Skocz do zawartości
j.h.hudy

Wszystko o ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko do tych osób co robiły V-moda na napięcie na procku na ECS K7S5A.Czy zamiast rezystorka wlutowanego pomiędzy piny 1 a 7 scalaka KA7500B można by było wlutować potencjometr obrotowy 50 kOhm albo coś koło tego.Bo było by poręczniej zmieniać napięcie gałką niż lutować co chwilę inny rezystor jak napięcie będzie jeszcze za małe.Ja bym zrobił tak: środkową nóżkę potencjmetru lutuję kablem do pina 1 scalaka KA7500B a jedną ze skrajnych nóżek potencjometru połączył bym do pina 7. I mam pytanie czy ktoś to robił i czy taki przekręt przejdzie i czy dobrze bym to wlutował czy może na odwrót - czyli jedną ze skrajnych do pina 1 a środkową do pina 7.Jeśli nikt tak jeszcze nie robił z potencjometrem to zostaje mi patent z rezystorkiem na tego scalaka - lutownicę mam, rezystorki - coś z dziesięć chyba - różne różniste, kabelków ci u nas dostatek :-)

W kwestii formalnej: o co chodzi z tymi zmieniającymi się kolorami na rezystorku na stronie ocinside.de/go_e.html?/html/workshop/ecs_k7s6a_vcore.html

Hej!ja robiłem takiego moda,mam wlutowany potencjometr na Vcore na Vczipsetu i na Vddr :P moge zmieniac i i ustawiac napięcia na jakie mi pasi np ddr nawet do 3,30V, Vcore aktualnie do 1.79V a V czipsetu do 2.30V.Jest to o wiele bardziej wygodniejsze niz co chwila zmieniac rezystor 8) lutuj potrncjometr miedzy piny 1-7 bez obaw tylko najpierw upewnij sie ze dobrze dobrałeś rezystory izeby potencjometr miał odpowiedni opor bo jak coś spieprzysz to zbyt wysoko Vcore podniesiesz i proc psss... :arrow: zdymi się :D

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.saunalahti.fi/~kolo/hardware/K7...mod%20ready.jpg

tutaj masz linka do zdjecia jak to jest zrobione chociaz ja nie mam tak jak jest na tym zdjęciu,tutaj jest zeobione drugim sposobem którego nie sprawdzałem ale mozesz luknąć jak to wygląda.wstaw taki potencjometr między piny 1 i 7 -bedze ok na 100% :wink:

aaa....i najlepiej zrób sobie zworkę tak jak na zdjęciu,żebyś mógł rozłączyć moda bez konieczności odlutowywania-wyciągasz zworkę i Vcore defaul 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kumpel na gieldzie kupil sobie ramki pc 400 128MB podlaczyliśmy do kompa i nie chce wstać. Zrobiliśmy restart BIOS-u i włożyliśmy moje pc 100 potem ustawiliśmy w BIOS-ie żeby RAM-ki były ustawione na normal i kiedy znowu były pc 400 znowu nie chciał wstać. Powiedzcie mi jak ustawić w BIOS-ie żeby ten komp się uruchamiał lub może zmiana BIOS-u ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kumpel na gieldzie kupil sobie ramki pc 400 128MB podlaczyliśmy do kompa i nie chce wstać. Zrobiliśmy restart BIOS-u i włożyliśmy moje pc 100 potem ustawiliśmy w BIOS-ie żeby RAM-ki były ustawione na normal i kiedy znowu były pc 400 znowu nie chciał wstać. Powiedzcie mi jak ustawić w BIOS-ie żeby ten komp się uruchamiał lub może zmiana BIOS-u ???

pamieci sprawne ? chyba nie.... nawet gdyby to byly DDR 10000MHz ;) to musza chodzic, niestety ale kupiliście bubel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci sprawne ? chyba nie.... nawet gdyby to byly DDR 10000MHz ;) to musza chodzic, niestety ale kupiliście bubel :D

Być może masz racje ale takie chamstwo i wcisneli nam bubla ? Kość jest używana więc koleś musiał je chyba testować. No cuż będzie trzeba sprawdzić na innym kompie albo się przejechać na giełde i rozwalić stoisko :twisted: hehehehehe... Oczywiście żartuje :lol: Miejmy nadzieje że będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko, czy odczuje różnice w szybkości jeśli wymienie swoje kostki DIMM 133mhz na jakieś DDRy ? pytam bo mam Durona a on i tak chyba chodzi na 100mhz... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko, czy odczuje różnice w szybkości jeśli wymienie swoje kostki DIMM 133mhz na jakieś DDRy ? pytam bo mam Durona a on i tak chyba chodzi na 100mhz... :/

 

będzei spora, jednak gdybys mial jakiegos antka 1400 roznica byla by jescze wieksza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smoj kolega sprawdzal te pamiatki pc 400 na innym kompie i dzialaja !! Wiec jak mozna ustawic zeby chodzily czy moze inna wersja BIOS-u mogla by mu pomoc ???

wgraj jakiegos chepo albo honey tylko nie pytaj skad brac i jak wgrywac , syuakj w tym temacie albo faq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Mam pytanko. Kupiłem na giełdzie k7s5a VER 3.1 Płyta była uruchamiana przy mnie i chodziła na Duronie chyba 700 na SDRAM iDDR. Przyniosłem wsadziłem Durona 1000 ,grafika TNT 32mb,128m.SDRAM i nic cisza.Po starcie wentulator na CPU włączył się na 1 sekundę i stanął po odłączeniu zasilania znów to samo,nic .Podobno jest wgrany najnowszy bios do Atchlon 2200

Może mi ktoś poradzić co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bios wgrac aby uaktywnic sse na tej plycie??

K7S5A Release 10/29/2002 S

Bios Version 1.0

wgraj taki z SEE :lol:

 

A tak na powaznie to jaki jest ostatni bios do tej płytki??ja znalazłem cheepbiosa 1.21b z 08.01 2004 ma ktos coś nowszego??jak tak to jakiegos linka bym prosił :P

 

i jeszcze jedno pytanko:jak najwyzej macie puszczonego procka???ja mam teraz 2200mhz i jest oki ale jak dam wyzej to juz cos mi sie sypię i nie wiem czy procek nie wyrabia czy płyta już nie chcę ciągnąc wyższego procka niz 2200mhz????

pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam durona 900 płyte k7s5a znowym biosem,jednak nie wiele można zniego wyciągnąć.Moze zmiana mnożnika by pomogla, ale nie wiem jak to zrobić i czy jest to mozliwe na tym procku.Dzięki wszystkim za pomoc,sam sobie napewno nie poradze :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma problem z k7s5a. płyta na athlonie 1700+ działała OK a po przesiadce na durona 1300 wariuje. Podczas postu kiedy wykrywa dyski twarde albo zwisa albo wywala komunikat

 

CMOS SETTINGS WRONG

CMOS MEMORY SIZE WRONG

BATTERY LOW

 

PRESS F1 TO RUN SETUP

PRESS F2 TO LOAD DEFAULT VALUES AND CONTINUE

 

Reset biosa nie pomaga. W ogule nie wchodzi do biosa. Po naciśnięciu reseta black screen. Bateria sprawdzana. Naciśnięcie F1 lub F2 nic nie daje komp nie reaguje. ta sama płyta chodziła dosłownie kilka minut przed zmianą athlona na durona. Wie ktoś co z tym zrobić???

 

JUZ OK OKAZALO SIE ZE TO DURON NAWALA :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE POMOCY!!!

 

Mam dosc dziwny problem. Zakupilem wlasnie mobo - ecs k7s5a v3.1 w celu zlozenia nowego kompa. Chcialem tam dac swoja Segate 17gb, ale kazdqa partycja ma 3gb chodz w rzeczywistosci powinna mniec 17! Nie wiem o co tu chodzi. Tak wyswietlane jest tylko w windowsie/dosie natomiasy w Partiton magic jest juz te 17gb. Prosze o pomoc bo to sprawa zycia i smierci!

 

PS. Biosa mam wgranego najnowszego(ze starszym tez tak bylo..)

 

PS2. Dysk jest na pewno sprawny bo sprawdzalem na innym kompie i bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie z uprzejma prośba pomoc!!

 

Nie działa mi USB na tej płycie .. chodz w biosie jest włączone .. USB...

 

Ale w menadzerze w Windowsie XP.. Jest napisna VIA Usb controler ... Jak to mozliwe skoro płyta jest na SIS ..

Czy mam zgrac sterowniki Via 4 in 1 .... ??

Musi mi działąc to USB wiec prosze o szybką Pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...