Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Eh... ja jutro zamawiam AN7... dzwonilem do sklepu i mowili ze nie bylo zadnych reklamacji w zwiazku z przerwaniem sciezki... No coz... zaryzykuje :) A czy te wszystkie wspomniane problemy nie sa z winy tego iz sa to plyty z pierwszych serii? W koncu nie od razu Rzym zbudowano i jak sie wypuszcza nowy produkt to moga sie pojawic trefne egzemplarze na poczatku... no coz.. zyczcie mi szczescia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie łądny pościk nie powiem naczytałem się troszke i nadal mam ochotę na tą płytke. Podobnie jak miałem na Solteka. Powiem tylko tyle że nie wiem może wy faktycznei trafiacie na takie wadliwe egzęplaże Solteka też wszyscy krytykowali że pada sam go mam teraz proc mi chodzi na 222 x 9 przy v 1.5 Jest to duron 1400 przerobiony na athlona temp około 46-48 stopni w ABS II. A co do AN7 to zaryzykuje :D Na solteku też pisali aby nie ładować starszego biosu ja osobiście miałem D1.4 a zmieniłem na 1.3 i działa ok. Pisano również że rew E jest gorsza no ale ja albo miałem farta i trafiłem na tak dobrą płyte albo inni coś porąbali i im nawaliła. Magistrale max mam 225 ale to dzięki mojemu pięknemu ramowi firmy VM ;) i tak jak na noname nieźle lata :D przy 11.3.3.2.5 i standardowym napięciu Zasiłka też piękna megabajt 350 ;) ale niedługo zmiana. A co do mobo to ktoś mógłby zrobić ładną ankiete ile razy jaka płyta mu padła no i najważniejsze z jakiego powodu wtedy ładnie by wyszło które płyty są najbardziej awaryjne. A swoje mobo wystawiam na sprzedaż. Alegro albo giełda Tweak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro o 10 bede rozmawiał z włascicielem pewniego Olsztynskieego sklepu i nakrecał go zeby mi pozyczył an7 jezeli pozyczy na 1 dzien to recenzja tylko an7 jezeli dłuzej to jeszcze zrobie porównanie z nf7-s jezeli niemiec bedize mógł ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sprzet to jeszcze z 8rda by sie porównało ja bede ja kombinował jak skombinuje to macie jak w banku ze bedzie najleszpa recenzja jaką czytaliście :) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła w kóncu ta piekna chwila i dostałem an7 do testów, wszysko dzięki uprzejmości 1 z Olsztyńskich sklepów (RAD AN KOMPUTER)

 

bEDE PISAŁ NA BIERZACO CO ZDZIAŁEŁEM I JAK SIE PŁYTA SPRAWUJE :)

jak uda mi sie skołowac cyfrówke a myśle ze sie uda to zapodam fotki

 

1 spostrzezenia :

-Płyta nie ma rysy z tyłu

-Wstała bez najmniejszych problemów 1 co zrobiłęm to 10*200 i jak widać chodzi

-Bez problemów wstał system po starej nf7-s

 

zaraz zapuszczam 3dm aby sprawdzic stabilność i jade dalej z fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie krutko oplaca sie (sprzed jak ponizej) wymienic nf-7 na an7 bo mam jakies 20 dni zeby ja wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.. POWER BY AMD co z tą Twoją super recenzją?

Ja tam mam AN7 od jakiegoś czasu i powiem tylko, że na kolana ona nie powala! Ale jest poprostu dobrą płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie normalnie nie kupujcie tego chłamu bo to taka padaka jest ze masakra, nie zmusiłem mobo nawet do posta na fsb 230 pamieci juz dostały 3.1v takie timingi ze to musi być mobo ratio 8 vcore 1.7v vdd 1.75 jak tak nie wstaje na takim małym fsb to niech oni se te an7 wsadza tam gdzie ja je teraz mam.

stabilnie to czasami było 220 ale czasami na 210 nie chodziła jeszce nie rozpracowałem jej ale juz nie moge na nia patrzeć.

Jutro jeszcze popstrykam jeje fotki i moze coś nowego sie urodzi

Te całe uguru to lipa 1 wielka nie mogłem z niczego odczytać temp bo co 2 aplikacja miała bład a oc uguru wieszało sie nawet jak zmiejszałem fsb na niższe (nie zawsze czasem działało)

 

przy obsadzeniu wtyczka fan5 nie mozliwe było zainstalowanie k.siec na ostatnim slocie pci, na przed ostatnim tez nie dało rady bo sa jakies kondensatorki (na bardzo upartego to by sie dało bo coś mozna by troche nagiąc, ale jest to tez swego rodzaju problem)

 

sb strasznie sie grzeje połozyłem zwykły radiatorek (z pamieci z ti200 ganiwarda rózowy) nawet nie dawajac pasty i jest on bardzo ciepły

 

ogólnie płytka chodzi bardzo kiepsko lepiej juz mi sie kreciło na nf7-s (nawet bez moda L12) a po modzie ti juz an7 nawet nie ma co fikać

 

miałem jeszcze pare problemów o kótrych długo by sie rozpisywać

 

Jedyne co mi sie podobało to napiecia które mozna jeje zapodać

 

Późnym wieczorkiem napisze cos jeszce jak chcecie zeby coś sprawdzić to piszcie bede teraz juz na bieząco odpowiadał na wasze pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jeden stąd płynie: NF7 + vdimm mod i jazda na maksa a AN7 niech sie schowa, w sumie to potwierdziłęś to co od dawna można przeczytać na zachodnich forach.

 

Tą mobo przed upadkiem może uratować jedynie nowa rev.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś overlocker softowy taki jak 8rda+ coś tam ale obsługujący an7, ale stabily bo to oc guru to sie bardzo  

wiesza

człowieku ty sie chyba z choinki urwałeś jak ty to sprawdziłeś ze tylko 227 ci na maxa leci jak pamieci masz 400 pozatym jak uguru sie wiesza jak mi sie jeszcze nigdy nie zwiesił. Ale jak instalujesz programy a epoxa do abita to jesteś ostry koleś
Teraz Widzisz że qguru sie wiesza. Czy na an7 działałby mod L12 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie opłaca sie sprzedać tego abita an7 i wymienić go na Gigabyte GA-7NNXP i czy na tym gigabicie da sie mody jakieś robić bo on ma małe napicia na proca bo tylko 1,85. Czy juz lepiej nf7-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam tylko czekam az nf7 stanieje i bedzie mi jej mniej szkoda to biere sie za mody

bo an7 to normlnie niech se idzie na budyń teraz ma ja niemiec cieawe co on z niej wyczaruej ja niedługo zapoda screany co udało mi sie z sie zdziała, lecz jest to nie weile (fsb,timingi) jedyne co to wstała na 12.5x200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lezy plytka obok mnie, ale najpier oblookam forum i zrobie jej sesje zdjeciowa. ciekawe czy bedzie lesza od mojego dziadowskiego RDA. to co widzialem u Powera to szopka na maxa. Napiecei 1.85V - proc na nim chodzi na 2.3ghz a z pomoca uguru wieszal sie przy 1.6ghz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka fajna płyta miała być i nawet chciałem ją kupić. A tu o takich szopkach prawicie. Dobrze, że miałem szopki z kasą i się przypadkiem nie wkręciłem w tą płytkę bo bym pewnie na standardowych ustawieniach ganiał jak Bóg przykazał. :( To jak mniemam Abit NF7-S pozostaje do racjonalnego zakupu :?: Czy może jakiś inny towar :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh... ja tez mialem kupic AN7, i nawet widnieje taka deklaracja na gorze tej strony... ale zostalem zbity z tropu (moze to i dobrze) i kieruje sie w strone Asus A7N8X Deluxe Gold z dwiema sieciowkami (10/100 i 1000), slotem WiFi (a moze i karta na wyposazeniu... musze sprawdzic) itp... czy ona daje mozliwosc dobrego podkrecania? Wlasciwie nie chodzi mi o to zeby Barton 2500+ chodzil na 3500 Mhz :) ale zeby stabilnie i spokojnie pracowal jak Bog przykazal na 3200+ :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh... ja juz nie wiem... poczytalem troche o asusie i znow nie jest dobrze... ni to abit ni to asus... co ja mam wlasciwie kupic? AN7 sie podobno sypie, z kolei A7N8X-E - 4 bitowy mnoznik (nie wiem wlasciwie czy to ma znaczenie teraz... ale moze w przyszlosci... w koncu barton 2500+ to juz 11..), niskie napiecia (z tego co czytalem to fsb duzo ponad 200 nie da sie wyciagnac...)............

Moze kupie jednak abita i bede ewentualnie jesli (odpukac) dostane nieciekawy model, poczekam na jakis nowy bios, ktory w automagiczny sposob naprawi wszelakie bledy....

Albo kupie to, o czym pomysle zaraz po tym jak sie jutro obudze :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem sie bawic AN7, ale nie ze juz nie chcialem. puscielm kompa na 12,5*166@1.6V czyli tak jak normalnie chodzi. zrobilem pare testow i chcialem sobie pokrecic bardziej. kazalem mu uruchomic sie ponownie i blue screen. reset => bios i 10,5*200@1.7, Vdd=1.65, Vdimm=2.9 i Vagp=1.65 => save, post i cisza. wcisnelem INSERT na epoxie po przekreceniu pomagalo a tu nic. niezrazony clear cmos i nic. wentyle tylko drgaly i na wyswietlaczu zmienialo sie z 83(PSU ready) na 9F - nie znalazlem co to. wykrecilem tego abita i zamontowalem swoje stare, zdziadziale RDA i chodzi.

 

uguru to goowno na maxa. ustawilem sobie szybe 166 w biosie i pod windo chcialem zjechac do 150 - napiecia nie trzeba ruszac bo proca sie odkreca a ten mi zwis i tak kilka razy wiec ja pytam po co to komu?

 

nie wiem co sie stalo z an7 - jutro to sprawdze, ale testy zrobilem to zaraz zapodam je na rda i zobacze co szybsze :)

 

abit dal ciala bo zrobil za dobre mobo (nf7) i teraz sie nie przegoni :P

 

wniosek jak masz dobre mobo to nei zmieniaj, bo trafisz na gorsze. ja juz wiem, ze jak bede zmienial mobo to wchodza tylko 3 sztuki EPOX 8rda+ rev 2.1-2.2, abit NF7-S(L) lub DFI LanParty B 2 czy jakos tak :P.

 

ale sie rozpisalem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie jestem zadowolony 8)

 

Co do stabilności to u mnie komp chodzi nie raz po 60-70 godzin i jak narazie gut, ani śladu zwisu.

 

Może to dlatego że procem nie kręce tak na maxa :?

 

POWERED BY AMD zapodaj fotki swojej

 

tak to u mnie wygląda:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj chyba nie zdaze bo zaraz bede szykowął kompa do zjazdu ale wygląda tak samo nie weim czy masz ryse bo moja nie miała

 

Co do stabilności to ona jest stabilna tylko jak trafisz na jakies dobre ustawienei bo u niej to lotera raz komp wstaje na 2600mhz a 2 raz nie odpali ci sie 2500 i co u mnie to raz chodził bez problemu na 10x200 a troche sie pobawiłęm i juz nie chchiał. Ja to jeszce nie kumam tej płytki ma na razie takie sowje jazdy. Nawet jak by była weydajniejsza to nie chciał bym mieć płytki która ma takie "loty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja coś powiem o AN7.

Po przeczytaniu tego co napisał AMD stwierdziłem że podkręce ostrzej mobo.. (bo na codzień wystarcza mi @Athlon 2200+)

Zależało mi na FSB.. więc:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie są to jakieś szałowe wyniki.. ale spokojnie stykają.

Więc mówię odrazu, że nie prawdą jest że mobo nie wychodzi poza 200FSB.

stabilnie to czasami było 220 ale czasami na 210 nie chodziła jeszce nie rozpracowałem jej ale juz nie moge na nia patrzeć.

U mnie śmiga na ponad 220.

Te całe uguru to lipa 1 wielka nie mogłem z niczego odczytać temp bo co 2 aplikacja miała bład a oc uguru wieszało sie nawet jak zmiejszałem fsb na niższe (nie zawsze czasem działało)

Temperatury działają zawsze i wszędzie 8) Tzw.w każdym programie.

Dołączona grafika

O/C uGuru jest do du.py jeśli chodzi o te nieszczęsne FSB.. mi osobiście ani razu się nie udało zmiejszyć ani zwiększyć ich bez wieszenia sie kompa.

Ale jest to również niezwykła wygoda związana ze zmianami napięc:

Tak jak jest pokazane na zdjęciu w każdej chwili dzięki suwaką można zmienić wszystkie napięcia oprócz NB. Zmiana działa od razu.

przy obsadzeniu wtyczka fan5 nie mozliwe było zainstalowanie k.siec na ostatnim slocie pci, na przed ostatnim tez nie dało rady bo sa jakies kondensatorki

To fakt.. bez sensu.Totalna porażka. W większości przypadków dwa ostatnie sloty PCI można sobie wsadzić w dupe przez FAN5 i kondensatorki.

sb strasznie sie grzeje połozyłem zwykły radiatorek (z pamieci z ti200 ganiwarda rózowy) nawet nie dawajac pasty i jest on bardzo ciepły

To w zasadzie za mało powiedziane ponieważ mój SB aż parzy. Jest potwornie gorący po dłuższej pracy.A nie ma na nim żadnego radiatorka.Według mnie powinien być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD:

Nie mam ryski z tyłu 8)

 

Q:

 

Co do SB to dajcie spokoj, jak producent mógł nie zapodać chociaz jakiegoś skromnego radiatorka. Przecież na tym to normalnie jaka można smażyć. u mnie nawet jak wszystko jest na Default to SB paży i nie da sie go dotkąć (no może na kilka sekund) 8)

 

Takze tak ta płytka wygląda. Potestujcie potestujcie ja narazie czekam na lepsze pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego an7 opylam nieodługo za 250 zeta + audigy (piszcie czy sie opłaca :) ALE CHODZI O TO ŻE DOSTAJE KARTE I kase OD KOLESIA) Niemoge nic powiedziec o tym an7 złego oprócz wieszającego sie ocguru ładnie ciągnie do 227 mhz. Teraz sie nastawiam na kt880 czy jakoś tak. I czy niewiecie kiedy on wyjdzie bo interes robie dopiero za 2 tygodnie. Czy juz lepiej kupić nf7-s ale podobno nforca2 kt 600 juz doganiało a mał on tylko jednokanałową szynę do pamięci. PAMIETAJ CIE CZY MI SIE OPŁACA CZY NIE BO WSUMIE NA TYM ABICIE AN& BRAKOWAŁO MI MODÓW ZWŁASZCZA L12 I MIOSTKA MCP-S BO PRZEZ KONTROLER NA SZYNIE PCI NIEWYCIĄGNIE SIE tych 150 mb tylko koło 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...