Skocz do zawartości
paulakqwerty

Wymiana starego kompa na nowego z RTX 4070

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po 8 latach wypadałoby wymienić kompa na nowego. Nie chcę wydawać dużo kasy na nowego kompa i dlatego planuję zostawić stare dyski ssd i obudowę z  starego i w sumie stary bardzo dobry radiator do procka. Dyski najwyżej wymienię kiedy indziej. Chcę złożyć sprzęt na minimum 4 lata do monitora 1440p do gamingu bo z pracy to robię najwyżej prace biurowe.

Mam w planie kupić karte RTX 4070 za 2750pln.

Intel Core i5-13600KF za około 1360pln. Nie chcę nic kręcić.

W starym kompie mam zasilacz be quiet i bardzo mi się podoba. Myślałem o Straight Power 11 Platinum 550W. Myślę, że wystarczy i pytanie do was czy pasuje i ogólnie jest ok. Zależy mi aby był cichy. Zasilacz kosztuje 500pln.

Bardzo chciałbym abyście mi polecili jakąś fajną płytę główną do max 750pln z wifi, ale jakby była tańsza to jest plus, 32 gb pamięci ram ddr 4 do około 400 złotych(32gb mi wystarczy i planuję, że dodam co najwyżej w przyszłości) i ogólnie wyrazili swoje zdanie czy to dobry zestaw za tą cenę i czy są to najlepsze podzespoły za tą cenę. Chcę kartę nvidi i procka z intela.

W przyszłości może w tym zestawię wymienię kartę graficzną na nowszą.

Planowałem, że wydam 7000 pln, ale jak liczę to wychodzi, że wszystko co chcę wyjdzie za 6000 pln.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy nie warto było by dopłacić 100pln, aby procesor posiadał zintegrowana kartę graficzna , igpu ?  wersja z dopiskiem KF takowego nie posiada. 

czy posiadany zestaw chłodzący na pewno będzie pasował do nowej podstawki LGA 1700 ? 

płyta główna do wyboru np.

Płyta główna Asus TUF GAMING B760-PLUS WIFI D4

lub

Płyta główna ASRock B760M STEEL LEGEND WIFI

w cenie około 500pln można zakupić zasilacze na 10 letniej gwarancji np.

Zasilacz Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W (PS-TPG-0650FPCGEU-R)

lub dokładając 50pln 

Zasilacz Thermaltake Toughpower Grand RGB 750W (PS-TPG-0750FPCGEU-R)

pamięć Ram np.

Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 (KF436C16RB1K2/32)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie DDR5? 32GB 6000 piątek jest już tylko 200zł droższe do czwórek 3600.

Nie napisałeś co z tym chłodzeniem. i5-13600kf wymaga całkiem dużego i drogiego chłodzenia, nawet niekręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cochin napisał:

 i5-13600kf wymaga całkiem dużego i drogiego chłodzenia, nawet niekręcony.

Tak totalnie niekręcony (włączone limity mocy, zgodnie ze specyfikacją Intel, czyli 125W PL1 i 181W PL2, TAU 56s) to nie potrzeba jakiegoś kosmos chłodzenia - popularny Fortis 5 z jednym wentylatorem, powinien być w stanie utrzymać temperaturę znacznie poniżej 100 stopni (z dala od "throttlingu") przez te 56s@181W, a po tym czasie da sobie radę bez problemu nawet po cichu ze 125W.

Problem jest, jak ktoś nie zdaje sobie sprawy, że tak na prawdę podkręca CPU (brak limitów mocy - intel tego nie nazywa stricte OC, ale praktycznie można to w potocznym języku nazwać OC) i się dziwi, że temperatury w kosmosie, kiedy jego CPU w sposób ciągły przy obciążeniu (10 minut , albo kilkadziesiąt minut, czy godzin) żłopie ponad 200W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2023 o 18:25, Mr.T... napisał:

Witam

czy nie warto było by dopłacić 100pln, aby procesor posiadał zintegrowana kartę graficzna , igpu ?  wersja z dopiskiem KF takowego nie posiada.

Przestań już kolejny raz snuć te swoje bajeczki, znowu ci płacą od polecania mniej chodliwego towaru? Dostępność i ceny kart sie poprawiły, obudź się.

Zasilacz za cztery a nie pięć stówek i też z 10 letnią gwarancją: MSI Mag  Dopłacanie za platinum raczej bez sensu i to jeszcze słabszego.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem chłodzenie be quiet! Dark Rock 4, które ma TDP 200. I5-13600K które kupiłem ma TDP na poziomie 125, myślę że chłodzenie będzie ok. Obudowę też mam Be quiet, procesora i karty graficznej be quiet nie kupiłem bo nie produkują.

Tak wygląda zakup. Do tego jeszce trzeba dodać zasilacz be quiet! Dark Rock 4. Pocieszam się, że jeszcze mogę oddać jakby co.

Komp z morele.png

Edytowane przez paulakqwerty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paulakqwerty napisał:

Zakupiłem chłodzenie be quiet! Dark Rock 4, które ma TDP 200. I5-13600K które kupiłem ma TDP na poziomie 125, myślę że chłodzenie będzie ok. Obudowę też mam Be quiet, procesora i karty graficznej be quiet nie kupiłem bo nie produkują.

Tak wygląda zakup. Do tego jeszce trzeba dodać zasilacz be quiet! Dark Rock 4. Pocieszam się, że jeszcze mogę oddać jakby co.

Komp z morele.png

i gdzie jest Sygnalista ?? dlaczego jeszcze nie hejtuję Ciebie ze kupujesz w owocowym sklepie XD 

 

1 godzinę temu, paulakqwerty napisał:

Mogę wymienić płytę główną na tą pod DDR5. Polecacie jakieś płyty pod DDR5 pod intela z wifi? Tak do 800pln.

 tylko nie zapomnij ze jak wymienisz płytę główna na pod DDR5 to i pamięci tez trzeba wymienić, 

w cenie do 800pln pod DDR5 i wi-fi to chyba nic lepszego nie da się znaleźć np.

Płyta główna ASRock B760M PG SONIC WIFI  

bo 

Płyta główna Asus TUF GAMING B660M-PLUS WIFI to już  840 pln , ale posiada Złącze Thunderbolt a to rozszerza trochę możliwości co tam można dodatkowo podłączyć.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień tego RTX4070 Palita Dual na JetStream z 3 wentylami - moim zdaniem dużo lepszy. Kartę posiadam i jest praktycznie bezgłośna. Krótka recenzję dodałem na ceneo.pl.

Ostatnio była promka na "owocowym" na 13600K za 1299PLN. Jak nie będziesz kręcił to nie wiem czy nie lepiej brać 13500.

Obczaj sobie też ceny na KR-system. Może będzie taniej o ile wszystko mają (tam kupowałem RTX4070 bo mieli najtaniej z Diablo IV).

 

Edytowane przez buziak_a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...