Skocz do zawartości
kucyk

Far Cry

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie zagrać z bratem w far Cry na dwóch przez kabel sieciowy, niestety nie wiem co i jak mam zrobić :/ Niby tworzę serwer wpisuje nazwę i hasło, ale gdzie na kompie brata jest opcja logowanie sie do serwera czy coś w tym stylu. Wie ktoś jak się mogę połączyć z nim przez LANA, żeby grać na dwóch ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) co do gry przez neta... jakas taka dziwna ta gra po sieci... ale nie wiem czy na + czy - ;)

to pograj troszkę najpierw :) gra jest w sieci jest rewelacyjna. ustawi sobie człowiek detale na full, AA i Anizo.. i nie ma Cię kilka godzin :) ta gra naprawdę jest przełomowa. ten pomysł z wyspami i ta grafika - wiele dziś wydanych tytułów nie cieszy tak oka jak FC ..polecam odkurzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Kiedy to ja ostatni raz grałem w Far Cry... ohohoh... myślę czy by czasem nie ściągnąć sobie patcha najnowszego i zobaczyć jak wygląda wersja 1.4 z tymi wodotryskami dodatkowymi (czytaj HDR)....

 

Powiedźcie tak serio... warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO HDR nie jest jakiś super rewelacyjny i nie masz raczej co się spodziewać dużych różnic w grze na patchu 1.4 niż np. 1.1 albo całkiem 1.0, ale mimo wszystko zdecydowanie WARTO :) Ta gra rulezuje po prostu i tyle, zapraszam na serwer POLAND w godzinach wieczornych jak ktoś zobaczy (czasami z kumplami sobie gramy i gadamy na skype). Najczęściej na mapie Blood Gulch, którą można sobie już samemu we własnym zakresie ściągnąć skądś - świetna mapa jak dla mnie, chociaż na pewno nie obrazuje ona klimatu Far Cry'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mp_blood gulch_ffa"? to remake mapki z Halo :) faktycznie fajna, chciaz klimatu nie trzyma. duzo jest polskich serwerów FC? tan "poland" to jakis dedykowany, czy "pojawia się i znika"? :) chcę sprobowac po sieci w FC, bo moj dotychczasowy "dorobek" to pare sesyjek w lokalnej na maks 3-4 graczy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja tam necie grac nie zamierzam tylko w single, w necie wolę Q3 ale nie o tym temat ;)

 

Dobra, ściągnę i zobaczę jak to wygląda. Dzięki za info i narX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Zrób obraz płyty (alkohol) i zainstaluj go deamon toolem (alkoholem), albo użyj jednego z nielegalnych no cd/dvd patch'ów, względnie gdzieś widzialem takie różne obrazy wielkości kilku mega udające całą płytę, który można zassać zainstalować zamiast zrzuconego obrazu płyty.

Można za czymś takim (no cd/dvd patch, maly obrazik) pobuszować w emulku (tylko trzeba uważać na wirusy -sprawdzić pliczek przed rozpakowaniem) - jest to ryzykowne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na patchu 1.33 nie trzeba wkładać płyty, bynajmniej w wersji dvd.

No własnie w wersji dvd :?. A czy jest możliwość ze zgram sobie wszystko na 1 dvd i potem z patciach!e ? Da sie zgrac w ogole czy sa jakieś zabezpieczenia ?

 

I tak btw jak dodać hdr i inne bajery do Far Cry'a (przeszedłem go na 5900xt wiec teraz chciałem z jeszcze lepsza grafą :P).

 

I ostatnie pytanie: czy patch 1.33 mozna instalować na podstawke odrazu czy trza najpierd wczesniejsze łaty dawać ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrób tak jak 7600gs podał.

 

Co do HDR, to patch minimum 1.3 i w konsoli \r_hdrrendering 7

 

Kolejność instalacji patchy: 1.3- 1,31 -1.32 -1.33. Patch 1.2 pomijasz, 1.33 możesz odpuścić. W sieci istnieje też zbiorczy patch.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Witam!!!

Ostatnio szukalem jakies forum o far cry i znalazlem kodu i przeczytalem tam ze jest takie cos zeby gra sie szybciej wszytywala. Jest takie cos?? Znalazlem to na tej stronie

Pozdrawiam!!

Chodzi ci o to? "load_game <name> - szybkie załadowanie gry <name>" Bo jak tak to chyba Ci się coś pomyliło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam problem. Zainstalowałem gre, potem patcha 1.4 (far_cry_v1.4_cumulative) i niestety i tak musze wkładac cd :?. Ale to nie moj problem. Problemem jest to ze nie moge obracać myszka w grze :|. W menu działa a juz w grze nie (ale przyciski myszki działają tylko obracać sie nie moge :|). HELP.

 

EDIT. PRzeinstalowałem gre i startowałem bez patcha. Myszka działa ale są jakieś błedy w texturach (dziwnie woda wygląda :?)

 

EDIT 2

 

Ok już jest wszystko dobrze ;). Zainstalowałem samego patcha 1.3 i myszka działa i grafa normalnie wygląda. Btw na CD mam wypisany CD-kEY tylko nie wiem po co on jest jak podczas instalacji ani potem o nieego nie prosili ;p.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaistalowałem FarCry`a i mam problem, gra chodzi 2 razy szybciej :/

jeden ruch i jestem 10 metrów dalej :/

zaistalowałem patcha "far_cry_v1.4_cumulative" i dalej to samo

 

komp:

Abit KN9-S

AMD Athlon 64 X2 EE 3600+

GoodRam DDR2 1GB 800MHz

Palit GeForce 7600gs DDR3 256MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaistalowałem FarCry`a i mam problem, gra chodzi 2 razy szybciej :/

jeden ruch i jestem 10 metrów dalej :/

zaistalowałem patcha "far_cry_v1.4_cumulative" i dalej to samo

 

komp:

Abit KN9-S

AMD Athlon 64 X2 EE 3600+

GoodRam DDR2 1GB 800MHz

Palit GeForce 7600gs DDR3 256MB

Może zainstaluj tego jakiegoś patcha do procka! Wiem, że X2 mają problem w niektórych grach, co przejawia się w przyspieszaniu i zwalnianiu animacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś kupiłem FC za uwaga .... 23 złote :D

Jak włączyć hdr ?? Bo sposób @WDK nie działa chyba.No chyba że działa ale to bym poczuł chodziaż nieznaczny spadek wydajności no i hdr ;)

PS.Mam ver 1.33 PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja 1.33 PL "kolekcja klasyki" ma felernego patcha, trzeba i tak wgrać od nowa patche od 1.3 w górę aby wszystko poprawnie działało- jak to poprawnie zrobić ktoś pisał kilka stron wcześniej.

Żeby działało HDR powinno się wyłączyć AA. Co do działania HDR na tej polskiej wersji za 23 złote to nie sprawdzałem i narazie nie mam jak (karta), ale ogólnie to tzreba kombinować z tymi patchami aby gra była pełnowartościowa. Spadek wydajności z hdr jest drastyczny, na gf 6600 w dżungli zamiast 40fps było 20, dlatego nie pograłem sobie.

 

Można też tak:

w konsoli

r_hdrrendering 7[TAB][Enter]

Tak działało, a normalnie wpisując ukośnik już nie.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłaciłeś :) Można wyrwać za 20zł... ;] BTW. Far Cry wcale nie jest jakieś super mega, ma może jakąś tam fabułę, miała nie przeciętną grafikę ale UWAGA jest strasznie nudna.. ja przestałem na jakiejś tam jaskini. Jak trzeba było na górę wejść i tam zmierzyć się ze statkami i chyba helikopterem. Jeśli mnie zachęcicie jakimiś późniejszymi ciekawymi zwrotami akcji i powalającym zakończeniem to może wrócę do tego tytułu.. Za to w multi całkiem przyjemnie się grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niech mi ktoś napisze łopatologicznym językiem jak uruchomić Far Cry z HDR? Zainstalowałem po kolei patche 1.3, 1.31, 1.32. W konsoli po włączeniu gry wpisywałem: \r_hdrrendering7 i nic to nie daje... :( Proszę o pmoc żeby już na 100% zadziałało, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arenapc

już odkryłem o co loto ;) Edytuj notatnikiem plik system.cfg i w wierszu r_hdrrendering zmień 0 na np 7

BTW.nie wiedziałem że fc jest tak bardzo konfigurowalne niczym quake'i ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś sposób żeby włączyć HDR i żeby równocześnie działały sprawnie gogle termowizyjne ??? Na patchu 1.3,1.31,1.33 i 1.4 wrogowie wyświetlani są na szaro :/ Prosze o pomoc

EDIT

AA wyłączone jak coś ;)

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja zamierzam się za to porządnie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> co prawda jakiś rok temu grałem ale zaprzestałem,ale mam 2 pytania, więc tak:

1) jaki patch lepiej (singiel tylko) 1.33 czy 1.4, na tweakguides.com piszą że na singlu lepiej chodzi 1.33 a jak jest naprawde ?,

2) na guru3d jest łatka 1.4 beta niby dająca HDR+ AA na GF 6/7 o.0 działa to ? ew jak z performancem... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...