... na is7-e2 max na procku to byl 3,75ghz ale na krotki czas, potem zwis i za nic nie dał się komp uruchamić bez restartu biosu! Teraz na ic7 full stabile na 3,9ghz przy ok 1,5v (nie pamietam jak tam jest ten skok, chyba 1,575).

Dziwnie też wyszło z temperaturami...

Is7 jest do dpuy przez chipset! grzał się niemal jak procek (przy fsb 250 cpu-80st, chipset-75!!! To w stresie, a "na luzie" miał procek 52st. Ale na 3,0ghz mial dla porównania 44 i 68.

Ic7 jest natomiast całkiem inaczej: chipset max 50 stopni przy fsb 260!! Procek w stresie max 74 stopnie... w idle ma natomiast na fsb 260 54 stopnie. I znowu..ale... na 3,0ghz ma w idle ok 50 stopni! stres-65

I teraz zapytanie: W poprzedniej płycie też miałem zawyżone temp o ok 10 stopni, ale po aktualizacji biosu spadło... wart zaktualizować bios w tej płycie? Chociaż nie wiem czy już nie mam najnowszego...

 

Jak sie włącza kom, to po tebelce wyświetla się... silicon...raid...coś tam coś tam... da się to wyłączyć? Szukałem w biosie i nie znalazłem. Może wiecie gdzie jest bios tej płytki objaśniony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oles07 jak zes zmierzyl temp na NB na abicie? :blink: Pomijam, ze kazda plyta moze miec inaczej skalibrowane czujniki, ale na Abitach is/ic NIE MA pomiaru temp na chipsecie (mostek poludniowy), a roznica temperatur moze wynikac z tego iz inaczej sa rozlozone elementy na plycie is7-e2 (mam wrazenie jakby ciasniej), niz na ic7. Inny jest tez radiator chyba na NB). I nie ma co ukrywac, ze ic7 to lepsza plyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt z czujnieka PWM to chyba odczyt z chipsetu? Przynajmnej tak mi się wydaje. Na is7 kombinowałem żeby zbić temp jak mogłem, ale nic z tego. Zalman nb47j z wiatraczkiem podczepionym na gumke recepturke nic nie dawał... :D No może z 3 stopnie do 5 w porywach... a tu mam pożądny radiatorek, podobny do tego z ic7 max3, tylko gabarytowo troche mniejszy. Sprzedałem geile i kupiłem twistery na ddr pc4300... Zamierzam procka synchronicznie z ramem puścić na 250 fsb... Jak sądzicie da rade? A może więcej? Dodam że procek idzie na 3,9Ghz z ramem asynchro 5:4. Chipset chyba mniej się będzie męczył jak bedzie 1:1 niż jak na mniejszym zegarze same pamięci szły? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie... jakbys przebrnal przez te 40stron tego watku to bys wiedzial co to pwm. Ale wiem, iz przegladanie tych tematow co maja ponad 10 stron jest klopotliwe, wiec wyjasnie jeszcze raz to na tej stronie :-P . PWM to uklady zasilajace proca, to, to co jest na lewo od procka te takie czarne kwadraty (zwane mosfetami przez jednych przez innnych inaczej :-P ) oraz te 4 cewki i kondensatory. Takze zakladanie na NB nawet chlodzniea freonowego to by nic Ci nie dalo. Ja posiadam is7-e i zalmana rowniez (1600obr) i temp PWM nigdy nie przekracza 60st i jest zawsze nizsza o jakies 5C od temp procka.

Edytowane przez Zybeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo zadnej roznicy nie zauwazylem. W ogole drivery do intela to takie cos zbednego w systemie i bez tego dobrze sobie windoes poczyna. Inna sprawa z AMD :wink: tam bez driverow winda to katastrofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucał ktoś do IS7-E biosik 2,4 z 03/30/2005 ?:)

 

Jakie efekty? Warto się zabierać? :)

1463460[/snapback]

Dwa tygodnie temu przesiadlem sie z wersji 17, zadnych zmian (poza dodaniem 2 opcji do zwiazanych z temp. PWM i mniejszymi wskazaniami temp. CPU) pozytywnych nie widac, a wrecz OC jakby troche gorsze. Ktos tu na grupie wspominal, ze to jeden z najgorszych biosow.

To jest pierwszy bios, ktory jest inny dla is7, a inny dla is7-g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przedstawiaja sie temp w stresie u mnie

Dołączona grafika

Temp2 - procek

Temp3 - NB

HD1- dysk

HD2 - dysk

Temp1- sekcja VCORE czyli PWM

Temp- ??

Jesli cos zle przedstawilem to mnie poprawcie

 

teraz zapytanie: W poprzedniej płycie też miałem zawyżone temp o ok 10 stopni, ale po aktualizacji biosu spadło... wart zaktualizować bios w tej płycie? Chociaż nie wiem czy już nie mam najnowszego...

Nie ma biosu ktory ma poprawiony odczyt temp. :blink:

 

Jesli na procu bedzie za duza temp to zwolni lub sie wylaczy

A jakie tem max moze byc na NB

Chcialbym zalozyc pasywne chlodzenie a nie uszkodzic NB

Edytowane przez gralmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp 3 to nie NB tylko PWM

1470037[/snapback]

Na poczatku tez tak myslalem

Jednak jak wylaczylem wiatraczek na NB to wlasnie Temp3 rosla <_<

Dziwna sprawa :blink:

Jestes tego pewien??

Mam pytanko : Jak zmienic opis zeby zamiast Temp2 bylo Temp procesora

 

edit:

Poniewaz nie moge nidzie kupic Thermalright NB-1 mysle nad zalozeniem Zalmana NBJ-47 . Wystarczy przy fsb 250 Wiatraczek od Freezer by na niego dmuchal.

Tak to by wygladalo

Edytowane przez gralmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku tez tak myslalem

Jednak jak wylaczylem wiatraczek na NB to wlasnie Temp3 rosla  <_<

Dziwna  sprawa  :blink:

Jestes tego pewien??

Mam pytanko : Jak zmienic opis zeby zamiast Temp2 bylo Temp procesora

 

edit:

Poniewaz nie moge nidzie kupic Thermalright NB-1 mysle nad zalozeniem Zalmana NBJ-47 . Wystarczy przy fsb 250 Wiatraczek od Freezer by na niego dmuchal.

1470240[/snapback]

Configure -> Temperatures -> klikasz na wybraną nazwe i zmieniasz ją tak jak na plkach ;]

 

btw. macie jakiś instro jak zainstalować NBJ-47 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. macie jakiś instro jak zainstalować NBJ-47 ? 

mam pewien pomysl - wlasnej roboty zapinki.

Jak cos z tego wyjdzie to sie pochwale

Configure -> Temperatures -> klikasz na wybraną nazwe i zmieniasz ją tak jak na plkach ;]

klikam lewym i prawym klawiszem na Temp2 i nic sie nie dzieje :?

Moze w nowszych wersjach speedfun dodano taka mozliwosc

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien pomysl - wlasnej roboty zapinki.

Jak cos z tego wyjdzie to sie pochwale

Czekam z niecierpliwością :)

 

klikam lewym i prawym klawiszem na Temp2 i nic sie nie dzieje 

Moze w nowszych wersjach speedfun dodano taka mozliwosc

Kliknij lewym, wait 1sec. i jeszcze raz ROTFL ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...