Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

no moze optyka jest ok, ale watpie zeby byla lepsza od pozostalych.......... czytaj sobie dalej...... jak mysz jest pieknie wykonana ze farba odchodzi po kilku dniach..... ale wkoncu to a4tech, ja sie nie dziwie.

Możesz dać link do strony gdzie jest to napisane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ motofan - jesli gry to odrazu wybij sobie z głowy mx1000 juz nie raz pisalem na jej temat :)

 

@ kfachu - widac,ze masz kolegów na czasie "zale (.ru,.org,.pl itp)" juz dawno wypadły z mody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Prawdziwy pro (;s) gra dobrze na myszy za 20 zl. Juz sie nie jaraj tak tym pro ;q

Ja kupilem x708 i dla mnie jest ok jak za te cene, nie wyobrazam sobie ze jakas inna mysz moze byc lepsza tzn. natychamistowy czas reakcji jest itp (nie mowie ze to najlepsza mysz, ale jest na tyle dobra, ze poprostu nie uwazam zeby byla jaka ogromna roznica miedzy tymi co mowisz).

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

http://pclab.pl/art18073-7.html - moim zdaniem optyka w a4tech X-7xx jest lepsza niż w topowych myszach razer i Logitech nie wspominając o twoim Logitech MX 500.

no chyba tylko "twoim" zdaniem :lol2:

 

a4 tech ma znajac zycie 400, moze 800 dpi... te 2000 to jest na pudelku... powodzenia...

Edytowane przez maciekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam do was panowie dosc nietypowe chyba jak na ten topic pytanie: otoz poszukuje myszki do laptopa.

 

Zdecydowalem sie zapytac tutaj, bo testujecie rozne konstrukcje dosc uwaznie i mysle, ze najpredzej doradzicie mi cos sensownego.

 

Jakie mam wymagania: powinna dzialac na mozliwie kazdej powierzchni, nie gubic sie ani nie miec akceleracji wstecznej i powinna byc trwala. Na tyle trwala, zebym nie musial sie z nia obchodzic jak z jajkiem podczas transportu, tylko mogl spokojnie wrzucic do torby razem z lapkiem.

Ogromna ilosc dpi nie jest wymagana - nie jestem pro graczem, choc lubie czasami popykac a precyzja myszki mi sie przyda. Absolutnie nieprzekraczalna bariera cenowa to 100zl (powiedzmy, ze pare zeta odchylki przezyje ;) ). Podlaczenie przez USB.

 

Do myszki planuje zakupic sobie Steelpada QCK mini - rozmiar jak dla mnie wystarczajacy, a mozna ja na Allegro dostac juz za 17zl.

 

Jakby udalo sie zmiescic pad i myszke w 100zl, byloby wrecz idealnie.

 

Obecnie uzywam IE4.0 i jestem w zasadzie zadowolony, ale denerwuje mnie brak skoku w scrollu (co prawda juz w zasadzie przywyklem, ale jednak wole kolko ze skokiem).

 

Co moglibyscie mi polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba tylko "twoim" zdaniem :lol2:

 

a4 tech ma znajac zycie 400, moze 800 dpi... te 2000 to jest na pudelku... powodzenia...

a ile masz tego "znając życie" że takie doświadczenie posiadasz ?

 

Na jakiej podstawie podajesz tu TAKIE opinie? Może podeprzyj to jakimiś SENSOWNYMI dowodami, testami, pomiarami ?

Czy naprawde uważasz że f-ma A4Tech pisze na pudełku 2000, a tak naprawde jest wg Ciebie góra 800dpi ?

Ja nie wiem ile jest , ale nie mam ŻADNYCH podstaw aby twierdzić że A4Tech kłamie.

I oczywiście uważasz że f-my konkurencyjne nie wyciągłyby takich krętactw i nie opublikowały rzeczywistych danych (oczywiście poprzez "niezależne obiektywne podmioty").

Myśle że niewiele tych latek masz myśląc w ten sposób. Można mówiąc o jakości wykonania, użytych materiałów, ale nie o przekręcie rzędu 800, a nie 2000dpi ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba tylko "twoim" zdaniem :lol2:

 

a4 tech ma znajac zycie 400, moze 800 dpi... te 2000 to jest na pudelku... powodzenia...

Nie bój zadka , jak kupię tę mysz to osobiście sprawdzę ile ma dpi i jak nie będzie tyle ile pisze producent to ją odpowiednio potraktuję tak jak ten chłam Saitek Gaming Mouse mający zamiast 1600 dpi tylko 800. B)

 

ps. Saitek jest do tego niewygodny ( wybitnie - bo niby mały a nieproporcjonalnie wysoki ) i jeszcze klawisze boczne nie działają kiedy naciśniemy klawisz główny. Ponadto klawisze boczne nie mają impulsu "ciągłego".

 

 

A co do myszy Logiego ( G5 ) i Razer ( copperhead ) to one praktycznie nie mają 2000 dpi - skoro się na takiej rozdziałce gubią - niedopuszczalne na myszy za ok 250 PLN. Ich rozdzielczość to pewnie bezbłędne 1600 dpi.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kfachu

pro, lamerskie stwierdzenie

Dokladnie :wink: Specyfika okreslenia "pr0" jest naduzywana i czestokroc nierozumiana. Ktos okreslany tym mianem zazwyczaj w ogole sie nie wypowiada, tylko wygrywa wszystko i to na bardzo roznym sprzecie, wielokroc nie przywiazuje do tego takiej wagi. To raczej miara talentu - nie akcesoriow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre testy to jakaś pomyłka. Wykonane chyba przy wadliwym sprzęcie. Ciekawe też, że co recenzja innego autora (na innym portalu) to inne wyniki... np. na akcelerację wsteczną w pclab.pl . Powiem krótko - śmiechu warte !

 

... chyba ktoś sponsoruje te testy hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial

Dla mnie prawdziwy pr0 to Fatal!ty, wątpie aby ktoś z naszych "wymiataczy" vide kfachu, zbliżyłby się do legendy.

W Polsce nie wyżyjesz z grania a żeby wyjeżdzać na turnieje za granice też trzeba mieć pieniądze.

 

@costi:

Jak do stówki to z tych lepszych myszek to albo a4tech o którym wyżej była mowa lub Logitech G1. Szczerze to żadnej nie miałem w ręce sugeruję się jedynie testami i wypowiedziami innych. Jeżeli kupisz a4 zostanie Ci jeszcze na QcK'a mini...

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi niektorych ludzi. zjedzeni przez $ i media do reszty. a4tech gorszy, bo tanszy/firma nie z tych 'pro'/nie bardzo jest sie jak tym pochwalic przed źąkami ? A jezeli juz sie bronią, to przyjmują strategie, wszystko przeciwko danemu produktowil, aby udowodnic, ze to nie tylko firma z [gluteus maximus], ale i rzeczywiscie produkt (@ kfachu). sikac na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś AMD uważano za marnego naśladowcę INTELA, a teraz idą head to head, czasami uczeń przegania mistrza, a historia lubi się powtarzać. Trzymam kciuki za A4tech

Sam od dłuższego czasu używam logiego, może czas na zmiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Razer ( copperhead ) to one praktycznie nie mają 2000 dpi - skoro się na takiej rozdziałce gubią - niedopuszczalne na myszy za ok 250 PLN. Ich rozdzielczość to pewnie bezbłędne 1600 dpi.

gubią ? mam 2000 dpi na razerze, w cs:s mam sens 1.4 - żeby zrobić obrót o 360 stopni potrzebuje 50 cm ruchu. Często robie 30-40cm w bo ja wiem, pół sekundy ? Gubi się ? Nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gubią ? mam 2000 dpi na razerze, w cs:s mam sens 1.4 - żeby zrobić obrót o 360 stopni potrzebuje 50 cm ruchu. Często robie 30-40cm w bo ja wiem, pół sekundy ? Gubi się ? Nie....

Zgodnie z testami na pclab do których dałem link ruch nie jest w 100% poprawny - lecz napisano że tylko przy bardzo szybkich ruchach , jednak "nieprawidłowości" nie występują na A4tech X7 i o dziwo na wcześniejszym Razer DiamondBack czy Logitech MX518 - choć te ostatnie dwa mają max 1600 dpi, przy których z kolei Copperhead czy G5 pewnie też się absolutnie nie gubi czyli Copperhead=DiamondBack=MX518=G5

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gubią ? mam 2000 dpi na razerze, w cs:s mam sens 1.4 - żeby zrobić obrót o 360 stopni potrzebuje 50 cm ruchu. Często robie 30-40cm w bo ja wiem, pół sekundy ? Gubi się ? Nie....

taki ot mały z ciekawosci :) po co ci obrot 360* ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki ot mały z ciekawosci :) po co ci obrot 360* ?

Hehe, np. w CSie bardzo przydatna sprawa ;) Jak wskakujesz np. na Cbble do łącznika to robisz 360* i widzisz czy ktoś się czai z lewej lub prawej strony przy drzwiach ;) Kwestia tego że na takim sensie który wymaga 50cm do tego to się mija z celem ;) Ja gram na sensie 15-20 i obrót 360 zajmuje mi max 2-3cm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ja akurat inaczej to roziwazuje :D czy to lacznik czy matrix czy inne tego typu podobne miejsce to w lewo i prawo sie na szybkiego obracam :) ewentualnie rzucam cos (nawet i pistol^^) i wchodze bo to odruch juz musi byc przeciwnika w 90% ze sie obroci do tylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

omg jakie wy macie super taktyki FFA... na clanwar maksymalnie ile potrzebuje to po 45 stopni w każdą stronę. Obrotu o 360 nigdy w życiu nie robiłem bo i po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad ty mozesz wiedziec czy mak czy ja mowimy o ffa?Akurat ffa nie grywam to tak na marginesie,a sciema czy to z pistolem czy jakims granatem to w moim przypadku nie odzowny element "taktyczny" :) bo przeciez wszedzie wallshot'a walnac nie mozesz je?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurricane zamówiony teraz mam takie pytanie. Jakiego pada byście polecili do niego? Teraz mam MSIE4.0 i gram na jakiejś czarnej szmatce za 10zł (21x22cm). W Cod2 gram z sensem 4, i ta podkładka rozmiarowo mi wystarcza, zastanawiam się nad QCK mini - to dobry wybór? Na Allsopa Raindrop mi nie starczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens nie wiem ... Jaki tam rozmiar tego allsop'a jest?Btw. mi sie juz usta cisnie "wez qck/eye'a" bo np. w abcgracza.pl eye kosztuje 42pln ,no ale jeszcze + przesyłka ;/

 

Co do slizgaczy ja pod ie 3.0 mam podklejone miceskatezy(ponad rok),to jest naprawde swietny produkt.Pare miechów gralem z nimi na ricochecie,teraz czasem na eye'u i są nadal praktycznie jak nowe ,a gram dosc czesto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

A skad ty mozesz wiedziec czy mak czy ja mowimy o ffa?Akurat ffa nie grywam to tak na marginesie,a sciema czy to z pistolem czy jakims granatem to w moim przypadku nie odzowny element "taktyczny" :) bo przeciez wszedzie wallshot'a walnac nie mozesz je?

jak wskoczysz do łącznika i ktoś tam jest to zginiesz, nie wiem, może ty z jakimis low skillami grasz że się bawisz w akcje w stylu "rambo" ooo wskocze i pomacham w lewo prawo... śmieszne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24x20 chyba styknie, ale te 40zł. 23zł więcej jak qck-mini z allegro. Nadruk syci

Do Hurricane'a bierz minimum Qck bo z tego co widzę to duuuża myszka.Qck będzie w sam raz.

 

A co do samej myszy to jak ją będziesz miał to napisz parę zdań jak się sprawuje bo sam sobie ostrzę zęby na nią,ale chciałbym poznać jakąś inną opinie niż tylko jedna recka (aczkolwiek bardzo dobra recka :)).Im więcej informacji tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi:

Jak do stówki to z tych lepszych myszek to albo a4tech o którym wyżej była mowa lub Logitech G1. Szczerze to żadnej nie miałem w ręce sugeruję się jedynie testami i wypowiedziami innych. Jeżeli kupisz a4 zostanie Ci jeszcze na QcK'a mini...

 

Pozdrawiam!

Najprawdopodobniej sie zdecyduje na X-708. 2000dpi mi niepotrzebne a zawsze 20zl (w porownaniu do X-718) zostaje w kieszeni :)

 

Wie ktos moze, czy w oprogramowaniu do tych myszek jest mozliwosc ustawienia roznych funkcji przyciskow dla roznych aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...