Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie to pasywne chłodzenie wystarcza do fsb 220 max, dalej bez wiatraka sie nie obejdzie, a ten oryginalny jest beznadziejnie głośny, ..ale wydajny..z takimi obrotami to trudno zeby coś nie było wydajne :P

pasywne chlodzenie wystarcza nawet do 250FSB caly czas na takim latam Zalman Zloty :D i w tej chwili 20C na chipsecie :lol:

20c na chipsecie to ciekawi mnie ile masz w pokoju :wink:

jak bedziesz miał wc i nie bedize ci wiał cooler z procka na radiator z chipsetu to sam sie prezkonasz ze nie darady bez wiatraka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tego L12moda ale niestety nic to nie dało... :(

procesor wykrywa teraz 11x200 odrazu ...ale gdy dam 11x209 to musze dać napięcie 1.8V i wtedy chodzi ok!! ale gdy dam 11x218 to juz w ogole nie staje..Gdy dałem ten bios OC to chodzi na 11x218 spoks ale wydajnosc jest gorsza niz na 11x200....jakis chu... egzemplarz mi się trafił (abit an7) bo ten co miałem wczesniej to chodził umnie z tym samym procem i pamieciami na fsb235 2.031V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na AN7 dochodze do 242 w miare stabilne, 240 mam stabilne, a w prime95 dopiero przy 238. Jesli ktos rozwaza takie fsb to trzeba koniecznie zalozyc jakies chlodzenie na SB.

 

BTW ma ktos jakis link or sth dotyczace VDD moda na AN7??

 

UPDATE:

Znalazlem VDD moda: MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na SB?? tam ponizej banków na pamięci??Przecież to jest od dźwięku...da mi to jakieś mhz?? bo ten l12mod nic nie pomógł tylko to że odrazu procek pokazuje 3200+ a nie 2500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na SB?? tam ponizej banków na pamięci??Przecież to jest od dźwięku...da mi to jakieś mhz?? bo ten l12mod nic nie pomógł tylko to że odrazu procek pokazuje 3200+ a nie 2500+

Mi dalo kilka MHz (botuje jush na 245, 247 sie obudzil)

SB jest strasznie goracy na wyzszych fsb, na poczatek powinno pomoc powylaczanie niepotrzebnych rzeczy w biosie (firewire, lan, usb 2.0)

 

Zrobilem L12 mod i musze stwierdzic ze @!#$ to daje (nic), dalej max gdzie widze pulpit to 245

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem radiatorek na SB i dalej max 209.......jakiego wy uzywacie biosu??

ten bios a8de jakos tak umnie dziwnie chodzi, jakos gry mi na nim gorzej chodzą (hdd doczytuje) przyrywają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem radiatorek na SB i dalej max 209.......jakiego wy uzywacie biosu??

ten bios a8de jakos tak umnie dziwnie chodzi, jakos gry mi na nim gorzej chodzą (hdd doczytuje) przyrywają..

Ja lece na DE8. Wczoraj wieczorem podnioslem na fsb 242 i narazie bez zwiechy, wiec moze masz jaki kiepski egzemplarz, albo cos innego zawodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepski egzemplarz ....bo wczesniej miałem AN7 (niestety się spalił) i chodziło wszystko na fsb235 na orginalnym biosie z cpu interface enable i synchro...

mi się wydaje że ten bios de8 jest gorszy pod względem wydajności....

umnie żeby komputer chodził na 2400mhz musze dać 1.95 i vdimm 2.9 i timingi 11-4-3-2.5 a teraz mam 3200+(2200) i mam 1.7 i vdimm 2.7 i timingi 11-3-3-2 w dualu 2x512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stałem się posiadaczam (okaże się czy szczęśliwym) płyty AN7 i Bartka 2500+. Do niedawna śmigałem na tym kalecząc sprzęt (miałem lipny radiator) - musiałem downclockować na FSB 100 bo inaczej płyta odcinała zasilanie z przegrzania :(.

 

 

Wczoraj w końcu zakończyłem pierwszy etap projektu - zamontowałem wałsnej konstrukcji Water Cooling (TU FOTKI Z MONTARZU).

 

Dołączona grafika

 

Za mocno go nie testowałem, ale jak na razie ustawiłem FSB na 215. Dziś może uda mi się nieco więcej testów wykonać. Z wczoraj - w testach temp na procku - max 32 C przy temp otoczenia 27 C (pomiar z czujnika DS1820). Na razie nie ciągnę dalej z FSB, bo mam tymczasowy zasilacz - do mojego montuję bloczek.

 

Martwi mnie tylko temperatura na PWM (mosfety). Teraz jest około 60-70 stopni - moim zdaniem ciut sporo. Planuję do stabilizatorów tego dokleić radiatory zrobione na miarę z radiatorka PII. Nie wiem tylko czy nie lepiej by było chłodzić je wodą. Powstaje tylko problem przy ewentualnej sprzedaży - bo jak przykleję blok wodny, to będzie na amen :(.

 

Proszę o rady i sugestie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko temperatura na PWM (mosfety). Teraz jest około 60-70 stopni - moim zdaniem ciut sporo. Planuję do stabilizatorów tego dokleić radiatory zrobione na miarę z radiatorka PII. Nie wiem tylko czy nie lepiej by było chłodzić je wodą. Powstaje tylko problem przy ewentualnej sprzedaży - bo jak przykleję blok wodny, to będzie na amen :(.

 

Proszę o rady i sugestie ... [/url]

Faktycznie duza troche masz ta temperature, u mnie PWM dochodzi w porywie do 40*. AC daje cos w tej sytuacji po jest jakis obieg powietrza.

Mozesz w sumie zastosowac WC na te mosfety i przykleic je dwustronna tasma termoprzewodzaca i wtedy bedzie mozliwy demontaz, albo pokroj jakis radiator (powinno wystarczyc, PWM moze pracowac z tmp. bodajze do ok 80*)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi powiecie, bo nie orientuję się za bardzo, ale jak ma się temperatura mosfetów do stabilności "produkowanych" przez nie napięć? Tylko nie piszcie - im zimniejsze tym lepiej .... ;)

Ja nie widze specjalnych roznic.

Pare postow wyzej byl koles co na PWM mial 116* i jakos jego sprzet przezył, więc chyba to nie jest takie istotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko temperatura na PWM (mosfety). Teraz jest około 60-70 stopni - moim zdaniem ciut sporo. Planuję do stabilizatorów tego dokleić radiatory zrobione na miarę z radiatorka PII. Nie wiem tylko czy nie lepiej by było chłodzić je wodą. Powstaje tylko problem przy ewentualnej sprzedaży - bo jak przykleję blok wodny, to będzie na amen :(.

 

Proszę o rady i sugestie ... [/url]

Faktycznie duza troche masz ta temperature, u mnie PWM dochodzi w porywie do 40*. AC daje cos w tej sytuacji po jest jakis obieg powietrza.

Mozesz w sumie zastosowac WC na te mosfety i przykleic je dwustronna tasma termoprzewodzaca i wtedy bedzie mozliwy demontaz, albo pokroj jakis radiator (powinno wystarczyc, PWM moze pracowac z tmp. bodajze do ok 80*)

Ja mam nieduże radiatorki przymocowane klejem termoprzewodzącym i wyciąg gorącego powietrza z tych okolic i temp. waha się do 50st.C max.

 

Może wie ktoś z którego miejsca dokładnie jest mierzona temperatura power modułu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy. zarejestrowalem sie bo wlasnie an7 mnie interesuje. przeczytalem pare stron tego watku i nie znalazlem info o pamieciach, ktore polecacie do an7. a nie mam ochoty sie przebijac przez wszystko. czy ktos moglby krociutko polecic jakie ramy uzyc? chodzi mi o takie, ktore chodza @ 200-210 MHz. dzieki!

 

i 2. sprawa - mowiliscie ze an7 "na bank" nie ma SS. na stronie nVidii pisza ze ta plyta jest soundStorm certified. wiec jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy. zarejestrowalem sie bo wlasnie an7 mnie interesuje. przeczytalem pare stron tego watku i nie znalazlem info o pamieciach, ktore polecacie do an7. a nie mam ochoty sie przebijac przez wszystko. czy ktos moglby krociutko polecic jakie ramy uzyc? chodzi mi o takie, ktore chodza @ 200-210 MHz. dzieki!

 

i 2. sprawa - mowiliscie ze an7 "na bank" nie ma SS. na stronie nVidii pisza ze ta plyta jest soundStorm certified. wiec jak?

Wszystkie 400-i chodzą z takimi ustawieniami bez wysiłku, i nie mówie o kościach "noname". Na pewno TwinMosy i Kingstony będą dobre.

 

A kto powiedział, że nie ma SoundStorm'a :?: :!:

Jest i to świetnie działa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mamy nowy bios ver. 1.6

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/an7/an716.exe

 

i nowe sterowniki do nForce'a2, tylko na stronie nvidii jest versja

4.27 z dnia 19.07.2004

http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_4.27

 

a na amerykańskiej stronie Abita wersja

5.03 z dnia 16.07.2004

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/driver....03_win2kxp.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jestem niezbyt szczęśliwym posiadaczem Abit an7 i Athlona XP- M 2500, schody zaczynają się w momencie uruchomienia jakiejś wymagającej aplikacji np.3dmark 2003 - wtedy na wyświetlaczu POST pojawia sie kod 48, a płyta zaczyna radosnie popiskiwać - alertować. Przy uruchomieniu SISowtware Sandra 2004 - benchmarki - Memory Bandwidth Benchmark i Cache & Memory Benchmark - kakofonia dzwięków i ten sam nr POST, ale sie nie zawiesza. Praca w Windows bez obciążeń bez problemu. Pragnę dodać, temperatura procesora nie przekracza według Abit Guru - 52 stopnie przy obciążeniu, a 47 stopnie bez. Co ciekawe domyślne napięcie zasilające CPU w Soft Menu wynosi 1,56V, czyli ani 1,45V i 1,65V, jak powinien być zasilany Mobile.

Sytuacja nie zmienia się nawet po obniżeniu mnożnika i magistrali do 266 - obecnie 166 magistrala i 12 mnożnik . Wgrany najnowszy BIOS z 30.07.2004.

Pozostała konfiguracja:

twardy dysk - 40 GB SEAGATE

DVD LG i nagrywarka Lite On - na jednej taśmie.

W PCI 4 - modem Lucent.

 

 

Przy odpalonej Sandrze Abit Guru informuje, że wartość +3,3V- spada do 3,09 i zapala sie na czerwono - rozumiem, że to alert.

 

Pamięci DDR 333 pracują w dual mode: obsadzone banki 1 i 3

 

Module #1

 

General

Memory type DDR-SDRAM

Manufacturer (ID) Nanya Technology (7F7F7F0B00000000)

Size 256 MBytes

Max bandwidth PC2700 (166 MHz)

Part number M2U25H64DS8HB2G-6K

 

Attributes

Number of banks 2

Data width 64 bits

Correction None

Registered no

Buffered no

 

Timings table

Frequency (MHz) 133 166

CAS# 2.0 2.5

RAS# to CAS# delay 3 3

RAS# Precharge 3 3

TRAS# 6 7

 

 

Module #2

 

General

Memory type DDR-SDRAM

Manufacturer (ID) (FFFFFFFFFFFFFFFF)

Size 256 MBytes

Max bandwidth PC2700 (166 MHz)

Part number 51016632117

 

Attributes

Number of banks 1

Data width 64 bits

Correction None

Registered no

Buffered no

 

Timings table

Frequency (MHz) 133 166

CAS# 2.0 2.5

RAS# to CAS# delay 3 3

RAS# Precharge 3 3

TRAS# 6 7

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, jestem niezbyt szczęśliwym posiadaczem Abit an7 i Athlona XP- M 2500, schody zaczynają się w momencie uruchomienia jakiejś wymagającej aplikacji np.3dmark 2003 -  wtedy na wyświetlaczu POST pojawia sie kod 48, a płyta zaczyna radosnie popiskiwać - alertować. Przy uruchomieniu SISowtware Sandra 2004 - benchmarki  - Memory Bandwidth Benchmark i Cache & Memory Benchmark - kakofonia dzwięków i ten sam nr POST, ale sie nie zawiesza. Praca w Windows bez obciążeń bez problemu. Pragnę dodać, temperatura procesora nie przekracza według Abit Guru  - 52 stopnie przy obciążeniu, a 47 stopnie bez. Co ciekawe domyślne napięcie zasilające CPU w Soft Menu wynosi 1,56V, czyli ani 1,45V i 1,65V, jak powinien być zasilany Mobile.

Sytuacja nie zmienia się nawet po obniżeniu mnożnika i magistrali do 266 - obecnie 166 magistrala i 12 mnożnik . Wgrany najnowszy BIOS z 30.07.2004.

Pozostała konfiguracja:

twardy dysk - 40 GB SEAGATE

DVD LG  i nagrywarka Lite On - na jednej taśmie.

W PCI 4 - modem Lucent.

 

 

Przy odpalonej Sandrze Abit Guru informuje, że wartość +3,3V- spada do 3,09 i zapala sie na czerwono - rozumiem, że to alert.

 

Pamięci DDR 333 pracują w dual mode: obsadzone banki 1 i 3

 

Module #1

 

General

Memory type  DDR-SDRAM

Manufacturer (ID) Nanya Technology (7F7F7F0B00000000)

Size 256 MBytes

Max bandwidth  PC2700 (166 MHz)

Part number  M2U25H64DS8HB2G-6K

 

Attributes

Number of banks  2

Data width  64 bits

Correction  None

Registered  no

Buffered no

 

Timings table

Frequency (MHz)  133 166 

CAS#    2.0 2.5 

RAS# to CAS# delay  3 3 

RAS# Precharge  3 3 

TRAS#    6 7 

 

 

Module #2

 

General

Memory type  DDR-SDRAM

Manufacturer (ID)  (FFFFFFFFFFFFFFFF)

Size 256 MBytes

Max bandwidth  PC2700 (166 MHz)

Part number  51016632117       

 

Attributes

Number of banks  1

Data width  64 bits

Correction  None

Registered  no

Buffered no

 

Timings table

Frequency (MHz)  133 166 

CAS#    2.0 2.5 

RAS# to CAS# delay  3 3 

RAS# Precharge  3 3 

TRAS#    6 7 

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że ktoś może mi pomóc

 

Jaki masz zasilacz? Jeśli jakiś dobry to może BIOS coś kopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam nastepujacy problem z plyta glowna Abit AN7:

 

Bios rozpoznaje procesor jako Athlon 1700+ XP (zegar 133 x 11 - CPU Operating Speed ) natomiast również w biosie wewnetrzna czestotliwosc wynosi 1100 (100 x 11- Cpu Internal Frequency). Przy takich ustawieniach restart komputera wywoluje kod 04 na wyswietlaczu POST i dlugie (5 sek), powtarzajace sie sygnaly dzwiekowe. Pomaga wtedy tylko ponowne uruchomienie komputera w "trybie awaryjnym" plyty (z Insertem)i przestawienie Operating Speed na User,a Internal Speed w CPU na 100 Defined oraz CPU Interface na Enable. Nie znalazlem jumpera do mnoznika.

 

Czy plyta jest uszkodzona i mam ja reklamowac?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam nastepujacy problem z plyta glowna Abit AN7:

 

Bios rozpoznaje procesor jako Athlon 1700+ XP (zegar 133 x 11 - CPU Operating Speed ) natomiast również w biosie wewnetrzna czestotliwosc wynosi 1100 (100 x 11- Cpu Internal Frequency). Przy takich ustawieniach restart komputera wywoluje kod 04 na wyswietlaczu POST i dlugie (5 sek), powtarzajace sie sygnaly dzwiekowe. Pomaga wtedy tylko ponowne uruchomienie komputera w "trybie awaryjnym" plyty (z Insertem)i przestawienie Operating Speed na User,a Internal Speed w CPU na 100 Defined oraz CPU Interface na Enable. Nie znalazlem jumpera do mnoznika. 

 

Czy plyta jest uszkodzona i mam ja reklamowac?

 

Pozdrawiam

Spróbuj ustawić ręcznie parametry w biosie. Nie wyłączaj spread spectrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Lepszym biosem od an7de8 jest N24AAC18-RevC poniewaz on w wersji z cpc on niedodał mi 1T tak jak powinien a an7de8 to robi a wydajnosć na nim dzieki temu jest ciutke wieksza. http://underclock.rocks.it/ tutaj macie więcej biosów.

radek_marko -> niemartw sie PWM ja miałem po 125 stopni jak w FarCry grałem i sie nic niestało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...