Skocz do zawartości
kojak_ct

Wydajność PixelShader 2.0 w kartach nVidia FX!!!

Rekomendowane odpowiedzi

wtrace sie do dyskusji. nie mialem zadnej karty ATI ze wspoarciem DX9, ale mam fx5600, ktory nei jest co prawda mocna karta, ale powinna zapewniec plynna zabawe w 800*600 na high.

 

wczesniej mialem gf3ti od mis i w halo moglem grac w 800*600 na high a na fx'ie plynnie mozna bylo grac dopiero w 640*480 ma med wiec cos tu nie tak. co z tego, ze karta ma wsparcie dla dx9 skoro w 3d mrku 2k3 wydajnosc w nature jest na pozniomie 7klatek.

nv spieprzylo sprawe i nie starajcie sie jego bronic, bo to nic nie da. a te pare klatek roznicy o ktorych mowicie, ze jest nie istotne przeklada sie na mozliwosc wlaczenia dodatkowych bjerow w postaci AA czy AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche się opanujcie

 

Jaki to ma sens spierać sie o coś co wswzendzie wygląda tak samo!

Płynny obraz to przynajmniej 25fps a i tak karty w mother nature nie wyrabiają i jest dużo poniżej 25fps.

 

Myśle że dopiero chipy nv4x i RV 4xx będą wstanie bardzo dobrze radzić sobie z grami i benchmarkami w dx9!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie radze sie trzymac tematu.

Topic zostal oczyszczony. Nie bede tolerowal tu zadnych klutni. Jezeli cos do siebie macie to na PW.

 

Nie poto sie ktos meczyl robiac testy aby wpadlo kilku osobnikow i wszystko popsuli.

Jezeli coniektorzy nie potrafia sie pogodzic ze slabosci a swoich cacuszek w niektorych dziedzinach to ich problem, ale wylewanie tego w tym miejscu pociagnie za osba konsekwencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej, w najbliższych dniach nastąpi premiera sterowników Detonator 55, czyli ForceWare 2.0. Najważniejsze poprawki jakie wniosą to usprawnienie działania silnika CineFX co pozwoli na wzrost wydajności nawet o 20% bez stosowania żadnych sztuczek znanych z poprzednich wersji. Dostępna będzie także funkcja, która pozwoli na dopasowanie odpowiednich ustawień FSAA i filtrowania anizotropowego dla każdej gry. Prawdopodobne jest także, ze pojawi się funkcja podobna do tej znanej z wersji XT Radeonów, a mianowicie Overdrive.

Pewnie zaraz naskoczycie na mnie ze to sciemy itp. pewnie po czesci macie racje. Ale kto wie moze jakis przyrost wydajnosci rzeczywiscie bedzie :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej, w najbliższych dniach nastąpi premiera sterowników Detonator 55, czyli ForceWare 2.0. Najważniejsze poprawki jakie wniosą to usprawnienie działania silnika CineFX co pozwoli na wzrost wydajności nawet o 20% bez stosowania żadnych sztuczek znanych z poprzednich wersji. Dostępna będzie także funkcja, która pozwoli na dopasowanie odpowiednich ustawień FSAA i filtrowania anizotropowego dla każdej gry. Prawdopodobne jest także, ze pojawi się funkcja podobna do tej znanej z wersji XT Radeonów, a mianowicie Overdrive.

Pewnie zaraz naskoczycie na mnie ze to sciemy itp. pewnie po czesci macie racje. Ale kto wie moze jakis przyrost wydajnosci rzeczywiscie bedzie :)?

pozyjemy zobaczymy , ale i tak podejrzewam ze jak by byl chociaz 10% wzrost wydajnosci to bedzie ze to pewnie jakies nieuczciwe triki sa stosowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum są dwie osoby zaślepione przez markę nVidii jest to Hajmon3 i AJDAHO, którzy za wszelką cenę chcą wmówić jaka nVidia jest piękna i dobra, Panowie liczą sie tylko fakty:

1. AA w kartach z pod znaku nvidii jest <font color="#FF0000">[ciach!]</font> warte.

2. Prawie wszystkie giery są ze znaczkiem nVidii w tle, ale i tak w [gluteus maximus] dostają (coś dziwne)

3. Wydajność w grach wykorzystujących PS.2.0 jest marna i tego nawet ich super stery nie naprawią i nie piszcie mi że gier na PS2 niema, bo kto kupuje takiego potwora jakim jest ASUS GeForce FX 5900@FX 5950 Ultra to go na pewno za miesiąc nie wymieni na coś lepszego.

Więc się nie sprzeczajcie bo wiadomo że nVidia dała ciała z całą serią począwszy od NV30 do NV35

widze ze ty masz jakis problem bo ja niczym zaslepiony nie jestem sam mialem ATI i wiem ze sa super teraz mam NV i tez jest super. A co do AA na FX to mam juz tego dosyc w najblizszym czsie zrobie screeny by tacy jak ty zrozumieli ze nie maja pojecia o czym gadaja :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki. Dajcie spokój. Ale z tym AA to widziałem na własne oczy. I nie faworyzuje tu ATI. Jeden z userów tego forum dał mi linka do 5900XT jak pojawiły się w cenie 1099zł. Jako, że aktualnie siedzę na GF2MX bo czekam na radka 9800 to postanowiłem ją zamówić i przetestować. Moim zamierzeniem bylo przetestować obydwie i wybrać wydajniejszą. I myślałem, że skoro jest droższa od 9700 to pewnie i lepsza. I zostawiłbym ją dla siebie gdyby nie kilka faktów. Chodzi właśnie o AA bez którego prawie nie gram i PS i VS 2.0. Chodzi o FarCry który wolniej działa na 5900XT niż na 9500Pro. Dla tego pojawił się ten wykres. Mam też oczywiście kilka screenów z porównaniem AA więc jeśli ktoś będzie chciał to je oczywiście wrzucimy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrace sie do dyskusji. nie mialem zadnej karty ATI ze wspoarciem DX9, ale mam fx5600, ktory nei jest co prawda mocna karta, ale powinna zapewniec plynna zabawe w 800*600 na high.

 

wczesniej mialem gf3ti od mis i w halo moglem grac w 800*600 na high a na fx'ie plynnie mozna bylo grac dopiero w 640*480 ma med wiec cos tu nie tak.co z tego, ze karta ma wsparcie dla dx9 skoro w 3d mrku 2k3 wydajnosc w nature jest na pozniomie 7klatek.

nv spieprzylo sprawe i nie starajcie sie jego bronic, bo to nic nie da. a te pare klatek roznicy o ktorych mowicie, ze jest nie istotne przeklada sie na mozliwosc wlaczenia dodatkowych bjerow w postaci AA czy AF.

Że co? 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Na FX 5200 64 bit mam więcej klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum są dwie osoby zaślepione przez markę nVidii jest to Hajmon3 i AJDAHO, którzy za wszelką cenę chcą wmówić jaka nVidia jest piękna i dobra, Panowie liczą sie tylko fakty:

1. AA w kartach z pod znaku nvidii jest <font color="#FF0000">[ciach!]</font> warte.

2. Prawie wszystkie giery są ze znaczkiem nVidii w tle, ale i tak w [gluteus maximus] dostają (coś dziwne)

3. Wydajność w grach wykorzystujących PS.2.0 jest marna i tego nawet ich super stery nie naprawią i nie piszcie mi że gier na PS2 niema, bo kto kupuje takiego potwora jakim jest ASUS GeForce FX 5900@FX 5950 Ultra to go na pewno za miesiąc nie wymieni na coś lepszego.

Więc się nie sprzeczajcie bo wiadomo że nVidia dała ciała z całą serią począwszy od NV30 do NV35

widze ze ty masz jakis problem bo ja niczym zaslepiony nie jestem sam mialem ATI i wiem ze sa super teraz mam NV i tez jest super. A co do AA na FX to mam juz tego dosyc w najblizszym czsie zrobie screeny by tacy jak ty zrozumieli ze nie maja pojecia o czym gadaja :?

 

To jak na twoim FX jest taki dobry AA to dawaj screeny to ci uwierzę (może dostałeś jakiś specjalny model 8O :wink: ), choć i tak wiem że na Fx jest marne AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... 

9500Pro = 9600XT ciekawa teoria

 

9600XT (9500Pro)

Eh wlasnie, jak nalezy to rozumiec? Jakies objasnienie prosze.

Umiecie czytać? 9600TX. 9600TX ma identyczny VPU jak 9500,9700 - 0,15u, 8 potoków, 128 bit. Na PcLab-ie jest recenzja - ogólnie ten 9600TX został wyprodukowany dla niemieckiej sieci sklepów do kompów u nas zostały przywiezione wyjęte właśnie z tamtych. :wink: 9600TX to nie jest 9600XT.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ NIEMIEC 

ty nie miales  wczesniej  GF4TI ?

tzn po gf3 a przed fx5600 ?

nie. mialem 3ti, ktore w wynuiku wycieku wody zostalo spalone (zjarany mofset) i uwalilem w nim jakis element SMD. SMD przylutowalem i karte oddalem na gware. wrocila z niej, bo mialem AS3 na rdzeniu, zmienilem paste na biala i dali mi tego FX'a, choc wolalbym takie 4ti jak ma Power By AMD :)

 

 

EDIT

 

sgj => w nature masz wyzszy wynik tak samo jak w PS 2 - jest to o tyle ciekawe, bo w reszcie testow gania.m Ciebie do 3 razy. poza tym masz procka prawie 800mhz wolniejszego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec >> ten twój fx ma jakis problem z PS2. Co do reszty testów to mój FX słabo wypada bo to tylko 5200 i do tego 64bit.

jak widac na zalaczonym compare TAK, ale czym jest to spowodowane to nie mam zielonego pojecia. jest to normalny pelnowartosciowy (:lol:) FX5600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego, ze karta ma wsparcie dla dx9 skoro w 3d mrku 2k3 wydajnosc w nature jest na pozniomie 7klatek.

 

Że co?  8O  8O  8O  8O  8O  8O 

Na FX 5200 64 bit mam więcej klatek.

Nie. To jest minimalna liczba klatek. Nie czytałeś dokładnie. Końcowy wynik wynosi odpowiednio 27FPS i po OC 32. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

co z tego, ze karta ma wsparcie dla dx9 skoro w 3d mrku 2k3 wydajnosc w nature jest na pozniomie 7klatek.

 

Że co?  8O  8O  8O  8O  8O  8O 

Na FX 5200 64 bit mam więcej klatek.

Nie. To jest minimalna liczba klatek. Nie czytałeś dokładnie. Końcowy wynik wynosi odpowiednio 27FPS i po OC 32. :wink:

Przeczytaj wszystko dokładnie, bo to ty nie czytasz dokładnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

co z tego, ze karta ma wsparcie dla dx9 skoro w 3d mrku 2k3 wydajnosc w nature jest na pozniomie 7klatek.

 

Że co?  8O  8O  8O  8O  8O  8O 

Na FX 5200 64 bit mam więcej klatek.

Nie. To jest minimalna liczba klatek. Nie czytałeś dokładnie. Końcowy wynik wynosi odpowiednio 27FPS i po OC 32. :wink:

Przeczytaj wszystko dokładnie.

Wiec juz sam nie wiem. Zerknąłem na twoj wynik na Futuremark i chyba miałeś ok 8FPS ale końcowego wyniku. A FX ma 27FPS. Chyba, że już śpię i nie moge zajarzyć o co chodzi! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik na compare jest wartoscia srednia i zobacz jaki jst u mnie wynik w nature na compare i w PS2 i porownaj go z wynikiem SGJ

 

 

poza tym my mowimy o naszych kartach a nie o Twoim tescie.

 

 

czy ktos wie co moze powodowac to, ze za przeproszeniem gowniany fx5200 64bit gania mojego gownianego fx5600 w nature i ps2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik na compare jest wartoscia srednia i zobacz jaki jst u mnie wynik w nature na compare i w PS2 i porownaj go z wynikiem SGJ

 

 

poza tym my mowimy o naszych kartach a nie o Twoim tescie.

 

 

czy ktos wie co moze powodowac to, ze za przeproszeniem gowniany fx5200 64bit gania mojego gownianego fx5600 w nature i ps2??

Myślałem też nad tym ale zmylił mnie teks z cytatu o 7FPS. Czyli juz jasne. Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Że co?  8O  8O  8O  8O  8O  8O 

Na FX 5200 64 bit mam więcej klatek.

http://service.futuremark.com/compare?2k3=1700426
http://service.futuremark.com/compare?2k3=1951909

sgi zobacz na n mój wynik: http://service.futuremark.com/compare?2k3=2006919

 

A to że niemiec ma taką słabą wydajniość w PS2.0 i mother nature to wina systemu i sterów. Ja przez pewien czas miałem Vertex shader w 2k1 na poziomie 1.8fps ale zrobiłem foramta i zmieniłem stery i już jest wszystko ok.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI 9500Pro AA4x AF16x

ATI 9500Pro AA6x AF8x

FX5900XT AA4x AF8x

FX5900XT AA6x AF8x

 

To są screeny AntiAliasingu na ATI vs FX. Dałem jeszcze jedno zdjęcie na którym było porównanie samego samochodu ale moder go chyba nie wrzucił. Jakbyś mógł go jeszcze podać? Tylko zapomniałem go skonwertować do jpga. Jakbyś mógł i podesłał link byłbym wdzięczny. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie na tych zdjeciach zaciekawila inna rzecz, dlaczego swiatla na ATI sa przygaszone?? podobno wlasnie w ten sposob sa optymalizowane sterowniki pod ATI.

 

jak dla mnie niezle przegiecie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...