Skocz do zawartości
pioti1

Jaka karta dźwiękowa do około 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałbym kupic kartę dźwiękową lecz nie wiem którą wybrać.Na codzień najwięcej gram ale dużo słucham muzyki i w wolnych chwilach robię muzykę.

Mój budżet to około 400zł,jestem w stanie dopłacić jeśli te pare złoty coś zmieni w jakości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Z SE (70SB150000004) gra już całkiem spoko. używki są do 300pln.

lub dopłacić do  

Karta dźwiękowa Creative Sound BlasterX AE-5 Plus (70SB174000003) , nowa trochę ponad 500pln. , używki można znaleźć poniżej 400pln.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kyle napisał:

Zapytam nieco przewrotnie: ile tysięcy złotych wydałeś na swoje kolumny, że myślisz o karcie dźwiękowej? 😉 

Trzeba tysiące by usłyszeć różnicę? Wystarczą słuchawki za dwie-trzy stówki. Kolumny za tysiaka plus wzmak za kilka stówek używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@B@nita

Słuchawki to jest zupełnie inna para kaloszy (zmienna impedancja/"trudne" obciążenie i wychodzą z tego tytułu problemy, w których karty zintegrowane na płytach głównych spisują się najgorzej).

W przypadku kiedy byś zasilił owe słuchawki z integry, podłączonej do wzmacniacza słuchawkowego, to te problemy odpadają. Nie mniej jednak w przypadku kolumn ta kwestia odpada (wzmacniacze mają stałą impedancję na wejściu).

I tak ... jeśli tor audio na płycie głównej nie jest skopany (w pomiarach są niskie zniekształcenia i SNR wyraźnie ponad 100dB) to różnice zaczynają zanikać, szczególnie na tanim sprzęcie (kilkaset zł - kilkanaście stówek za zestaw kolumn aktywnych lub pasywnych ze wzmacniaczem) nie będą słyszalne.

Także jak kolega ma kolumny za 600-1600zł i chce progresu, to lepiej niech przemyśli wymianę tych kolumn (na ew. kolumny aktywne + DAC albo z wbudowanym DAC i połączenie z płytą optykiem, dzięki czemu eliminujesz cały śmietnik z masy od PC czy inne problemy z pętlą mas)

ps. wiem, że pieniądze nie grają, ale przypadek typu kolumny za 400zł i zakup karty za 400zł, to już absolutny bezsens

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kyle napisał:

 

 

Także jak kolega ma kolumny za 600-1600zł i chce progresu, to lepiej niech przemyśli wymianę tych kolumn (na ew. kolumny aktywne + DAC albo z wbudowanym DAC i połączenie z płytą optykiem, dzięki czemu eliminujesz cały śmietnik z masy od PC czy inne problemy z pętlą mas)

 

Ja mam takie kolumny z podobnego przedziału cenowego( używki ) i widzę różnice miedzy SB Live Z a wbudowanym realtekiem ALC 1220p.

Także warto próbować. Niestety autor nic nie wspomniał, jakim audio dysponuje, kolumny, słuchawki...?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nadmienię, że sam codec/układ AUDIO płyty głównej, przy analogowym przesyłaniu, to jest tylko ~połowa układanki (reszta to prowadzenie fizycznych ścieżek toru analogowego, w laminacie płyty, ścieżki ekranujące, obecność od najbliższych potencjalnych "zakłócaczy" na płycie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, B@nita napisał(a):

Ja mam takie kolumny z podobnego przedziału cenowego( używki ) i widzę różnice miedzy SB Live Z a wbudowanym realtekiem ALC 1220p.

Także warto próbować. Niestety autor nic nie wspomniał, jakim audio dysponuje, kolumny, słuchawki...?

posiadam tylko słuchawki i raczej nie będę miał żadnych kolumn 

 

11 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

Witam

Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Z SE (70SB150000004) gra już całkiem spoko. używki są do 300pln.

lub dopłacić do  

Karta dźwiękowa Creative Sound BlasterX AE-5 Plus (70SB174000003) , nowa trochę ponad 500pln. , używki można znaleźć poniżej 400pln.  

dzięki 

Edytowane przez pioti1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...