Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar spróbować przejść jeszcze raz , ( trzeci ) tym razem zero tolerancji

przyjaźni i układów , wszyscy napotkani idą do piachu , to moze być ciekawe .

jak myślicie ?

Hehe, da się na pewno, z pierwszej wioski trzeba po prostu zwiewać. Inaczej sie nie da z samym nożem. Ja tak zacząłem grać .... załatwiłem jednego typa i s[ciach!]liłem w krzaki ;) A gnata dostałem od tego gościa leżącego i proszącego o pomoc :blurp: i dalej juz można klepać wszystkich. Tych trzech co na ciebie czekają abyś z nimi poszedł odbić car-park tez mozna wyeliminować; jednego z noża z zaskoczenia w krzakach a reszta po headzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano.

Jest sobie 75, jest dobrze a tu nagle 35, takie przeskoki denerwują.

Gdyby było cały czas 30-40 było by uwierz mi, dużo lepiej.

To juz widać wina twojego konfigu! Ja takich skoków nie mam.

Ale w morde jeża ile można gadać o fps'ach ... ludzie zlitujcie sie :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82

 

redaktor

i zapomniał

że to forum głównie technologiczne :)

więc gadka o fps nie powinna nikogo dziwić .

 

a co do samej gry

Pisałeś że można będzie wszystkich wyciąć , tak się zastanawiam

czy w tej bazie gdzie jest bar będzie taka możliwość ??

czy się oddziały duty nie będą ciągle klonować ??

 

Jak grałem za pierwszym razem to wyciąłem w pień cały Warehouse

na oko jakieś 30 sztuk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś sobie poradził juz z save'ami po wgraniu patcha czy nie ma na to rady?

Nie da rady. Ja przeinstalowałem gre!

 

Miazga82

 

redaktor

i zapomniał

że to forum głównie technologiczne :)

więc gadka o fps nie powinna nikogo dziwić .

To nie znaczy, że w dziale np. kulinaria rozmowa musi sie toczyć o parallax mappingu na powierzchni zupy pomidorowej :P

a co do samej gry

Pisałeś że można będzie wszystkich wyciąć , tak się zastanawiam

czy w tej bazie gdzie jest bar będzie taka możliwość ??

czy się oddziały duty nie będą ciągle klonować ??

Możliwe jest wszystko, ale przeżycie tam to chyba będzie graniczyło z cudem. Poza tym, oczywiście należy pamiętać, że są npc'ety którzy powinni być raczej dobrze nastawieni do gracza gdyż dają mu questy ;) Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow załadowałem patcha, odpalam new game i ... filmik ma skopane sychro- dźwięk jest o jakieś 4 sekundy opóźniony względem video

 

A poza tym po raz kolejny naturalnie walczyłem w tym obozie na początku 1 poziomu i jak tylko znalazłem nieco lepszy pistolet to już nie był żadnych problemów w tym osławionym już poziomem trudności etapie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Ta gra to zło <_< Zacząłem o 16 a po północy wstałem od niego i stwierdziłem, że czas na kolację... zdawało mi się, że nie grałem długo i akurat jest 19 a tu na zegarku już jest po północy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacząłem w to grać (wciąga).

Ten trader od którego się zaczyna to przyjmuje w określonych godzinach, czy sobie poszedł?

Kilka razy do niego wracałem i zawsze był, a teraz nazbierałem kałachów, że ledwo się dowlokłem, a tu drzwi zamknięte 8|

 

To jako newbie też powiem o fps'ach. Wydawało mi się, że dynamicznym oświetleniem jakoś to będzie (wykombinowałem sobie z innymi ustawieniami powyżej 30fps). Jednak rzeczywiście tak jest, że są drastyczne (niegrywalne) spadki. Jak się ustawi na oświetlenie na static, to zapierdziela aż miło i żadnych "nieuzasadnionych" zacinek nie ma.

A że gra wciąga, to po chwili zapomina się co, się widziało na max. ustawieniach i też jest pięknie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia lokacja urywa głowę, ale zakończenie to kpina. Zaraz obejrzę pozostałe, nie chce mi się przechodzić gry ponownie dla 30sekund outro.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ogólnie tytuł sprawia wrażenie mocno niedorobionego. Na mapach jest pełno drewnianych skrzynek, które w 99,9% są puste, nie opłaca się tępić na nich nawet noża i marnować czasu. Tak jakby twórcy nie mieli ich czym zapełnić (w końcu różnorodność itemów jest mimo wszystko bardzo mała), lub nie mieli na to już czasu. 2 najlepsze bronie dostajemy 5 minut przed końcem gry. Mapy mają olbrzymi potencjał, który nie został wykorzystany. Prypeć jest duży i wydaje się być odwzorowany świetnie, ale co z tego skoro jedynymi zadaniami jakie tam napotkałem była eskorta do reaktora (zabugowana btw. śmierć lidera freedom wieszała questa w martwym punkcie) i znalezienie dokumentów, które kazał zdobyć doktorek. Sens zwiedzania - żaden, powód - wszędzie ziomki z rakietnicami.

 

Gdybym miał oceniać dałbym 7/10 i konkretne wyróżnienie za design map.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mapach jest pełno drewnianych skrzynek, które w 99,9% są puste, nie opłaca się tępić na nich nawet noża i marnować czasu.

najgłupszy argument jaki widziałem w życiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wykonac questa find the family rifle obszar to wild teritory

 

jestem przy miejscu gdzie mam to znalezc czyli w tych barakach a dokladnie sa tam jakies wagony i jak jestem w miejscu gdzie mam ten zielony punkt na mapie zaznaczony nic nie moge znalezc o co chodzi w tym zadaniu ?

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wykonac questa find the family rifle obszar to wild teritory

 

jestem przy miejscu gdzie mam to znalezc czyli w tych barakach ale nie moge znalezc o co chodzi w tym zadaniu ?

Na dole jest opcja post-21994-1175082704.jpg <_< Quest był już kilka razy przerabiany w tym wątku. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje osób robiących ten quest i niemogących znaleźć shotguna ... nie czytałem nic w tym topicu i wpadłem wręcz na niego!

 

ps. wchodzę do Czarnobyla i rozwala mnie helikopter.. trochę starałem się z nim postrzelać, ale karabinem mi nie szło :S rozwalił ktoś cuś takiego?

Edytowane przez Marvin00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgłupszy argument jaki widziałem w życiu...

To skup się i uzasadnij swoją opinię, bo obecnym komentarzem się nie popisałeś :lol:

 

Akurat w obku przeszukując skrupulatnie pudła i skrzynie można było nazbierać sporo ciekawego sprzętu, a nawet jeśli nie było tam nic wartego uwagi to były chociażby te wspomniane obcęgi. Tu nie ma kompletnie nic, raz na 20 skrzyń trafia się magazynek/apteczka. Stuff jest prawie wyłącznie w metalowych pudełkach.

 

ps. wchodzę do Czarnobyla i rozwala mnie helikopter.. trochę starałem się z nim postrzelać, ale karabinem mi nie szło :S rozwalił ktoś cuś takiego?

Schowaj się gdzieś, powinien odlecieć.

 

jak wykonac questa find the family rifle obszar to wild teritory

Szukaj pod ziemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alCatraz- w sprawie broni; tak to jest jak przebiega się przez grę jak byś nieco pochodził po mapach to np jak dla mnie najlepszy Vintar BC jest już na mapie w środku gry ...

Miałem Vintara (bardzo dobra broń btw), ale takim np gaussem z chęcią pobawiłbym się wcześniej.

 

Nie przebiegłem przez grę, zwiedzałem zakamarki, na podstawie tego stwierdzam moje wnioski (i lekkie rozczarowania).

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

No to i Ja się wypowiem!!

 

Na tą giere jak i większośc ludzi czekałem te pare latek;)

Giera wciąga, nie ma dwóch słów...

Ja osobiscie pogrywam tylko troche wieczorami bo robota, ale ostatnią niedzielę straciłem dla niej!

Co do bug'ów to są ale pokażcie mi grę w której ich nie było. Ja osobiscie myślę, że dlatego nie ma tak duzo rzeczy w gierce bo miała zostać NIE WYDANA! Ktoś dał troche kasy na zakończenie projektu i mieli mało czasu na dopracowanie wszystkiego, a termin pewnie gonił!

Jak dla mnie bajerek; sam nie spotkałem się z jakimiś ostrymi bug'ami! Gram na sprzęcie z podpisu:

zero zwiech czy jakiś artów w grafice; po wczytaniu każdej lokacji przycina więc trzeba troche poczekać aż dogra. FPS na poziomie 20-35 klatek (skrajność 15-45) oczywiście static, medium i suwaczki w połowie!!

 

Ps. Jak ktoś nie czuje klimatu to i na najbardziej wydajnym sprzęcie i grafie na full i tak będzie źle;)

Ciekawe ile osób byłoby zadowolone z grafy w Civ2, ale mnie rozwala jej miodność nawet 11 lat po wydaniu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zal, rozpacz i rozczarowanie, tak moge podsumowac swoja kilku dniowa przygode ze stalkerem. Czekalem na gre dobrych kilka lat (z reszta nie tylko ja) a dostalem "cukierka na pocieszenie" za cierpliwosc. Nie moge zrozumiec jak do tego doszlo, takie ambitne plany, swietne trailery, piekne slowa opisujace wszystko co bedzie reprezentowal soba STALKER, a jedyne co z tego zostalo to nie dopracowana i liniowa jak kawalek pogietego we wszystkie strony drutu gra. Cala gre najchetniej skomentowalbym milczeniem ale powiem co mi na sercu lezy.

Po pierwsze, teren jaki mamy do dyspozycji. Po prostu kpina, malo zabawny zart ze strony gsc. Zastanawia mnie po co urzadzili sobie kilka wycieczek w okolice czarnobyla, teren mialbyc w bardzo duzym stopniu wiernie odwzorowany, byc moze i jest, w postaci poszczegolnych budynkow. Juz kiedy pisali (jeszcze przed premiera) ze wprowadzili podzial mapy na levele i co za tym idzie "loadingi" srednio mi sie to spodobalo, ale mowie sobie spoko, podziela cala strefe na kwadraty (jak szachownica ;) ) i bedzie git. Ale tego ze tylko kilka z tych "kwadratow" bedziemy mogli zwiedzic...tego sie nie spodziewalem. Juz totalnym przegieciem bylo wprowadzenie "drzwi" przez ktore mozemy przechodzic miedzy levelami. Z ogromu terenu jaki mialbyc dostepny zostaly tylko cwanie polaczone mapki. Kompromitacja na calej linii. Zabili caly "freedom" jaki mial byc w grze, czyli podazanie wlasnymi sciezkami, podejmowanie wlasnych decyzji itp itp.

Po drugie, do jasnej cholery gdzie sie podzial glowny temat gry!? STALKERZY- ich glownym zadaniem w strefie bylo poszukiwanie artefaktow. Gdzie to jest? w grze widac tylko bandy stalkerow i bandytow szwedajacych sie po mapie i strzelajacych do siebie. Nie pamietam zebym znalazl jakikolwiek artefakt w ich ekwipunku (po ich zabiciu). Do dyspozycji mamy doslownie kilka zadan w cale grze ktore polegaja na odnalezieniu artefaktow, zenada.

Po trzecie, obiecywano ciekawie zrobiony handel z innymi stalkerami czy z "trader'ami", to co dostalismy wola o pomste do nieba, od stalkerow mozemy co najwyzej kupic bandaze albo apteczke czy kielbase. Sprzedawcy tez maja pokazny arsenal przedmiotow i broni :D , zazwyczaj wszystko co oferuja mozemy znalezc na mapach zanim do nich dojedziemy (do handlowcow). Gre skonczylem majac ponad 100000 (rubli?) przy sobie, nie mialem co z nimi zrobic. Kolejna ciekawa sprawa jest to ze przez cala gre nie znalazlem ani jednego tlumika (pomijajac te na stale przymocowane do broni) a chetnie bym go uzywal. Odnajdywanie skarbow stalkerow to juz jest normalnie smiech na sali. Bez odnalezienia informacji o skrytce w pda martwego stalkera nie mamy nawet co przeszukiwac skrzynek bo po prostu nic w nich nie ma, oczywiscie jezeli dowiemy sie o niej z pda to odrazu jest zapelniona gratami, cwaniackie rozwiazanie.

AIlife- to chyba tylko legenda, nawet jesli stworzyli ten system to chyba tylko do pierwowzoru tej gry bo w tym co dostalismy albo nie moglo rozwinac skrzydel albo ailife po prostu w tym stalkerze nie ma, tylko kilka skryptow-sztuczek. GSC chyba zapomnialo nauczyc ai korzystac z RPG (ta wyrzutnia rakiet), w wiekszosci wypadkow kiedy ai probowalo mnie trafic zabijali tylko siebie, szkoda tez ze nie nauczyli ich korzystac z granatow. Wracajac do ailife i...no wlasnie..migracje stworzen miedzy levelami, kolejne obiecanki-cacanki, ja bym to nazwal chamskim respawnem w dodatku czasami w takim tempie ze nie zdazylem przeszukac kilku zwlok i juz pojawiali sie nowi, spragnieni moich kul. Do tego mozna dodac jeszcze widzenie przez sciany (ai) itp. Walki na arenie tez mnie rozczarowaly, z poczatku bardzo mi sie podobalo, nawet nie chodzilo mi o kase bo i tak mi nie byla potrzebna, pojedynki byly ciekawe ale moja radosc nie trwala dlugo, po kilku pojedynkach bylem juz PRO i nie bylo dla mnie zadnych dalszych wyzwan. Czy tak trudno bylo stworzyc jakis generator pojedynkow? Gdzie ta "randomizacja" gry, zdarzen itp?!

Jedyna rzecz jaka mnie nie rozczarowala, a nawet bym powiedzial pozytywnie zaskoczyla jest grafika, szkoda ze akurat nie o to mi najbardziej chodzilo w stalkerze. Podziemne lokacje po prostu miazdza klate, klimat sie leje litrami. Te pomaranczowe,piszczace "koguty" wygladaja oblednie, oswietlaja swoje otoczenie ukazujac wszystkie nierownosci powierchni i tworza gre cieni, po prostu "opadoszczen".

Przejscie gry zajelo mi kilka dni "nocnego grania", zobaczylem 3 zakonczenia, dzieki temu ze przypadkiem zapisalem gre w momencie w ktorym mozna jeszcze podjac decyzje ktora "sciezka" chcesz dalej podazac i w zwiazku z tym jakie zakonczenie zobaczysz. Po przejsciu gry kilka minut dochodzilem do siebie, zaczalem ogladac stare trailery i prawie sie poplakalem. Szczerze mowiac na razie nie mam ochoty zaczynac gre od nowa, jestem strasznie zawiedziony i rozczarowany, to nie jest gra na ktora czekalem kilka lat. Uff ale sie rozpisalem. Chetnie z Wami podyskutuje o stalkerze, mam do nadrobienia kilkanascie stron z tego tematu ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarsonPoland dawno Cie nie było ;) co do tego co napisałeś potrafie Cie zrozumieć, ja miałem podobne odczucie, dużo niespełnionych obietnic, jeszcze więcej bugów, widze także pozytywne cześci gry, ale całość to niedosyt i rozczarowanie jak dla mnie.

Obiektywnie, biorąc pod uwage to że czekałem na gre 5lat, dałem lekko zawyżone 8/10.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zal, rozpacz i rozczarowanie, ...

 

...to nie jest gra na ktora czekalem kilka lat. Uff ale sie rozpisalem. Chetnie z Wami podyskutuje o stalkerze, mam do nadrobienia kilkanascie stron z tego tematu :wink:

Najlepsza negatywna opinia jaką przeczytałem na forum.

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

@Carson

 

Po prostu padłeś ofiarą medialnego szumu. Przez co narobiłeś sobie za duże nadzieje :wink: Ja po STALKERze nie spodziewałem się zbyt wiele, screeny i trailery mało mnie obchodziły i nie wierzyłem w zapowiedzi twórców. No i nie spodziewałem się niczego a to co zobaczyłem mi się podoba. Ale rozczarowania zawsze bolą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...