Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko. Czy lepiej jest podkręcić proca poprzez wyższy mnożnik, czy wyższe FSB, np: 12x175=2100MHz, czy lepiej 10,5x200=2100. Jak to się ma do żywotności procka :?:

 

Drugie pytanko: czy robił ktoś testy wydajności D1400 po Athlonizacji, tzn. czy opłaca się bawić w malowanie mostków :?:

 

:idea: :idea: :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Czy lepiej jest podkręcić proca poprzez wyższy mnożnik, czy wyższe FSB, np: 12x175=2100MHz, czy lepiej 10,5x200=2100. Jak to się ma do żywotności procka :?:  

 

Drugie pytanko: czy robił ktoś testy wydajności D1400 po Athlonizacji, tzn. czy opłaca się bawić w malowanie mostków :?:  

 

:idea:  :idea:  :idea:

Wyższe FSB jest o wiele lepsze niż wyższy mnożnik.

 

Tak - po athlonizacji durak dostaje małego kopa (działa jak athlon)

 

o co biega z tym L5??

przeróbka na wersję mobile - i możliwość regulacji mnożnika w zablokowanych prockach (było na forum)

 

jaka moze byc maxymalna temp pracy nowego Duron-a applebred??

aż się nie spali ;)

AMD podaje 85C na rdzeniu - co zapewne daje jakieś 70 C z podstawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli spoko z 1400@1670 narazie rdzen max 55 stopni a podstawka 40 :]... jade z overlockingiem dalej :D

jak dojedziesz do 2100 na 1,75/1,85 - i odczyst w sandrze lub MBM będziesz w idle miał około 48-50C to możesz przestać kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha o L5 na formu moze i było ale zamalowanie ostatniego L5 w celu Xp->MP a nie mobile ja nie moge tego odlależć.jakim kolwiek sposobem mozna zmienic ten walony mnoznik ......bo moj duron jest z@blokowanY! i chciałbym dostać link tak jestem debilem i nie moge tego znaleść.... poprosze rysunek lub schemat co i jak połaczyc w gory wielikie dzieki jak ktos sie nademna zlituje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha o L5 na formu moze i było ale zamalowanie ostatniego L5 w celu Xp->MP a nie mobile ja nie moge tego odlależć.jakim kolwiek sposobem mozna zmienic ten walony mnoznik ......bo moj duron jest z@blokowanY! i chciałbym dostać link tak jestem debilem i nie moge tego znaleść.... poprosze rysunek lub schemat co i jak połaczyc w gory wielikie dzieki jak ktos sie nademna zlituje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie chlodniej tylko  Zalman CNPS 6000-Cu sobie zakupie.... bo narazie na starym wentylu od athlona smigam za 20-30 zeta  :wink:

na tym colerze nie licz na niskie temp no chyba, ze zrobisz jak Power By AMD i zapodasz zamiast wentyla 92mm dwie delty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha o L5 na formu moze i było ale zamalowanie ostatniego L5 w celu Xp->MP a nie mobile ja nie moge tego odlależć.jakim kolwiek sposobem mozna zmienic ten walony mnoznik ......bo moj duron jest z@blokowanY! i chciałbym dostać link tak jestem debilem i nie moge tego znaleść.... poprosze rysunek lub schemat co i jak połaczyc w gory wielikie dzieki jak ktos sie nademna zlituje.....

Prezes nie ostatni tylko przedostatni zmienia na wersje mobile (teoretycznie mnożnik w locie ....), ale patrzac na twoj podpis pięknie wyciągnąłes swojego durnia na niezłej magistrali, wiec co ty chcesz jeszcze kombinowac, mozliwości rdzenia twojego durnia to już raczej osiągnąłeś ..... - ładny wynik :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha o L5 na formu moze i było ale zamalowanie ostatniego L5 w celu Xp->MP a nie mobile ja nie moge tego odlależć.jakim kolwiek sposobem mozna zmienic ten walony mnoznik ......bo moj duron jest z@blokowanY! i chciałbym dostać link tak jestem debilem i nie moge tego znaleść.... poprosze rysunek lub schemat co i jak połaczyc w gory wielikie dzieki jak ktos sie nademna zlituje.....

Prezes nie ostatni tylko przedostatni zmienia na wersje mobile (teoretycznie mnożnik w locie ....), ale patrzac na twoj podpis pięknie wyciągnąłes swojego durnia na niezłej magistrali, wiec co ty chcesz jeszcze kombinowac, mozliwości rdzenia twojego durnia to już raczej osiągnąłeś ..... - ładny wynik :)

Pozdro

zawsze mozna jechac wyzej. cofnij sie ze dwie strony w tym temacie i popatrz na moje screeny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha o L5 na formu moze i było ale zamalowanie ostatniego L5 w celu Xp->MP a nie mobile ja nie moge tego odlależć.jakim kolwiek sposobem mozna zmienic ten walony mnoznik ......bo moj duron jest z@blokowanY! i chciałbym dostać link tak jestem debilem i nie moge tego znaleść.... poprosze rysunek lub schemat co i jak połaczyc w gory wielikie dzieki jak ktos sie nademna zlituje.....

Prezes nie ostatni tylko przedostatni zmienia na wersje mobile (teoretycznie mnożnik w locie ....), ale patrzac na twoj podpis pięknie wyciągnąłes swojego durnia na niezłej magistrali, wiec co ty chcesz jeszcze kombinowac, mozliwości rdzenia twojego durnia to już raczej osiągnąłeś ..... - ładny wynik :)

Pozdro

zawsze mozna jechac wyzej. cofnij sie ze dwie strony w tym temacie i popatrz na moje screeny :D

Swojego tez wyzylowalem na 2350 Na 1.95 tylko po co ? Grzeje się jak cholera, wrost wydajności znikomy , wiatrak chodzi jak odkurzacz :) ale gratuluję wyniku - chyba trafiłedobry egzemplarz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale mój duron lipny nie chce iść na 2200 nawet przy 1.95v!! Myślałem, że płyta nie wyrabia, ale gdzie tam... mnożnik przez l5 moda na 11, fsb na 200 i też nic.... i jak narazie nie ma efektu wygrzania :(

mod L5.... spoko ale prosze żeby to ktoś dokłasdnie przedstawił, bo z tego co wyczytałem na forum to sie zbyt dużo nie dowiedziałem

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie zobacze... :] pamieci mam 333 :] ale z 1400 na 2075 to i tak spoko jest :] ...lepiej niz stare Palomino 1700+ ...

 

koles od ktorego kupowalem moil ze spoko chodza na 200Mhz tylko nie wiem czy sprawdzal na 12.5 mnozniku ...

Lecą bez pisku, aż sobie pluję w brodę że nie wziąłem 1.4 tylko tego co mam, znajomy kupił 1.4 taki jak Ty masz (mnożnik odblokowany) i na NForce lata mu 11,5x200, nawet w 220x11 ......

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli spoko z 1400@1670 narazie rdzen max 55 stopni a podstawka 40 :]... jade z overlockingiem dalej :D

jak dojedziesz do 2100 na 1,75/1,85 - i odczyst w sandrze lub MBM będziesz w idle miał około 48-50C to możesz przestać kręcić.

doszedlem do 2075 przy 12.5x166 na standardowym napieciu i temp w idle 45 ... :) co za maszyna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

jeszcze wczoraj miałem durona 1600 z 48 tygodnia miał zablokowany mnożnik ale umarł i pojechałem na giełde kupić nowego. Udałeo mi sie dorwać z 47 tygodnia, czyli też powinien mieć zxablokowany mnożnik. Przyjeżdżam do domu wkłądam go i po godzinie spróbowałem zmienić mnożnik i UDAŁO się!! :D teraz śmiga mi na 210x10,5 :D :D ale napięcie to 1,9 v :( i temp. około 55 stopni

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H@H@ udalo sie fsb 166 przy moich pamieciach :o idzie narazie 166x10 jade dalej :F mam slabe chlodzenie tylko w nocy moge sobie na to pozwolic :F u mnie w sklepie duron 1800 z 29 tygodnia jak ktos by chcial to moge podac namiary :wink:

 

UPDATE:

 

ludzie trzymajcie mnie bo mam ciezko w gaciach! fsb poszlo na 200 :o

10x200 v1,6 :o a to przy chlodzeniu do 1400mhz :o jaki max moge dac vcore, ale juz nie przy tym chlodzeniu? czy pojdzie 200x12,5? :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H@H@ udalo sie fsb 166 przy moich pamieciach :o idzie narazie 166x10 jade dalej :F mam slabe chlodzenie tylko w nocy moge sobie na to pozwolic :F u mnie w sklepie duron 1800 z 29 tygodnia jak ktos by chcial to moge podac namiary  :wink:

 

UPDATE:

 

ludzie trzymajcie mnie bo mam ciezko w gaciach! fsb poszlo na 200 :o  

10x200 v1,6 :o a to przy chlodzeniu do 1400mhz :o jaki max moge dac vcore, ale juz nie przy tym chlodzeniu? czy pojdzie 200x12,5? :F

... powinno isc 11.5x200 moze 12x200 ...uwazaj na zasilacz :] ... no i ramy moga pasc(zweglic sie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam

Mam kilka pytan bo jako poczatkujacy OverclockeR mam kilka problemow i nie wiem za co sie chwycic.

Zaczne od poczatku, ostatnio stalem sie posiadaczem low-end ASRock K7s8x r3.0 + Duron 1600 + 512 DDR no name (CL3 400mhz) do tego w kompie siedzie Winfast TV 2000 Delux, SB Live 5.1, DVD, CD-RW i Maxtro 120GB wszystko podpiete do Modecoma 300Watt GT - NoisKiller

Po uruchomieniu kompa wgralem bios 2.25 (na razie wersje zwykla bo na www.ocworkbench.com nie chca podac hasla do biosu perfomance) i zabralem sie za OC proca i tu sie zaczely schody nie bede wymienial szczegolow ale powiem ze poki co lece na 12x160 ( DDR synchronicznie) i chyba niestety to jest maks, bo przy 161 i 162 zdarzaja sie restarty wyzej juz jest masakralnie na 166 komp przewaznie wogole nie wstaje,a przy 165 czasem zrobie jakis test ale raczej sie wywala po chwili wlaczenia XP-ka

Mnoznik jak na moj gust zablokowany bo zworki nic nie daja.

Napiecie oczywiscie podnioslem o 5% bo wiecej na ASRocku nie wyciagne

<tutaj troche info o moim CPU>

http://republika.pl/chris_gd/wcpuid.jpg

i to co wyczytalem na procu:

DHD1600DLV1C 2358685190654

MIXIB03435PMW

teraz pytanie co moze powodowac taki maly OC (choc moze przesadzam i jest nawet dobrze) czy to wina modelu proca czy moze ten ASRock wiecej mi nie da

Bo zasilka chyba styka (probowalem nawet bez TV Tunera, Live i napedow i bylo to samo wiec to chyba nie wina zasilacza)

Aha proc ma kolor zielony i chlodzenie ma mocne (jak jest na 12x160 czyli 1930mhz w stresie jest max 41C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko takie Dlaczego na durniu 1600 sam nei wykrywa MHz tylko odrazu po odpaleniu kompa pokazuje sie okno biosa i wybór MHZ 1200/1600/2000/2400 ?? Płyta asusa na kt 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam

Mam kilka pytan bo jako poczatkujacy OverclockeR mam kilka problemow i nie wiem za co sie chwycic.

Zaczne od poczatku, ostatnio stalem sie posiadaczem low-end ASRock K7s8x r3.0 + Duron 1600 + 512 DDR no name (CL3 400mhz) do tego w kompie siedzie Winfast TV 2000 Delux, SB Live 5.1, DVD, CD-RW i Maxtro 120GB wszystko podpiete do Modecoma 300Watt GT - NoisKiller

Po uruchomieniu kompa wgralem bios 2.25 (na razie wersje zwykla bo na www.ocworkbench.com nie chca podac hasla do biosu perfomance) i zabralem sie za OC proca i tu sie zaczely schody nie bede wymienial szczegolow ale powiem ze poki co lece na 12x160 ( DDR synchronicznie) i chyba niestety to jest maks, bo przy 161 i 162 zdarzaja sie restarty wyzej juz jest masakralnie na 166 komp przewaznie wogole nie wstaje,a przy 165 czasem zrobie jakis test ale raczej sie wywala po chwili wlaczenia XP-ka

Mnoznik jak na moj gust zablokowany bo zworki nic nie daja.

Napiecie oczywiscie podnioslem o 5% bo wiecej na ASRocku nie wyciagne

<tutaj troche info o moim CPU>

http://republika.pl/chris_gd/wcpuid.jpg

i to co wyczytalem na procu:

DHD1600DLV1C                        2358685190654

MIXIB03435PMW                   

teraz pytanie co moze powodowac taki maly OC (choc moze przesadzam i jest nawet dobrze) czy to wina modelu proca czy moze ten ASRock wiecej mi nie da

Bo zasilka chyba styka (probowalem nawet bez TV Tunera, Live i napedow i bylo to samo wiec to chyba nie wina zasilacza)

Aha proc ma kolor zielony i chlodzenie ma mocne (jak jest na 12x160 czyli 1930mhz w stresie jest max 41C)

Moze po prostu pamieci Ci nie wytrzymuja. Sprwadz na tej samej konfiguracji z innymi pamiatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po prostu procek chce "papu" musialbys mu dac wieksze napiecie. Ale na tej plycie bez drutmoda sie nie obejdzie., wiem, bo sam musialem sie w to bawic, ale wbrew pozorom nie jest to wcale trudne i na pewno IMO mniej niebezpieczne i latwiejsze do zrobienia niz wlaczanie dodatkowego cache.

 

Co do pamieci jeszcze, to nie wiem, czy zostawiles na auto, ale jesli tak to zmien wszystko na ciut wolniejsze, jesli pojdzie dalej, to juz wiesz, ze raczej pamieci, jesli nic sie nie zmieni, albo zmiany beda minimalne to czeka cie drutowanie lub zmiana plyty, bo po prostu zostaniesz z tym co masz. Nie jest to rewelacja w porownaniu do tego co niektorzy tu osiagneli, ale nie jest tez wcale zlym wynikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...