Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem Catalyst 3.10 4.1 i teraz 4.3 i to samo sie dzieje (wrecz na tych catylstach to tragedia jest) a jak dam water quality - high na wszystkich Catalyst to mam kolorową wode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajesz wode na najwyzsze ustawienie i w konsoli

r_waterreflections 0 i juz woda jest ok ale bez odbic :(

od tej pory masz ustawienia wody na custom

 

gierke odlozylem czekam na patcha albo nowe katalizatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz nie wiem da się w tę grę grać w 1024x768 na radku 9700pro, bartonie 2500+@3200+ 512 (400) czy nie? Bo szkoda wywalać kasę na gierkę która mi nie będzie działać.

Nie no koleś, nie rozwalaj :twisted: Jak ma Ci źle chodzić albo nie działać? Kompleksy sprzętu masz jakieś czy co? Na gołym 1024x768 wszystko Very High jest jak najbardziej płynnie ( ok. 50 fps). Spadki zaczynają się jak wrzucisz mocne AA i AF (x4,x16) - wtedy momentami daje i 20 fps. Powiem wam , że dziś odpaliłem FarCry na najbardziej "ztytłanym" kompie w robocie ( Duron 800, 512 Ram, MoBo Gigabyte na KT 400, grafa - uwaga - GF 4 MX 440 64 bit!!!) i w 800x600, detale medium śmigało bardzo przyzwoicie czyli ok. 35 fps. Tak więc minimalne wymagania można o kant d... potłuc. Nie ma się co martwić, że będzie ,źle chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe cytuje za www.benchmark.pl (skad oni cytowali niewazne) :)

 

"W trakcie targów CeBIT w Hanowerze AMD zaprezentowało nowy procesor 32/64-bitowy - Athlon 64 FX53 2,4GHz - z zaimplementowanym w warstwie sprzętowej zabezpieczeniem antywirusowym.

Układ posiada mechanizm blokowania wykonywania szkodliwego kodu przez oznaczanie całej dostępnej pamięci przy użyciu tablic stron i blokowaniu wykonywania zapisanych tam danych. Niestety, sprzętowa ochrona antywirusowa dostępna będzie jedynie dla użytkowników komputerów, na których zainstalowany będzie Service Pack 2 do systemu operacyjnego Windows XP, a uaktualnienie to pojawi się dopiero na przełomie pierwszego i drugiego półrocza 2004r. Procesor AMD Athlon 64 FX53 będzie dostępny w sprzedaży z 128KB pamięci cache L1 i 1 MB cachu L2, a cena chipa wyniesie 733 USD przy zamówieniach powyżej 1000 sztuk.

Nowy procesor skierowany jest na rynek entuzjastów gier. AMD zapowiedziało porozumienie z firmą Ubisoft, która specjalnie pod kątem 64-bitowych procesorów AMD zoptymalizowała kod swojej najnowszej gry - "Far Cry". "

:lol: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiem tak, ustawilem sprzecik jak w podpisie (normalnie nie jest tak skrecony bo po co :P) i powiem ze hmmm czuje juz na barkach niedostatek mocy w najnowszych grach. Odpalilem wszystko na maxa w ustawieniach gry 1024 + AAx4 +Anizox8 i mozna pograc ale czasami jest ok 20 fps albo mniej a to juz przeszkadza. Kurcze zaczynam sie bac bo wiecie juz tak bardzo przyzwyczailem sie grac z Anizo i AA ze bez tego nawet nie chce uruchamiac gier, jak widze te zabki to mnie to rusza (he jakie to dziwne bo wczesniej wogole mi to nie przeszkadzalo).

Ogolnie grafika jest w tej grze bajeczna - moze troche za cukierkowe kolory ale przynajmniej przy obecnej pogodzie za oknem milo jest popatrzec na taka egzotyke wyspy :)

Giera zapowiada sie fajowo, sesja sie skonczyla wiec jest czas na granko i oto chodzi :)

P.S. Ale i tak czekam na Halfa 2 z utesknieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno: szczena w dół, takiej giery to ja dawno nie widziałem...Poprostu sam miód się po monicie sączy, gra na minimalnych ustawieniach jest bajeczna, a nie chce mówić co by się działo jakbym miał lepszy sprzęt..Naprawde wszystki polecam, jak dla mnie 9/10, nie ma maxymalnej skali bo wymagania wysokie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie jestem w trzecim levelu i zauwazylem jedna rzecz - ta gra jest strasznie czula na wszelkiego rodzaju nawet lekki przekrecenie ramu . No i jak sie wejdzie do jakiegos pomieszczenia to potrafi zjechac do 10Fps . No ale gra jak dla mnie cudowna przed chwila zrobilem sobie przerwe bo wyskoczyl mi jakis robal taki okropny zza sciany i prawie narobilem w gacie . Aha i poziom nawet na Easy nie jest latwy chyba z 20 razy probowalem przejsc jedno miejsce ale to chyba wszystko zalezy od zaawansowania uzytkownika :)

 

Pozdrawiam , ide dalej szukac tej ponentnej konczity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno: szczena w dół, takiej giery to ja dawno nie widziałem...Poprostu sam miód się po monicie sączy, gra na minimalnych ustawieniach jest bajeczna, a nie chce mówić co by się działo jakbym miał lepszy sprzęt..Naprawde wszystki polecam, jak dla mnie 9/10, nie ma maxymalnej skali bo wymagania wysokie...

Widze że w końcu odpaliłeś FC. A powiec mi jeszcze - jak :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno: szczena w dół, takiej giery to ja dawno nie widziałem...Poprostu sam miód się po monicie sączy, gra na minimalnych ustawieniach jest bajeczna, a nie chce mówić co by się działo jakbym miał lepszy sprzęt..Naprawde wszystki polecam, jak dla mnie 9/10, nie ma maxymalnej skali bo wymagania wysokie...

Widze że w końcu odpaliłeś FC. A powiec mi jeszcze - jak :]

Otóż zrobiłem błąd bo rarem wypakowałem iso, dlatego nie szło, ale ściągnołem daemon tools (virtual cdrom) bo nie mam czastych płyt żeby to nagrać...i wszystko leci pinknie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno: szczena w dół, takiej giery to ja dawno nie widziałem...Poprostu sam miód się po monicie sączy, gra na minimalnych ustawieniach jest bajeczna, a nie chce mówić co by się działo jakbym miał lepszy sprzęt..Naprawde wszystki polecam, jak dla mnie 9/10, nie ma maxymalnej skali bo wymagania wysokie...

no jezeli chodzi o grafe to tez padlem na glebe, gram na maxa detale 1024 + AA i Anizo i powiem Ci ze takie same podniecenie mialem tylko gdy zobaczylem filmik z Halfa2

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelen entuzjazm, giera wypasiona, skradla mi spora czesc uikendu.

a od uikendu jestem zaciety w jednym miejscu,,,, moze mi pomozecie:

 

na mapie "cooling" zaraz po zalaniu woda tej wielkiej hali mam ratowac ta laseczke z fbi,,, dochodze do niej i tak sobie stoimy w tym pokoju zalanym po pas wodą,,, ile razy przechodze przez drzwi znowu mam komunikat "rescue...). drugie drzwi na koncu pokoju sa zamkniete, nieotwieralne i niezniszczalne... ;-)

 

jak ktos juz doszedl i wie - prosze o mala wskazowke,

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie full chodzi gorzej niz demo 2 ... ustawienia na medium i rozdzialka 1024/768/32 czasem przycina w 800/600/32 chodzi spoko ... sprzet sie slaby zaczyna robic trzeba bedzie cos pozmieniac lub chociaz ramu dolozyc ...

hehe czyba zartujesz, wlasnie looknalem w twoj podpis.. wymienisz grafe na mocniejsza o 30% i drozasza o 100% ? :) chba ze ram, aale 512 mogloby styknac cholera...

juz wiem co go bolala chodzacy w tle bittorent :) jak go wylaczylem 1024/768/32 detale na high i chodzi spoko :))) a gre wczoraj skonczylem ale chyba zaczne jeszcze raz bo tak dobrej gry to juz bardzo dawno nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja gram w 1024 wszystko na maxa oprocz particule densinity to ustawione na medium + AAx4 Anizox8 - i mozna pograc nie jest to szczyt plynnosci ale gra sie dobrze a wyglada :) , no kurcze nie potrafie grac bez Anizo i AA a niedlugo chyba bede musial zaczac 8O

 

P.S. Udalo sie komus moze uruchomic gre w OPEN GL a nie w directie podobno mozna ale ja mam to zablokowane - moze lepiej by biegala gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelen entuzjazm, giera wypasiona, skradla mi spora czesc uikendu.

a od uikendu jestem zaciety w jednym miejscu,,,, moze mi pomozecie:

 

na mapie "cooling" zaraz po zalaniu woda tej wielkiej hali mam ratowac ta laseczke z fbi,,, dochodze do niej i tak sobie stoimy w tym pokoju zalanym po pas wodą,,,    ile razy przechodze przez drzwi znowu mam komunikat "rescue...). drugie drzwi na koncu pokoju sa zamkniete, nieotwieralne i niezniszczalne... ;-)

 

jak ktos juz doszedl i wie - prosze o mala wskazowke,

 

Pozdro  8)

Wciaz nie wiem co mam zrobic, stoje z Valerie i nic sie dzieje, wiem tyle ze mam ją save, tylko przed czym ?

 

jeszcze raz dokladnie opisz miejsce zdazenia, nie ukrywam ze l9icze na podpowiedz - taka dobra giera ja stoje i sie WQ na nia niesamowicie, niedlugo mi po prostu zbrzydnie... ze zlosci

 

Miejsce akcji - mapa COOLING, 8 checkpoint. to powinno byc tak samo jak u kazdeg :-),,, zalewam na dole duza hale - na suficie jest waski korytaz do ktorego sobie plumkam, jk go juz przeplumkam wychodze na wyzszym levelu (level2 pisze na scianach), wszedzie miga swiatlo niemilosiernie az mnie oczki bolą ;-) caly level jest zalany wodą ~do pasa.. za rogiem od razu koleszka z rakietą taki byczek co mu podmienili geny i ma zielone punkciki zamiast sutów ;-) dalej w prawo, i za rogiem jest pokoj z dwoma tymi skaczacymi jasiami,,, jasie juz nie przeszkadzają,,, z pokoju przechodze do następnego w ktorym stoi Walerynka, mam niu objektiwes - SAVE VALERIE,,,, i sobie stoimy, nic a nic sie nie dzieje,

cale pietro zwiedzilemm juz w ptak razy, oczy sobie wypatrze od tych stroboskopow, koledzy! ratujcie!

 

 

Grass - piszesz ze juz skonczyles, moze wzucisz load i przypomnisz sobie jak to sie robi?,,, mapa COOLING, 8smy chekpoint :-D

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak zobaczylem grafike w tej jaskini jak ona jest zrobiona to padlem, przypomnial mi sie klimat doom'a 3. Ten silnik Crytech naprawde jest niesamowity (te odbicia na scianach czy bump mapping poprostu miodzio). Kurcze ja nie wiem co te palanty z Id sowtware i valve tak dlugo robia i tak zwlekaja, taki Far Cry im juz klientow zabral. Bo graficznie nikt mi nie wmowi ze odstaje od dooma czy halfa , kilmat tez jest super, wiem ze doom to legenda half rowniez ale jak tak beda ociagac i robic w konia nas graczy to ta ich legende moga sobie wsadzic.

Wczesniej napisalem ze czekam na Halfa2 z utesknieniem ale teraz po przejsciu paru map w Cry'u poprostu w [gluteus maximus] mam halfa2 - widac ze mozna zrobic gre rewolucyjna i nie trzeba nazywac sie ID soft. czy valve - buraki jedne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak zobaczylem grafike w tej jaskini jak ona jest zrobiona to padlem, przypomnial mi sie klimat doom'a 3. Ten silnik Crytech naprawde jest niesamowity (te odbicia na scianach czy bump mapping poprostu miodzio). Kurcze ja nie wiem co te palanty z Id sowtware i valve tak dlugo robia i tak zwlekaja, taki Far Cry im juz klientow zabral. Bo graficznie nikt mi nie wmowi ze odstaje od dooma czy halfa , kilmat tez jest super, wiem ze doom to legenda half rowniez ale jak tak beda ociagac i robic w konia nas graczy to ta ich legende moga sobie wsadzic. 

Wczesniej napisalem ze czekam na Halfa2 z utesknieniem ale teraz po przejsciu paru map w Cry'u poprostu w [gluteus maximus] mam halfa2 - widac ze mozna zrobic gre rewolucyjna i nie trzeba nazywac sie ID soft. czy valve - buraki jedne

Popieram w 100%. Życzę ID i Valve jak najgorzej. Jestem gotów przeboleć HL2 i D3 byleby obie firmy dostały za swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy to karte kupuje się gdy gry nie ma na rynku - trzeba było poczekać i kupić karte jak gry wyjdą - przecież więcej niż pewne jest że w high detal to tylko na nv40/R420 będzie można grać - inaczej po co wypuszczać nowe karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelen entuzjazm, giera wypasiona, skradla mi spora czesc uikendu.

a od uikendu jestem zaciety w jednym miejscu,,,, moze mi pomozecie:

 

na mapie "cooling" zaraz po zalaniu woda tej wielkiej hali mam ratowac ta laseczke z fbi,,, dochodze do niej i tak sobie stoimy w tym pokoju zalanym po pas wodą,,,    ile razy przechodze przez drzwi znowu mam komunikat "rescue...). drugie drzwi na koncu pokoju sa zamkniete, nieotwieralne i niezniszczalne... ;-)

 

jak ktos juz doszedl i wie - prosze o mala wskazowke,

 

Pozdro  8)

Wciaz nie wiem co mam zrobic, stoje z Valerie i nic sie dzieje, wiem tyle ze mam ją save, tylko przed czym ?

 

jeszcze raz dokladnie opisz miejsce zdazenia, nie ukrywam ze l9icze na podpowiedz - taka dobra giera ja stoje i sie WQ na nia niesamowicie, niedlugo mi po prostu zbrzydnie... ze zlosci

 

Miejsce akcji - mapa COOLING, 8 checkpoint. to powinno byc tak samo jak u kazdeg :-),,, zalewam na dole duza hale - na suficie jest waski korytaz do ktorego sobie plumkam, jk go juz przeplumkam wychodze na wyzszym levelu (level2 pisze na scianach), wszedzie miga swiatlo niemilosiernie az mnie oczki bolą ;-) caly level jest zalany wodą ~do pasa.. za rogiem od razu koleszka z rakietą taki byczek co mu podmienili geny i ma zielone punkciki zamiast sutów ;-) dalej w prawo, i za rogiem jest pokoj z dwoma tymi skaczacymi jasiami,,, jasie juz nie przeszkadzają,,, z pokoju przechodze do następnego w ktorym stoi Walerynka, mam niu objektiwes - SAVE VALERIE,,,, i sobie stoimy, nic a nic sie nie dzieje,

cale pietro zwiedzilemm juz w ptak razy, oczy sobie wypatrze od tych stroboskopow, koledzy! ratujcie!

 

 

Grass - piszesz ze juz skonczyles, moze wzucisz load i przypomnisz sobie jak to sie robi?,,, mapa COOLING, 8smy chekpoint :-D

 

Pozdrawiam 8)

mapa cooler to jest ostatni checkpoint przekrecas "kurek" pomieszczenie zalewa sie woda , wyplywasz korytarzem wentylacyjnym w suficie , jeden duzy w korytarzu dalej 2 male skaczace w pokoiku , otwierasz drzwi widzisz panienke i atakujace ja kolejne 2 male skaczace zabijasz je i masz koniec levelu nastepny level boat ... w sumie 20 leveli ostani najgorszy i moze jeszcze akcja z helikopterem na tonacej lodzi ... river i catacombs tez mi daly niezle w kosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak zobaczylem grafike w tej jaskini jak ona jest zrobiona to padlem, przypomnial mi sie klimat doom'a 3. Ten silnik Crytech naprawde jest niesamowity (te odbicia na scianach czy bump mapping poprostu miodzio). Kurcze ja nie wiem co te palanty z Id sowtware i valve tak dlugo robia i tak zwlekaja, taki Far Cry im juz klientow zabral. Bo graficznie nikt mi nie wmowi ze odstaje od dooma czy halfa , kilmat tez jest super, wiem ze doom to legenda half rowniez ale jak tak beda ociagac i robic w konia nas graczy to ta ich legende moga sobie wsadzic. 

Wczesniej napisalem ze czekam na Halfa2 z utesknieniem ale teraz po przejsciu paru map w Cry'u poprostu w [gluteus maximus] mam halfa2 - widac ze mozna zrobic gre rewolucyjna i nie trzeba nazywac sie ID soft. czy valve - buraki jedne

 

mi osobiscie Far Cry mocno kojazy sie z HL , Resident Evil i Doom 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa to ja mam tak ze ci najemnicy nie chodza tylko sie posuwaja 8O !!!

Tak jak na strzelnicy wyskakuja makiety postaci tak i oni chodza, a strzelaja z rekami rozlozonymi i wogole nie celuja !! co jest do k.... nędzy.

Stradsznie mi to przeszkadza bo nie wiem czy on mnie widzi czy tylko stoi i sie gapi.

 

Ma ktos taki problemiq??

Mam nadzieje ze patch jakis wyjdzie.

Wersja 1.0.0.0 DVD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka ludziska ze sie znowy slinie ale grafa tej gry poprostu mnie powala, z kazda minuta grania jest coraz lepiej, obecnie jestem w mapie BUNKER, i jak zobaczylem te pixel shadery na scianach i odzwzorowania wypuklosci np. w podlodze czy na cielsku lezacej malpo-potwora w laboratorium poprostu 8O a klimat doslownie jak doom3 wchodze do pomieszczenia slysze juz odglos tych stworow paskudnych za drzwiami no doslownie boje sie otworzyc drzwi, patrze jest szyb wentylacyjny to wlaze i mam ich jak na dloni biore wyrzutnie rakiet i sru w nich, bum i ciala lataja po pokoju - fizyka zachowania ciala po udezeniu poprostu bajeczna. trzeba to zobaczyc. Tak samo slynne beczki z filmiku halfa2, to samo tutaj znalazlem -> stoja kolesie za nimi pare beczek trzymanych przez deske, snajperka do reki strzal w deske beczki leca taranujac przeciwnika z fenomenalna fizyka ruchu. Jak wejdzie Half2 i bedzie mial to co bylo na filmikach z E3 to nie zrobi juz na mnie wrazenia, poprostu to wszystko jest tutaj (przynajmniej podobne) w Far Cry to samo tyczy sie Doom'a 3 .

 

P.S. Wczesniej twierdzilem ze nie przypomina Halfa, jednak zmienilem zdanie po wejsciu wlasnie do mapy BUNKER

FAR CRY WYMIATA !!!!!!!!!!!!!!!!

sorka za ta podniete, swoje lata mam i juz mi nie wypada tak sie cieszyc gra ;) ale naprawde zaskakuje mnie caly czas. 3.5GB danych w przypadku tej gry jest jak najbardziej uzasadnione, czego nie moge powiedziec np. o Unreal Tournament 2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> MAĆ te gry już wnerwiają specjalnie sie uczyłem żeby se kupić karte do doom3 i halfa 2 a jak znam życie jak te gry wyjdą to na medium trzeba będzie grać....;/ świat schodzi na psy...;(

ekhmmmm...ze co????? to Ty sie uczysz po to aby ci rodzice karte nowa kupili???? bo tak to rozumiem....co Ty masz 10 lat?? nie rozumiem dawania kasy (kumpel dostawal za kazda 5 na swiadectwie 50 zeta) ani kupowania wypasionych rzeczy za oceny...owszem dostawalem takze jakis prezencik na koniec szkoly (podstawowka,liceum) ale w granicach rozsadku(50 zeta np.)...uczysz SIE DLA SIEBIE!!! wbij to sobie do główki (byle do wlaściwej :lol: :wink: :lol: :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> MAĆ te gry już wnerwiają specjalnie sie uczyłem żeby se kupić karte do doom3 i halfa 2 a jak znam życie jak te gry wyjdą to na medium trzeba będzie grać....;/ świat schodzi na psy...;(

ekhmmmm...ze co????? to Ty sie uczysz po to aby ci rodzice karte nowa kupili???? bo tak to rozumiem....co Ty masz 10 lat?? nie rozumiem dawania kasy (kumpel dostawal za kazda 5 na swiadectwie 50 zeta) ani kupowania wypasionych rzeczy za oceny...owszem dostawalem takze jakis prezencik na koniec szkoly (podstawowka,liceum) ale w granicach rozsadku(50 zeta np.)...uczysz SIE DLA SIEBIE!!! wbij to sobie do główki (byle do wlaściwej :lol: :wink: :lol: :wink: )

Prawda. To nie jest śmieszne to jest tragiczne. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...