Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Heh,nie wiem czy ten problem już był ale mam taki problem ściąglem demo 2 i u kumpla idzie jak burza instalka:P a u mnie gdy ma instalowac to pisze ze błąd jakies msi.chm i ze mam cos tam sprawdzic:( wiecie co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze by napisał jak mu chodzi pełna wersja tzn. lepiej czy może gorzej w porównaniu do dema ??Szczególnie mnie interesuje jak się sprawuje na radeonach?

całkiem nieźle - chociaż mogłaby lepiej - przy 1024x768 AA4x AF8x w grze wszystko na V.High i R97@360/660 gra wyciąga 25-45FPS w 800x600 i reszta j.w jest znacznie lepiej 50-90 - troche dziwne ale wine moze ponosic witaminka która zajmuje mi połowe ramu :| W sumie to nie zauważyłem róźnicy miedzy 800 a 1024 z AA4x - nie ma na to czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie powiem aby full wersja lepiej mi chodziła niż demo2 8O Ciekaw jestem jak posiadacze kart na NV. Musze z przykrością potwierdzić słowa Raptora. 1024x768 z AAx4 i AFx8 nie jest to szczyt przyjemności. Czasami ewidentnie widać, że brakuje "mocy". Nie wiem jaki efekt dałoby dodanie RAMu, ale cudów bym się nie spodziewał. Ale na 1024x768 bez "dodatków" jest spox - 50-70 fps ( grafa 380/680, proc jak w podpisie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ati Radeon 9100 64 mb

 

To sa moje testy przeprowadzone na grze nie wiem jak bedzie sie to sprawdzac u innych .

 

A wiec po odpaleniu full wersji gry Far Cray na sterownikach :

Catalyst 4.1 , Omega 2514 ( na catalystach 4.1 ) , Catalyst 3.2 , Catalyst 3.9

gra działa na low detalach , i nie ma przeklaman na wodze ( tzn dziwny wyglad wody ) , ale po paru minutach grania gra staje na kilka do kilkudziesieciu sekund , po czym "puszcza" gra sie ok 2 min i znowu staje . (co najdziwniejsze dysk w tym czasie nie czyta !! )

Bardzo mnie to zdziwilo , wiec przetestowalem to na 2 windowsach "świerzym" xp i "swierzym" 2000 , dzialo sie to samo , na wyzej wymienionych sterownikach i ustawieniu na low .

Zauwazylem ze gra dziala na w/w karcie graficznej na medium detalach ale Lighting Quality musi byc na LOW , jezeli jest na medium poprostu woda staje sie dziwna i roznokolorowa 8)

Po zainstalowaniu sterownikow : Ati Catalyst 4.3 , DNA Drivers 2243 , Ati Catalyst 4.2 i Omega Drivers 2522 , gra juz nie staje !!! na kilkadziesiat sekund chodzi plynnie na low w 800x600 , da sie pograc w medium detalach .

Ale ustawinie Lighting Quality musi byc na LOW !! inaczej gra nie odpala !

 

No to tyle moich zmagan z ta gra , wkoncu ja odpalilem i moge sobie pograc na Radeonie 9100

:lol: :lol:

 

P.S Dodam ze to samo działo sie u moich kumpli na Radeonach 9000 i 9200 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haaa a ja wykryłem buga w demku:] jak pod koniec demka jedzie się tą windą do góry to ten potworek ucieka do szybu:P idzcie za nim i strzelajcie w góre:P bedzie się krew lała:P bo on tam chyba miał być:P a go nie ma;] ale dobra miejsza o to..:P jest tam multiplayer?? w full wersji bo jak jest to:] zrobcie takie coś:P zwalcie do wody belke drewna i wskoczcie na nią:P a potem niech ktoś zacznie w nią strzelać:P windsurfing;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh,nie wiem czy ten problem już był ale mam taki problem ściąglem demo 2 i u kumpla idzie jak burza instalka:P a u mnie gdy ma instalowac to  pisze ze błąd jakies msi.chm i ze mam cos tam sprawdzic:( wiecie co jest?

u mnie bylo to samo

ODZNACZYŁEM instalke direktXa i poszla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam wasze realacje idalej niewiem jak to wzasadzie dziala na ti4200.. wszystko na min czy da sie troche porozkoszowac detalami w 800x600 ?tak czytam wasze realacje idalej niewiem jak to wzasadzie dziala na ti4200.. wszystko na min czy da sie troche porozkoszowac detalami w 800x600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dalem wsio na max i w 800x600 z 1 przeciwnikiem demo mp jest 19-28 fps, srednio kolo 23 ,w 1024x768 jest 12 max, najczesciej 18... ciekawe czy w pelnej wersji bedzie lepiej czy nie.. ale oszalalem, jak zobaczylem te widoczki.. dzial to prawie tak jak 2 lata temu morrowind i jego woda.. zadecydowal o wymianie gf2mx400 ultra na to co w podpisie:)

 

co mozna wylaczyc zeby odciazyc troche sprzet i jak najmniej stracic z widoczkow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie full chodzi gorzej niz demo 2 ... ustawienia na medium i rozdzialka 1024/768/32 czasem przycina w 800/600/32 chodzi spoko ... sprzet sie slaby zaczyna robic trzeba bedzie cos pozmieniac lub chociaz ramu dolozyc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam wszystko na very high do tego rozdziałka 1024 albo 1100 ileś:P nie pamietam dobrze i w demku drugim z poczatku pierwszy widok jak widze cała wyspe to mam hmm 34 fps:P a jak w jaskini jestem to 60-80 jak zalącze latare to 40-50 najmiej mialem tez cos kolo 31-32 ale ta woda wymiata;P w jaskini;] heh, a nawet mi sie tak nudziło ze zwaliłem do wody z 10 chopków:P i zaczołem w nich strzelać potem poszłem do działa z tymi rakietkami i patrzałem czy rekin jakiś przypłynie:P kto wie:P może jest tam gdzieś rekiN?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie full chodzi gorzej niz demo 2 ... ustawienia na medium i rozdzialka 1024/768/32 czasem przycina w 800/600/32 chodzi spoko ... sprzet sie slaby zaczyna robic trzeba bedzie cos pozmieniac lub chociaz ramu dolozyc ...

hehe czyba zartujesz, wlasnie looknalem w twoj podpis.. wymienisz grafe na mocniejsza o 30% i drozasza o 100% ? :) chba ze ram, aale 512 mogloby styknac cholera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Nawijacie tylko o wymaganiach. Cos mi sie wydaje, ze ta gra poza oprawa to jest jakis sredniach. Nie ma zadnych ochow-achow, itp ?

Oj uwierz mi sa - jak dotad nie widzialem lepszego fppka - choc wuidzialem tylko 2 dema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez nie będzie działać :?: Masz na myśli gołe 1024 :?:

 

na 9700 nie kręconym chodzi bez problemu w 800x600 AA4x AF8x - 50-90FPS

przy 1024x768 AA4x AF8x i 9700@350/650 zdażają się czasem przycięcia (0.5s) ale to może być wina programów chodzących w tle - 20-60FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

To ja juz nie wiem da się w tę grę grać w 1024x768 na radku 9700pro, bartonie 2500+@3200+ 512 (400) czy nie? Bo szkoda wywalać kasę na gierkę która mi nie będzie działać.

Problem tkwi tylko i wylacznie w ramach - ale wystarczy ze wlaczysz medium w texturach a reszte na very high i nacieszysz sie srednia ok 30 fpsow bez zacineczkikikikikikki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włączyło by się jakieś AA4x AF8x :D do tego 1024x768. Pytałem bo z tego co mozna było wyczytać to ta gra ma dość przerażające wymagania. :) hmm, moze dorzuce sobie ramu. Oby tylko mój Abit nie robił fochów z dwiema kościami 512 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zagram sobie bo są problemy z Catalystami (i chybami z Radkami 8500) bo jak dam wszystko ma medium to wode mam kolorową i wogule coś sie grafa chrzani a po 2 na mojim kompie niektóre opcje na high mugłbym miec jak by był dobry support dla Radeona 8500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Nie zagram sobie bo są problemy z Catalystami (i chybami z Radkami 8500) bo jak dam wszystko ma medium to wode mam kolorową i wogule coś sie grafa chrzani a po 2 na mojim kompie niektóre opcje na high mugłbym miec jak by był dobry support dla Radeona 8500.

Ktos chyba napisal ze do FC lepiej uzywac 4.2,proponuje Ci nastepujace ustawienie detali na ta karte:

Textury - medium,Texture flirtering - medium,Partycle count - High,eveiromental bumb mapping - medium,water quality - high,lightning quality - low.To byly bynajmniej moje ustawienia na R8500.Nie wiem jak jest w pelnej wersji ale w demie nnajlpesze w stosunku do tempa i jakosci grafiki.Zeby to rozszyfrowac to zlecialo dobre 15/20 min nim zagralem :P Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...