Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma problemu, sprawdzę na Kucyku i Eyepadach, jak chcesz (mam nawet ten dywanik XL, na biurku nie ma szans tego rozłożyć). W przypadku tej drugiej podkładki to już prywatnie, bo w teście tego nie zamieszczę.

 

Muszę tylko znaleźć czas na tę reckę...

W zupełności wystarczy na SteelPad QCK mini .... nie musi być XL :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlukalem na te testy myszy raptora i z tego co widze maja jeden znaczacy (przynajmniej dla mnie) minus, mianowicie przechodza w stan uspienia czyli moga miec problem z niektorymi padami. napisze podobnie ja ktos w tym temacie... myszka nie czyni pro (trening, trening i jeszcze raz terning :wink: ), ale moze troche pomoc w grze. sam uzywam mxa500 i watpie zebym w najblizszym czasie zmienil na inna B)

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlukalem na te testy myszy rapora i z tego co widze maja jeden znaczacy (przynajmniej dla mnie) minus, mianowicie przechodza w stan uspienia czyli moga miec problem z niektorymi padami. napisze podobnie ja ktos w tym temacie... myszka nie czyni pro (trening, trening i jeszcze raz terning :wink: ), ale moze troche pomoc w grze. sam uzywam mxa500 i watpie zebym w najblizszym czasie zmienil na inna B)

Co nie zmienia faktu że na moim obecnym Logitech 400 dpi w UT nie mogę czasem trafić gościa bo mi celownik przeskakuje z jednej strony głowy na drugą :wink: ... podobnie kiedy bawię się w Battlefield 2 i snajperem celując w kogoś na drugim końcu planszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że na moim obecnym Logitech 400 dpi w UT nie mogę czasem trafić gościa bo mi celownik przeskakuje z jednej strony głowy na drugą :wink: ... podobnie kiedy bawię się w Battlefield 2 i snajperem celując w kogoś na drugim końcu planszy.

moze to sprawka pada, jakis masz brudek, albo na uqadzie optycznym myszy. czasami tez tak mam ze mi cos przeskaqje ale wina qaczka np na podqadce B) nie wiedzialem ze glowa ma 2 strony :P

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to sprawka pada, jakis masz brudek, albo na uqadzie optycznym myszy. czasami tez tak mam ze mi cos przeskaqje ale wina qaczka np na podqadce B) nie wiedzialem ze glowa ma 2 strony :P

Nie ... wszystko czyściutkie. O ile w 1024x768 są tylko nieprzyjemności o tyle w 1280x800 nie da się grać i zgodnie z tym co zmierzyłem celownik przeskakuje przy najmniejszym przesunięciu o 6 pikseli ( mysz 400dpi, ustawienie czułości w UT na 5 ). Przy zachowaniu tej samej prędkości przesuwu ( czyli w 1024x768 sens 3-4, przy 1280x960 4-5 ) im wyższa rozdzielczość tym więcej pikseli jest gubionych. Przy myszy 800 dpi jest lepiej ( sensy o połowę mniejsze a prędkość ta sama = większa precyzja bo gubione będą " tylko " 3 pix w 1280x800 - ale to nadal za mało do wygodnej gry.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kwestia samej podqadki, jakies nierownosci, wez sobie kartke czysta np od drukarki i sprobuj na niej.. powiedz jaki bylo :D

To jest mysz kulkowa, to samo na wszystkich powierzchniach. Zrób sam test : wysoka rozdziałka + szybka gra FPP + fraps, po zrobieniu 2 screenów ( robimy zrzut, przesuwamy o najmniejszy skok celownik i pozownie robimy drugi zrzut ) nie ma problemów z liczeniem pikseli na zrobionych screenach.

 

Zresztą tu napisałem co i jak.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem ze sa myszy kulkowe 400dpi B) ja gram tylko w cs'a w 800x600 :P kiedys gralem w ut 2k4 w 1024x768 wszystko bylo okej na wiekszych nie sprawdzalem....

CS, CS nigdy w to nie grałem , muszę kiedyś spróbować :wink: Nie da się tam włączyć 1024x768 lub więcej ? A co do myszki to faktycznie przy 800dpi i rozdziałce 800x600 nie będziesz czuł jakiegokolwiek dyskomfortu, zwłaszcza przy grze w niskiej prędkości (czułość).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do pozostałych użytkowników huraganka, mianowicie, czy jak podkręcaliście ją do granicy 1000Hz, to po pewnym czasie mieliście nawrót akceleracji wstecznej ? Niestety u mnie się tak dzieje, jakiś miesiąc temu podkręciłem ją i gdzieś tak od tygodnia dziwnie tak kursor się zatrzymuje przy szybkich ruchach (typowa objawa akceleracji wstecznej).

 

Mieliście, albo macie takie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąsek: Pojedynek Microsoft Laser Mouse 6000 kontra A4Tech X-750F

 

Tego drugiego jeszcze nie ma, to przedpremierowy test. Kończę w ten sposób cykl testów myszek.

 

KLIK!

 

Pozdrawiam.

Która tak na szybko lepsza? :) Bo nie mam narazie czasu czytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę obie przegrały. Wielkie oczekiwania, duży potencjał, a ostatecznie niemiłe zaskoczenie. Obie laserowe i tu być może tkwi największy błąd inżynierów. Oczywiście wolę jednak 6000 od IE 3.0/4.0, ale w przypadku A4Techa stawiałbym jednak na starszy model, czyli X-718. Żadna nie otrzymuje wyróżnienia, po prostu nie zasłużyły.

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten przycisk 3xFire jest .... bardzo użyteczny. Np. taki Battlefield 2 .... kiedy dochodzi do bezpośredniego starcia w takiej okoliczności że nie ma się gdzie schować i przeciwnik ma karabin a my tylko pistolet to nie mamy szans , bo liczy się kto szybko odda więcej strzałów .... dzięki przyciskowi 3xFire szanse (nawet nie wiem czy nie większe) ma ten z pistolem i myszą 3xF.

 

Co do tej akceleracji z X-750F to co najmniej dziwna sprawa .... zwykle niema ... czasami jest :?

 

Chyba kupię 718F bo ta technologia laserowa jest niedopracowana (w Logitech G5,MS 6000, Razer Copperhead, natomiast w A4tech 750F jest tylko nieco lepiej) .

 

Pozostaje tylko pytanie którą lepiej wybrać - wersję tę bardziej srebrną czy czarną - czarna mi nie przypadła do gustu bo się świeci jak psu ja&&a natomiast w srebrnej może zejść farba z przycisków głównych, choć A4tech nie odstawia takiej tandety z farbą jak Logitech...

 

Wielka szkoda że nie zrobiono takiej stylistyki jak w A4tech 710F ( matowa czerń) jednak 1000 dpi to za mało (co sprawdziłem pomiarowo). O ile w 1024x768 można grać wygodnie przy 1000dpi o tyle w 1440x900 lub 1680x1050 już nie (w szybkim FPP).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Ja mam X-710 bez F i dla mnie 1000dpi to, aż nad to. W UT mam sens ustawiony na 0,9 i myszke na 600dpi. Gram co prawda w rozdz. 1024, ale mam jeszcze 400dpi zapasu ;]. Najlepiej gdybyś mógł to sprawdzić organoleptycznie ;] w jakiejś grze.

 

Myszka jest świetna. Mam ją od trzech tygodni i nie mam na niej żadnych śladów ścierania się farby - X718 ma "chromowane plastiki", u mnie są zwykłe srebrne (być może to przez to). Akceleracja wsteczna właściwie nie występuje, dodatkowo mysz działa na wszystkim - nawet na moim chropowatym biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Ja mam X-710 bez F i dla mnie 1000dpi to, aż nad to. W UT mam sens ustawiony na 0,9 i myszke na 600dpi. Gram co prawda w rozdz. 1024, ale mam jeszcze 400dpi zapasu ;]. Najlepiej gdybyś mógł to sprawdzić organoleptycznie ;] w jakiejś grze.

 

Myszka jest świetna. Mam ją od trzech tygodni i nie mam na niej żadnych śladów ścierania się farby - X718 ma "chromowane plastiki", u mnie są zwykłe srebrne (być może to przez to). Akceleracja wsteczna właściwie nie występuje, dodatkowo mysz działa na wszystkim - nawet na moim chropowatym biurku.

Zrób 2 screen'y przy pomocy najlepiej fraps, jeden niech obrazuje pozycję początkową a drugi po minimalnym przesunięciu celownika .... ale po tym co napisałeś myślę że Tobie w zupełności taka mysz wystarczy bo grasz na niskim sensie ( ja w UT w 1024x768 przy myszy 400dpi mam ~3=< i gubione jest kilka pikseli )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ten test: przy sensie 0,9 i 600dpi przeskok jest co 2px, przy sensie 0,5 i 1000dpi przeskok też jest co 2px. Jestem ciekaw co jest w tym przypadku winne? Test w Paincie wskazuje, że dpi podawane przez producenta jest prawdziwą wartością. Skąd więc te przeskoki w UT? Jak dotąd mi to nie przeszkadzało w grze i wątpię aby mi przeszkadzało w przyszłości, ale...

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ten test: przy sensie 0,9 i 600dpi przeskok jest co 2px, przy sensie 0,5 i 1000dpi przeskok też jest co 2px. Jestem ciekaw co jest w tym przypadku winne? Test w Paincie wskazuje, że dpi podawane przez producenta jest prawdziwą wartością. Skąd więc te przeskoki w UT? Jak dotąd mi to nie przeszkadzało w grze i wątpię aby mi przeszkadzało w przyszłości, ale...

Hmmm o ile przy 0,9 i 600dpi to mnie nie dziwi że przeskakuje za dużo ale 0,5 i 1000 dpi .... Pora na kolejny test: narysuj na kartce papieru linię o dł. 2,54 cm ( 1" ) i ustaw na 1000 dpi. Po narysowaniu linii w paint o długości 1" kartki "rysik" powinien przejechać 1000 pikseli. UWAGA : nie zapomnij ustawić w max szybkości suwak w windows przy czym kursor musi przemieszczać się "po pikselu"(nie gubiąc - czyli powinieneś być w stanie narysować 2 linie jedna przy drugiej i w odstępie 1 pix lub szachownicę jednopikselową - ale na crt szachownica może być ciężka do zobaczenia tym samym narysowania) !

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...