Skocz do zawartości
Mixefr

Gainward Panther RTX 4080 Super - wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mixefr napisał(a):

Daleko odbiegają od wszystkiego co jest na necie przetestowane. Wszędzie powinno być ok. 10 stopni mniej.

Otworzyłem puchę i temp. bez zmian. GPU 70, MEM 74, HS 82.

Jutro jadę zwrócić. Nie może tak być, że praktycznie na open bench-u ma takie wyniki. Coś jest nie tak. Nowa karta za 5tyś w nowym komputerze i będę się teraz przejmował do końca gwarancji bo wtedy dopiero będę mógł ją przepastować.

Chyba, że mi nie uwzględnią to wtedy trudno, będę się dalej martwił.

Jak chcesz robić zwrot to nie mogą ci odmówić. Nie mów że się przegrzewa, nie musisz podawać powodu. Powiedz że nie spełnia wymagań, bo zaczną dochodzić i robić pod górkę.

 

I tak, wiem że to podłe, bo ktoś inny na nią trafi, ale idąc tym tokiem zostaniesz z produktem który cię nie zadawala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w opiniach jednego ze sklepów czytałem, że odmówili ze względu na odcisk śrubki na śledziu... Nie wiem jak jest jeszcze u mnie bo po zamontowaniu jeszcze jej nie demontowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą ci obciąć 100zl albo maks 200, zależy gdzie kupowałeś. Proline, kr system, komputronik potrącają, morele i x-kom mało kiedy, ale zależy też na kogo trafisz.

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać jutro, jak załatwię temat i wrzucę do kompa starutką 1060tkę.

Przez chwilę przeszło mi przez myśl żeby z uwagi na brak 4080S kupić 7900xtx, ale przez moment pograłem bez Path Tracingu, no i to się nie da na to patrzeć! Aż oczy bolą!

Kto raz zasmakuje... 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mixefr napisał(a):

Dam znać jutro, jak załatwię temat i wrzucę do kompa starutką 1060tkę.

Przez chwilę przeszło mi przez myśl żeby z uwagi na brak 4080S kupić 7900xtx, ale przez moment pograłem bez Path Tracingu, no i to się nie da na to patrzeć! Aż oczy bolą!

Kto raz zasmakuje... 🙂

Szczerze xtx też bym nie brał. Głównie ze względu na to co nadchodzi. Ma być taniej i pomiędzy 7900XT i XTX z mniejszym poborem I lepiej w rt. Ja i tak pasuje na razie bo mało gram w nowe gry, w sumie czekam tylko na stalkera 2, GTA 6 nie wiem czy dożyje na PC.

 

Mam 6800XT, Alana wake 2 przemeczylem, wynudził mnie, postraszył tanimi sztuczkami (jumpscare), cyberpunka znam na pamięć, forze Motorsport (nieporozumienie) zwróciłem, i gram w gates of hell ostront (może nie stare, ale mało wymagające od sprzętu), GTA 4, portal revolution, gunner heat pc, Half life alyx (z modem noVR), i tyle w zasadzie.

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 2/11/2024 at 7:55 PM, vlad_8011 said:

Delta wynosi 13 stopni, powiedziałbym w porządku. Obstawiam coś bardziej z przepływem powietrza - jaką masz obudowę?

proponuję przeczytać co jest potrzebne do obliczenia temperatury DeltaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, masin napisał(a):

proponuję przeczytać co jest potrzebne do obliczenia temperatury DeltaT

jak rozumiem będziesz się czepiał każdego kto tak pisze? Jak wszyscy rozumieją o co chodzi, to po co ten wpis?

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 21:54, vlad_8011 napisał:

Ze sterami u AMD ostatnio jest spoko(...)

Co to znaczy "ostatnio"? Ja z kartami Radeon mam doświadczenie od blisko ćwierć wieku, o ile mnie pamięć nie myli, to od R300, a to były czasy, kiedy jeszcze ATI nawet nie myślało o fuzji z AMD. I zawsze były problemy ze sterownikami po premierach nowych kart, czy choćby gier. Pierdylion aktualizacji i w końcu dało się grać, aż do... premiery nowej karty, czy nowej gry.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, karro napisał(a):

Daleko nie masz do jego tematu

 W skrócie jeździ po 3 województwach wymienia rtxy na rxy i ludzie mu się kłaniają na ulicy xd

Masz dar do koloryzowania I przeinaczania faktów. Znowu szukasz zaczepki?

 

39 minut temu, Jose Morales napisał(a):

Co to znaczy "ostatnio"? Ja z kartami Radeon mam doświadczenie od blisko ćwierć wieku, o ile mnie pamięć nie myli, to od R300, a to były czasy, kiedy jeszcze ATI nawet nie myślało o fuzji z AMD. I zawsze były problemy ze sterownikami po premierach nowych kart, czy choćby gier. Pierdylion aktualizacji i w końcu dało się grać, aż do... premiery nowej karty, czy nowej gry.

A miałeś 5700XT? Od premiery RX 6000 sytuacja się zdecydowanie poprawiła, mogę śmiało powiedzieć że ilość błędów po stronie sterowników się zrównała z ilością błędów po stronie nvidii, a nawet zaryzykował bym stwierdzenie że jest mniejsza, ale czasy serii 5000 to do dzisiaj mi się śnią po nocach.

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vlad_8011 napisał:

A miałeś 5700XT?

Miałem do czynienia z wieloma kartami ATI i później AMD, oraz z ich problemami u siebie, czy u znajomych. Na szczęście w 2019-tym już od dawna byłem zaprzyjaźniony z Nvidią 😊

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jose Morales napisał(a):

Miałem do czynienia z wieloma kartami ATI i później AMD, oraz z ich problemami u siebie, czy u znajomych. Na szczęście w 2019-tym już od dawna byłem zaprzyjaźniony z Nvidią 😊

Czyli można powiedzieć że nie jesteś zbyt na bieżąco, bo ja do swojego kompa pierwsza kartę AMD po r9 270 OC, jaką zainstalowałem był 6800XT, w dobie krypto i z braku dostępności RTX 3080 (i szalonych cen, z resztą 6800XT nie był wiele tańszy). Po poczytania i na słuchaniu się o problemach, po własnych doświadczeniach z 5700XT u innych myślałem że kompa nie odpalę a tu... Zdziwko. Wszystko śmiga stabilnie do dziś, a przerobiłem łącznie 6 sztuk tej karty (i po drodze rtx 3080). I tak do dziś aktualizuje sterowniki na bieżąco i do dziś szukam problemów i ich znaleźć nie mogę.

1 minutę temu, karro napisał(a):

Masz kasę zawsze dosyp do nvidii albo zrezygnuj z kilku procent fps ,dla własnego dobra

Ty już przyznales się kim jesteś, (naganiaczem, na moim wątku wprost to napisałeś). Także super porada. Ile od takiej dostajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że dostałeś uszkodzona 3080 nie musisz wyc na cały świat bo nikogo to nie interesuje.obecnie nvidia kopiie AMD jak chce. Procesem ,wydajnością,dlss,frame generator. Na tyle z tyłu że sobie odpuszczają wysoka półkę bo nie dotrzymają kroku. Nie wiem o jakim naganiaczu mówisz ale pento mam spore xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, karro napisał(a):

To że dostałeś uszkodzona 3080 nie musisz wyc na cały świat bo nikogo to nie interesuje.obecnie nvidia kopiie AMD jak chce. Procesem ,wydajnością,dlss,frame generator. Na tyle z tyłu że sobie odpuszczają wysoka półkę bo nie dotrzymają kroku. Nie wiem o jakim naganiaczu mówisz ale pento mam spore xd

Wydajnością? W rastrze też? Procesem? Frame generatorem? Dlss? Chyba raczysz żartowac. Popatrz na nowsze implementację FSR, albo te wpuszczane przez moderow. W upscalerze liczy się prawidlowa implementacja. Nie jest winą AMD że w części gier nie jest prawidłowo zaimplementowany xd dlss widziałem na żywo w cyberpunku I również daleko mu do ideału.

FG od AMD niczym nie odbiega od fg NVIDIA, nawet daje lepsze wyniki na kartach NVIDIA. Mało to, działa na rtx 3000, czego NVIDIA nie potrafiła dokonać.

Napisz w jakim procesie są produkowane karty z serii 4000

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, B@nita napisał(a):

A jakie to ma znaczenie?Naczytałeś się chyba za dużo broszurek reklamowych.  I co wasza pyskówka ma do tematu? Skończcie obaj wreszcie spamować.

To chyba sami takie bzdury napisali by postraszyć ewentualnych zwracających.. Zwracałem wiele kart i zero problemów aczkolwiek nie x kom bo omijam ten pseudo sklepik.

 

70st przy pełnym obciążeniu to dużo ? Trzeba pod uwagę brać jeszcze temperaturę otoczenia, o obudowie tu juz pisali.

Nie mam tej karty ale to nie są jakieś wysokie temperatury jak dla mnie.

Prawnie stoi to tak, że nie mogą potrącić za ślady użytkowania, wynikłe z użycia produktu niezbędnego do stwierdzenia wady. Ale to się tyczy zwrotu z powodu niezgodności z umową/ towaru wadliwego.

 

Jeśli robiłby zwrot bez podania przyczyny, mogą potrącić pewną kwotę.

Reklamacja to średnie rozwiązanie - nie wiem jak gainward, ale z niektórymi producentami bywa tak, że odsyłali "odnowione", że nie musiał czekać nie wiadomo ile, także kupił nową kartę a może dostać odnowiony egzemplarz.

 

@Mixefr - spisałeś sobie numery seryjne przed wysyłką? Jest jeszcze szansa że naprawią albo wymienią na nowy, bo supery dopiero co miały premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, vlad_8011 napisał:

Jeśli robiłby zwrot bez podania przyczyny, mogą potrącić pewną kwotę.

Jeśli towar nie wygląda na zniszczony, nie posiada śladów używania to na jakiej podstawie mogą potrącić? Takie praktyki stosują chyba tylko x kom, morele, czy kompuszrot które tak się afiszują na forach. Przecież kupujący ma prawo otworzyć pudełko i wyjąć towar. Zwracałem dziesiątki razy towary i nigdy mnie nic takiego nie spotkało. Ale nigdy tez nie kupowałem w tych  wymienionych "sklepach".  Zwykłe sieciówki jak MM, ME itd, podobnie Amazon, zero problemów.

Pewno kluczowe jest to, w jakim stanie towar jest zwracany, nawet samo otwieranie i zniszczenie opakowania ma na to wpływ, no ale to już kupujący do siebie mogą mieć pretensje.

Cytat

spisałeś sobie numery seryjne przed wysyłką? Jest jeszcze szansa że naprawią albo wymienią na nowy, bo supery dopiero co miały premierę.

I warto zrobić zdjęcia przed zapakowaniem, żeby nie wcisnęli kitu, że sam coś zniszczyłeś. Bo ta labie już były podobne uwagi.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, B@nita napisał(a):

Jeśli towar nie wygląda na zniszczony, nie posiada śladów używania to na jakiej podstawie mogą potrącić? Takie praktyki stosują chyba tylko x kom, morele, czy kompuszrot które tak się afiszują na forach. Przecież kupujący ma prawo otworzyć pudełko i wyjąć towar. Zwracałem dziesiątki razy towary i nigdy mnie nic takiego nie spotkało. Ale nigdy tez nie kupowałem w tych  wymienionych "sklepach".  Zwykłe sieciówki jak MM, ME itd, podobnie Amazon, zero problemów.

Pewno kluczowe jest to, w jakim stanie towar jest zwracany, nawet samo otwieranie i zniszczenie opakowania ma na to wpływ, no ale to już kupujący do siebie mogą mieć pretensje.

I warto zrobić zdjęcia przed zapakowaniem, żeby nie wcisnęli kitu, że sam coś zniszczyłeś. Bo ta labie już były podobne uwagi.

Chodziło mi o te ślady po śrubkach. Osobiście mnie też nie potracili, ale takie januszexy jak kr system potrącali za brak folii na kartach (tych co karta jest nimi oklejona). 

 

I popieram - jak się cokolwiek odsyła, obcykać fotkami przed zapakowaniem (najlepiej z datownikiem) bo różnie sklepy potrafią kombinować.

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo trafilem na tę dyskusje. Tez kupilem tę kartę od xkom i temp. Max to 67st w Cyberpunku. Natomiast co do samej karty, mam mieszane uczucia. Wentylatory zalaczaja sie od razu na 30% co slychac. Wydaja taki metaliczny, niskotonowy dzwiek. Cewki niestety przy obciążeniu tez slychac, choc je przewaznie zakluca wentylator. 

Rozwazam wymiane wentylatorow na Noctua. Mowicie, ze taka operacja nie spowoduje utraty gwarancji? Obudowa BeQuiet 500DX. Procesor na chlodzeniu wodnym, wiec w srodku w miare chlodno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, luc4s napisał(a):

Przypadkowo trafilem na tę dyskusje. Tez kupilem tę kartę od xkom i temp. Max to 67st w Cyberpunku. Natomiast co do samej karty, mam mieszane uczucia. Wentylatory zalaczaja sie od razu na 30% co slychac. Wydaja taki metaliczny, niskotonowy dzwiek. Cewki niestety przy obciążeniu tez slychac, choc je przewaznie zakluca wentylator. 

Rozwazam wymiane wentylatorow na Noctua. Mowicie, ze taka operacja nie spowoduje utraty gwarancji? Obudowa BeQuiet 500DX. Procesor na chlodzeniu wodnym, wiec w srodku w miare chlodno. 

Nie utracisz gwarancji. Operacja nazywa się deshroud. Polecam bo sam stosuje już od wielu lat. Tylko ostrożnie i z cierpliwością sobie plastik zdejmij z chłodzenia. Jeśli będą wystawać metalowe "łapki" (na przewody) z chłodzenia, będziesz pod wentylatory musiał dać jakieś dystanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, B@nita napisał(a):

Na pewno? Tam jakiś plomb nie ma?

Plomby są na śrubkach od chłodzenia. Osłona wentylatorów trzyma się przewaznie na 6-9 śrubkach - do chłodzenia - są to śrubki dookoła plastikowej osłony wentylatorów + śrubki pod łopatkami wentylatorów.

Później odpina się delikatnie wtyczki od wentylatorów, od oświetlenia i zdejmuje się całość (chłodzenie zostaje).

 

Dalej, żeby podpiąć wentylatory trzeba mieć przejściówkę (ok 7-15zl) 4pin VGA > 4pin pwm i rozgałęźnik. Podpina się wentylatory pod rozgałęźnik, rozgałęźnik do przejściówki, przejściówkę pod gniazdo wentylatorów na PCB karty graficznej. Wtedy można sterować pracą wentylatorów standardowo jak fabrycznymi. Jeśli będą kręcić się pomijając ustawienia w systemie albo nie będą startować, wystarczy podmienić wentylatory na rozgałęźniku (nawet jeśli są 2 identyczne).

Żeby ograniczyć frustracji na przyszłość przy czyszczeniu, warto sobie oznaczyć tasiemka gniazdo na rozgałęźniku i wentylator tym samym kolorem tasiemki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego karta została "wycofana". Cała reszta jest po prostu "tymczasowo niedostępna" i prawdopodobnie zapasy zostaną uzupełnione, a panther zniknął całkowicie z oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, luc4s napisał(a):

Przypadkowo trafilem na tę dyskusje. Tez kupilem tę kartę od xkom i temp. Max to 67st w Cyberpunku. Natomiast co do samej karty, mam mieszane uczucia. Wentylatory zalaczaja sie od razu na 30% co slychac. Wydaja taki metaliczny, niskotonowy dzwiek. Cewki niestety przy obciążeniu tez slychac, choc je przewaznie zakluca wentylator. 

Rozwazam wymiane wentylatorow na Noctua. Mowicie, ze taka operacja nie spowoduje utraty gwarancji? Obudowa BeQuiet 500DX. Procesor na chlodzeniu wodnym, wiec w srodku w miare chlodno. 

Karta ma więcej niż 14 dni? Może zwrot i wymiana na inną sztukę albo inny model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luc4s napisał(a):

Jakie wentylatory polecasz? Oryginalnie jest 3, ale da sie sterowac tylko 2 krzywymi. Zewnetrzne razem i srodkowy osobno. 

Jak masz Noctue, to montuj śmiało, lepszego wyboru nie dokonasz. Ja zamontowałem u siebie NF-A14 PWM czarne (140-tki) i zdecydowanie robią robotę. Tyle, że mnie poniosło trochę z kreatywnością i zrobiłem ramkę z aluminium:

W sumie jakichbyś nie wstawił będzie lepiej - początkowo miałem 2 phanteksy PH-F140HP, ale jako, że miały niezły "przebieg" to łożyska zaczęły terkotać. 
Możesz też poszukać (zaraz też zerknę) czy pod twoją kartę nie ma przypadkiem gotowego rozwiązania na etsy albo gotowego szablonu pod drukarkę 3D - wtedy zamawiasz gdzieś blisko siebie i dodatkowo będzie estetyczniej, łatwiejsze w demontażu. Z doświadczenia wiem, że przy serii gaming X trio, nieistotne jest czy dasz wentylatory high pressure czy airflow. Ważne tylko jest to, czy sam radiator będzie miał sporo tych wypustek, prowadnic na przewody - pod żadnym pozorem ich nie wyginaj ani nie ucinaj - w razie w będziesz mógł założyć fabryczną osłonkę i wentylatory i odesłać na gwarancję, albo do sprzedaży. 

EDIT:
Niestety gotowego rozwiązania nie widze pod gainwrarda. Pozostaje DIY, trytytki, albo poczekać na to :
https://videocardz.com/newz/cooler-master-shows-off-prototype-gpu-cooler-with-two-fans
 

Godzinę temu, Mixefr napisał(a):

Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego karta została "wycofana". Cała reszta jest po prostu "tymczasowo niedostępna" i prawdopodobnie zapasy zostaną uzupełnione, a panther zniknął całkowicie z oferty.

Wycofany nie został:
https://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1211&lang=pl

Może w sklepie zmieniają kartotekę lub stworzyli nową. 

Edytowane przez vlad_8011
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...