Skocz do zawartości
bravo00

Neostrada - dzielenie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam kompa P-200-MMX, 64MB RAM, HDD 800MB i chce podzielic ne 640 na kilka kompów uzywając w/w sprzeta jako serwera. Jakiego O/S i oprogramowania powinienem uzyc zeby to najefektywniej działało? Dodam ze do neo jest podłączonych 6 kompów, chce podzielic transfer na poł - 320 na 3 kompy i dalsze 320 na pozostałe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

Mam siec z kumpami co maja neostade i ja tez mam neo. Ale ost cos sie skopsalo z siecią Lanczat dziala ale na swoje kompy nie mozna wejść czy to moze przez to ze mamy neo czy to cos moze byc ze switchem. Switch taki tajuchowski 5-port moglo mu sie cos niespodobać ?? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem wam jak ja podzielilem swoja siec na 8 kompow +moj w tej chwili mam opcje 768/192 mam router asmaxa 701 u spisuje sie zajebizcie zero zwisow do tego mam switcha 8portow i 100m dalej u kolego postawilem 2 switcha 5 portow firmy lantech(nie trzeba robic zadnych krosow poprostu spina sie 2 switche i dziala okey) niema sensu kupowac drozszych routerow moj kosztowaz 289zl teraz juz sa po 250 kabel skretka to 0,80 gr za mert taniej nie zrobicie sieci . Aha konfiguracja jest bardzo bardo prosta mojego routerka zajmuje nie wiecej jak 10 minut pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy. Mam Neostrade+ i chciałbym ją dzielić w obrębie lokalu. Chcem mieć podłączone 2 kompy ( mój i siostry). Co mam kupić jeżeli chcem to zrobić ?? Karte sieciową w swoim kompie mam zintegrowaną(mam płyte EPOXA) a siora w laptopie ma też jakąś tam karte sieciową. Co musze kupić abyśmy mogli oboje korzystać z neostrady ??

 

Czytałem że jakiś ROUTER, ale jaki kupić , aby działał w WINDOWS XP ... ?? Najlepiej aby był odrazu z modemem ...abym nie musiał używać tego modemu neostrady !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec mam podobny problem co kolega Trendzik. Jestem laikiem jesli chodzi o te sprawy. Przeczytalem caly ten temat ale za duzo z niego nie wiem ;)

Chce wziac Neo 1024 i podzielic na 4 lub 5 kompow.

Wiem ze bede potrzebowal albo Router albo jakiegos kompa na serwa tak ? Mam w domu 8 portowy Switch Repotec RP-1708 K ktorego uzywam teraz do dzielenia aktualnej sieci. Rozumiem ze on tez bedzie potrzebny.

Jesli ktos moglby podac koszta takiego podzialu.

O ile dobzre rozumiem to jak bede mial router to nie bede musial miec tego kompa na serwa ? Moglby ktos podac przykladowe Routery ktore nadawaly by sie do tego podzialu?

Sorka za dlugi post ale chcialem sie dokladnie dowiedziec.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przestudiowałem cały topic i...

 

Będąc totalnym laikiem w tej sprawie chciałbym zeby jakios spec napisal takie cos jak "step by step" jak podzielic NEO na przykladowo 3/4 komputery przy pomocy routera.

 

Chodzi mi o to ze co jak i gdzie podłączac. Mam 3 kompy, w kazdym sieciówke. Do tego zakupie router - tylko jaki?

 

Jak juz to zrobie to co mam robic, jak podczepiac i po podczepieniu co zrobic.

 

Jesli byłoby to mozliwe to bede ogromnie wdzieczny, moje gadugadu w profilu.

 

Pozdrawiam.BanDIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Neostrade podłaczona pod USB na WinXp. W laptopie ma także karte sieciową podłączona pod PCMCIA i tez ma WinXp na nim. I ma problem tym, jak udostępnić neostrade żeby przekazywała ona NET na tą karte sieciową a ta z kolei do drugiego kompa. Router i switch nie wchodzi w gre :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam pytanie, XP PRO nie udostepnia mi przez siecowki neta na 98SE :(

A mi udostepnia :lol:

Napisz co jak robisz to ci powiem Czego nie robisz albo robisz zle !

 

Zna ktos jakas minidystrybucje [brzydkie określenie na linuksa]a na hdd zeby obsluzyla ten modem USB ??? Może jakaś inna od Leaf Bering

 

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy neostrade da się podzielić na dwa kompy? Bez rutera i switcha tylko na 2 karty sieciowe. Jeżeli można jak to zrobić.

2 sieciówki, skrosowany kabel sieciowy i tyle!!!pomoge w wolnej chwili przez gg 2328326

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Neostrade podłaczona pod USB na WinXp. W laptopie ma także karte sieciową podłączona pod PCMCIA i tez ma WinXp na nim. I ma problem tym, jak udostępnić neostrade żeby przekazywała ona NET na tą karte sieciową a ta z kolei do drugiego kompa. Router i switch nie wchodzi w gre :(

jeśli to ma być kabelkie(bo nie napisałeś czy radio czy kabe)to opcja tak jak napisałem wyżej!!!poza tym polecałbym usztywnić ip w obu kompach np: 192.168.0.1 w pierwszym kompie i 192.168.0.2 w drugim,w drugim komputerze (czyli w tym który jest odbiorcą netu)wpisujemy jako dres bramy logicznej adres 1 kompa(tego który udostępnia)czyli 192.168.0.1 ,potrzebujemy jeszcze adresy DNS(które wpisujemy tylko w 2 kompie)--dla neo adresom tym odpowiada Dns: 194.204.159.1(preferowany)

194.204.152.34(alternatywny) aha jeszcze adres maski podsieci!!!w obu kompach 255.255.255.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam podzielić Net24 ( odpowiedznik neo ) na dwa pc za pomoca Pentagram Cerberus. I teraz mam kilka pytań:

1) Czy to ma szanse stabilnie działać?

2) Czy transfer bedzie podzielony równo?

3) Czy torrent i mół nie będą miały żadnych problemów

4) Czy na mołku obie aszyny beda miały High ID??

 

 

ThX za odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie związane z dzieleniem Neostrady.Mianowicie mam Neo podłączoną do komputera poprzez modem USB (Sagem).

Chciałbym także podłączyć net do konsoli PlayStation2 (z wbudowanym Network Connectorem).

Czy wystarczy połączyć konsolę z kartą sieciową zintegrowaną w kompie czy trzeba coś jeszcze dokupić aby to zadziałało.

Jeśli można proszę o odpowiedz.Z góry dzięki.

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o routerze Planet ADE-4110??

Przymiezam sie do zakupu a wine sprzecik nie za drogi a i zly chyba tez nie jest. Jesli ktos ma niech cos napisz, funkcje, jak sie konfiguruje itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to ma być kabelkie(bo nie napisałeś czy radio czy kabe)to opcja tak jak napisałem wyżej!!!poza tym polecałbym usztywnić ip w obu kompach  np:  192.168.0.1  w pierwszym kompie  i 192.168.0.2 w drugim,w drugim komputerze (czyli w tym który jest odbiorcą netu)wpisujemy jako dres bramy logicznej adres 1 kompa(tego który udostępnia)czyli 192.168.0.1    ,potrzebujemy jeszcze adresy DNS(które wpisujemy tylko w 2 kompie)--dla neo adresom tym odpowiada  Dns:  194.204.159.1(preferowany)

      194.204.152.34(alternatywny)        aha jeszcze adres maski podsieci!!!w obu kompach 255.255.255.0

1198125[/snapback]

Ja niestety dalej mam problem z połączeniem 2 kompów w sieć .

Zrobiłem wszystko, co tu jest napisane i dalej nie działa. Nie działa ani udostępnianie połączenia internetowego (chociaż je teorytycznie udostępniam), ani sama sieć .

Mam w obu komputerach system Windows XP Professional , są zainstalowane karty sieciowe, kabel jest skrosowany, wykrywa połączenie. W kompie nr 1 (tym , w którym chcę udostępniać połączenie internetowe) widać nawet komp nr 2 , ale nie da się z nim połączyć i zobaczyć udostępnianych przez niego zasobów. Ponadto wyświetla się komunikat, że adres sieciowy jest niepoprawny. Nazwy grup roboczych mam te same, nazwy kompów różne.

Nie wiem co mam robić, straciłem już dużo czasu na zabawę z tym i do prawie niczego nie doszedłem.

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Wiem , że ten temat był poruszany wiele razy na wielu forach, nie tylko tutaj, ale przejrzałem wszystko co udało mi się wyszukać poustawiałem wszystko, kombinowałem, próbowałem i dalej nic :|

Karty sieciowe są zainstalowane poprawnie , system je wykrywa, sterowniki do nich są zainstalowane. Kabel jest skrosowany. W obu komputerach jest wykrywalne połączenie z kablem i drugą kartą sieciową.

Komputery łączą się bezpośrednio, bez żadnego switcha, bezpośrednio karta jest podłączona do drugiej karty.

Sytuacja jest następująca :

KOMPUTER1 widzi KOMPUTER2 , ale nie może się z nim połączyć , dostać do jego zasobów itd. . Natomiast KOMPUTER2 nie widzi KOMPUTERA1 i też nie może się dostać do jego zasobów. Dodam, że w KOMPUTERZE1 chcę udostępniać drukarkę i ewentualnie internet (neostrada, modem Sagem USB) , lecz połączenie internetowe w drugiej kolejności, bo na początku wolałbym stworzyć jakąś działąjącą sieć...

 

Oto konfiguracje komputerów :

 

1.

 

System Operacyjny : Windows XP Professional

Nazwa : KOMPUTER1

Grupa robocza : MSHOME

Adres IP : 192.168.1.1

Maska Podsieci : 255.255.255.0

Brama domyślna :

Preferowany DNS :

Alternatywny DNS :

 

podłączona drukarka oraz modem neostrady .

 

----------------------------------------------------------------

 

2.

 

System Operacyjny : Windows XP Professional

Nazwa : KOMPUTER2

Grupa robocza : MSHOME

Adres IP : 192.168.1.2

Maska Podsieci : 255.255.255.0

Brama domyślna : 192.168.1.1

Preferowany DNS :

Alternatywny DNS :

 

--------------------------------------------------------------

 

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc, kompletnie nie mam pojęcia co mam teraz robić :sad: . Wszystko wydaje się być skonfigurowane dobrze , ale najwidoczniej jednak tak nie jest... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno tu nie zaglądałem ale ...

 

Więc też mam neo (128) i u mnie teoretycznie wszystko chodzi :/ ... mam w domu dwa kompy w z Łin XP PRO + SP2 (na obu jest wyłączony ten cudowny Firewall :S); w kompie któremu mój PC'et neta udostępnia ma k. sieciowa 3Com (automatycznie przypisywane IP), a umnie na NF7-S v2 jest wbudowana k. sieciowa (192.168.0.1); kompy sa połączone do Switcha (5 portów) LONGSHINE LCS-883R-SW500M+ za ... hmmm ... chyba 70 zł; zapomniałem dopisać ze na moim kompie (który udostępnia net'a) mam Firewall'a Sygate Personal Firewall Pro 5.0 ....

 

PS. probowałem bawić sie z tym bez uzycia switch'a ale to byla porazka ... stanowczo odradzam.

PS2. Zamierzam "usztywnić" ip na drugim kompie. Obenie jest mu przypisywanie 192.168.0.130 ... a brama to ip mojego kompa: 192.168.0.1

 

teraz to co wygrzebał mój kumepl w necie:

Wstęp: historia, dlaczego, jak to działa?

 

1. W początkowym, pilotażowym okresie istnienia Neostrady klient otrzymywał modem ADSL z wyjściem Ethernet, a konfiguracja sieci była statyczna (stałe IP).

 

2. Następny etap historyczny to formalne, komercyjne uruchomienie "zwykłej" neostrady. Dokonano wtedy zamiany konfiguracji statycznej na dynamiczną, wykorzystując prosty mechanizm DHCP na Ethernecie. Można się więc było łatwo łączyć spod linuxa/unixa: podczas pilotażu - w sposób oczywisty, a później - używając dowolnego klienta DHCP (np. dhcpcd).

 

3. Neostrada Plus używa nowego, popularnego również u providerów na Zachodzie mechanizmu - kapsułkowania PPP over Ethernet (w skrócie: PPPoE). Nie będę w niniejszym artykule rozwodził się specjalnie nad precyzyjnym opisem tego protokołu. Najprościej rzecz ujmując, w zwykłe ramki Ethernet "wkłada się" ramki PPP, znane nam już doskonale z tradycyjnych połączeń modemowych.

Po co się to robi? PPP daje dostawcom usług internetowych większe możliwości kontroli użytkowników (proces logowania, konta, użytkownicy, hasła i w końcu: przydzielanie oraz zmiany adresów IP). Ponieważ jednak duża część urządzeń xDSL/kablowych udostępnia standardowo zwykły, "prosty" Ethernet, który działa bardzo dobrze, ale zapewnienie przy jego użyciu mocniejszej kontroli dostępu użytkowników jest trudniejsze - zatem część usługodawców wymusza na nas stosowanie tego typu hybrydowych rozwiązań.

 

4. Ostatni etap rozwoju usługi Neostrada Plus to przejście z modemów z wyjściem Ethernet na modemy komunikujące się ze stroną klienta poprzez USB.

Pytanie o cel tego posunięcia? Jak się wydaje, z jednej strony wyeliminowano konieczność posiadania karty sieciowej, a z drugiej: nieco utrudniono "współdzielenie połączenia" na więcej komputerów (natomiast i tak w niedługim czasie od wprowadzenia tej zmiany na rynku masowo pojawiły się małe, sprzętowe routery wyposażone w USB w cenie rzędu 300-400zł).

Jeśli dobrze zrozumiałem problem z udostępnianiem tkwi w tych modemach na USB. U mnie pkt. 4 sie sprawdza, tzn. w momęcie kiedy usunę neo sieć śmiga

Ale kiedy neo "chodzi" komy w XP PRO nie widzą "Kommputerów Grupy Roboczej"; (jak dam na START/Wyszukaj/Pliki i Foldery potem opcja Komputery i ludzie to znajduje mi komputer w sieci) natomiast moge bardzo spokojnie i bezproblemowo wchodzic na udostępnione dyski w "Moich miejscach sieciowych"

 

Może to co napisłałem komuś pomoze... jak niezbyt zroumiale to zgóry sory.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym z sąsiadem założyć neo narazie 128 a potem 512. Zamierzam kupić router Planet ADE 4110, mam na kompie instrukcje do niego ale nie pisze tam jak go ustawić żeby neostrada dobrze chodziła. Dlatego jeśli ktoś ma ten roter i neostrade podzieloną z kimś to prosze o pomoc przy konfiguracji. Wiem że trzeba tam ustawiac jakieś porty, ip itp a ja sie na tym kompletnie nie znam. Prosze pisać na gg6564973. Z góry dzięki :D

Edytowane przez damian1115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chciałem zakładać nowego teamtu więc pytam tutaj i potrzebna mi szybka odpowiedź pleaseee :). Otóż mam dwa kompy z czego jeden to host przez który drugi łączy się z netem. w hoście są dwie sieciówki zaś w kliencie jedna do połączenia z hostem. Chodzi mi o to czy na kliencie też musze instalować firewalla czy też firewall na hoscie obejmuje te dwa kompy dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bizon9ek

Siemka czy ktos zna lepsze rozwiazanie na router thomson speed touch 510 niz win nt i wingate pro ?? bo podobno na linuxie ten router sie nie laczy

Edytowane przez bizon9ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...