Skocz do zawartości
Destiny

Najlepszy Bios dla NF7-S v2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem plytki NF7-SL.Przełożyłem do niej wszystkie elementy z poprzedniej(asus a7v8x-x) między innymi kości pamięci DDR333 no name i pojawia się problem.Na standardowej magistrali 333 PRIME95 wywala mi nastepujacy komunikat:

"test1,400 lucas-lehmer iterations of m19922945 using 1024kfft length.

fatal error:rouning was 0.5 expected less than 0.4

hardware failure detected,consult stress.txt file."

przy obnizonym fsb do 266 test przechodzi,ale kości standardowo są 333.Wgrałem ten bios,którym się tak zachwycacie D25.1 z nadzieją,że tym razem bedzie ok,niestety jest to samo.Co radzicie,rozumiem,że to kości noname,ale na poprzedniej plycie chodziły ok.

W sumie testy w AIDA nie są aż takie złe,przy fsb 333 wynoszą 2415/1015 na Bartonie 2500+ nie kręconym.

a sprobuj puscic asynchronicznie

bartka na 266 ram na 333

jak beda bledy to wtedy ram nie 3ma parametrow i jest do pupy ;)

w obecnej sytauacji na to wygalda...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem czytalem i sie nie doczytalem albo sie tak wczytalem ze nie zauwazylem... czym sie wlasciwie rożni bios :

D23 3D-FIRE

1. Sata 4247

od

2. Sata 4227  ??

wersja sterownika do SerialATA

jak masz wersje NF7 bez S to obojetnie ktora

jak masz z S to wtedy musisz sprawdzic na ktorej poprawnie chodzi SATA - jest sporo topicow o tym, nie pytaj o szczegoly bo sam nie wiem :) nie mam S :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem plytki NF7-SL.Przełożyłem do niej wszystkie elementy z poprzedniej(asus a7v8x-x) między innymi kości pamięci DDR333 no name i pojawia się problem.Na standardowej magistrali 333 PRIME95 wywala mi nastepujacy komunikat:

"test1,400 lucas-lehmer iterations of m19922945 using 1024kfft length.

fatal error:rouning was 0.5 expected less than 0.4

hardware failure detected,consult stress.txt file."

przy obnizonym fsb do 266 test przechodzi,ale kości standardowo są 333.Wgrałem ten bios,którym się tak zachwycacie D25.1 z nadzieją,że tym razem bedzie ok,niestety jest to samo.Co radzicie,rozumiem,że to kości noname,ale na poprzedniej plycie chodziły ok.

W sumie testy w AIDA nie są aż takie złe,przy fsb 333 wynoszą 2415/1015 na Bartonie 2500+ nie kręconym.

a sprobuj puscic asynchronicznie

bartka na 266 ram na 333

jak beda bledy to wtedy ram nie 3ma parametrow i jest do pupy ;)

w obecnej sytauacji na to wygalda...:)

napewno ram-y,proc wstaje na 400 jak nic a ramy juz przy 300 wymiękają,pytanie tylko dlaczego,bowiem z KT400 chodziły na 333??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w oryginalnej wersji biosu D25 jest mozliwośc regulacji alarmu wysokiej temperatury ??? bo uzywam biosu Merlina D25 i znikneła tam opcja ustawienia alarmu

Tez zauważyłem że troche Merlin wykastrował biosa.

 

nie ma m.in hasła na BIOS. Ale jest stabilniejszy od D23 3D-Fire.

 

No i lepsza przepustowość RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w ogole co ma znaczyc changelog "Support new version Super IO"  :?:  :roll:  Co to ma niby dawac i z czym to sie je  :?:  :roll:

No właśnie może ktoś już wie osochodzi z tym Super IO ?

Mam pytanie czy jak flasciach!ecie przez Flashmenu to flasciach!ecie tez Bootblock. Ja go wylaczylem, bo jezeli on padnie to kompa nie uruchomnie a tak to z dyskietki przywroce. A moze sie myle. Jak to jest.

A z którego biosu na który flashowałeś? I wporządku wszystko jest ? Jeśli tak to następnym razem chyba też tak zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam male i glupie pytanie:

Jakie maxymalne napiecie ta plyta pozwala ustawic na procku?

2,3 V, ale czasami sa problemy z napieciami powyzej 2 V

Wtedy na pomoc... APIC OFF, ale nie zawsze, a co do mobo to jedne zawyżają, inne zaniżają, loteria ;) Np. u mnie zaniża i to o sporo bo o 0.2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

coś mi sie @#$%@# i nawet nie moge wysłac prywatnej wiadomości :( wiec napisze to tutaj

czy ktoś mógłby mi wysłać na maila ten super biosik Merlina bo linki z forum mi nie działają :? box3223@wp.pl

 

Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New bios

rev.2.0.0C

rev.2.0.0

 

 

 

D25 rev.2.0.0 01.08.2004 Cpc On 3.19 Bpl by -=Merlin=-

http://mavers.w.interia.pl/D25%20rev.2.0.0...0-=Merlin=-.rar

 

 

D25 rev.2.0.0C 01.08.2004 Cpc Off 3.19 Bpl by -=Merlin=-

http://mavers.w.interia.pl/D25%20rev.2.0.0...0-=Merlin=-.rar

 

-Timings Mod T(ras) (D25 rev.2.0.0 01.08.2004 Cpc On 3.19 Bpl by -=Merlin=-)

T(ras) 11 slowly

T(ras) 8 faster

 

-3.02 bpl auf 3.19 bpl

-Romsip Mod

-Cpu interface 200 Mhz Optimiert Romsip

-Power Management Mod (Suspend to Ram bei 250mhz Absolut kein problemm meher)

-COMMAND PER CLOCK (Cpc) Disable/Enable

 

All testet

 

Prme95

FFTmax 4096 // FFtTmin 4096 12st ...ok

3DMark 2001 ...ok

3DMark 2003 ...ok

 

mfg by -=Merlin=-

koniec cytatu

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu są oddzielne biosy do CPC on i CPC off,  chodzi o wartość domyślną po flashowaniu ??

CPC on - daje command rate 1T , lepsza przepustowość ram,

 

CPC off - daje command rate 2T , słabsza przepustowość ram ,

polecana dla 2x512MB, daje wieksze FSB od CPC on.

 

 

Nie działające linki na ABIT USA Forums do w/w biosów wrzuciłem na WWW.

 

Można pobierać. Linki wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie ten nowy biosik jest rewelacja, przynajmniej u mnie, wgralem sobie D25 rev.2.0.0 01.08.2004 Cpc On 3.19 Bpl by -=Merlin=- i tak jak wczesniej nie chcial isc w dualu 2*512 cpu enabled na wiecej niz 210 to teraz poszedl od razu na 220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzis pozbylem sie Epox 8RDA+(spalil sie), przesiadlem sie na Abit NF7SL rev2.0, i tu mam pytanie do was:

1. Jaki mam bios wgrac do tej plyty, by osiagac jak najwyzsze fsb, jezeli mozliwe to tez i timingi, prosze o linki do stron?

Nie bede na tej plycie w najblizszym czasie robil zadnych modow, bo nie wiem jak i co daja, a przedewszystkim sie troszke boje.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merlin Biosy z CPC on lub off musisz sam sprubowac <span style="color:red;">ORT: <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span></span> lepszy dla ciebie :)

 

JA prubowalem juz biosow 22,23,24,25, 3dfire i Merlin bios pobija wszystkie jesli chodzi o stabilnosc i wysokie FSb przynajmniej u mnie :)

Jak ktos chce to mam najnowszego Biosa na CPC off

 

pełna nazwa

 

D25 rev.2.0.1C 03.08.2004 Cpc Off 3.19 Bpl by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...