Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Remi -> dokładnie tak ! :)

 

Demboch,Taylor-> cos mylicie te zablokowane mnozniki z 4 bitową obslugą mnoznika przez płyte. Skoro da sie zmieniac mnoznik w dól to nie jest on zablokowany. Powyzej 12.5 uniemozliwia to płyta i wtedy potrzeba (???) drutowac. Tylko Abit i chyba Soltek obslugują 5 bit mnoznik.

Zablokowany mnoznik na stale powoduje ze procek zawsze startuje Ci z tym samym mnoznikiem i wtedy dopiero jest Zonk...bo wysokiego FSB juz nie pokrecisz....:( Spróbuj ustawic przecietnego Durona 1600 na 12.5 (defaultowy mnoznik) x 200 FSB...no po prostu go spalisz !!!. IMHO po co wam takie wysokie mnozniki np. 12x183 jak 10x200 jest o niebo lepiej (o ile plyta wytrzymuje wysokie FSB) ??? - sprawdzcie na testach multimediów :) Wysokie mnozniki potrzebują płyty (i proce) nie wytrzymujące duzego FSB :).

 

Taylor - > nie licz za bardzo na to ze na 210 FSB podniesiesz mu odrazu mnoznik z 10.5 do 11 - to juz o ponad 100MHZ wiecej - prawie 2310 :))):)

Chociaz kto wie...moze twój procek akurat niezly kozak - zdarzają sie takie :))):).

 

Coach -> No znana prawidlowosc..wysokie FSB to duzy wzrost temperatury. A juz powyzej 2100 MHZ to na tych Duronkach (w wiekszosci) wrecz lawinowo. Cos za cos, niestety :(

 

I tak jest genialnie...ten proc powinien (teoretycznie) chodzic na 133 FSB a nie 235 ! :).

 

Zasada podstawowa...powoli, stopniowo..krzem sie musi wygrzac :lol:

 

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to jakos mi ulzylo ale nadal jestem wqurwiony bo nic nie dziala a procek wyglada strasznie caly porysany i osrany pasta :P

No i teraz moze mi ktos podac dokladny opis jak zrobic tego drut moda(nie myslcie ze ide na latwizne , z reka na sercu szukalem i jakos nic nie widze albo cos przeoczylem jak mozna to poprosze o linka)mam nadzieje ze bedzie pokazane tam dokladnie gdzie mam wlozyc druciki bo jest hyba tylko 1 szansa tak a ja zadobry w tym nie jestem ale zato uparty jestem i zrobie to i jusz :lol: )??Prosze waz bardzo o ten link zalezy mi

Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej delfik moze zle sie wysłowiłem (wypisałem ;) ) ale wiem co to sa 4 i 5 bitow mnozniki ale nie do tego daze ... chodzi mi o to ze ja nie chce odblokowywac mniznikow bo sie boje .... ;) i w tym caly sekret tkwi :) wiec bede musial sie zadowolic 12x175 jak bede mial szczescie :) ... to juz mnie bedzie zadawalac :) lepsze to niz szyna 133 nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,ok...nikogo nie chcialem urazic...to tylko wyjasnienie dla innych :).

Ja tez sie nie bawie w drut mody itp...zawsze jest jakies ryzyko...a nie chcialbym kaski przeznaczonej na nowy monitek wydawac na nową plyte i proca :twisted:

Pewnie...ze lepiej bedzie Ci hulac na wyzszej szynie :)

 

pozdrófka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale moj duronik mnie dzisiaj zdziwil , niedziela jest to chyba dobry dzien na krecenie :

2165mhz - na 1,5V(default)

2405mhz - na 1,85

2435mhz - na 1,9

 

dalej sie nie bawilem bo mam stracha

 

tak wogole to to sa posty tylko z biosa , no ale bios full stabilnie chodzil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz wspomnialem to sa posty tylko z biosa wiec wiec praktycznie mozna powiedziec ze nie jest prawie wogole obciazany.

maxymalna temperatura to 40*C a najmniejsza okolo 32*C, a co jest najlepsze chlodze go jakims cooler masterem za 35zl , nie jest najcichszy (~4000RPM) ale da sie przezyc.

w tym tygodniu bede miec reszte czesci do kompa to zainstaluje winde i zrobie testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty teraz bez dysku sobie go podkrecales ? :) ?

ciekawe .....

jakiego koloru amsz laminat i widac w twoim sciezki ?

<chce sprawdzic czy mamy to samo ... tez chce tyle wykrecic 200x12 o jejq !>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tayler -> qrcze - masz pieknego proca - gratuluje ! . Moj powyzej 2300 MHZ idzie spac :).

 

Demboch -> jak bys sie mial martwic calą niedziele...to mam dla Ciebie dobrą wiadomosc : 12x175 MHZ to 2100 MHZ ? :)):)

 

Na tych ustawieniach Duronik zje Athlonka 2000+ na sniadanko :lol:

 

A oto pobiezne wyniki w SisoftSandrze Max3 :

 

CPU ARITHMETIC (MIPS/MFLOPS) :

 

6271 / 2547 Athlon 2000 +

7654 / 3148 Duron 12x175 MHZ =2100 MHZ

8355 / 3382 Duron 10.5 x 215 MHZ = 2250 MHZ

 

MULTIMEDIA BENCH (Integer/Float) :

 

9330 / 9660 Athlon 2000 +

11195 / 12117 Duron 12x175 MHZ

12026 / 13052 Duron 10.5 x 215 MHZ

 

 

Aida32 ( pamiec synchro z FSB w dualu) (odczyt/zapis) :

 

1850 / 590 (Athlon 2000+ na pamieciach PC 2100)

2500 / 980 (Athlon 2700+ na pamieciach PC2700)

2509 / 988 (Duron 12x175) (Twinmosy PC3200)

3146 / 1202 (Duron 10.5x215) (Twinmosy PC3200)

 

 

milej lekturki, pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poprawilem - moze sie doczytasz :lol:

 

MIPSy - MFLOPSy a czy to wazne ??? (liczą sie porównania wzgledem innych: jak chcesz mozesz je nazywac centymetry i kilogramy)- jednostki wydajnosci procków w roznych testach.

 

MIPS- Milion INTEGER operations per seconds - obliczenia arytmetyczne na liczbach INTEGER.

 

MFLOPS - Milion FLOATING POINTS operations per seconds - dotyczy obliczen na liczbach zmienno-przecinkowych.....itd, itp :)

wiecej...jak Cie to interesuje...poszukaj w necie :)

 

MP Dhrystone (MIPS) CPU (Arithmetic) Benchmark

MP Whetstone (MFLOPS) FPU (Floating Point) Benchmark

MP Whetstone (MFLOPS) SSE2 (Floating Point) Benchmark

 

Dhrystone Benchmark - Based on the original C Dhrystone 2.1 by Reinhold P. Weicker, Siemens AG.

 

Whetstone Benchmark - Based on the original C Whetstone 2.0 translated from the original Algol program by H. J. Curnow and B. A. Wichman.

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupilem cos takiego=> DHD1600DLV1C MIXHB 0334VPMW na brazowym laminacie, pomimo sciezek na wierzchu olowek polegl :( nie udalo sie odblokowac L2... musze wybrac sie po lakier przewodzacy... Ma ktos podobnego proca? ile da sie go wykrecic? sam niedlugo przystapie do testow choc pamieci trzymaja i mobo...

PS: tym electronem to trzeba prosta sciezke trzasnac? jakas igielka? tak? mozna by tez taki luk zrobic, nie bezposrednio przez przeciecie (laser) ale delikatnie bokiem, moze bylo by lepiej :roll: jakies doswiadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da rady upchac tego lakieru do srodka ? tam w miejsce tego przeciecia .. tak po prostu .. bo ja tam widze mala szparkie ... a jakbym tam po prostu wsadzc ten lakier w ta szparkie ... polaczenie bedzie .. jaby na to nie spojrzec ...

 

------ DoDaNe PoZnIeJ --------------

mam pytanko jeszcze czy to ze duron wygrywa te wszystkie testy moze oznaczac ze wsio bedzie po prostu szybciej chodzic ...np winda sie szybciej załaduje itd itp tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio monitorek spisuje się dobrze: geometria i kolorki dobre, obraz jest jasny ale nie blady, używam w 1024x768@100Hz(na 120Hz można ale nie chcę katować), dałem 605zł w komputroniku, teraz troszkę więcej kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woow -100HZ :)...no i niezla cena. A jaki tam kineskop ?..oczy nie bolą ? :)

 

No niezle, niezle :) A moze to nie wina plyty tylko juz proc nie wyrabia ?.

Sprobuj pociągnąc wyzsze FSB na mniejszym mnozniku...wtedy zobaczysz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie może i racja. Na początku puszcze sobie na tyle na ile pozwoli mi cooler. Mam CoolerMasterka za 30zł. Cichy i w miare wydajny. Obecnie mam max. 32 stopnie. Więc wiele na nim nie pokręce Applebreda (oczywiście nie na tej płycie).

Za jakiś czas sie zmieni cooler to bedzie można poszaleć.

 

Ooo. Właśnie pan krostry z allegro odpisał chyba w minute. Proc chodzi na 200x10.5 na max 1.75V, więc chyba spox.

 

Biore go. Nie myślałem że jeszcze trafie na tą serię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...