Skocz do zawartości
Haimon

Problem z kompem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich!

Mam straszny problem :cry:

Jednym słowem komputer się włącza kiedy mu się zechce. A konkretniej przy włączaniu nie mam sygnału z głośniczka sytemowego i nie odpala się monitor. Testowałem każdy podzespół u kumpla i wszytko OK a jak się wszytko razem połaczy to działa kiedy chce. Reset biosu nie pomaga.

A teraz główni bohaterowie całego zamiesznaia:

MOBO: Soltek SL75KAV

RAM:2x128MB133MHz (elixir)

AthlonXP 1800+(0,13)

Riva TBT2 32MB (nie śmiać się!!!)

zasiłka 300W(noname)

płyta od kąd ją kupiłem miała zflashowany bios.

sorry że tak długo ale zakończeni będize krótkie:

:!: :!: :!: HELP :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówisz to zasilacz masz do kitu! Tak jak napisał: "lukasrz" sprawdz napięcie na zasilaczu, coś mi sie zdaje, że nie trzyma Ci napiecia lub wogule masz za male (SiSoft Sandra). Jak Ci uruchomi komputer to niech pochodzi przez kilka godzin. Jak sie zawiesi to juz na 90% winny jest zasilacz! ???(10% procek)???

 

Ja bym odrazu wymienił zasilacz bo jak ci kiedys walnie to okaże się, że nie tylko będziesz mósiał wymienić zasiłke to jeszcze może i procka i płyte główną. Poszukaj topicow na temat zasilaczy jest ich naprawde dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mobo tez sprawdzales ?? ja ostatnio mialem w domu taka co niby dzialala, ale po wsadzeniu do pieca nic.... , sprawdzilem zasilanie, wyciagnolem bebechy i nic.... i wkoncu wziałem postukalem po kilku chipach (BIOS, Southbridge, Chipset) i eureka, ruszylo :/ wiec moze poprostu Ci juz plyta lekko pada ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...