Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam. W biosie jest opcja: Hard Disc Boot Priority. Ja w tym miejscu próbowałem coś pozmieniać enterem przenieść seagate na pierwsze miejsce ale się nie dało. W końcu zauważyłem że to się zmienia "+" i "-" .teraz mam chodzi. Jesteście w stanie odpowiedzieć mi na moje drugie pytanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam. W biosie jest opcja: Hard Disc Boot Priority. Ja w tym miejscu próbowałem coś pozmieniać enterem przenieść seagate na pierwsze miejsce ale się nie dało. W końcu zauważyłem że to się zmienia "+" i "-" .teraz mam chodzi. Jesteście w stanie odpowiedzieć mi na moje drugie pytanie??

1513007[/snapback]

defragmentacja dysku+microsoft bootvis to powinno pomoc przynajmnie u mnie tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli dorastam do WC... tylko poza kasą na "dobre" (czytać ciche i wydajne), widze jeszcze jeden problem... Jak zamontować blok wodny na płycie ic7-g? Jak to abit... Są tylko 4 mocowania... bez otworków... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Konfiguracja jak niżej i mały problem, zmieniłem pamięci na Geile 2x256 i po dwóch tygodniach ponownie włożyłem TwinMosy i komp nie odpala. W biosie ustawiłem wszystko na auto i nic nie rusza, TwinMosy sprawdziłem na innym kompie, sprawne, na Geilach komp działa, na TwinMosach nie a wcześniej działał bezproblemowo. Może ktoś z Was miał podobny przypadek?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli dorastam do WC... tylko poza kasą na "dobre" (czytać ciche i wydajne), widze jeszcze jeden problem... Jak zamontować blok wodny na płycie ic7-g? Jak to abit... Są tylko 4 mocowania... bez otworków... :mur:

1516110[/snapback]

po zdjęciu koszyczka pojawiają sie 4 otwory, spójrz na np mod @_Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zdjęciu koszyczka pojawiają sie 4 otwory, spójrz na np mod @_Vip_

1517295[/snapback]

Hehe...to to ja wiem, ale mi o procka nie chodzi... Sorry za mało precyzyjne pytanie. Chodzi mi oczywiście o mostek północny. Nie ma tam jak za bardzo zamontować bloku...

Chociaż poszedłem za radą... jest tu na forum nie gupi pomysł...wytoczyć walec, który zaczepia się o 2 chaczyki, a po srodku ma dzóre, przez ktorą przekłada sie mocowanie bloku. Zaraz znajde linka to dokleje...

 

Edit: pomysł Dzidzia miał dobry... sami zobaczcie...

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=120069&hl=ic7

Edytowane przez Oles07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiom1 czy nie miałeś problemu z umocowaniem tego zalmana na NB? zmiesci sie koło tego freezera? aha i rozumiem że ten zalman jest przyklejony? czym to najlepiej zrobić? gdzieś czytałem że ludzie jakieś druty wyginają żeby nie kleić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyklejony nie jest, wygiąłem minimalnie mocowanie od oryginalnego coolera nb od abita, z freezerem współpracuje on bardzo dobrze, musiałem jedynie wygiąć 2 żeberka w zalmanie aby wiatrak nie haczył o niego, teraz jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe...to to ja wiem, ale mi o procka nie chodzi... Sorry za mało precyzyjne pytanie. Chodzi mi oczywiście o mostek północny. Nie ma tam jak za bardzo zamontować bloku...

Chociaż poszedłem za radą... jest tu na forum nie gupi pomysł...wytoczyć walec, który zaczepia się o 2 chaczyki, a po srodku ma dzóre, przez ktorą przekłada sie mocowanie bloku. Zaraz znajde linka to dokleje...

 

Edit: pomysł Dzidzia miał dobry... sami zobaczcie...

1517337[/snapback]

Mam bloczek na NB Abita IC7-G - ten z oferty MCS... spisuje sie swietnie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zalman niebieski daje rade, ale nie na FSB>250!!

Dimek: Jak masz zamontowany bloczek? Jak z temp? W sumie to jesteś jedna z osób przez które zachorowałem na wc... :razz:

Może coś doradzisz... Jak coś to na pw lub gg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Konfiguracja jak niżej i mały problem, zmieniłem pamięci na Geile 2x256 i po dwóch tygodniach ponownie włożyłem TwinMosy i komp nie odpala. W biosie ustawiłem wszystko na auto i nic nie rusza, TwinMosy sprawdziłem na innym kompie, sprawne, na Geilach komp działa, na TwinMosach nie a wcześniej działał bezproblemowo. Może ktoś z Was miał podobny przypadek?

Pozdrawiam

1517275[/snapback]

Co to znaczy wszystko na Auto? A jakie masz ustawienia GAT?

Jak nic nie pomoże to mozesz spróbować ClrCmos.

Edytowane przez Voukodlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zalman niebieski daje rade, ale nie na FSB>250!!

Dimek: Jak masz zamontowany bloczek? Jak z temp? W sumie to jesteś jedna z osób przez które zachorowałem na wc...  :razz:

Może coś doradzisz... Jak coś to na pw lub gg...

1518306[/snapback]

Mialem pokazac zdjecia z nowego rev WC dopiero wszystkie... ale skoro to moze komus cos ulatwic, to w sumie czemu nie :) Zobacz w ofercie ten pierwszy i ten drugi bloczek... U mnie wyglada to tak

Dołączona grafika

Niektorym pasywne chlodzenie NB wystarcza do calkiem sporego OC - turzol, _Vip_ i inni...

Ja powiem tak - u mnie bloki na CPU + GPU + NB to juz sporo ciepla... wiec i temp nie sa rewelacyjne (przynajmniej wg MBM - na razie nie mam zadnych miarodajnych wynikow z obserwacji)

Tym bardziej mi milo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zalman niebieski daje rade, ale nie na FSB>250!!

Dimek: Jak masz zamontowany bloczek? Jak z temp? W sumie to jesteś jedna z osób przez które zachorowałem na wc...  :razz:

Może coś doradzisz... Jak coś to na pw lub gg...

1518306[/snapback]

@_Vip_ posiada nb-1 na nb na fsb 250 a według testów różnica jest niewielka między nim a niebieskim zalmanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zalman niebieski daje rade, ale nie na FSB>250!!

Dimek: Jak masz zamontowany bloczek? Jak z temp? W sumie to jesteś jedna z osób przez które zachorowałem na wc...  :razz:

Może coś doradzisz... Jak coś to na pw lub gg...

1518306[/snapback]

U mnie na IC7 niebieski zalman i FSB 250 (przy otwartej budzie) NB nie przekracza 30st :]

 

Panowie pytanie za 100ptk.

Nie wiem czemu ale na IC7 grafa coś mi zamula i nie mam pojęcia, czemu !!

Za bardzo jeszcze nie kumam biosa... Wiec nie mogę się połapać.

Jedyne czego się doszukałem to w Everest Płyta główna/Mikroukład płyty głównej/Problemy i sugestie-Problem: Ponad połowa pamięci fizycznej jest dostępna dla AGP. To może zmniejszyć wydajność.

Co to wogle znaczy? :|

Jakieś sugestie?

Karta to Radeon 9550 Gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad połowa pamięci fizycznej jest dostępna dla AGP. To może zmniejszyć wydajność.

Co to wogle znaczy? :|

Jakieś sugestie?

Karta to Radeon 9550 Gigabyte

1518759[/snapback]

Jeżeli pamięć ram karty gaficznej zostanie całkowicie zapełniona np. teksturami wtedy będą one składowane w ram'ie komputera i będą tam mogły zajmować maksymalnie tyle miejsca ile ustawiłeś w bios'ie w zakładce AGP Aperture Size. Najczęściej poleca się ustawić wielkość równą 25% ramu komputera, co też i sam polecam, bo inaczej faktycznie nie raz potrafi trochę zamulić. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy wszystko na Auto? A jakie masz ustawienia GAT?

Jak nic nie pomoże to mozesz spróbować ClrCmos.

1518510[/snapback]

Witam.

Dokładnie w GAT ustawiłem wszystko na Auto, ClearCMOS też robiłem i nic. Może jakieś inne rady?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pamięć ram karty gaficznej zostanie całkowicie zapełniona np. teksturami wtedy będą one składowane w ram'ie komputera i będą tam mogły zajmować maksymalnie tyle miejsca ile ustawiłeś w bios'ie w zakładce AGP Aperture Size. Najczęściej poleca się ustawić wielkość równą 25% ramu komputera, co też i sam polecam, bo inaczej faktycznie nie raz potrafi trochę zamulić.

1518773[/snapback]

3x TAK

Co racja to racja.... :)

Dzieki za pomoc !!

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tego chętnie się dowiem... Ja chce blok dla stabilności założyć... Jest taka możliwość to chce... 100zł mnie nie zbawi, a wiem że chipset się grzeje podczas długotrwałej pracy na podwyższonym FSB... Chciałbym uzyskać stabilne FSB266-bo takie mam pamięci. Jak w ogóle sądzicie, to możliwe? Bloczki chce założyć ną procka, chipset i grafe. Chłodniczka na 3x120mm na góre budy. Pomka... właśnie...jaka pompka. Chyba L25... Sporo osób je zachwala co do wydajności a i z poziomem db też jest podobno nieźle...

Edit... tak poczytałem te posty jescze raz... i chyba znowu zostały źle odczytane pomiary temp... chyba znowu nie ten czujnik...30 stopni jeśli masz max, to chyba w obudowie... innej opcji nie widze. Może dysk jeszcze, pod warunkiem że go czymś schłodzisz... ( u mnie dysk ma 30 st. a siedzi w zalmanie pasywnym i wieje na niego papst z przodu obudowy).

Edytowane przez Oles07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wkoncu doszła płyta Aibi IC7-G z sirius.pl po TYGODNIU ale doszła

Mam kilka pytan

Dlaczego mam witraczek od IC7-Max3 ?? :D

 

I jeszcze dlaczego niektóre płyty maja napisane IC7 a niektore IC7-G itd.?

 

Ok juz wiem

Thx Dimek :wink:

 

Poprostu mam rev. 1.1

Edytowane przez żeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do pytania, bo IC7 własnego czujnika temperatury na NB nie ma.

1519991[/snapback]

Mialem jakis czas miernik temp.

Co do NB na IC7 to w zasadzie on jest caly czas raczej tylko cieply. Do napiec raczej tez kozystam z miernika (ale tylko 5, i 12v).

Wie ktos jak zmiezyc 3.3v ?

 

EDIT:

Teraz wlasnie zalukalem ze ewerest pokazuje tem płyty głownej to co to jest za temperatura ?

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeli: wydaje Ci się...ja też mam taki i jest on inny niż na max3... różni się wielkością. Ja też się na początku zdziwiłem, myślałem dokładnie tak samo... hehehe... Jest kilka serii tych płyt. Różnią sie właśnie wentylkami i tym czy "ic7-g" jest na laminacie czy tylko na chipsie na zielonym tle. Ja mam właśnie ten model, czyli z radiatorkiem takim jak w max 3 tylko mniejszym i na laminacie mam "ic7" a na dole płyty na chipie na zielonym tle "ic7-g.

Edit...

Bartek-83: a co do Nb to zapewniam Cie że tam 30 stopni nie masz! Jak to dokładnie mierzyłeś? Temp radiatora? To proponuje przesmarować np silver5 i zmierzyć jeszcze raz. Tak się składa że mam niebieskiego zalmana i dla sprawdzenia pobawiłem się w nocy i go założyłem... Na Fsb 200 Mb ma ok 40 stopni, a przy FSB 250 już prawie 65. Wiem że pasta dobrą skuteczność dopiero po wygrzaniu ma, ale nie wydaje mi się żeby aż tak dużo się zmieniło. Czunik temp wyciągnołem ze starej obudowy.

Więcy wydaje mi się że do o/c raczej zalmanik się nie nadaje... Dla mnie powyżej 50 stopni to za dużo. Może i daje rade schłodzić... Ale co do stabilności to moim skromnym zdaniem pozostawia wiele do życzenia.

Edytowane przez Oles07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek-83: a co do Nb to zapewniam Cie że tam 30 stopni nie masz! Jak to dokładnie mierzyłeś? Temp radiatora? To proponuje przesmarować np silver5 i zmierzyć jeszcze raz. Tak się składa że mam niebieskiego zalmana i dla sprawdzenia pobawiłem się w nocy i go założyłem... Na Fsb 200 Mb ma ok 40 stopni, a przy FSB 250 już prawie 65. Wiem że pasta dobrą skuteczność dopiero po wygrzaniu ma, ale nie wydaje mi się żeby aż tak dużo się zmieniło. Czunik temp wyciągnołem ze starej obudowy.

Więcy wydaje mi się że do o/c raczej zalmanik się nie nadaje... Dla mnie powyżej 50 stopni to za dużo. Może i daje rade schłodzić... Ale co do stabilności to moim skromnym zdaniem pozostawia wiele do życzenia.

1520887[/snapback]

No nisetety mierzylem temp radiatora.

I niestety on jest tam wklejony :/

Ale to juz nie moja robota, ja tak juz plyte kupilem.

U mnie napewno ma jeszcze znaczenie ze mam 7000-AlCu i on tam troche zawsze dmucha...

Co do stabilnosci na FSB 250 to przynajmiej na razie wszysko chodzi stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeli: wydaje Ci się...ja też mam taki i jest on inny niż na max3... różni się wielkością. Ja też się na początku zdziwiłem, myślałem dokładnie tak samo... hehehe... Jest kilka serii tych płyt. Różnią sie właśnie wentylkami i tym czy "ic7-g" jest na laminacie czy tylko na chipsie na zielonym tle. Ja mam właśnie ten model, czyli z radiatorkiem takim jak w max 3 tylko mniejszym i na laminacie mam "ic7" a na dole płyty na chipie na zielonym tle "ic7-g.

Mam dokładnie tak samo

No ale problem rozwiazany B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe..ja mam 7000cu... Sądzisz że on dmucha na NB mniej? Ja wcisnełem czujnik od temp na samo "dno" radiatora (od dołu, tam gdzie dmucha na niego najmniej) i po 8 godzinach obiążenia (stres test) miał 64/65 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...