Skocz do zawartości
Kaeres

Zwolnila mi nagrywara

Rekomendowane odpowiedzi

Plextor x24 nagrywa mi z predkoscia x14.

Wedlug nero CD speed pokazuje, ze z predkoscia x16 :/

W czym moze tkwic problem jezeli zwrocilem uwage na wszystkie porady zawarte na tym forum + forum cdrinfo ?

Tzn. sprawdzilem polaczenie kabli - nagrywarke mam secondery master (tak mialem zawsze), ustawione zworkami rowniez jako secondary master, stery do plyty mam zainstalowane, ASPI zainstalowane, program antywirusowy wylaczony, bios nagrywarki najnowszy. No moglym tak jeszcze dlugo wymieciac bo siedzialem nad tym 3-4 godz.

Co poradzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.sprawdz innym programem-np. winoncd , cdrwin itp

 

jesli problem bedzie sie powtarzał - jebie sie nagrywara

 

2.sprawdz dokładnie tez cdr -byc moze masz jakąs słabą partię płyt i program plextora automatycznie wrzuca mniejszą prędkosc -spróbuj cos zgrac na kilku róznych cdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywalem programem clonecd, nero.

Zastanowil mnie czas z jakim nagrywa mi plytki 700 MB (ponad 5 minut) wiec przetestowalem nagrywarke programem nero CD speed i potwierdzil on moje obawy. Nagrywarka nagrywa teraz z predkoscia tylko x16.

 

Ma ktos jeszcze jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sprezone powietrze, alkohol i rozkrec nagrywarke.

przedmuchaj wez wacik i przetrzyj soczewke.

nastepnie, jak to nie pomoze to jeszcze raz wgraj bios.

sprubój jesio na verbatimie nagrać plytke, tyle ze ona i tak nie wykrywa "jakosci" plyt.

nagrywara dobra - paść nie powinna ale nie wiadomo, nawet najlepszym zdarzaja sie wpadki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje, ze to bedzie wina jakis sterownikow.

Nie wierze, aby brud zwolnil mi nagrywarke z x24 do rownych x16.

Szkoda mojej pracy wydaje mi sie.

Bios wgrywalem 1.03 (starszy) i 1.04 (nowszy). Nie pomoglo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze, aby brud zwolnil mi nagrywarke z x24 do rownych x16.

Brud wcale nie zwalnia nagrywarki, a jedynie powoduje ze nagrywarka sama decyduje sie zwolnic. Plextor zapisuje w trybie Z-CLV a wiec w 3 fazach, zaczyna od 16x przechodząc w 20x a pozniej w 24x przy przejsciu naped sprawdza czy mozliwe jest przejscie (ocena jakosci) i stad wlasnie Twoja nie wykonuje tego przejscia i pozostaje przy 16-tu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, teraz leci z predkoscia x10 8O

Jakim cudem nagrywarka moze se zwalniac ?

Przeciez to nie bateria, ze moze sie wyczerpywac :/

Normalnie jeżeli przy zapoisie występuje zbyt duzo błedów na danej prędkości ot nagrywarka zwalnia po to żeby zmniejszyć ich liczbe-stara sie również regulować siła lasera wkońcu dochodząc do wnisoku że należy zwolnić i zdeka dać większą siłe lasera, przeczyść laser propanolem albo jakimś alkocholem na patyczku takim do uszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak wątpie w to żeby była to wina nagrywary, ponieważ mam ten sam problem(tzn. bart ma :wink: ale nie chce mu się z tym nic robić). Za pierwszym razem doradziłem mu żeby oddał nagryware na gwarancje, wymienili mu na szybszą (52x24x52) i dalej to samo. W klonie zarówno podczas odczytu jak i przy nagrywaniu prętkość nie przekracza 12x :( . Nie mój problem niby, ale wątpie w wine nagrywary (moje zdanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMA włączone? Bo kumplowi kiedyś bez jakichkolwiek przyczyn wyłączyło się- objawy takie jak u Ciebie.

To może jeszcze mi pomożecie :roll:

 

Mój TEAC 8x8x32 sam tak z siebie przestał działać z DMA. PO prostu nei da się go aktywować, i cały czas śmiga na pio. Prędkość nagrywania się nie zmieniła - ok. 10 min na płytkę

 

Odczyt i zapis przebiega teraz oczywiście bezproblemowo... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMA włączone? Bo kumplowi kiedyś bez jakichkolwiek przyczyn wyłączyło się- objawy takie jak u Ciebie.

To może jeszcze mi pomożecie :roll:

 

Mój TEAC 8x8x32 sam tak z siebie przestał działać z DMA. PO prostu nei da się go aktywować, i cały czas śmiga na pio. Prędkość nagrywania się nie zmieniła - ok. 10 min na płytkę

 

Odczyt i zapis przebiega teraz oczywiście bezproblemowo... :?

Jeżeli masz winXP to wystarczy drobna modyfikacja rejestru aby włączyć dma. Pisałem juz o tym na sprzęcie i oprogramowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz iż może to być zależne od samej wersji tych sterów???

 

Tak dla pewności zainstaluję jakąś bardzo starą wersję - 4.1

 

A jeśli chodzi o samo usuwanie to napewno nic to nie daje bo od tego czasu (braku dma) 2-3 razy napewno był format c:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...