Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DancingShadow

Wybacz, ale nie o to (mi) chodziło, może przeczytaj wszystkie kilkanaście postów powyżej tam jest również link do strony z testami. Rozważaliśmy problem całkowitej eliminacji 'opuszczania' pixeli jeśli suwak nie jest na środku. W przypadku gdy suwak jest na 4 kresce od lewej wtedy każde przesunięcie myszy o 2dpi spowoduje przesunięcie o 1pix. Tak działa ten windowsowy dzielnik, po prostu musi opuszczać co ileś tam żeby było wolniej. Niestety jeśli suwak nie jest na środku to tego problemu nie da się rozwiązać niezależnie od rozdzielczości! Cały czas jest mowa o suwaku szybkości na 4 kresce od lewej. Czyli mnożnik 0.5 lub jak kto woli dzielnik 2.

wydaje mi się, że problem tkwi bardziej w braku zrozumienia kwestii poruszonych

 

nie sądzę żeby windows opuszczał jakiekolwiek pixele, a tym bardziej zwiększenie rozdzielczości fizycznej myszy miało jakikolwiek wpływ na zachowanie kursora po skorzystaniu z multiplera, jedyny możliwy problem może wynikać z błędów kalkulacyjnych po użyciu multiplera

 

1. 0.03125 (32cpi, zmiana pozycji kursora następuje po 32 sygnałach o położeniu myszki)

2. 0.0625 (16cpi=1px)

3. 0.25 (4cpi=1px)

4. 0.5 (2cpi=1px)

5. 0.75 (4cpi -1)[skok 3normalnie 1odjenty]

6. 1.0 (1cpi=1px)

7. 1.5 (1cpi + 1x2)[skok 1normalnie 1normalny 1dodany]

8. 2.0 (1cpi x2)[skok o 2px]

9. 2.5 (1cpi x2 + 1cpi x3)[skok o 1normalnie 1dodane 1normalnie 2dodane]

10. 3.0 (1cpi x3)[skok o 3px]

11. 3.5 ((1cpi x3 + 1cpi x4)[skok o 1normalnie 2dodane 1normalnie 3dodane]

 

więc tryby które mogą powodować przekłamania to 5. 7. 9. 11.

 

co do tego co kyle napisał, to q3 nie jest z[ciach!]y tylko używa starszego typu input dla danych, nie zapominajmy, że jest to gra z 99r a wtedy nie było nawet zaimplementowanego w windowsie raw_input

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że problem tkwi bardziej w braku zrozumienia kwestii poruszonych

 

nie sądzę żeby windows opuszczał jakiekolwiek pixele, a tym bardziej zwiększenie rozdzielczości fizycznej myszy miało jakikolwiek wpływ na zachowanie kursora po skorzystaniu z multiplera, jedyny możliwy problem może wynikać z błędów kalkulacyjnych po użyciu multiplera

 

1. 0.03125 (32cpi, zmiana pozycji kursora następuje po 32 sygnałach o położeniu myszki)

2. 0.0625 (16cpi=1px)

3. 0.25 (4cpi=1px)

4. 0.5 (2cpi=1px)

5. 0.75 (4cpi -1)[skok 3normalnie 1odjenty]

6. 1.0 (1cpi=1px)

7. 1.5 (1cpi + 1x2)[skok 1normalnie 1normalny 1dodany]

8. 2.0 (1cpi x2)[skok o 2px]

9. 2.5 (1cpi x2 + 1cpi x3)[skok o 1normalnie 1dodane 1normalnie 2dodane]

10. 3.0 (1cpi x3)[skok o 3px]

11. 3.5 ((1cpi x3 + 1cpi x4)[skok o 1normalnie 2dodane 1normalnie 3dodane]

 

więc tryby które mogą powodować przekłamania to 5. 7. 9. 11.

 

co do tego co kyle napisał, to q3 nie jest z[ciach!]y tylko używa starszego typu input dla danych, nie zapominajmy, że jest to gra z 99r a wtedy nie było nawet zaimplementowanego w windowsie raw_input

Chodzi o to że wszystko powyżej środka jest złe. Trybu 0.75 raczej bym nie demonizował Przesuwasz o 4 a system przesuwa o 3 i tyle.

 

Ja bym to ujął inaczej - Q3 używa zciach!ego trybu DirectInput

 

Initializing DirectInput...

DirectInput initialized.

 

I druga możliwość, ale ta zła:

 

Initializing DirectInput...

Couldn't set DI coop level

Falling back to Win32 mouse support...

 

Lub używa nie zciach!ego DirectInput ale po prostu jego inicjalizacja się nie udaje i to powoduje problem.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem Razer DeathAdder i mam pytanie/problem: 1. czy to normalne, że przy kręceniu rolką w dół, jest ona niemal bezgłośna, a w górę chrobocze (leciutko, ale jednak) ?

2. w Operze używam nastepującego gestu do zamykania kart - trzymam wciśnięty prawy przycisk i przesuwam myszkę w dół i w prawo (jakbym pisał L) - na polling rate 1000Hz często to się nie udaje, szczególnie przy bardzo drobnych i szybkch ruchach, na 500Hz wydaje sie być niemal wszystko w porządku. Niemal, bo moja stara myszka Logitech MX 510 nie miała takich problemów (taki gest mogłem wykonać błyskawicznie i na BARDZO małym obszarze). Niby 1000 Hz ma właśnie zagwarantować szybszą reakcję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą miałem kiedyś 718BF (guma z boku) obecnie 738 bez gumy i w pracy mam A4Tech z gumą ... teraz już nie mam wątpliwości ... lepszy jest brak gumy w 738 (mniej poci się kciuk, mniej się ślizga na tym wykarbowaniu [choć to poniekąd zależy od wilgoci], zupełnie nie wchodzi w to brud jak przy gumie).

 

Dla mnie 748 przegrywa o włos z 738 (738 ma lepszy dla mnie kształt no i paradoksalnie brak gumy) ... aczkolwiek gdybym miał 748 to bym nie płakał (pocieszał bym się odważnikami ;) ).

 

Generalnie obie są bardzo ciekawe .... gdybym kupował ponownie to pomimo że odważniki w 748 kuszą to znowu wybrałbym 738 ale 748 też jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

No właśnie, co łapka to inne preferencje.

Obie są fajne, obie są równorzędne.

Akurat ciężarki w x748 mi przeszkadzały i je wywaliłem.

Ostatnio miałem też x718 bf - też fajna ale gumka pod kciukiem gorsza niż w x748 i faktycznie mam mieszane uczucia co do niej (w 718).

Dodatkowo coś nie tak chyba było ze ślizgaczami (718), bo przód myszki drapał mi szmaciaka - w x748 tego nie ma. Może właśnie dlatego A4 zdecydowało się przylepić od przodu duży, poprzeczny ślizgacz w x748 ...

Więc obie (748 / 738) są podobne, fajne i wybór to kwestia leżenia w łapce.

 

Ale trafiła mi się w łapki mx518 i tak już ze 2 dni czaję się do podłączenia jej. Przez 5 lat używałem mx510 więc pewnie jak tylko podepnę 518-tkę to x748 pójdzie do szafy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trafiła mi się w łapki mx518 i tak już ze 2 dni czaję się do podłączenia jej. Przez 5 lat używałem mx510 więc pewnie jak tylko podepnę 518-tkę to x748 pójdzie do szafy ....

A ja właśnie na odwrót :D

Miałem 718, zmieniłem na MX-518, która mi w ogóle nie odpowiada i wracam do a4techa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zamierzam kupić mysz dla graczy

(min. ja ) :E . Gryzoń musi być odpowiedni do gier-wtajemniczeni wiedzą o co chodzi . Najbardziej cenię sobie wygodę trzymania w dłoni oraz niską awaryjność .

Mam 130zł :)

Moje typy :

Razer Deathadder , Logitech MX-518

,lecz na razera słyszałem wiele opinii od userów - "że wadliwy" itp.

Proszę o wskazanie mi właściwej drogi , pozdrawiam .

Edytowane przez niemam2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej cenię sobie wygodę trzymania w dłoni

Jeśli jesteś zdrową płcią brzydką z orientacją hetero to proponuje kobiecą, jędrną pierś ....

A jeśli chodzi o myszkę to parę postów wyżej masz wypowiedzi 3 osób, z których jasno wynika, ze każdy lubi inne i każdemu co innego pasuje.

Więc bez macania nie będziesz wiedział co będzie dla Ciebie wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem jeszcze sklepu gdzie mogę dotknąć razera :( a logitecha dotykałem u kolegi , całkiem przyzwoicie gdyby nie , prawa krawędź :( a z razerem to nie wiem

Morał z tego taki:

Nie dotykaj razerów ;]

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tych myszkach??

A4 Tech X750 Red fire

A4 Tech Oscar XL-730K

 

która waszym zdaniem jest lepsza i dlaczego?

X-750 chyba nie jest programowalna sprzętowo

 

730K już tak ... ale wolałbym 738 (zwykły "LED" jest dokładniejszy od lasera co rekompensuje niższą nieco rozdzielczość).

 

Ogólnie X748/X738 są godne polecenia (dla mnie kształt 738 jest bardziej ergonomiczny a dla innego kolegi z forum X748 :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morał z tego taki:

Nie dotykaj razerów ;]

Niby tak, ale np salmosa jest calkiem niezla. Po paru tygodniach przyzwyczajania sie, ksztalt pasuje mi bardziej niz wszystko inne co do tej pory mialem. Bardzo szybka i mala mysz.

Oczywiscie "jakosc razera" juz daje sie we znaki, w postaci skrzypiacego dzwieku lewego przycisku, ale poza ta niedogodnoscia (i ew jeszcze faktem zastosowania blyszczacego plastiku na spod i boki (dolna czesc)), to jest bardzo dobrze. Zobaczymy kiedy przestanie cos dzialac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale poza ta niedogodnoscia (i ew jeszcze faktem zastosowania blyszczacego plastiku na spod i boki (dolna czesc)),

Akurat to że spód jest gładki to dobrze (jak w Razer 3G) - gładziej jeździ jak już dojdzie do szurania obudowy po podkłądce ... ale gładkie boki to już gorzej (nie najlepiej się taki śliski materiał trzyma). Oczywiście to co napisałem tyczy się DiamondBack 3G ... ale skoro salmosa podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-750 chyba nie jest programowalna sprzętowo

 

730K już tak ... ale wolałbym 738 (zwykły "LED" jest dokładniejszy od lasera co rekompensuje niższą nieco rozdzielczość).

 

Ogólnie X748/X738 są godne polecenia (dla mnie kształt 738 jest bardziej ergonomiczny a dla innego kolegi z forum X748 :) )

Nie miałem w ręce 738k, ale 748k jest zrobiony z dość specyficznego materiału do którego trzeba się przyzwyczaić. Przez pierwszy tydz po przesiadce z "gładkiego" MX-518 ciągle miałem wrażenie, że mam piasek pod dłonią :huh:

Ale pod względem kształtu jest lepsza od MX-518 (moje odczucia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już trochę swojego gryzonia i na początku materiał obudowy wydawał się super. Aczkolwiek po pewnym czasie, ta szorstkość wyraźnie się zmniejszyła. To jak papier ścierny na początku jest 400 potem 800 a na koniec 2000 i pergamin. Przypuszczam że po roku używania nie będzie to ciekawie wyglądało. Teraz porównuje do 718BF i snake rules jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

 

 

Ja mam dylemat pomiędzy dwiema myszkami mianowicie

 

1. Mysz A4Tech XGame Opto Oscar X-748k

2. Mysz A4Tech OSCAR XL-740K

 

Obie "macałem" (:P) jednak jakoś wygodniej trzymało sie tą pierwszą. Natomiast ta druga jest laserowa. Jesli ktoś posiada/grał na którymś z gryzoni niech sie wypowie czy warte są uwagi i która jest poprostu lepsza.

 

 

 

P.S. Nie mam kasy na DA lecz znalazłem jeszcze taka myche "RAZER SALMOSA 1800dpi" co o niej sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

 

 

Ja mam dylemat pomiędzy dwiema myszkami mianowicie

 

1. Mysz A4Tech XGame Opto Oscar X-748k

2. Mysz A4Tech OSCAR XL-740K

 

Obie "macałem" (:P) jednak jakoś wygodniej trzymało sie tą pierwszą. Natomiast ta druga jest laserowa. Jesli ktoś posiada/grał na którymś z gryzoni niech sie wypowie czy warte są uwagi i która jest poprostu lepsza.

 

 

 

P.S. Nie mam kasy na DA lecz znalazłem jeszcze taka myche "RAZER SALMOSA 1800dpi" co o niej sądzicie

Sądzę że RAzer Salmosa może (choć nie musi) być takim syfem jak Razer DiamondBack 3G. Salmosa jest prymitywną nieprogramowalną myszą bez klawiszy bocznych.

 

Lepiej wybrać 748 - nie ma takich błędów jak lasery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym forum o CS 1.6 gracze piszą że grają na suwaku zmniejszonym o 2-3 kreski w lewo z komendami -noforce... czyli celowo żeby gra miała identyczną czułość z pulpitem (bo mają mouse fix) i do tego ustawiają sobie w grze czułość wg upodobania, mam tak samo. No chyba że ktoś ma 400 dpi to ma ustawiony suwak w prawo :)

 

Nie zapominajmy o rozdzielczości myszy!

 

Hipotetyczny przypadek: (jeśli się myle to niech ktoś poprawi)

Jeśli mamy ekran o rozdzielczości 1280x1024 i w panelu sterowania ustawione na 4 kresce od lewej (2:1, czyli ruch o 2px przesuwa mysz o 1px) to musimy mieć mysz ustawioną na co najmniej dwu krotność rozdzielczości poziomej żeby każdy ruch o 1px powodował przesuwanie kursora o 1px. Czyli w tym przypadku potrzebujemy myszy o rozdzielczości 2*1280dpi = 2560dpi :)

Nie mam bladego pojecia na ktorym forum i gdzie gracze CS 1.6 pisza m.in o suwakach! Po prostu chcialem naswietlic problem ale nie znalazlem stosownego art. w internecie stad art. z CS.

Osobiscie przed uruchomieniem gry ustawiam "recznie" 1600dpi a po wyjsciu z powrotem na 800dpi.

Nie ruszam systemowego suwaka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bladego pojecia na ktorym forum i gdzie gracze CS 1.6 pisza m.in o suwakach! Po prostu chcialem naswietlic problem ale nie znalazlem stosownego art. w internecie stad art. z CS.

Osobiscie przed uruchomieniem gry ustawiam "recznie" 1600dpi a po wyjsciu z powrotem na 800dpi.

Nie ruszam systemowego suwaka.

Pozdrawiam

Nie mam tej gry ale zobacz czy jest wpływ suwaka na grę. Jeśli wpływu nie ma (poprawnie napisana gra) to szkoda się bawić ... lepiej dać na 1600 dpi i suwak dla pulpitu 2 miejsca w lewo od środkowego (ja tak mam ... w BF2 wpływu nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... chcę kupić dwa gryzonie. Jeden do Lapka i tutaj wpadł mi w oko Logitech RX 1000 ale tez nie na 100% max 150zł oraz do Stacjonarki i tutaj nie mam pojecia co wybrac ;/ max do 150zł

Pod myszke do Stacjonarki bedzie podkładka RAZER GOLIATHUS Standard SPEED / CONTROL jeszcze nie zdecydowałem ktory model. Wacham sie czy brac Na kablu czy na 2,4Ghz.... co byście radzili??

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... chcę kupić dwa gryzonie. Jeden do Lapka i tutaj wpadł mi w oko Logitech RX 1000 ale tez nie na 100% max 150zł oraz do Stacjonarki i tutaj nie mam pojecia co wybrac ;/ max do 150zł

Pod myszke do Stacjonarki bedzie podkładka RAZER GOLIATHUS Standard SPEED / CONTROL jeszcze nie zdecydowałem ktory model. Wacham sie czy brac Na kablu czy na 2,4Ghz.... co byście radzili??

pozdrawiam.

co do stacjonara - bierz Razera DeathAdder ale nie bierz RAZER GOLIATHUS bo jest bardzo gruba aż 4mm... lepiej weź coś najcieńszego na rynku ze szmacianek czyli Sharkoon 1337 1,4mm lub Roccat Sense 1,35mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...