Skocz do zawartości
nrl

Mafia 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Wg mnie ceny Mafii na promocji super, jeśli ktoś chce mieć tą grę. Retaila i tak trzeba aktywować na Steamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. Zaledwie kilka miechów po premierze i nikt nie gra już w Mafię... Temat umarł.

Irytuje mnie fakt iż GTA4 zdobyło sobie większą popularność mimo, że moim zdaniem Mafia jest dużo lepszą, ciekawszą, zaawansowaną technologicznie i bardziej klimatyczną grą, która wciąga i muszę przyznać, że jest to jedyny tytuł w którym zainteresowałem się dodatkami. Mało tego granie w nie sprawia dużą przyjemność. Jeśli chodzi o GTA to nawet podstawka i single player nie był w stanie przykuć mojej uwagi. Wydałem na nią te 139zł w dniu premiery i do tej pory przeszedłem może z 20% całości. Obiecuję sobię ciągle że dokończę, że chociaż chwilę pogram ale skutek jest zawsze taki sam: "nie chcę mi się! Lepiej włączę Mafię"... Niby obie gry polegają na tym samym i wydawałoby się, że dzieją się jedynie w różnych czasach, lecz różni je zdecydowanie więcej.

 

Grał ktoś z was w Joe`s Adventures? Jak dla mnie bardzo fajny dodatek. Jednak tak samo jak podstawka - ULTRA KRÓTKI !!! Radzę więc ustawić sobie jakiś przyzwoity stopień trudności, żeby nie przejść za szybko. Nie wiem ile mnie to dokładnie zajęło czasu ale ukończyłem całość w jedną nockę. Ledwię zacząłem.. może z 20min gry i już 20% za mną... tragedia powiem wam. Ale jeśli chodzi o rozgrywkę to bez zastrzerzeń. Jest to taka przeplatanka 'dużych' misji z tymi mniejszymi jak z Jimmy`s Vendetta. Wg. mnie nawet te mniejsze misje są ciekawsze niż w Jimmy-m lecz jest ich dużo mniej. Nowe lokacje zaskoczyły mnie najbardziej. Supermarket a szególnie Burdel są zrobione superowo. Lokacje są mocno dopracowane jednak lekko za małe i misje w nich trwające też trwają dosłownie chwileczkę. Radzę więc szczególnie w burdelu na początku zwolnić kroku i dokładnie pozwiedzać, przyjrzec się każdemu kącikowi tego miejsca. Klimat nie z tej ziemii!

 

Tak kiedyś pisałem, jednak zakupiłem tą paczkę dodatków od cenegi (BOX). Została mi do przejścia jeszcze tylko 'Zdrada Jimmi`ego' i wypróbowanie kilku bonusowych samochodów, które pojawiły się w garażu.

Jeśli to sa już wszystkie DLC do Mafiii II to wielka szkoda. Za mną 63 godziny grania i nadal pozostaje nidosyt. Na pewno jeszcze kiedyś przejdę powtórnie podstawkę i postaram się o wykonanie jak największej liczby achievmentów.

 

PS.

Gdzieś czytałem że powstaje multiplayer. To by dopiero było coś! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja nawet nie wiedziałem, że jego trzeba tam zepchnąć. Z tą misją chyba jest coś nie halo bo jak ją za pierwszym razem przechodziłem to przejechałem to lodowisko do końca, gośc wyjechał na ulice i w tym momencie misja wykonana. Ale już następnym razem musiałem goscia gonić po tej ulicy dopuki go nie złapię. Co dziwne na ulicy czym dalej jechałem tym zaczęły się dziać dziwniejsze rzeczy z grafiką tj. samochody i drzewa znikały a w samym mieście już była tragedia. Wyglądało to jakby nie załączył sie koniec misji w momencie jak typek wyjeżdzal na ulice a miasto nie było załadowane razem z tą mapką gdzie wykonujemy misję. Sam nie wiem. Przeszedłem to jakoś na farta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irytuje mnie fakt iż GTA4 zdobyło sobie większą popularność mimo, że moim zdaniem Mafia jest dużo lepszą, ciekawszą, zaawansowaną technologicznie(...)

 

Od końca zaczynając to tak: GTA4 jest na rynku ile już? 3 lata? Więc różnica tech. jest raczej zrozumiała co?

 

Ale co najważniejsze, jeden wątek w GTA4 trwa tyle co cała M2, więc nie dziw się. Grając z taką samą intensywnością cieszyłem się GTA 3-4tyg. a mafią 10,5h....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafię 1 i Mafię 2 dzielą lata świetlne jeżeli chodzi o miodność.

Mafia 2 jest grą bardzo poprawną - baa jest najlepszą grą 2010 dla mnie ale do jedynki i jej legendy nie ma co porównywać.

Mam jednak nadzieję, że wydana kasa będzie się zwracała jeszcze w postaci ponownego odświeżenia tytułu co jakiś czas tak jak to bywało w przypadku Mafii 1 którą przechodziłem tyle razy, że przestałem liczyć jak mi zabrakło palców u rąk.

 

PS. Dodatek Joe`s Adventures jest o tyle fajny, że rozwija fabułę podstawki w kilku misjach. O Jimmy`s Vendetta przez wzgląd na Mafię wolę się nie wypowiadać.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia 2 jest taka jaka jest czyli mocnym sredniakiem i nie tylko ja tak uwazam. Sam fakt, ze o grze zapomnialem juz tydzien czy dwa po przejsciu tego "prologu do napisow koncowych" juz dla mnie o czyms swiadczy. Gra miala ogromny potencjal ale zabraklo w niej tego co w jedynce bylo niemalze podstawa gry, czyli nieziemsko dobrze przedstawionej historii. Dwojka pod tym wzgledem nie ma nawet startu do pierwszej czesci. O dodatkach lepiej sie nie wypowiadam bo to jakas inna gra osadzona tylko w realiach podstawki.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą - dobra gra i nic więcej. Szczerze mówiąc historia taka sobie, w pewnym momencie musiałem się przymuszać do gry a i tak jej nie ukończyłem. Za mało innowacji, głupia policja, i jeszcze kilka innych rzeczy sprawiają, że gra to mocny średniak. Za to wczoraj dorwałem się do gry Braid - i to jest tytuł na jaki czekałem!!!Swoją drogą przydałby się ranking takich nietypowych, niemainsreamowych gier - wkurza mnie wydawnie kasy na produkty typu "to już było" ubrane w inną szatę graficzną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

u mnie ta gra chodzi dobrze dopiero po usunięciu katalogu cloth. posiadam c2d 4ghz i gtx570 i zauważyłem że procesor jest obciążony na 100% podczas grania, lecz po usunięciu folderu cloth gra za miast 30fps ma 60fps i obciążenie proca wynosi 80%. I teraz pytanie. Jeżeli zmienię procka na i5 2500k to będę mógł grać z włączonym cloth? Bo gdzieś czytałem że gra nie umie wykorzystać 4 rdzeni i może być tak że wcale różnicy nie będzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam doceniać M2 po tym jak chce mi się w nią grać po raz kolejny.

Graficznie pomimo minięcia 3 lat grafika nadal jest bardzo przyjemna, a sama rozgrywka na prawdę mocna.

Oceniłem ją dość wysoko po premierze ale teraz dałbym jej wyższą notę.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak nie chwyciła za serce jak jedynka. Mafia to moja gra numer 1 na liście najlepszych rzeczy w jakie grałem. Za pierwszym razem mnie zmiotła, grywalnością, dopracowaniem i przede wszystkim fabułą i klimatem niczym z pierwszorzędnego filmu gangsterskiego. Przeszedłem ją 3x, w tym raz większą część trybu freeride extreme. Dwójka to już nie to samo. Też fajna, ale nie urywa tyłka. Do tego stopnia, że nawet jej nie dokończyłem, choć byłem blisko. Jakoś brakło czasu, a potem musiałem oddać kumplowi. Może kiedyś znów do niej podejdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poperiam KRSa, jakiś czas temu ją odświeżyłem i znów grało się tak fajnie i tak ciekawie jak za pierwszym razem. Graficznie dalej wygląda to rewelacyjnie i nie ma do czego się przyczepić. Chyba niedługo czas znów przejść.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej gry wracam regularnie co jakiś czas od momentu premiery. Mam jeszcze nie skończony jeden z dodatków i żal mi go przechodzić, zwlekam z tym jak najdłużej, żeby gra się po prostu nie skończyła. Zamierzam ją przejść kiedyś jeszcze raz (podstawkę). Grafika jest nadal piękna i klimatyczna. U mnie róznież Mafia i Mafia II są egzekwo z serią Deus Ex na 1 miejscu w rankingu gier wszechczasów. Przykładowo GTA IV leży na półce z przegranymi może 5h. i od lat już się kurzy, jakoś nie chce się za cholere do niej wracać - to kompletnie inna bajka, nie dla mnie. W Mafię II przegrane mam już coś ponad 80h, w Deus EX:HR tyle samo.

 

Polecam odświeżyć, myślę że zawsze będzie warto tak samo jak to jest z jedynką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż dla mnie HL2 jest numer 1 i nic go nie przebije. Ale Mafia 2 jest mocno w czołówce i już się nie mogę doczekać jakiejś kontynuacji, bo przecież taka musi być skoro końcówka Mafii 2 jasno na to wskazuje. Też czasem wracam do Mafii 2. Nie lubię Sandbox'ów i te szybko mi się nudzą, a że Mafia 2 jest dosyć liniowa to się do nich nie zalicza tak naprawdę. GTA cała seria tak na prawdę nie wciągnęła mnie tak jak Mafia.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam problem z wyświetlaniem tekstur w mafii II. Dokładnie chodzi o to, że podczas grania przez większość tekstur w grze przechodzą płaszczyzny o mglistym kolorze. Temperatury podczas gry sprawdzałem i wszystko ok. Zaktualizowałem sterowniki i nic nie dało. Brak OC

 

Specyfikacja Pc:

Asus M4A88T-V EVO 

Ati 5830hd Sapphire Xtreme

phenom II x4 955 BE

zasilacz xfx 450W 

4GB goodram 1333MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...