Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
stranded

Problem z 960GTX @ Windows 10 / KOD 43

Polecane posty

Cześć, wczoraj jak zawsze odpalam kompa... i nagle mam problem z 960GTX pod Windows 10 (najnowsza wersja). Ekran zaczął wyświetlać wszystko w low-res (nie wiem czy nie mniej niż 640x480), w menadżerze urządzeń pojawia się błąd przy grafice Kod 43 i wykrzyknik.

Co ciekawe nie ma żadnego problemu z grafiką pod Ubuntu, działają nawet gry i furmark. 

Co już próbowałem:

• podmiana mobo z AsRock na MSI
  • czysty format Windows (zawsze najnowszy) x 3, czasem podpięte dwa ekrany, czasem jeden
  • wersja sterownika nie ma znaczenia, problem zawsze występuje
  • po czystej instalacji DO PIERWSZEGO restartu wszystko działa, tj. dwa ekrany @ 120Hz, furmark, gry, po restarcie problem wraca
  • kartę i sprzęt oczywiście przeczyściłem, patrzyłem kilka razy czy "dobrze siedzi"
  • wyłączałem kartę kompletnie z prądu na dłużej niż 8 godzin

Pozostaje ASUS i gwarancja czy ma ktoś jakiś pomysł?

Znalazłem podobne tematy na forum nvidia, jednak część osób twierdzi, że wbicie na kilka minut na linuxa naprawia problem (wtf).

Grafika STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5

Ostatnie sterowniki NV dogrywały microkody (związane z spectre) do jądra systemu samo odinstalowanie sterownika nic nie daje. Spróbój przeinstalować Windows.

Czysty format nic nie daje :( różne wersje sterownika testowane

Właśnie ściągam Windows 7 i zobaczymy co będzie tam.

Ubuntu WSZYSTKO działa: FILM

Windows 10 wyświetla to: Błąd

Na Windows 7 to samo, tylko tam czasem jest restarcie jest OK a czasem nie. Także karta pewnie leci do ASUSa w tygodniu.

Edytowano przez stranded

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.