Skocz do zawartości
Astec

Jakiego RTX 4070 wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Jestem na etapie wyboru GPU do mojego zestawu i jestem już prawie pewny, że wybiorę 4070 tylko jeszcze nie wiem w jakiej wersji. Myślałem o MSI Gaming Trio, ale często ceny są bardzo zawyżone i nie wiem czy warto dopłacać czasem 400-500 zł względem Gigabyte Gaming OC, który zwykle występuje w okolicach 3200 zł. Ostatnio znalazłem na stronie NVIDII Foundersa w cenie 3 tysięcy. Tylko zastanawiam się skąd wysyłana jest karta, ile trzeba czekać i jak realizowana jest gwarancja. Po za tym nie wiem czy FE to udana konstrukcja tj. cicha, chłodna i bez piszczących cewek. I takiego GPU też poszukuje. Miłym dodatkiem jest 4 letnia gwarancja i podświetlenie RGB. Maksymalna długość karty jaka mnie interesuje to 345 mm długości, a cena im bliżej 3200 zł tym lepiej. Jakie modele 4070 są według was warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Gaming OC RTX 4070 to karta z dobrym chłodzeniem. Za 3500zł masz jednak totalny overkill w postaci AORUS Master RTX 4070 (jak lubisz ciszę przy niskich temperaturach, bez grzebania z UV, to karta super).

13 godzin temu, Astec napisał:

Maksymalna długość karty jaka mnie interesuje to 345 mm długości

... aha ... tu może być problem. Nie, jednak widzę ten AORUS ma 342mm.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od 4 miesięcy Asus Dual GeForce RTX 4070. Fakt ma tylko 2 wentylatory, ale dają rade spokojnie z tą kartą. Temperatury w mojej obudowie, która nie należy do tych z dobrym przepływem powietrza, nie są wyższe niż 70 stopni. Piszczące cewki u mnie nie występują. Ledów brak. Zobacz sobie testy u Liptona tych kart, ja w ten sposób dobrałem swoją. Ogólnie spotkałem się z opiniami że nie opłaca się dopłacać do lepszego chłodzenia w tych kartach ,gdyż aż tak bardzo się nie grzeją.

Edytowane przez Grecja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2023 o 12:27, Grecja napisał:

Posiadam od 4 miesięcy Asus Dual GeForce RTX 4070. Fakt ma tylko 2 wentylatory, ale dają rade spokojnie z tą kartą. Temperatury w mojej obudowie, która nie należy do tych z dobrym przepływem powietrza, nie są wyższe niż 70 stopni. Piszczące cewki u mnie nie występują. Ledów brak. Zobacz sobie testy u Liptona tych kart, ja w ten sposób dobrałem swoją. Ogólnie spotkałem się z opiniami że nie opłaca się dopłacać do lepszego chłodzenia w tych kartach ,gdyż aż tak bardzo się nie grzeją.

Ile slotów ta karta zajmuje? Ile zapłaciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nagradzałbym tych producentów którzy robią ciche karty. Wg rozpiski powyżej różnica między Gigabyte OC 32db a 24db w PNY XLR8 to przepaść. Zresztą Gigabyte zawsze robił głośne karty z kilkoma tylko wyjątkami, a szczególnie głośne są Windforce (akurat jak sama nazwa wskazuje). 2% wydajności więcej okupione dużo gorszą kulturą pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...