Skocz do zawartości
REC_DJ

NAJLEPSZY ZASILACZ ??? . . .

Rekomendowane odpowiedzi

powiem wam że nie wiem już co wybrać - mój chieftec blokuje OC procka więc chyba bez wydania 500-650zł się nie obejdzie :| tylko co <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> (biorąc pod uwage mój konfig + jeszcze 1 dysk SATA 7200/10k) tak żęby nie wtopić z kasą:

- Thermaltake Xaser PurePower 480W (500)

- Antec True 480W (580)

- Antec True Blue 480W (630)

- Enermax 460W PFC FMA (560)

- HuntKey HK460-XES Breeze (550)

- Enlight /Enhance ENS-0246B 460W (450)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa ostatnie ktore wymienilies to zasilacze serwerowe, czyli maja raczej maly prad na 3.3 i 5 V , zamiast tego maja dwie lub 3 szyny 12 V po 15 Amp

poza tym jakbys bral Enhance to wez bez zadnej litery w modelu , to najmocniejsza wersja

taki jak ten np

te dwa ostatnie takze sa to glosne zasilacze.......

imho antec bylby najlpeszy ze wzgledu na niezalenosc szyn

albo wez 520 W Topower (lub Tagan jako wersje Topowera z bajerami )

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak pozbieram i kupie tego ENS - podliczyłem wszystko wg toms hardware (+3.3V/+5V/+12V)

procek (130W) odpowiednio 0A/0A/11A

płyta gł 3A/2A/0.5A

dysk 7200 0A/1A/2A x3szt- moje barraki mają 0.85A dla 5V stąd zaokrąglenie

Pamięć 128MB 0A/2A/0A x8

dzwięk i lan PCI 1A/1A/0A

DVD-RW/CDRW 0A/1A/1A

klaw + mysz 0A/1A/0A

wentyl BlueLED 0A/0A/0.5A x6

USB dev 0A/0.5A/0A x2

CPU cooler 0A/0A/0.75A

Grafa 6A/2A/3A (~60W - wg założeń toma jest 30W bez obciążenia 12V, a mój R97 musi z jakiejś lini brać pozostałe 30W)

suma

+3.3V - 10A

+5V - 27A

+12V - 26A

więc chyba tylko enhance da rade :|

 

update raczej na pewno da rade http://www.mikhailtech.com/articles/coolin...intnopics.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a co bysle polecili z takiego wyboru:

- ENERMAX EG465AX-VE (W) FMA [460W] (99$)

- ANTEC TruePower 550W [550W] (moze nawet CONTROL) (100-115$)

- VANTEC VAN-520A [520W] (99$)

- TAGAN TG480-U01 [480W] (90$)

 

Zasilacz miałby starczyc dla dosc rozbudowanego zestawu 3-4 hddki, cd-r/cd-rw/dvd procek A64, 1gb ramu, grafika 9700 i inne duperelki jak 2-3 wentyle i oswietlenie...

 

Co byscie polecili z tego grona i dlaczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra a co bysle polecili z takiego wyboru:

- ENERMAX EG465AX-VE (W) FMA [460W] (99$)

- ANTEC TruePower 550W [550W] (moze nawet CONTROL) (100-115$)

- VANTEC VAN-520A [520W] (99$)

- TAGAN TG480-U01 [480W] (90$)

 

Zasilacz miałby starczyc dla dosc rozbudowanego zestawu 3-4 hddki, cd-r/cd-rw/dvd procek A64, 1gb ramu, grafika 9700 i inne duperelki jak 2-3 wentyle i oswietlenie...  

 

Co byscie polecili z tego grona i dlaczego...

ja bym polecil Anteca TruePower 550W...a dlaczego ??? bo sam mam i nie narzekam...napiecia stabilne(max odchyly o 0,02V)...wykonanie perfekt...no i ni jest zbytnio glosny(moze tylko u mnie bo zaglusza mi go titan (z 2 wiatrakami 80mm) na procku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i zalamka. Chcialem zamienic mojego Deer'a 350 na jakiegos Chieftec'a ale teraz to watpie. Z wyliczenia (str2 tego topicu) wyszlo ze moj komp bierze 255w na max'a??? Wiec niby nawet zasilacz 360 pociagnie to z palcem. Gdyby nie to ze nie moge przekroczyc 300/350 zl to problemu by nie bylo, ale w tym przedziale nie ma za duzo ciekawych zasilek. Myslalem o Chieftec'u 420DualFan (310zl) lub jesli by starczyl to nawet Cheitec'u 360SingleFan(200zl) bo jest cichy i benchmark go chwalil. Kompa nie bede rozbudowywal (przez najblizszy rok, moze tylko grafa, jak kasa wpadnie) wiec zasilacz jest kupowany na to co w podpisie. Chce ciszy, stabilnosci i lekkiego OC (kto tego nie chce??). Jakies propozycje?

Troszke sie rozpisalem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.wszuscy zachwalacie tego Chieftec 360W PFC ATX czy on nadaje się do "oc" ,oczywiscie nie ekstremalnego,czy pociagnie lekko podkręcony sprzet?

Dzisiaj ze światem pożegnał się kolejny Chieftec 360W DF, tym razem w minimalnie podkręconnym kompie mojej siostry :lol: To by było na tyle z moich doświadczeń z tą firmą :evil: Po prostu wyłączyła komputer, i więcej się nie włączył. Co ciekawe ten shit grzał się nawet, przy wyłączonym komputerze 8O

To, że Chiefy grzeją się przy wyłączonym kompie to normalka ( a jak pracuje ledwie letni :D ). Ale problem padania stał się zauważalny. Już kiedyś rozpisywałem się o dużym nadmiarze na linii 12V - na defaucie u mnie wacha się 12,35-12,4, jeśli tak jak w podpisie to 12,54-12,58. Myślałem, że to płytka kłamie, ale wziąłem miernik w łapę i wiele lepiej nie było. POWER BY AMD czy YOTOMECZEK klał już swego czasu na Chiefa, bo mu resetowała kompa powyżej 2,5 GHz. U mnie tak nie było, ale wiadomo, że Asus ciągnie procka z linii 12V i w zasadzie balansuję na granicy ryzyka. A tu teraz mówisz,że padł na lekko kręconym 8O Aż mnie ciary przeszły. Już w zasadzie sam nie wiem co o nich myśleć i co najdziwniejsze 420 gorzej trzyma napięcia od 360 8O . A żeby dolać oliwy do ognia to powiem tak: procek 12,5x212 (2650) 1,85 (1,89 real)V, grafa default, a zasilacz naprzemiennie bzyczy i cyka :!: To już absolutny kres, tylko patrzyłem jak pier....., ale Prima nie wywalił i wyłączyłem po godzinie. Niestety trzeba czegoś zdecydowanie potężniejszego.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial madmax taki zasilacz co bedzie mial jak najwiecej amperow na 12 V szynie, bo obecnie panuje trend zeby coraz wiecej brac z niej watow

procesor bierze, katody wentyle, grafiki juz tez ciagna z 12 V .....

gdzies tak wyczytalem w white paper na stronie enhance

chyba tagan ma najwiecej albo enarmax

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że Chiefy grzeją się przy wyłączonym kompie to normalka

A może wjesz czym to jest spowodowane, tak z ciekawości ??

 

  a zasilacz naprzemiennie bzyczy i cyka

Jak to jest z Aktywnym PFC to gdzieś czytalem że to normalne i to wina aktywnego PFC (ale pewny nie jestem)

 

A jaką ma temp. wasz Chieftec 360W 1fan podczas pracy bo muj jest dośc cieply :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recka, ciekawego zasilacza  :arrow: http://www.extremeoverclocking.com/reviews...ker_420w_1.html

Ciekawe kiedy bedzie u nas...

i ile będzie kosztował :| - ceny są 85$ ale pewnie u nas to będą z 500 kosztować :(

 

będzie kilka modeli m.in.

EG475AX-VE(G)/(W) SFMA 34A 40A 16A 15A 0.8A 2.5A 470W

280W

EG425AX-VE(G)/(W) SFMA 32A 36A 15A 14A 0.8A 2.5A 420W

 

ten 475AX ma zbliżone parametry do ENS-0246 a te można dostać w sklepie za 450 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to kto mi wyjaśni dlaczego w wyliczeniu kalkulatora z tej strony http://www.jscustompcs.com/power_supply/ moje potrzeby to ok. 310W i spalił sie 360Wchiftec, ale teraz jadę na 200W rubikonie a urządzenia podłączone potrzebują 230W !

Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi?

czy któreś z odłączonych urządzeń jest zwalone i ciągnie za dużo prądu(wiem tylko że mam uszkodzony pin w cd-rw)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policz ile na poszczególnych liniach wynosiło obciążenie.

 

U mnie wyszło +3.3V - 10A, +5V - 27A, +12V - 26A - moja 420W wszystko ciągnie - ale przez to że mam przekroczone obciżenia dla 12V (18A) pojawiają się właśnie 12V skoki ma +/- 0.4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem w czym był u mnie błąd mam przełącznik napiecia z 230 na 150 i przez przypadek przy włączaniu kompa musiałem go przełączyć i przypiekło zasiłke!

lamer ze mnie co???

ciekawe czy sie w serwisie pokapuja i mi go przyjmą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem w rekach CHIEFTEC-A 420W ... po podlaczeniu go cholernie się grzał - kumpel sobie kupił i nieomieszkałem niesprawdzić jak się zachwoują lepsze zasiłki od mojej... powiem jedno... totalna cisza... ale mnie to neidziwi skoro wiatraki ledwo co się kręcą : / ... po drugie cholernie sie grzeje pewnie dlatego że te "wiatraki się tak wolno kręcą"... zaś na płycie LVTA czy jakoś tak ECS-a na 12 pokazywalo 13.06 i sie juz w ogole wk$%$#łem ... co to ma być - zasiłki z wyższej półki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...