Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zapytam z czystej ciekawości - przeglądałem oferte Paradigma i rzuciły mi się w oczy 2 zestawiki bardzo do siebie podobne. P. Focus oraz P. MiniMonitor. Specyfikacje techniczne prawie te same, wygląd niemal identyczny, minimonitor troszke droższy. Ale czy czymś się one na tyle różnią, aby równolegle istniały ?? A jak tak to czym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silan: do dobrych kolumn, a do Paradigmow w szczegolnosci, sub jest nie potrzebny. Takie "malenstwa" potrafia skopac tylek.

 

update:

oczywiscie biorac pod uwage rozsadnych rozmiarow pomieszczenie i twoje wymagania, ale sadzac po twoim obecnym sprzecie grajacym, nie spodziewasz sie tego, co moga oferowac takie monitory ;)

Edytowane przez |Falcon|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje Wam, ze zaden sub nie jest potrzebny. Taki zestawik potrafi łupnąć bardzo szybko i nie mniej mocno.. Uzytkownicy komputerowych zestawów z subem - jestem pewien, ze zapomnicie o jakimkolwiek subie przy Paradigmach. Moze Wam sie wydawać to dziwne, szczegolnie biorąc pod uwage specyfikacje techniczną (przenoszenie Paradigmów od 55Hz bodajże), ale to wlasnie moment, kiedy powinno sie przestac zwracac na to uwage. W 95% ma sie ona nijak do rzeczywistosci.

 

Nie mam specjalnych wyjsc na sub, ale mozna sobie z tym poradzic. Jak? To juz trzeba szukac po sieci, znajdziesz cos, choćby na Audiostereo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa czy do twojego zestawu można podłaczyć subwoofer. Mam logitech z -230 i nie wiem czy zmieniać własnie na Paradigm Monitor 3v4 + jakiś wzmacniacz i subwoofer

hehe do paradigmow monitor 3 subwoofer dodawac... ??? ale po co... ??? - chyba zeby meble przestawiac w pokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki bardzo fajny plan

hybrydowy wzmak na bazie t-ampa +gainclone jako koncowka mocy:P

wsio ladnie zapakowane w metalowa obudowe, na front panelku tylko dioda i potencjometr (albo i bez niego) , z tylu wyjscia na glosniki 2x wejscia +zasilanie

nie wiem tylko jak to zagra ze soba...ale jesli dobrze to bedzie porownywalne z hi-endem;]

jesli wsio pomyslnie przejdzie testy i spodoba sie to bede mogl zrobic takie cus na zamowienie

 

a juz w tym tyg (czwartek, piatek) przybywaja do mnie monitorki Dali Concept 2;]

mam nadzieje ze zmasakruja mi uszy:)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuje rady dot. naglosnienia pomieszczenia ok. 100m2. Jest to strych - ma skosy. Aktualnie posiadam amplituner Technics SA-DX950 + 2 kolumny Tonsil Maestro 130 + subwoofer aktywny 130W. Słucham głównie muzyki techno, rap i rock. Zależy mi na czystym brzmieniu i wysokiej głośności (lubię mocny bas :)). Na sprawę mogę wydać ok.1000zł, narazie. Mogę dokupywac elementy z czasem jesli to konieczne, ale moze za ten tysiac uda sie naglosnic te pomieszczenie?

 

Z góry dziękuję za pomoc. :)

 

Pozdrawiam,

SierO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze zaczales na dobre gonic króliczka :> Ciagle zmiany sprzetu ;)

niestety audio wciaga jak cholera;]

ciakwe co bedzie po tej chybrydzie....

moze cos mosfetowo-lampowego (ponoc maja wyrąbane brzmienie, i sa stosunkowo niedrogie:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche drogie to kulumienki, kupilbym se mzoe itakei na jesien,ale wzmak bym musial miec nowy, bo moj Pioneer A-441 za słaby jakosciowo chyba bedzie:(

 

Kolega potrzebuje wzmak 5.1 (amplituner), ma tube aktywna, da sie kupic wzmak,zeby mozna bylo regulować tą tubką na tym wzmacniaczu?(do tuby wchodzi sygnal stereo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche drogie to kulumienki, kupilbym se mzoe itakei na jesien,ale wzmak bym musial miec nowy, bo moj Pioneer A-441 za słaby jakosciowo chyba bedzie:(

Ja uwazam, ze wcale nie są drogie, szczegolnie w stosunku do tego, co potrafią. Pamietaj, to budżetówki ;)

 

Co według Ciebie znaczy "słaby jakościowo" ??

 

Wez pod uwage, ze te kolumny nie potrzebują mocnych wzmacniaczy, zagrają nawet ze słabszymi, bo mają sporą efektywność.

 

Moze jutro, jesli bede mial troche czasu zrobie eksperyment z zatkaniem bass-otworów. Zobaczymy.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, ze wcale nie są drogie, szczegolnie w stosunku do tego, co potrafią. Pamietaj, to budżetówki ;)

 

Co według Ciebie znaczy "słaby jakościowo" ??

 

Wez pod uwage, ze te kolumny nie potrzebują mocnych wzmacniaczy, zagrają nawet ze słabszymi, bo mają sporą efektywność.

 

Moze jutro, jesli bede mial troche czasu zrobie eksperyment z zatkaniem bass-otworów. Zobaczymy.. ;]

ja swego czasu gdy mialem magnaty motion 144 musialem bassreflexy zatykac bo bylo za duzo basu:D

 

Edit:

nadejszła wiekopomna chwiła:P

otwieram dzisiaj paczke a tam DALI CONCEPT 2

jestem w fazie wstepnych odsluchow - dopiero po ok 2-3 tygodniach jak sie rozgrzeja bedzie mozna oceniac ich walory

to co poraża to scena, piekne wysokie:) basu moze ciut malo ale porownywalem z wczesniejszymi magnatami ktore mialy go w nadmiarze:D

wysokie sa bardzo szczegolowe:) srednica bardzo dobra, calosc gra ze soba bardzo harmonicznie:)

no przydalo by sie juz wzmaka zmienic:D - na cos troche cieplejszego:)

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna ;) Tylko ze to nie jest impedancja wzmacniacza tylko zalecana impedancja kolumn.

 

I=U/R P=U*I

Co z tych wzorow wynika ze im wyższa impedancja (8ohm w przypadku kolumn) tym głosnik ma wyzszy opór i bedzie pobierał mniejsza ilość prądu czyli wzmacniacz odda 2x mniejszą moc niz w przypadku 4ohmowego odpowiednika.

 

Oczywiście sa to rozważania teorytyczne bo charakterystyka impedancji nie jest liniowa i zmienia sie w funkcji czestotliwosci, impedancja podawan prze producenta jest zazwyczaj średnią impedancją obliczaną z całego pasma. Np w przypadku głośników 4 ohm czesto w niektorych zakresach moze byc ona mniejsza nawet od 2ohm. Teorytycznie do każdego wzmcnaicz możn podlaczyc kolumny 4ohm'owe tylko nalezy zadbać o odpowiednie chłodzenie radiatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwus,

chce sobie skompletowac maly sound system sterofoniczny. przejzalem pobierznie temat i

zastanawialbym sie na kolumnami:

Jamo E430

KODA AV-737 T

Tannoye M2.5

 

zastanawiam sie nad dvd czy kupic jakies w zestawie z amplitunerem czy dokupic osobno z mozliwosci dvixow i napisow. odnosnie tego tez bym chchial porade co do modelu.

 

docelowo ma byc do tego wszystkieog podlaczony gramofon i komputer

 

pokoj - 15m2 .słucham hiphopu najwiecej, funk, jazz, soul, reggae.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić nowe głośniki do 700 zl. Myslałem nad Tonsilami Fenix II lub Mistral, ale słabo sie na tym znam. głośniki byly by uzywane w pokoju 25 m kw. do różnego rodzaju muzyki ale zwłaszcza techno wiec zalezy mi na dobrym i ładnym basie i oczywiscie byly by to fronty do kina domowego. Mam ampituner Technicsa SA-AX 530 ale w przyszłości chce kupic cos nowego np. YAMAHA RXV 457.

 

Prosze o opinie i pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić nowe głośniki do 700 zl. Myslałem nad Tonsilami Fenix II lub Mistral, ale słabo sie na tym znam. głośniki byly by uzywane w pokoju 25 m kw. do różnego rodzaju muzyki ale zwłaszcza techno wiec zalezy mi na dobrym i ładnym basie i oczywiscie byly by to fronty do kina domowego. Mam ampituner Technicsa SA-AX 530 ale w przyszłości chce kupic cos nowego np. YAMAHA RXV 457.

 

Prosze o opinie i pomoc!!!

25m^2 to duzo

monitorki moga nie dac rady z basem....

do takiego pokoju juz jakies podlogowki by sie przydaly...ale w tej cenie cos przyzwoitego..trudno cos znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi mi o pare głośników (fronty). Mysle ze za 700 zl da sie cos kupic. I oczywiście mysle o glośnikach podłogowych.

 

A co myslicie o tych tonsilach (Fenix II i Mistral), po kody 702F maja moc max 120W a tonsile 240-250W czyli 2x wiecej! ale ja sie na tym za bardzo nie znam porównuje tylko cyferki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...