Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

@Orgiusz

Nie pije, poza tym żeby zacząć coś bardziej poważnie giercować musze sobie zmienić internet z badziewnego lana na neo+wi-fi w domu, a to wydatek około 500-600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ok

@raven_88

Machalem swoim szczurem po calym padzie ( duzia wersja ) wiec nie mow ze slabo ;] 65 to maksimum tego gryzonia. Dziwny ten program. Moze ktos posiadajacy mxa albo micorshit wypowie sie nt osiagow? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ok

@raven_88

Machalem swoim szczurem po calym padzie ( duzia wersja ) wiec nie mow ze slabo ;] 65 to maksimum tego gryzonia. Dziwny ten program. Moze ktos posiadajacy mxa albo micorshit wypowie sie nt osiagow? ;]

JA na kulkowym Logitech osiągam okolice 95 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej nowo-zakupionej x-718F osiągam na tym programiku 92 pkt ;D i to bez zadnej podkladki

Sprawdzałem w ET i mało ten przycisk pomaga, przy thomsonie i mp-40 kule wcale nie leca szybciej, przy colcie tez nie lepiej wiec nie wiem jak tego uzyc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Chyba sobie żartujesz. Widział ktoś kiedyś kulkę pod USB? A zresztą przy szybkim machaniu myszą kulkową, kulka się cofa przez chwilę. W rezultacie kursor stałaby w miejscu prawie...

----------------

Mi wyszło 85, na tym co w podpisie... Zastanawiam się czy w ogóle warto wierzyć programowi, stworzonemu przez firmę, której myszki są dziwnym trafem najlepsze w tym teście...

Nadal nie wiem jak to jest, że często wcale nie zalicza mi testu... Za wolno macham, czy co?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa.... Po zmniejszeniu częstotliwości pracy myszy amplituda na wykresie jest dużo większa i nie muszę tak szybko machać jak na 1000Hz, żeby w ogóle przyjął wynik. Na 250MHz miałem 96 (A++), na 500 93ptk, a na 1000 najczęściej nic, albo 84-85. W takim razie chyba zmienię częstotliwość na 500MHz... A tak w ogóle... To przejmować się tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Chyba sobie żartujesz. Widział ktoś kiedyś kulkę pod USB? A zresztą przy szybkim machaniu myszą kulkową, kulka się cofa przez chwilę. W rezultacie kursor stałaby w miejscu prawie...

----------------

Mi wyszło 85, na tym co w podpisie... Zastanawiam się czy w ogóle warto wierzyć programowi, stworzonemu przez firmę, której myszki są dziwnym trafem najlepsze w tym teście...

Nadal nie wiem jak to jest, że często wcale nie zalicza mi testu... Za wolno macham, czy co?

Nie żartuję sobie ... Nie widziałeś Logitech M-BA47 ( mouse man wheel ) ? No widzisz jak niewiele widziałeś :-P Poza tym ona jest co prawda na USB ale i tak co ma piernik do wiatraka? Ty nawet nie wiesz co ten program mierzy ?? Co do ekstremalnie szybkiego machania to kulka może się "podwinąć" ale nie trzeba machać aż tak szybko bo nie jest tutaj istotna amplituda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol jak to potanialo

718 po 62zł plus przesyłka na allegro

chyba se sprawie, bo mnie troche mój mx510 wkurza

żal tylko że tyle dałem za tę mysz, a ona tak męczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że było już dużo o tych myszkach, ale liczę na opinię kogoś kto mi dobrze doradzi i porówna :)

Mogę mieć MX1000 albo MX610 i nie wiem za bardzo co wybrać... Ogólnie większość czasu spędzam w windowsie, jednak czasem lubię CSa zapuścić, dlatego właśnie nie wiem czy MX1000 nie będzie dla mnie za ciężki? A może nie jest tak źle... Czekam na opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luk@s

Kupisz dobrą podkładke i waga nie będzie miała znaczenia.

Dokładnie, ale polecam wybrać się gdzieś do sklepu z dużym wyborem i tam sprawdzić sobie podkładkę, bo dużo osób olewa ten temat, a naprawdę dobra podkładka daje dużo większą przyjemność z korzystania z myszki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mam zamiar sobie wymienic moja MX510 na G5 . Nie wiem czy to wlasciwy wybor czy raczej bezsensowny zbedny zakup ?

 

Inna firma a raczej ksztalt gryzonia nie wchodzi w gre... Prawdopodbnie wroce tez do QCK bo IceMat mnie lekko rozczarowal . Moze nie tyle rozczarowal co sprawia mi problemy a w szczegolnosci pieprzone okruszki itp rzeczy na nim... A nie bede przeciez codziennie smigal pod kran z nim :-|

 

EDIT : A jak wyglada sprawa G5 i jej parametrow , bo gdzies czytalem ze sa jakies problemy z laserem i wystepuje zjawisko akceleracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mam zamiar sobie wymienic moja MX510 na G5 . Nie wiem czy to wlasciwy wybor czy raczej bezsensowny zbedny zakup ?

 

Inna firma a raczej ksztalt gryzonia nie wchodzi w gre... Prawdopodbnie wroce tez do QCK bo IceMat mnie lekko rozczarowal . Moze nie tyle rozczarowal co sprawia mi problemy a w szczegolnosci pieprzone okruszki itp rzeczy na nim... A nie bede przeciez codziennie smigal pod kran z nim :-|

Nie lepiej 518 ? G5 to trochę przereklamowany i nieekonomicznie drogi zakup.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heat

Przekonasz sie po tygodniu uzytkowania ;] Sklepik, myszka w dlon i maly tescik nie zaszkodzi imho ;]

Jak juz kupisz ten shit to moze male 1vs1? Dam Ci wygrac zebys uwiezyl w prawidlowy wybor gryzonia :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta x-718 za 62 zł z allegro ??

tak,sam mam x-710 kupiłem zamiast mx 300 i dobrze zrobiłem :) tylko wywaliłem z niej ciężarek żeby byla lżejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mam zamiar sobie wymienic moja MX510 na G5 . Nie wiem czy to wlasciwy wybor czy raczej bezsensowny zbedny zakup ?

Imo nie warto wymieniac. Niby te myszy dzieli jeszcze 518, ale sa dosc zblizone. Jakbym mial wybierac miedzy g5 a 518 to juz wolalbym 518. Optyczne 1600dpi dziala rewelacyjnie, po co sie pakowac w niedopracowana technologie laserowa. Na qck bedzie wprawdzie chodzic bezblednie, ale juz jakbys chcial zostac przy icemacie to niekoniecznie. No i g5 jest droga.

 

Inna firma a raczej ksztalt gryzonia nie wchodzi w gre... Prawdopodbnie wroce tez do QCK bo IceMat mnie lekko rozczarowal . Moze nie tyle rozczarowal co sprawia mi problemy a w szczegolnosci pieprzone okruszki itp rzeczy na nim... A nie bede przeciez codziennie smigal pod kran z nim :-|

Dobra szmatka z plynem do szyb pod reka nie zawadzi. No i pozadne teflonowe slizgacze to podstawa na icemacie. Z czyszczeniem generalnie nie ma problemow jak sie bardzo duzo gra, wtedy nie ma kiedy sie zakurzyc. Gorzej jak ktos ma dluzsze przerwy, do kompa ma dostep wiecej osob, to syf zbiera sie bardzo szybko i wtedy icemat jest niewygodny w uzytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak wlasnie myslalem nad 518 , ale nie wiem... G5 ma bardzo fajne slizgacze , mialem okazje ja przetestowac w 4maxie na func'u i po prostu "odjezdzala" mi reka :lol: A 518 ma chyba takie same jak 510 ?

 

Niestety mam takie warunki a nie inne . Panele w calym mieszkaniu + praktycznie brak firan i niestety wszedzie zbiera sie mikorskopijny kurz a na icemacie czuc go strasznie... Poza tym strasznie nie lubie uczucia w jakim myszka przesuwa sie po Icemacie , nie wiem jak to opisac ale przypomina mi to powierzchnie tablicy szkolnej i jej "skrzypienie" :lol: Po prostu nie pasuje mi ta podkladka w ogole...

 

Qck mialem przed Icematem i mam go dalej , tylko musze go wyprac bo niestety moj maly brzdac sobie na nim kiedys urzadil piknik i jest troszke brudny :wink: Qck ma wiele zalet -> miedzy innymi jest miekki i nie mialem na nim odciskow... :blink: Tylko , ze jest wolniejszy niestety... :?

 

EDIT : w G5 wystepuje zjawisko akceleracji (czy jakos tak :lol: ) ?

 

@Heat

Przekonasz sie po tygodniu uzytkowania ;] Sklepik, myszka w dlon i maly tescik nie zaszkodzi imho ;]

Jak juz kupisz ten shit to moze male 1vs1? Dam Ci wygrac zebys uwiezyl w prawidlowy wybor gryzonia :lol2:

Gdzie i kiedy ? [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie wymieniał...i tak nie odczujesz roznicy

 

@ Lukas - nawet jesli bedziesz troche pogrywał w cs'a to nie polecam mx1000 ,bedziesz poprostu zawiedziony,ale z drugiej strony - nie wiem jakie masz konkretnie oczekiwania od mychy ,moze wystarczy ci taka popelina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytankodo ludzi którzy mieli w łpach mx 510/518 i G5 jakie wrażenia, która lepsza? bo mam do wyboru 3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm grałem na mx500 - ze 2 tygodnie (jakas tam roznica miedzy nia a 510 jest ,ale chyba nie az tak znaczna - było fajnie,dosc dobrze lezała [ale nie lepiej niz ie 3.0 ^^] dobry gaming jednym słowem)

 

na mx518 grałem ja wiem ?ze 30 minut - wiec sie nie wypowiadam,co do g5 to uzytkuje ja na codzien od listopada 2k5 juz sie przwyczaiłem do nie tak duzej precyzji delikatnego ruchu jak w przypadku ie 3.0 ,ale na poczatku było kiepsko ,no ale jak widac wszytsko kwestia przyzwyczajenia ;) jesli nie masz zadnego dobrego pada to moim zdaniem - mx518 + padzik i bedzie to napewno bardzo dobre rozwiazanie z,ktorego bedziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gib@ apropo MX1000. Mam już tą myszkę, bardzo fajna wygodna, zadowolony jestem. Jeśli chodzi o Twoje jej odradzanie każdemu na forum to mam taką sugestię - to, że Tobie nie odpowiadała, nie znaczy, że dla każdego jest do niczego.

PS. Żeby nie było pro gamerem nie jestem, ale widzę, że jest bardzo wygodna i w ogóle, więc nie uważam, żeby się na niej źle grało i wiele ludzi moją opinię podziela. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że typowo do grania są znaczne lepsze myszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gib@ apropo MX1000. Mam już tą myszkę, bardzo fajna wygodna, zadowolony jestem. Jeśli chodzi o Twoje jej odradzanie każdemu na forum to mam taką sugestię - to, że Tobie nie odpowiadała, nie znaczy, że dla każdego jest do niczego.

PS. Żeby nie było pro gamerem nie jestem, ale widzę, że jest bardzo wygodna i w ogóle, więc nie uważam, żeby się na niej źle grało i wiele ludzi moją opinię podziela. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że typowo do grania są znaczne lepsze myszy...

Dokladnie mu chodzi o zastosowanie w gamingu. MX1000 sie do tego nie nadaje z wielu powodow. Grac sie oczywiscie da, ale wg mnie praktycznie kazda mysz z tych zaliczanych jako myszy dla graczy przewyzsza mx1000.

Za to jako uniwersalna mysz do rozrywki, bezprzewodowa wolnosc, jako set z bezprzewodowa klawiatura np to zakup idealny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gib@ apropo MX1000. Mam już tą myszkę, bardzo fajna wygodna, zadowolony jestem. Jeśli chodzi o Twoje jej odradzanie każdemu na forum to mam taką sugestię - to, że Tobie nie odpowiadała, nie znaczy, że dla każdego jest do niczego.

PS. Żeby nie było pro gamerem nie jestem, ale widzę, że jest bardzo wygodna i w ogóle, więc nie uważam, żeby się na niej źle grało i wiele ludzi moją opinię podziela. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że typowo do grania są znaczne lepsze myszy...

tak jak Aerial napisał jesli chodzi o moja kwestie w tej sprawie biore głownie pod uwage zastosowanie myszek w grach...no i jednak mx1000 wypadł imo bardzo zle (nie tylko w moim 'guscie' ale i moich kolegów) i patrzac na cene mx1000 mozna miec naprawde bardzo dobrą mysz na kablu + porzadnego pada (zeby nie bylo oczywiscie wraz z mx1000 uzytkowałem ricochet'a i stellpada 3s wiec raczej podkładki dobrej jakosci).Co do wygody - ja nie twierdze,ze mi sie na niej nie wygodnie gra,tylko mowie o jej uzytkowaniu w grze - w moim przypdku cs,nigdy nie napisałem ,ze do Win'a jest kiepska czy cos w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...